7 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

7 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sınırda kamera krizi yaşanıyor Türkiye'nin en büyük karayolu gümrüğü Kapıkule'de polisle Gümrük Başmüdürlüğü arasında gizli kamera krizi yaşanıyor. Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve...
'Sağlıklı Gıda Platformu' Kuş gribi olayından sonra bir araya gelen gıda alanındaki 27 sivil toplum kuruluşu, Sağlıklı Gıda Platformu oluşturdu. İstanbul Yemek Sanayicileri Derneği Başkanı v..
50 kişilik çete gözaltında Mart ayında esnaftan gelen şikâyetleri değerlendiren jandarma Akşehir, Ilgın, Yunak ve Tuzlukçu ilçelerinde organize suç örgütü kurarak çek-senet imzalatma, tehdit,..
Oktay Ekşi: AKP'nin hedefi gazeteciler Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Ermeni konferansının ertelenmesini eleştiren beş gazeteciye tek iddianameyle dava açılmasına tepki gösterdi: AKP'nin t..
'Başörtüsünü çözeceğiz demedik' Anavatan Partisi milletvekili İbrahim Özdoğan, dün, Meclis Genel Kurulu'nda, kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı okulların Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilmesi..
ABD: Patrik küresel lider Gazeteciler sordu, ABD Dışişleri Bakanlığı yanıt verdi: Fener Rum Patrikhanesi'ni 'ekümenik', Patrik Bartholomeos'u ise küresel konuma sahip bir dini lider olarak gö..
Diyanet'in yeni hedefi çocuklar Diyanet İşleri Başkanlığı, bazı camileri önceden belirlenecek saatlerde sadece kadınlara ayıracak. Diyanet, ayrıca 'kadın vaizeler' aracılığı ile kadınları, ai..
'Türkiye'ye ihtiyaç var' Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, dün, Fransa Ulusal Meclisi'nin Dış İlişkiler Komisyonu'nda yaptığı konuşmada Türkiye'yi savundu.
Avrupa'dan daha kolay vize istedik AB ile Türkiye'nin örgütlü sivil toplum temsilcilerini bir araya getiren 'Türkiye-AB Karma İstişare Komiteleri (KİK) Toplantısı'ndan, 'Daha kolay vize taleb..
Liberaller AKP'den kaçtı AKP Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak, başkanlığını yaptığı Politika Merkezi Derneği'nin, "İktidarın icraatından memnun değilim" sonucu çıkan..
Açık ve dar giysili kadınlar dikkat! Açık ve dar kadın kıyafetlerine savaş açıp, birçok meslektaşıyla mahkemelik olan avukat Ali Kemal Yılmaz Bayraktar, altı kişiyle birlikte 'Hayâ ve Edebe A..
Magandaya oh olsun Birbirlerini suçladılar Adana'da 22 Temmuz tarihinde sokakta çıkan silahlı çatışmada yaralanan bir kişiye yardım etmek isterken, isabet eden bir kurşunla ölen Şükran Şu'nu..
Belçika nihayet: Fehriye Erdal yargılanacak Belçika mahkemesi altı yıl sonra Fehriye Erdal ve 10 arkadaşını yargılamaya karar verdi: DHKP-C siyasi parti değil, suç örgütüdür. Erdal da siyasi ..
12 Eylül'deki fişlemeye iptal 12 Eylül döneminde yasak yayın bulundurduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak fişlenen bir vatandaşın hukuk mücadelesine Danıştay'dan destek geldi.
2 milyon fişli Emniyet Genel Müdürlüğü, 2002'den bu yana bilgisayar ortamında parmak izi alıyor. ABD'den 30 milyon dolara alınan 'otomatik parmak izi mukayese sistemi', 5 milyon kişinin 10 pa..
'Kırmızı harita' turizme darbe Türkiye'nin en çok turist çeken bölgesi Antalya'da içki yasağı çalışması tepki çekti. Kaymakamlar, belediye sınırları dışındaki yerlerde içki satılabilecek nokt..
Suça karışmayan PKK'lıya tahliye Yargıtay Başsavcı Yardımcısı'nın bir davayla ilgili yaptığı temyiz başvurusundaki görüşlerini emsal alan avukatlar, PKK'ya üyelikten yargılanan müvekkillerini..
Emniyet'te bir ay için atama Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun onayıyla dün görevinden alınarak APK uzmanı yapıldı. Arslan'ın yerine, Emniyet Gen..
Sekiz aylık bebeğe dayak İznik'te sekiz aylık hasta bebeğini sürekli ağladığı için dövdüğü iddia edilen baba Bekir Bayar, gözaltına alındı. Birgül Bayar, dün sabah bebeği Emirhan'ı eşine bır..
Çedaş'ta 21 gözaltı Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çedaş) Müessese Müdürlüğü'nde yapılan ihalelere fesat karıştırıldığı iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında dün 21 kişi gözaltına alındı.
TDK ile TTK birliğine onay Yargı, 12 Eylül'ün en çok eleştirilen uygulamalarından olan ve Türk Dil Kurumu (TDK) ile Türk Tarih Kurumu'nun (TTK), Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu çatı..
İstanbul içinde, İstanbul'a hasret Mimarisi ile engellileri evlerine hapseden İstanbul'da hem engeliyle hem de kentle mücadele edenlerden biri de 15 yaşındaki Ceyhun Karaduman. Bacaklarını ku..
'Noel' ödüllü rahibe Gay ve lezbiyen hakları savunucusu Katolik rahibe Jeannine Gramick, 'Noel Baba Barış Ödülü için Antalya'ya geldi. Ödül, Antalya'daki Noel Baba Vakfı tarafından verildi.
Foça'da 2600 yıllık atlar Foça ilçesindeki Athena Tapınağı kalıntılarında 2 bin 600 yıllık grifon (kartal başlı, at kulaklı yaratıklar) ve at heykelleri bulundu. Phokia Kazıları Başkanı Prof...
Allianoi'a altı ay daha... Bergama ilçesinde bulunan 1800 yıllık Allianoi Antik Sağlık Yurdu, altı-yedi ay daha kazandı. Su tutmaya başladığında Allianoi'u yutacak olan Yortanlı Barajı...
İnanılmaz kaza: İran'da uçak binaya çarptı İran'da bir tatbikatı izlemek isteyen 78 gazetecinin de içinde olduğu 94 kişilik askeri uçak, motor arızası nedeniyle inişe geçerken 10 katlı binaya..
Biraz kediye benziyor biraz tilkiye: Yeni bir memeli bulundu Araştırmacılar, Endonezya'nın Borneo Adası'nda kedi ile tilki arasında görünüme sahip yeni bir memeli türünü keşfetti.
Thatcher'ın 'çelik' kızı 'Demir Lady' lakaplı eski Britanya başbakanı Margaret Thatcher'ın kızı Carol Thatcher, Avustralya'nın balta girmemiş ormanlarında zorlu yaşam koşullarına iki hafta bo..
Haç ve ay yerine 'Kızıl Kristal' Kızılhaç ile Kızılay amblemlerinin dini ögeler içerdiği eleştirisinin ardından, bütün federasyonların 'güvenlik amacıyla' Kızıl Kristal adında tek çatı altınd..
İyileşemiyor, evlilikleri kötüymüş! Kötü giden evlilik gerçek bir gönül 'yarası'! ABD'de Ohio Eyalet Üniversitesi'nin araştırmasında, evlilikteki stresin...
'Üstsüz' Jennifer mahkemede Malibu'daki evinin bahçesinde üstsüz güneşlenirken yakalanan Amerikalı yıldız Jennifer Aniston, fotoğrafçıyı özel hayat ihlali gerekçesiyle dava ederken...
Hollywood'un en güçlü kadını Disney-ABC Televizyon Grubu'nun başkanı Anne Sweeney, Hollywood'un en güçlü 100 kadını listesinde...
Merkez Grubu'nun reklam geliri yüzde 33 büyüdü Merkez Reklam Grubu Başkanı Orhan Girgiç, reklam piyasasının çok hareketli bir yıl geçirdiğini belirtti. Sektördeki genel büyümenin yüzde 30'un ..
'Telsim için en az 3-4 firma çekişir' Telsim Yönetim Kurulu Başkanı ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Ferruh Tunç, 7 teklif glen Telsim ihalesiyle ilgili yaptıkları p..
Not artırımı yerine görünüm düzeltildi Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notu görünümünü durağandan pozitife çevirdiğini ve 'BB-' olan uzun vadeli döviz ve l..
Sebzede marka dönemi başlıyor Metro Group, kontrollü tarım uygulamaları ile Cali markasıyla sebze üretimine başladı. Metro Group, Antalya'da başlattığı kontrollü tarım uygulamaları doğrultusu..
'Asya rezervlerini artıracak' dedikodusu çıktı, altın rekor kırdı! Altın fiyatları Rusya Merkez Bankası'nın ardından Asya Merkez Bankaları'nın da altın rezevlerini artıracağına yönelik haberl..
Enflasyon 20 aydır yüzde 8'e çakıldı Tüketici fiyatları Nisan 2004'te yüzde 8'li rakamları gördükten sonra 20 aydır düşüşe ara verdi Enflasyon dört ay daha baz etkisinden dolayı yükselişini s..
Gazda Rus oyunu mektupla başladı BOTAŞ'ın kontrat devir ihalesinde Ruslar'ın 'yasaya giren onay şartı'nın temeli 2003'te Gazprom'dan gelen mektupla başladı. 4 kez iptal edilen devir ihalesi s..
Vergi kaçıran üç kat ceza ödeyecek Maliye, Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararı sonrası vergi kaçıranın cezasını üç kata çıkaracak yeni düzenleme için çalışıyor. Vergi kaybında kusuru olanlar i..
'Beni cari açık değil Kıbrıs ve terör korkutuyor' Anadolu Grubu İcra Kurulu Başkanı Özilhan, Türkiye ekonomisine ilişkin ilginç bir yorumda bulundu: "Ben cari açıktan ziyade Kıbrıs'ta çözümsü..
PSV Eindhoven: 2 Fenerbahçe: 0 Şampiyonlar Ligi'nde PSV Eindhoven'a Cocu ve Farfan'ın golleriyle 2-0 yenilen Fenerbahçe, UEFA Kupası'na gitme şansını da yitirdi.. Karşılaşmanın 11. dakikasınd..
« 1 2 3 4 5 6