1 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

1 Ekim 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Kayseri'de bir bebek daha öldü Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yenidoğan Servisi'nde Ağustos ayında 8 ..
Haberin Devamı>>> Ege'deki her yıl binlerce hektar zümrüt ormanlar kararıyor. Yok olup gidiyor. Alınan önlemler sayesinde bu yıl geçen yıllara oranla daha az yangı...CHP'nin mısır koçanı baka..
Haberin Devamı>>> Malmö seferinde takımla birlikte İsveç'e giden eski menajer Sinan Engin, Samsun maçı için bugün takımla birlikte kampa girecek, oyuncuları motiv...Hesapları şaşmadı!
Haberin Devamı>>> A&G Araştırma, halkın nabzını tuttu. Araştırmaya göre, Türkiye'nin AB'ye mutlaka üye olması gerektiğini düşünenlerin oranı son 1 yılda yüzde 10 d...Hüllenin böylesi!
Bakan Gül: İyimserliğim azalıyor Dışişleri Bakanı Abdullah Gül AB ile 3 Ekim'de müzakerelerin başlaması konusunda geçen haftaya göre "İyimserliğinin çok daha azaldığını" söyledi. Gül, "Müzake..
Patrikhaneler AB desteği verdi Fener Rum Patrikhanesi, "Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) zenginlik katacağını ve Avrupa'daki bazı platformlarda beliren ilkel milliyetçiliğin gelişmesinin bi..
'AB Rumlar'ı almakla hata etti' İtalya'da Sol Demokratlar'ın lideri Fassinodi; 'Rumlar'ı AB'ye alarak elimizdeki son pazarlık şansını da kaybettik' dedi . İtalya'da Ana Muhalefet Partisi Sol ..
Hükümet 2B'leri yine gündeme aldı Çevre ve Orman Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer veto ettiği için Meclis gündeminde bekleyen orman vasfını yitiren arazilerin satışına ilişkin düze..
Emine Erdoğan dövme yaptırmış Emine Erdoğan, eşi Başbakan Tayyip Erdoğan ile birlikte gittiği Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gezisinden, Araplara özgü kınalı dövmesiyle döndü. Emine Hanım..
'Gün ola harman ola bunlar da kalkacak' Çorum'da açılışlara katılan Başbakan Erdoğan, "Düz lise, meslek liseleri gibi ayrıma asla tahammülümüz yok. Gün ola harman ola bunlar da ortadan kalkac..
KOSGEB'de 80 milyon dolarlık soruşturma KOSGEB Başkanı Erkan Gürkan'ın küçük ve orta ölçekli şirketlere aktardığı 80 milyon dolarlık fonun, kimlere hangi şartlarda verildiği soruşturuluyor. C..
Tamince ihbar etti bakanlık teftişe çıktı Tamince, 'herşey dahil otellerdeki içkiler sahte' deyince, Tarım Bakanlığı turistik bölgelerdeki tesislerde denetim başlattı.... Rixos Otlelleri'nin ..
Kral TV'ye 45.1 milyon dolarla tek teklif Çukurova'dan geldi Doğan Grubu ve Kanadalı CanWest'in çekildiği Kral TV'nin satış ihalesinde tek teklifi Çukurova Grubu şirketi AKS yaptı. Tasarruf M..
Bu yıl 22 milyon turist bekleniyor Türkiye'ye ilk sekiz ayda turist yağdı. En kalabalık turist akını ise her yıl olduğu gibi 2.8 milyon ziyaretçiyle Almanya'dan. Avrupalı turistlerin Türkiye'..
Kutman YPK onayı öncesi televizyonlarda şov yaptı! Global Yatırım'ın başkanı Mehmet Kutman, iki televizyon programına konuk oldu ancak kamuoyundaki Galataport ve Tüpraş hisse satışı ile ilgil..
Almanlar Türk uçaklarına taktı! Almanlar'ın hazırladığı raporda Türk uçakları yaşlı çıktı. THY ise, filosunun 9.3 yaşında olduğunu, bu rakamın 2010 yılına kadar 5.6'ya ineceğini duyurdu. Avru..
1 milyar Euro'luk yatırımı Çekler'e kaptırdık Güney Koreli otomotiv firması Hyundai, yeni modeli için rotayı Çek Cumhuriyeti'ne çevirdi. 1 milyar Euro'luk yatırım Çekler'in yoğun lobi faaliye..
Rekor dış açık: 40.4 milyar $ Değerli YTL'nin en fazla etkilediği dış ticarette veriler ağustos ayını olumsuz rekorlarla kapattı. Yıllık ithalat 110 milyar, dış ticaret açığı aylıkta 4.8 mily..
'3 Ekim yıldırmasın, desteğimiz tam' Türk sanayisinin zirvesine, Avrupa Birliği (AB) tartışmaları damgasını vurdu. 3 Ekim'e sayılı günler kala patronlardan hükümete AB desteği geldi. Türk San..
Kral TV'yi Çukurova aldı TMSF'ye 963 milyon dolar borcu bulunan Çukurova, TMSF'nin sattığı Kral TV'nin ihalesine giren tek grup oldu ve 45 milyon dolar muhammen bedelin 100 bin dolar üzerine ..
YÖK'e ilahiyat çalımı Yüksek lisans şartı Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bütün ilahiyat fakültesi mezunları için, yüksek lisans yapmışlar gibi, Yükselme Sınavı'na girmeden uzman öğretmen olma..
Dedeye niyet toruna kısmet Van'ın Gevaş ilçesinde 1974'te meydana gelen selde evleri zarar gören 30 afetzede için sözü verilen konutlar bu yıl sonunda teslim edilecek. "31 yıl bir ömürdür" di..
Besle ineği delsin ozonu! Fransızlar araştırdı: Ozon tabakasını 'sanayi'den çok 'geğirme' deliyor. Büyükbaş hayvanların saldığı gaz, ülkedeki 14 petrol rafinerisinden fazla; tüm tehlikeli gaz..
Filmekimi başladı İKSV tarafından gerçekleştirilen Filmekimi'nin biletleri satışa çıktı. İstanbullu sinemaseverler 6 Ekim'e kadar bu yılın en iyi 19 filmini izleme imkanını bulacakKartingi ye..
Ödüllü filmlerin küçük yaratıcıları Çocuk Filmleri Festivali'nde beş küçük sinemacı, kendi yaş gruplarının birincisi oldu. Kazanan filmlerin hepsinin "ciddi" meseleler üzerine olması dikkat ç..
Kuş gribi 150 milyon kişiyi tehdit ediyor BM tarafından kuş gribine karşı küresel mücadeleyi örgütlemekle görevlendirilen Dr. David Nabarro, kuş gribi salgınının 150 milyon insanın ölümüne yo..
Aspartam kanser yapıcılar arasında Diyetlerin başrol oyuncusu Aspartam kansere neden olmakla suçlanıyor. Yaklaşık yirmi yıldır 6 binden fazla üründe kullanılan ve dünya genelinde 350 bin kişi..
Uzmanlardan AIDS müjdesi Belçikalı uzmanlara göre, AIDS virüsü yakın bir gelecekte insan vücuduyla uyum sağlayarak zararsız hale gelebilecek. AIDS hastalığı yakında korkulu rüya olmaktan çıka..
İstanbul sahilinde 'kitapbank' keyfi Bugünlerde İstanbul'da bir kültür projesi hayata geçiriliyor. Kentin cadde, sahil ve metro istasyonları kitap şeklinde tasarlanan banklarla donatılıyor. M..
Casusluk sırları günışığına çıktı Almanya'da açılan casusluk fuarı ziyaretçilerin hayal gücünü zorluyor. Fuarda kameralı makyaj malzemeleri, içinde dinleme cihazı olan zeytinler, matkap görün..
D&G 20'nci yaşını ünlülerle kutladı Moda dünyasının ünlü ismi İtalyan Dolce&Gabbana 20'nci yılını düzenledikleri bir parti ile kutladı. Kuruldukları günden bu yana moda dünyasına damgasını vu..
Doğumdan bir hafta sonraki hali Ünlü manken Heidi Klum doğum yaptıktan 6 gün sonra, özel bir diyetle eski formuna hemen kavuştu. İkinci çocuğunu dünyaya getirdikten sadece altı gün sonra Emmy..
Küçük 'Şarlo' Antalya'yı salladı 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin renkli konuklarından Kiera Chaplin, nişanlısı Kont Ale De Bassavile ile, Beach Park'ta düzenlenen bir partide çı..
Kuyumcunun haraç cinneti Üç kişiye sokak ortasında kurşun yağdıran kuyumcu maktullerin kendisinden haraç istediklerini öne sürdü. Osmaniye'de kuyumculuk yapan Ali Tutuş, haraç vermediği üç ki..
Büyük marketlerde Ramazan paketi yarışı Marketler 50 YTL'ye varan Ramazan paketlerini raflara koyarken otel ve restoranlar da bol çeşitli iftar sofralarıyla hazırlık yapıyor. Ramazan ayı 5 Ek..
İthal hurma bereketi "Cennet meyvesi" hurmanın fiyatı bu yıl artmadı. Bizde sadece iftar açmak amacıyla kullanılan hurma yılın 12 ayında tüketilebiliyor.... Ramazan ayı yaklaşırken, iftar sof..
Her Rus, asker doğmuyor tabii! Rusya'da ordu yetkilileri, asker kaçaklarını sokakta aramak yerine daha çağdaş yöntemler kullanmaya başladı. Novi İzvestiya gazetesi, kaçaklara tanımadığı kızla..
Bu örümcek çok yaşlı! İngiliz bilimadamları 20 milyon yıllık bir örümcek fosili buldu. Çok iyi korunmuş olan örümcekten DNA örneği almayı ümit ettikleri bildiren Manchester Üniversitesi paleo..
Üçüncü uzay turisti Üçüncü uzay turisti Gregory Olsen, Soyuz uzay aracıyla Kazakistan'daki Baykonur üssünden dün havalandı. 60 yaşındaki ABD'li Denis Tito ve 27 yaşındaki Güney Afrikalı Mark ..
İsa'yı kumarbaz yaptılar! İrlanda'da bir bahis şirketi Hıristiyan din çevrelerini ayağa kaldıran bir reklam kampanyası başlattı. Paddy Power adlı şirket, Leonardo Da Vinci'nin ünlü 'Son Akşam..
Emekli maaşı eksik! Kongo'da yürümekte zorluk çeken yaşlı gorillerin, tıpkı insanlar gibi 'baston' kullandığı ortaya çıktı. Görenler Şoke Oldu Amerikan Vahşi Yaşamı Koruma Derneği bilim adaml..
Hırvatlar: Durumumuz farklı Avusturya'nın Türkiye muhalefetinde Hırvatistan'ı silah olarak kullanmaya başlamasının ardından Hırvatistan Başbakanı Ivo Sanader, iki ülke arasında bağ kurmanın d..
AB-Türkiye restleşmesine komşuda küfürlü destek Türkiye'nin AB üyelik müzakerelerinin başlatılmasından çıkarılan zorlukları köşesine taşıyan Yunan TA NEA gazetesi yazarı Anna Damiani, Avrupal..
Her şey onun raporuna bağlı AB dönem başkanı İngiltere, yoğun görüşmelerle Avusturya'yı çekincelerini ve değişiklik taleplerini geri çekme konusunda ikna etmeye çalışıyor. Atağa geçen AB ülke..
Avusturya, iki değişiklik peşinde SABAH, Avusturya'nın değişiklik taleplerini ele geçirdi: "Müzakere hedefi katılım" ifadesi çıkarılsın, AB müzakereler bittiğinde Türkiye'yi hazmedemezse alte..
Ya çözüm ya kriz AB dönem başkanı İngiltere, Avusturya'nın direnmesiyle çıkan krizi çözmek için 24 üye ülkeye mektup gönderip uyardı: Türkiye'nin Müzakere Çerçeve Belgesi pazar gecesi onaylan..
"AB, bir amaç değil araçtır" Her ülkenin tarihinde belli dönüm noktaları ve dönüşüm süreçleri vardır. Ancak bu tarihi fırsatlar her gün doğmadığı için bunların iyi ve zamanında değerlendirilm..
Gençler 1'e taktı G.Birliği, G.Antep deplasmanında Isaac ile öne geçti. Ama Aytek'in golüne engel olamayınca Başkent ekibi, ligdeki 5. beraberliğini elde etti. Süper Lig'in 8. haftasının açıl..
Trabzon'un hocası tribünde oturacak Yarın G.Saray'la karşılaşacak Trabzonspor'un anlaşma sağladığı Boşnak asıllı teknik adam Halilhodzic de maçı izleyecek. Turkcell Super Ligi'nde yarın G.Sar..
Galip sayılır U-17 Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası'nda Brezilya karşısında 3-0'dan 3-3'ü buldu ama son dakika golüyle yıkıldı. Türkiye, Peru'da düzenlenen U-17 Dünya Şampiyonası'nda yarı f..
« » 1 2 3 4 5 6 7