1 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

1 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Halkbank hizmet lokali açıldı Halkbank yeni şube konseptini yansıttığı Tekirdağ Hizmet Lokali'ni faaliyete geçirdi. Halk Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Halk Bankası'nın 67 yıldır olduğu ..
Telsim'de 15 grup yarışacak TMSF'nin 2.8 milyar dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Telsim'de ön yeterlilik için çoğunluğu yabancı 15 grup başvuruda bulundu. Doğan Şirketler Grubu Holding..
İhracatta da, dış ticaret açığında da rekor kırıldı Ağustos ayında dış ticaret açığı yüzde 51.8 artışla 4 milyar 849 milyon dolara ulaşarak aylık bazdaki en yüksek rakama ulaştı. Sekiz aydaki..
Benzine 8 kuruşluk zam geldi Benzinin rafineri çıkışına yapılan zammın ardından, pompa fiyatları dünden geçerli olmak üzere litrede 8 - 9 YKr arttı. Edinilen bilgiye göre, rafineri çıkış fiya..
'AB ile anlaşmazlık felaket olmaz' AB'nin Türkiye ile müzakere çerçeve belgesinde anlaşamaması olasılığını değerlendiren IMF Avrupa Başkanı Deppler, 'Lira ve bono olumsuz etkilenebilir ancak ..
Ekonomi yönetimine AB uyarısı "Bu saatten sonra Lüksemburg'a gitmemek olmaz" diyen TÜSİAD YİK Başkanı Mustafa Koç, müzakerelerin başlamaması halinde ekonomide süreci çok iyi yönetmek gerektiğ..
Bu banklarda dinlenirken şiir okuyacaksınız İstanbul Büyükşehir Belediyesi, park, bahçe ve metro duraklarını üzerlerinde İstanbul şiirlerinin yazılı olduğu kitap şeklindeki banklarla donatıyo..
Döner oto Japon otomobil devi Nissan, sürücüleri geri manevra yapmaktan kurtaracak, kabini 360 derece dönebilen ‘Pivo’ adlı yeni bir otomobil üretti.
35 metrelik kebap Adana’da düzenlenen ‘3. Çukurova Sanayi ve Ticaret Fuarı’ etkinlikleri kapsamında, 35 metre uzunluğunda ‘Adana Kebabı’ pişirildi. Güzelyalı Dürüm tarafından 100. Yıl Mevkii’..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Çankırı’da çocuklara ilk özel sinema Sinema salonu bulunmayan Çankırı’da belediye, çocuklar için sinema salonu açtı..
Kuş gribi 150 milyon insanı öldürebilir BM’ye bağlı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) kuş gribinin insandan insana geçmesine neden olacak şekilde mutasyona uğrayabileceği tahminleri doğrultusunda ger..
Onlar da alet kullanabiliyor Amerikan Doğal Yaşamı Koruma Derneği (WCS) ve Alman antropoloji kuruluşu Max-Planck Enstitüsü için Kongo’nun kuzeyindeki vahşi gorilleri inceleyen Thomas Breuer v..
Toroslar’da 26 lama yaşıyor Güney Amerika’nın ‘karakter sahibi’ canlıları lamalar, şimdi Toroslar’da. Popüler bilim, teknoloji ve kültür dergisi Focus, belgesellerde ya da hayvanat bahçelerin..
Kahraman gazeteci hapisten çıktı CIA ajanının isminin basına sızdırılmasıyla ilgili davada kaynağının adını açıklamadığı için üç ay hapis yatan ABD’li gazeteci Judith Miller, kaynağın konuşma..
Lezbiyen çiftin öpüşme krizi Amerikalı ünlü yıldız Rosie O’Donnell’in ‘Damdaki Kemancı’ ile Broadway’e geri dönmesi, nikahlı lezbiyen eşi Kelli Carpenter’ı çok kıskandırdı. Kelli Carpenter, t..
İngiltere’de seks kölesi Türk kadınlar İngiltere’nin Birmingham Kenti’nde bir randevu evine yapılan baskında kurtarılan 19 hayat kadını arasında Türklerin de bulunduğu açıklandı.
California cayır cayır ABD’de California Eyaleti’nin güneyinde önceki gün başlayan orman yangını hızla büyüyor.
Özkök’ün röportajı dünya basınında Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’ün 3 Ekim’e saatler sayılırken Brighton’da İşçi Partisi kongresi sırasında İngiltere Başbakanı Tony B..
Lobicimiz şirketinde çalışıyor Washington Times’ta kaleme aldığı makalesinde Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi ‘İslamcı-faşist’ bir düzene taşıdığını savunan Frank Gaffney’in şirketinde, ..
Viyana’ya hücum Türkiye-AB üyelik müzakerelerinin yol haritası niteliğindeki çerçeve belgesi önünde tek engel olarak görünen Avusturya’ya Avrupa basınından eleştiri yağıyor. Fransız Liberatio..
İşkencecileri kurtaran madde son anda çıktı 3 Ekim’in hemen öncesinde, AB ile ilişkileri geren ‘zina krizi’ne benzer yeni bir ‘yol kazası’ndan son anda dönüldü.
Aldatılan kocadan üçlü yaşam teklifi Ankara 4. Aile Mahkemesi’ndeki bir boşanma davasında ortaya çıkan iç içe geçmiş kadın-erkek ilişkileri, duyanları şaşkınlığa düşürdü. N.T. adlı kadın evli..
Yoksul olmasalar gasp yapmazlardı Hatay 1’inci Medeniyetler Buluşması’na Vatikan’ı temsilen katılan Alman bilim adamı Prof. Dr. Klaus Otte, parasını ve altın zincirini gasp eden zanlılar için..
28 gün sonra cezaevinde İstanbul Fatih Camii’nde 2 Eylül’de hilafet gösterisi yaptıktan 27 gün sonra, önceki gün Adana’da yakalanan yasadışı Hizb-ut Tahrir örgütünün Türkiye Sözcüsü Yılmaz Çe..
İstanbul’un orta yerinde vandallık İstanbul Yaya Sergileri kapsamında Tünel Meydanı’nda bulunan heykel tahrip edildi. Beyoğlu’nun görsel kültürünün bir parçası olan Ayşe Erkmen’in eseri heyke..
Çıldıran İstanbul Meclis’te İstanbullu’nun trafik çilesini Meclis’e taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’ya ‘İstanbullu’nun bu çilesi ölünce mi bi..
Tacizciyi göreve iade etmeme cezası Aksaray’ı karıştıran sarkıntılık iddialarının faturası eski valisi Kadir Çalışıcı’ya çıktı. Yargıtay, Aksaray’da yeşil kart almaya gelen kadınlara ‘sarkınt..
Üniversite tu kaka edilmez YÖK Başkanı Prof. Teziç, isim vermeden kendilerini ‘Kafaları basmıyor’ diye eleştiren Başbakan’a sert çıktı: ‘Bu sözcükler devlet adabıyla bağdaşmaz.’
Dürüst olsunlar Başbakan Erdoğan dün Çorum’da AB’ye ‘dürüst olması’ çağrısında bulunarak, dürüstlüğü göremezlerse cevabın beklenenden farklı olacağını belirtti. Erdoğan, ‘AB içinde fanatizmin..
Topbaş: Belediye Meclisi’nin Göztepe parkına cami yapılması kararı geçerli İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Göztepe Parkı'nın bir bölümüne cami yapılması ile ilgili tartışma..
Kamyonu çalmaya çalışan gaspçı linçten zor kurtuldu Gebze'de un yüklü bir kamyon üç kişi tarafından çalınmak istendiği sırada kamyon sahiplerince fark edildi. Kamyonun sahipleri tarafından du..
Dört bilezik için evinde öldürüldü Gaziosmanpaşa'da bir kadın, evine giren hırsız tarafından kolundaki bilezikleri alındıktan sonra 15 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.
Minikler okula 6,5 kilo çanta taşıyarak başlıyor Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No'lu Şube'nin gerçekleştirdiği ve ilköğretimde okuyan 150 öğrencinin katıldığı araştırmada, okul çantalarının ağır ..
Filmekimi’nde bugün 5 film İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen Filmekimi, 19 yabancı filmi sinemaseverlerle buluşturuyor.
İstanbul'da kültür sanat etkinlikleri SERGİ Ressam Gönül Say'ın maddi alemden soyutlanmış dervişleri ve tarihe tanıklık yapmış kapıları konu alan sergisi, ‘Gönül Kapısı' tüm hafta boyunca To..
BUGİAD’dan 1.500 kişiye iftar BUGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Özipekliler, "Komşun açken tok yatma, yediğinden yedir" prensibiyle hayırlı işe girdiklerini belirterek, "Derneğimiz üyeleri ..
Osmangazi Belediyesi, tarihî Geyve Han’ı hayata döndürecek Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan tarihî Geyve Han’ı kurtaracaklarını açıkladı.
Milletvekili Tüzün, köprü yapılmazsa açlık grevine başlayacak Bilecik'in Osmaneli ilçesinde 30 Ağustos'ta yıkılan köprünün başında bir basın açıklaması yapan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tü..
Tekirdağ’ın caddelerine palmiye ağaçları dikiliyor Tekirdağ il merkezinin güzelleştirilmesi çalışmaları kapsamında, İstanbul'un Bahçelievler Belediyesi'nden getirilen palmiye ağaçları şehrin ..
Alaplı’da bu yıl ‘arıcılar arılara’ bakacak Geçen yıl 80 ton bal üretimi gerçekleşen Alaplı’da bu yıl yok denecek kadar az bal üretildi. Bölgede havaların yağışlı gitmesi sonucu arıların yete..
DPÜ, 1 gün arayla iki öğrencisini birden kaybetti Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), 2 günde trafik kazalarında kaybettiği 2 öğrencisine ağlıyor.
‘Ramazan‘ın kıymetini bilelim’ Hem Camiler Haftası dolayısıyla ibadet yerlerine önem verilmesi hem de Ramazan ayının değerlendirilmesi için Kütahya’nın Domaniç ilçesinde müftülük tarafından d..
Gül, 3 Ekim’de Lüksemburg’a gelmezse Hıristiyan Demokratlar bayram eder Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye’deki yüzü Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, AP’nin..
İngiltere, uzlaşmayı yarın sağlama peşinde, Türkiye’nin deklarasyonu konuşma metninde Avrupa Birliği (AB) dönem başkanı İngiltere, Türkiye uzlaşmasını yarın sağlamayı hedeflediğini bütün üyel..
Londra, 2 Ekim garantisi verdi; Ankara, metni iletmeyecek AB Dönem Başkanı İngiltere, dışişleri bakanları toplantısı ne kadar uzun sürerse sürsün yarın gece geç saatlere kadar Müzakere Çerçev..
AB’ye son uyarı: Dürüst davranmazsanız bu kez cevabımız çok farklı olur 3 Ekim öncesi Avrupa Birliği’ne "Türkiye’ye karşı dürüst olun" çağrısı yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, aksi takdir..
Cezayir, uzlaşmaya ‘evet’ dedi Yıllardır kaostan kurtulamayan Cezayir’de milli birliğin güçlendirilmesi amacıyla önceki gün referanduma giden halk, ezici çoğunlukla ‘Barış ve Ulusal Uzlaşma S..
[HABER İNCELEME] 42 yıllık Avrupa Birliği yürüyüşü kritik kavşakta: Ya nişan ya ayrılık Türkiye’nin AB macerası 1963 yılında imzalanan Ankara Antlaşması ile başladı. Eğer 3 Ekim’de müzakerele..
Yılmaz: Müzakereler başlar; ama Kıbrıs yüzünden kesilir Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, Türkiye’nin müzakerelere başlaması öngörülen 3 Ekim’e kısa bir süre kala Avrupa Birliği konusunda yaş..
3 Ekim gerilimi Avrupa basınında: Türkiye AB’yi hasta etti Avrupa Parlamentosu’nun Müzakere Çerçeve Belgesi’nin onayını son dakikaya bırakmasının ardından Avrupa’nın önde gelen gazeteleri Tür..
« » 1 2 3 4 5 6 7