9 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

9 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İKÖ, terörizmle mücadele birimi kuruyor İslam Konferansı Örgütü’nün (İKÖ) Mekke’deki olağanüstü zirvesi dün yayınlanan yol haritası ile sona erdi.
Avustralya yönetiminden Gelibolu girişimi Avustralya Başbakanı John Howard, Gelibolu’nun tarihî önem arz eden bir yer olarak kabul edilmesi için parlamentoda girişim başlattıklarını söyledi.
Savaş suçu sanığı Hırvat General tatilde yakalandı, Zagreb nefes aldı Hırvatistan-AB ilişkilerinin ‘belalısı’ savaş suçu sanığı General Ante Gotovina nihayet yakalandı.
İngiliz mahkemesinden işkenceli delile veto İngiltere’nin en yüksek mahkemesi olan Lordlar Kamarası Hakimler Kurulu, işkenceyle elde edilen bilgilerin duruşmalarda kullanılmaması yönünde bir ..
Kıbrıs bunalımı derinleşiyor AB Komisyonu'nun hazırladığı Kıbrıs deklarasyonunda uzlaşılamaması üzerine Daimi Temsilciler Komitesi (COREPER) mali yardım tüzüğünün onaylanmasını erteledi.
HAKEM GÖZÜYLE / Çakır, derbinin üstesinden gelir G.Saray-Beşiktaş maçının hakemi Cüneyt Çakır, babadan oğula geçen hakemliğin zirvedeki son halkasıdır.
Gerets’in en büyük derdi savunma Ligde şampiyonluk hesapları yapan Galatasaray, yarın Beşiktaş ile zorlu bir derbi maça çıkacak.
Kartal’da Sergen de Tümer de hazır Beşiktaş'ta G.Saray maçı öncesi forma rekabeti yaşanıyor. Bir hafta öncesine kadar sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle kadro kurmakta zorlanan Teknik Direkt..
Hata yapan hakemlere gözdağı verdi G.Saray Başkanı Özhan Canaydın, hakem hatalarının hep kendi aleyhlerine tezahür ettiğini belirterek, daha dikkatli olunmasını istedi. Kulüpler Birliği Başka..
‘İşsizliğin azalması için maliyetler düşürülmeli’ Döviz kuru, enerji ve istihdam maliyetlerinin yüksekliğinden yakınan tekstil ihracatçılarını gelecek endişesi sardı.
Fındıktan sonra deri için de tanıtım grubu kuruldu Fındıktan sonra derinin de tanıtımı için 4 milyon dolar bütçeli Deri Tanıtım Grubu oluşturuldu.
İstihdam üzerindeki vergi yükü 2006’da azaltılabilir Kurumlar Vergisi'nde 10 puanlık indirim kararı alan hükümet, özel sektörün uzun süredir istediği istihdam üzerindeki vergi yükünü azaltmak..
'Sigara öldürür' uyarılarına 1 milyon dolar AB'ye uyum kapsamında 1 Ocak 2006'da yürürlüğe girecek Ürün Standardı Yönetmeliği ile sigara paketlerinin üstünde sağlıkla ilgili yeni uyarılar get..
Erken uyarı uçaklarında Türk mühendisler de görev alacak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sipariş ettiği 4 adet havadan erken uyarı ve kontrol uçağından 1'i olan Barış Kartalı'nın yapımı, ABD'nin ..
Koç'tan 432 milyon yeni lira kâr Hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören şirketler 9 aylık konsolide bilançolarını açıklamayı sürdürüyor.
‘Konut faizi daha fazla düşmez’ İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Söyler, aylık yüzde 0,99’a gerileyen konut kredisi faiz oranlarının daha aşağılara düşmesinin beklenmemesi gerektiğini..
Banka aktifleri 364 milyar YTL oldu Türkiye'de, ağustos ayında 352,2 milyar Yeni Türk Lirası seviyesinde olan bankacılık sektörü toplam aktifleri yüzde 3,4 oranında artarak eylülde 364,2 mily..
Dursun Uyar için tutuklama kararı Yimpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar'ın hakkında uluslararası tutuklama kararı bulunduğu, TBMM Araştırma Komisyonu'na bilgi verdiği sırada arand..
Af çıkmazsa 2 milyon ‘cep’ çöpe gidecek, satıcılar tedirgin 13 Temmuz’da yürürlüğe giren kaçak cep telefonlarıyla ilgili kanun 2 milyon cihazı çöpe gönderecek. Söz konusu tarihten sonra kaça..
Dört il ortak projeler geliştirmek istiyor Sakarya, Bolu, Düzce valileri, belediye başkanları ile ticaret ve sanayi odaları başkanları Sakarya'da ortak sorunların giderilmesi ve ortak projele..
Tekirdağ’a öğretmen lisesi yaptırılacak Tekirdağ Belediyesi tarafından yaptırılacak 24 derslik okulun protokolü imzalandı.
Adapazarı asfalt birincisi İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, 16 büyükşehir belediyesi dahil 129 belediyenin performanslarını ölçtü.
Öfkeli esnaf, belediye meclisini bastı Bir yıl önce Edirne’ye kurulan Ulus Pazarı’ndan dolayı her geçen gün zarar ettiklerini iddia eden esnaf grubu belediye meclisi toplantısını bastı.
Yalova ve Gönen’de Pakistan için yardım toplandı Yalova Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği (YASİAD) ve Kimse Yok mu Derneği’nin birlikte düzenlediği Pakistan’a yardım kampanyasında 70 milya..
Bursa’da yapılan alemler dünya camilerinin minarelerini süslüyor Bakırcı Mustafa Efendi’nin torunu olan alem ustası Ayhan Savut’un eserleri, birçok İslam ülkesinin yanı sıra Almanya, Hollanda..
Okul önlerini mesken tutan 2 gaspçı yakalandı Bakırköy ve Bahçelievler’de hedef olarak belirledikleri lise öğrencilerini okul çıkışlarında takip ederek kurusıkı tabancalarla telefonlarını gas..
Haşim Bayram yurtdışına çıkamadı Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram’ın, Brüksel’e gitmek için geldiği Atatürk Hava Limanı’nda pasaportuna el konuldu.
Göç, güvenlik konseptini değiştirdi 11 Eylül’ün devlet güvenliğinin yeniden tanımlanmasına sebep olduğunu belirten İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, göç olgusuyla bağlantılı suçların uluslarar..
BAV: Beraat bekliyorduk, karara sevinemedik Bilim Araştırma Vakfı (BAV) Mütevelli Heyeti Başkanı Tarkan Yavaş, "Adnan Hocacılar Grubu Davası’’nın zamanaşımı süresi dolması sebebiyle ortadan k..
Öğrenciler Anadolu’ya kitap kampanyası başlattı İstanbul’da iki ilköğretim okulunun öğrencileri, Anadolu’ya kitap bağışı kampanyası başlattı.
Balıbey, müdürlerini teröre karşı uyardı İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, Türkiye’nin 12 Eylül öncesi döneme çekilmek istendiğine dikkat çekerek, eğitimin önemini vurguladı.
Gürtuna ‘on yılın devlet adamı ödülü’ alan Blair’i kutladı Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, İngiltere Başbakanı Tony Blair’e Doğu-Batı Enstitüsü (EastWest Institut..
Kadir Topbaş:İstanbul’daki üniversiteler başka şehirlere taşınsın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un ulaşım sorununun çözülmesi için üniversitelerin Marmara Bölges..
Tüzmen ayakkabıcılardan daha fazla ihracat istedi Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Deri Tanıtım Grubu tarafından düzenlenen Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı’nı (AYMOD) ziyarete açtı.
İstanbul 15 milyar YTL’ye hükmediyor Büyükşehir, ilçe ve belde belediyelerinin 2006 yılı bütçesi yaklaşık 15 milyar YTL olarak belirlendi. Büyükşehir Belediye Meclisi, 32 ilçe belediyesinin ..
Cerrahi Hastanesi, acil servisini yeniledi Özel İstanbul Cerrahi Hastanesi'nin (İCH) yenilenen acil servis ünitesi hizmete açıldı.
Ünlüler, Fahrettin Aslan’ı 40 mevlidine kadar unuttu 28 Ekim'de hayata veda eden ‘Gazinocular Kralı' olarak tanınan Fahrettin Aslan için 40. günü mevlidi okutuldu.
Pendik Belediyesi ilköğretim okullarında bilgi evleri açıyor Pendik Belediyesi ilköğretim okulları bünyesinde bilgi evleri açıyor. Bilgi evlerinin içerisinde internet bağlantılı bilgisayarlar..
İstanbul Modern, Kültür Sanat Vakfı’yla yollarını ayırdı İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'na (İKSV) bağlı İstanbul Modern Sanat Müzesi, vakıfla yollarını ayırdı. Oya ve Bülent Eczacıbaşı öncülü..
Muayenehane sahibi doktorlarda ödediğinin 10 katı vergi kaçağı çıktı Maliye'nin incelemesine göre muayenehane sahibi doktorlar kazancının her on lirasından birini beyan edip dokuzunu gizleyer..
Ereğli’de doğum gününü pasta ile kutlayan öğrenciler zehirlendi İlçe Tarım Müdürü Ahmet Fikri Kızmaz, üretim izni olmayan pastanelerden alışveriş yapılmamasını tavsiye etti.
Huzurevindeki yaşlılar göz muayenesi oldu Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde huzurevi sakinleri, ücretsiz göz muayenesinden geçti. İbrahim İzmirlioğlu Huzurevi’nde kalan 50 yaşlı, Yalçın Kaya Poli..
Sinemayla tarih ‘Avrupa’da buluşuyor Sinemayla tarihi buluşturmayı misyon edinen festivalimiz, sekizinci yılında rotasını Avrupa’ya çevirdi. Türkiye Sinema ve Audivisuel Kültür Vakfı’nca düze..
Dünyayı kurtarma sevdalısı bir civciv Cesur Civciv, Pixar’la yollarını ayıran Walt Disney’in 60 milyon dolarlık yeni filmi. ABD gösterimlerinde ilk haftada 40 milyon dolar kazanan film, bekle..
‘Şiddetin Tarihçesi’ dersi boş geçti! Delilik, şiddet, varoluş ve cinsellik gibi konularda çektiği filmlerle ‘sorgulama’ yapmayı adet edinen David Cronenberg, bu kez kendi halinde, sakin bir ..
Grimm Kardeşler’e selam!.. Herkesin muradına erip dinleyenlerin kerevetine çıktığı, sonra gökten düşecek üç elmadan birini beklediği ‘masal çağı’nın son çocuklarıydık galiba biz.
« 1 2 3 4 5 6