9 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

9 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hyundai'den yatırım atağı Hyundai Accent, tamamen yenilenen görünümü ve Accent Era adıyla Avrupa'da ilk olarak Türkiye yollarına çıktı. Model 55 milyon doları Türkiye'de olmak üzere 200 milyo..
Mali disiplin tavan yaptı Türkiye'nin son üç yıldır çok sıkı bir şekilde uyguladığı 'mali disiplin' bütçe açığını 5.4 milyar YTL seviyesine geriletirken, faiz dışı fazlada da 36 milyar YTL gi..
Son söz Rekabet Kurumu'nun Botaş'ın Rusya'dan aldığı doğalgazlarla ilgili kontratların devri ihalesinde, Gasprom'un doğrudan ya da dolaylı ortağı olduğu şirketler hakkındaki son sözü Rekabet ..
'Sosyal Güvenlik' Başbakanlık'ta IMF'nin önkoşulları arasında yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu Yasa Tasarısı Taslağı", Başbakanlığa gönderildi. Çalışma Bakanlığı'nca hazırlanan tasar..
Savaş suçlusuna İspanya baskını Hırvatistan'ın AB'yle ilişkilerinde en ciddi sorunu oluşturan savaş suçlusu eski general Gotovina, İspanya'da yakalandı.
Avrupalı ikna oldu, ama... CIA'in esirlere işkence etmesiyle ilgili Avrupa turu sırasında can sıkıcı sorularla karşılaşan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, dün NATO Konseyi toplantısında..
Çözüm Kızıl Kristal'de İsviçre'nin Cenevre kentinde dün düzenlenen uluslararası konferansta, Kızılhaç ve Kızılay örgütlerinin üçüncü amblem olarak 'Kızıl Kristal'i de kullanması resmen kabul ..
KDP'yi BM nezdinde protesto Irak'taki Kürdistan İslami Birlik Partisi (KİP), salı günü altı ofisine düzenlenen ve üç üyesinin öldüğü saldırıları BM'nin Irak Özel Temsilcisi Eşref Kazi'ye mekt..
İran lideri: İsrail'i Avrupa'ya taşıyın 'İsrail haritadan silinmeli' sözüyle Batı'nın şimşeklerini çeken İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, bu kez Holocaust'u reddedip "Avrupalı ..
İKÖ'de reform çanları çalıyor İslam Konferansı Örgütü'nün (İKÖ) reform, İslam karşıtlığı ve terörle mücadele gündemli zirvesi, dün üç bildiriyle noktalandı. Türkiye'yi temsil eden TBMM Başkan..
AB'nin tüzük şartında geri adım AB'nin KKTC'yi tecritten kurtarmaye yönelik mali yardım ve doğrudan ticaret tüzüklerinde, 18 aylık tıkanıklık aşılamadı. Mali yardımın onaylanmasını sağlamak ..
Avustralya'nın Gelibolu önerisi Avustralya'ya başbakan düzeyinde ilk ziyareti yapan Tayyip Erdoğan, dün başkent Canberra'da Başbakan John Howard'la görüştü. Basın toplantısında Erdoğan, Gelib..
Bombacı paniği trajediyle bitti ABD'nin Miami kentinde önceki gün uçaktan inerken, 'Çantamda bomba var' dediği için sivil polislerin öldürdüğü yolcunun psikolojik rahatsızlığı olduğu ortaya ç..
'Masri'nin tanığı Merkel' Alman Başbakanı Angela Merkel'in ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'la görüşmesinde CIA'in esir almalarıyla ilgili "ABD'nin hata kabul ettiği olayı konuş..
Schröder dil kursunda Görevini geçen ay Angela Merkel'e devreden eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, boş vakitlerini İngilizcesini geliştirmek için harcıyor. Bu amaçla Galler'deki Park H..
Mübarek'in eski keyfi yok Mısır'da üçüncü ve son turu önceki gün yapılan seçimlerde bol hile ve şiddete rağmen yasaklı Müslüman Kardeşler (MK), meclisteki 454 sandalyeden en az 88'ini...
Erdoğan bekleniyor: AKP, eleştiriye tahammülsüz AKP'nin MYK'sı, partiyi ve hükümeti eleştiren Çömez ve Koçak'ı incelemeye aldı. Disipline sevk konusundaki karar için Başbakan'ın dönüşü beklen..
Genelkurmay'dan tepki: Muhafız alayı teklifi hezeyan AKP'li Resul Tosun, "TBMM'deki Muhafız Alayı ve Kara Harp Okulu başka yere taşınsın" talebine, Genelkurmay Başkanlığı'nd..
Erdoğan'a 301 mektubu: İfade özgürlüğü var mı, yok mu? Dünya Basın Konseyleri Birliği, Ermeni konferansını erteleyen mahkeme kararına ilişkin yazıları nedeniyle beş gazeteci hakkında altı ayd..
Sezer bekletmedi ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, Türkiye'ye geldikten beş gün sonra güven mektubunu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e sunarak görevine resmen başladı.
Bu kez işkence karnemiz 'geçer' Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi (AİÖK), Türkiye'de cezaevi ve karakollardaki işkence ve kötü muamele iddialarına ilişkin azalma olduğunu açıkladı.
Organ bağışı için taslak Sağlık Bakanlığı, organ bağışını teşvik eden ve yasadışı organ nakline ağır cezalar getiren yasa tasarısı taslağı hazırladı. Taslak, canlıdan organ nakline...
Yılmaz'ın ihbarcısı yok! Yüce Divan'da Türkbank ihalesi ile ilgili yargılanan eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner ile ilgili iki ihbarcı ortada yok.
Elkatmış'tan CIA'e tepki İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Türkiye'ye de geldiği belirtilen CIA uçaklarına tepki gösterdi. İnsan Hakları Haftası'yla ilgili açıklamal..
Meclis paydos! Başbakan Tayyip Erdoğan çok sayıda AKP'liyle Avustralya'da, Başbakanvekili Abdullah Gül Brüksel'de, TBMM Başkanı Bülent Arınç Mekke'de olunca AKP'de rehavet başladı.
Yaz ayrı, kış ayrı güzel Güneş, Güney Ege'nin batı ucundaki Topan Adası üzerinden batarken, seyrine doyulmaz görüntüler oluşuyor. Bodrum'a bağlı Gümüşlük beldesi Kadıkalesi Köyü tepeleri ve s..
Milli Eğitim'de açık irtica Gerekçe mi, bahane mi? Mersin Valiliği, Yalınayak İlköğretim'in beş öğretmeninin maaş kesme ve başka okullara yollama cezalarının gerekçelerini şöyle açıkladı: Us..
Kamyon gecekonduyu ezdi Mamak'ta inşaata beton dökmeye giden İbrahim Erdoğan yönetimindeki kamyon mikser, park halinde iki otomobile çarptıktan sonra ezdiği otomobillerden biriyle birlikte...
Maç seven misafire kötü haber! Sivasspor'un maçlarını oynadığı 4 Eylül Stadyumu'nda müsabaka alanını gören evlerde yaşayanların, maç seyrettirmek üzere misafir kabul etmelerini önlemek için a..
Kalpazanlık çağ atlamış! İstanbul'da ortaya çıkartılan iki sahte para matbaasında 3 milyon 447 bin sahte dolar, 169 bin sahte YTL ve 152 bin sahte avro ele geçirildi. Ele geçirilen sahte para..
'Tatlıses şiddeti kliple eleştirsin' AKP'den, şiddet ve kötü muameleye maruz kalan sanatçı ve mankenlerin Meclis'te dinlenmesine 'Olay magazinleşir' gerekçesiyle vize çıkmadı.
Öğrenci meclisi yaşken eğilir TBMM'de gerçekleştirilecek Türkiye Öğrenci Meclisi'nde, Ankara'yı Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Kaya Beşler temsil edecek. Beşler'in belirlediği..
Komisyon boşa kürek sallamış TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda, Malatya ve Şemdinli raporlarının uzman yetersizliği gerekçesiyle hazırlanamaması komisyon üyelerini kızdırdı.
'Yurtlu kadın dezavantajlı' Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, yurtlarda yetişen kadınların istihdam konusunda sorunlarla karşı karşıya olduğunu söyledi. Türkiye İş Kurumu tarafından yürütülen akti..
Kışladan cezaevine Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi, vatani görevini yapan er Murat Konaç'ı, PKK'ya üye olmaktan altı yıl üç ay hapis cezasına çarptırdı. Erzurum'daki 9. Kolordu Komutanlığı Muh..
Sakka'nın burnu estetikli Kaide'nin Türkiye'deki kilit ismi olmakla suçlanan Louai Sakka'nın önceki gün Kocaeli Devlet Hastanesi'nde yapılan kontrolünde daha önce sadece burun estetiği ameliy..
'Sosyal yaşama pranga' Belediyelerin içkili yerlerle ilgili düzenleme çalışmaları bir yandan sürürken, sivil toplum örgütleri de tepkilerini göstermeye devam ediyor.
Bakan Aksu devrede: 'Kırmızı sokak' oluşturulamaz 'İçki yasağı' ve 'kırmızı sokak' tartışmasında AKP'li belediyelere eleştiri sürerken, İçişleri Bakanı Aksu devreye girdi: "Yasak gel..
Namustan ölüme yol Dört ilde 195 kişi BM'nin, namus cinayetleri konusunda İstanbul, Adana, Batman ve Şanlıurfa'da 195 kişiyle görüşerek yazdığı rapor, 'namus'tan sadece 'kadın'ın anlaşıldığı..
İçki yasağı mahkemelik Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar, Büyükşehir Belediyesi ile metropolol belediyelere yazı yazarak, içki yasağıyla ilgili bilgi istedi.
Aksu: Engeli kaldırdık İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, 'içki yasağı' haberleriyle ilgili olarak İçkili yer bölgelerinin daraltılması, kaldırılması, içki içmenin yasaklanması gibi bir uygula..
İmam-hatip için en yeni formül Milli Eğitim'den imam-hatiplilerin katsayı sorununa yeni çözüm: Ara sınıflardan açıköğretim liselerine geçilebilecek; mezunlar da aynı liselere kaydolabilecek. ..
Baykal'dan Prof. Aşkın'a destek CHP lideri Deniz Baykal, tutuklu Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın durumunun toplumun vicdanını kanattığını belirterek, "Umarım a..
'Göçe çözüm kısıtlama' Zeytinburnu Belediyesi'nce düzenlenen 'Uluslararası Göç Sempozyumu'nda İstanbul'daki hızlı nüfus artışının önüne geçilebilmesi, gerekirse demokratik kısıtlamalara gidil..
Gazeteciler yine adliyede Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Orhan Karadeniz'in şikâyeti üzerine gazeteciler Ali Kırca ve Ertuğrul Mavioğlu'nun 'hakaret' ve...
15 yeni üniversite geliyor Kırşehir, Kastamonu, Düzce, Burdur, Uşak, Rize, Tekirdağ, Erzincan, Aksaray, Giresun, Çorum, Yozgat, Adıyaman, Ordu ve Amasya'da 'yeni üniversite hareketliliği' baş..
'Camilere aşk odası' için suç duyurusu Türkiye'nin uluslararası caimada en iyi tanınan Sümeroloğu hakkında 'Camilere eski mabetlerde olduğu gibi birer aşk odası konsun' dediği iddiasıyla suç ..
En güzel 'kaynaştırma' Milli Eğitim Vakfı (MEV) Ankara'da serebral palsi (SP) hastası çocuklar için okul yaptırdı. 2.3 milyon YTL'ye mal olan 24 derslikli okul, Türkiye'de bir ilk oldu.
Okumadan bilet almayın Milli Piyango İdaresi, yılbaşında rekor bir ikramiye vermeye hazırlanıyor. 14 milyon 674 bin dolara denk gelen 20 milyon YTL'lik ikramiye, Milli Piyango'nun bugüne kada..
Sadık dost böyle olur 'Prenses' adlı köpek evini ateşe vererek intihar etmeye kalkan sahibini kurtardı. Olay önceki akşam Toros Mahallesi'nde meydana geldi.
« » 1 2 3 4 5 6