7 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

7 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yalçıntaş: 90’larda Türkiye çok kötü yönetildi İstanbul Ticaret Odası Başkanı (İTO) Murat Yalçıntaş, 1990’larda ülkenin çok kötü yönetildiğini belirterek "Hâlâ 2000 ve 2001’de yaşadığımız ek..
Hayırseverler 3 okul daha yaptıracak Zeytinburnu ve Büyükçekmece ilçelerinde hayırseverler tarafından yaptırılacak 3 ayrı okulun protokolü, İstanbul Valiliği’nde düzenlenen törenle imzalandı...
Venedik İstanbul'la kardeş şehir oluyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İtalya'nın gondollarıyla meşhur Venedik kentiyle İstanbul'un kardeş şehir olacağını açıkladı.
Hastalar Vakıf Gureba’da sıra almak için bahçede sabahlamıyor Vakıf Gureba Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Şahin, bundan böyle sıra numaralarının sabah 07.00 ile 08.00 arası verileceğin..
Kuş gribi paniği, gıda üreticilerini bir araya getirdi Türkiye’de ekim ayı başlarında kuş gribi virüsüne rastlanmasıyla ortaya çıkan panik, gıda üreticilerini bir araya getirdi.
Saime Toptan şiir kitabının gelirini özürlülere bağışladı Milli Eğitim Vakfı Özel Basınköy Okulları, düzenledikleri Kültür ve Sanat Şenliği Haftası’nın ilk gününde gerçekleştirilen şiir dinle..
Sonunda Japon bir avukatımız da oldu Tatil için Japon sevgilisiyle birlikte Türkiye’ye geldikten sonra uğradığı bir haksızlık karşısında hakkını aramak için avukat olmaya karar veren Keiko Tr..
Belediye ölen işçilerin ailesine daire verecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kanal temizleme çalışması sırasında hayatlarını kaybeden işçileri görev şehidi kabul ederek a..
Vali Muammer Güler: Cami sorunu eylemlerle çözülmez İstanbul Valisi Muammer Güler, Göztepe Parkı’na cami yapılmaması için düzenlenen gösterilere ilişkin, "Konunun gösterilerle çözümünün zor o..
Belediyelerin Pakistan’a deprem yardımları sürüyor Üç Göl Havzası Belediyeler Birliği, aylık geleneksel salı toplantısında bu ay Pakistan’a tıbbî malzeme ve çadır yardımı yapma kararı aldı.
65 bin korsan CD ele geçirildi Pendik'te 16 işyerine düzenlenen operasyonda 65 bin korsan CD ele geçirildi.
İnternette tanıştıkları şahısları kaçırıp gasp eden çete yakalandı Bursa’daki bir internet kafede çalışan Ramazan B. (17) isimli genç, tanıştığı 4 kişi tarafından Doğa Parkı’na götürülerek cü..
Kosova’ya ambulans bağışlandı Yıldırım Belediyesi ile Bursa Kosova Üsküp Türkleri Kültür Dayanışma Derneği, Kosova’nın Gilan kentine bir adet ambulans bağışladı.
Bulduğu paranın sahibi, komşusu çıktı Yalova Belediyesi’nden emekli Mahmut Polat, beş gün önce yolda bulduğu 3 bin 260 YTL’yi, yoğun çabalarının ardından ulaştığı sahibine teslim etti.
‘Son Duruşma’ büyük ilgi gördü Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın "Son Duruşma" adlı tiyatro eseri, Sakarya’da başarıyla sahnelendi.
7 yıl önce baraj inşaatı için getirilen makineler çürüyor Edirne'nin İpsala ilçesinde, 1962 yılında projelendirilen ve 1998 yılında dönemin başbakanı Mesut Yılmaz tarafından temeli atılan Ha..
Bursa'nın suyu Avrupa standartlarında Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı "Suyumuz Avrupa standartlarında çeşmemize ulaşıyor." dedi.
Maaş alamayan işçiler fabrika önünde bekliyor Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine bağlı Misinli beldesi kavşağı yakınlarında faaliyet gösteren Senkon Tekstil Fabrikası işçileri, alacaklarını alamadıkl..
3. OSB de Sakarya için istihdam alanı oluyor Sakarya'da 1. ve 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'nden sonra 3. OSB'de de fabrikaların yapımı hız kazandı.
Vize alamayan Edirneli taksiciler mağdur oluyor Edirne ve Kapıkule’de çalışan taksiciler, Türkiye’ye vizesiz giriş yapan Bulgar ve Yunanlı taksiciler karşısında haksız rekabet yüzünden mağdur..
Sakarya’daki sokak köpeği tartışması büyüdü Sakarya’da sayıları 3 bin olduğu tahmin edilen sokak köpekleri konusunda tartışma büyüyor.
Merkel, Rice’ın yüreğine su serpti: CIA hepimize lazım İktidara geldiğinde ABD yönetimiyle daha sıkı ilişkiler kurma vaadinde bulunan Almanya’nın çiçeği burnunda Başbakanı Angela Merkel, Wash..
İran’da gazetecileri taşıyan askerî uçak mahalleye düştü: 119 ölü İran’ın başkenti Tahran’da 94 kişiyi taşıyan askerî nakliye uçağı, 10 katlı bir binanın yanına düştü. Olayda 68’i gazeteci ol..
Rumlar KOB’da da memnun edildi Avrupa Birliği (AB), Katılım Ortaklığı Belgesi'nde (KOB) mutabakata vardı. Dün genişleme çalışma grubunda bir araya gelen üye ülke temsilcileri, Rumlara bir tav..
Hırvat lider Mesiç: Hepimizin geleceği AB’de Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stjepan Mesiç, Türkiye'nin AB’ye katılım sürecinİ desteklediğini belirterek "Hepimizin geleceği AB'de." dedi.
Gül: Kerküklü olmayanlar listeden çıkarılıyor Irak’ta 15 Aralık seçimleri öncesi Türkiye’nin hassas olduğu Kerkük kentindeki seçmen listeleri gözden geçiriliyor.
Sünni Ulema Heyeti seçime katılmıyor Türkiye’nin İstanbul’da bir araya getirdiği ABD’nin Bağdat Büyükelçisi Zalmay Halilzad ile Sünnilerin lideri Tarık Haşimi’nin 15 Aralık seçimleri konusund..
Erdoğan: Dersimizi çalıştık AB’nin yükünü de azaltacağız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan temaslarda bulunmak üzere gittiği Yeni Zelanda’da katıldığı bir konferansta Türkiye’nin derslerini çalış..
ABD, patrikhane için ‘ekümenik’te ısrarcı ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin karşı çıkmasına rağmen Fener Rum Patrikhanesi’ni yine ‘ekümenik’ olarak niteledi.
Romanya’da dört ABD üssü kurulacak ABD Dışişleri Bakanı Rice, Avrupa gezisi çerçevesinde uğradığı Romanya’da 4 askerî üs kurulmasına ilişkin bir anlaşma imzaladı.
Kayıt dışına ağır ceza geliyor Kurumlar Vergisi'ni yüzde 30'dan 20'ye indiren hükümet, bunun bütçede kayba yol açmaması için kayıt dışını yakın takibe alıyor.
Kurumlar Vergisi’nde indirim kararı Maliye’nin telefonlarını kilitledi Daha çok yabancı yatırımcı çekmek için Kurumlar Vergisi'nin yüzde 20'ye çekilecek olması işadamlarını şimdiden heyecanla..
Teknoloji büyük ödülü, kemik erimesi ilacı ile Eczacıbaşı’nın Yerli şirketlerin yeni teknik ve teknolojiyi kullanarak ürün geliştirilmesine katkıda bulunmak için düzenlenen Teknoloji Ödülleri..
Kablo internette sınır kalktı Kablo TV şebekesi üzerinden verilen internet bağlantı ücretlerinde hem indirim yapıldı hem de aylık limitleri sınırsız hale getirildi.
Oyak’ın Erdemir için yabancı ortak arayışı tartışmaya yol açtı Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Türkiye’nin en büyük demir çelik işletmesi Erdemir’in yüzde 49’unun 2 milyar 770 milyon dolar ..
Sosyal güvenlikte yurtdışı borçlanma miktarı 3,5 dolara indi Yurtdışında bulunan Türk vatandaşlarının, sosyal güvenlik için ödedikleri prim miktarı günlük 5 dolardan 3,5 dolara düşürüldü.
Demirel'lerin durdurma talebine red İstanbul 2. İdare Mahkemesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun, Egebank'ın hakim ortağı Demirel Grubu bağlantısı sebebiyle 9 şirkete el koyması kararının ..
‘Türkiye iyi yolda’ diyen Fitch not artırdı Hükümetin sıkı mali disipline devam edeceği yönündeki mesajlarının ardından, Merkez Bankası'nın yıl başında ‘enflasyon hedeflemesine' geçeceğini aç..
Tek haneli enflasyon kalıcı hale geliyor Merkez Bankası'nın enflasyon hedeflemesine geçeceğini resmen açıklamasına uluslararası piyasalar olumlu tepki gösterdi.
Ekonomide de AB kriterleri yakalanıyor Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR’ye göre de resmî enflasyon hedeflemesi, Türkiye ekonomisinin görünümünü güçlendirecek.
En önemli risk petrol fiyatları Alman Deutsche Bank da analizinde, resmî enflasyon hedeflemesinin, 2006'da enflasyonun gerilemesinde önemli bir politika aracı olacağını ifade ediyor.
Beni, cari açıktan çok terör korkutuyor Anadolu Grubu İcra Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, ekonomi ve siyasetteki istikrarın yabancıların gözünü Türkiye'ye çevirdiğini söyledi.
Sivil toplum örgütleri Pakistan’da sınıfı geçti Pakistan’da 8 Ekim 2005 tarihinde meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından yaklaşık 90 bin kişi hayatını kaybetti.
Türk Kızılayı, çadır modelini değiştiriyor Kızılay, isminden sonra en önemli değişimini çadır modelini yenileyerek yapıyor. Adını Türk Kızılayı olarak değiştiren Kızılay, kurumla özdeşleşen k..
40 tonluk vinç, çocuk yuvasının üstüne devrildi Almanya’nın Bonn kentindeki Bornheim kasabasında, 40 tonluk bir vinç, içinde 70 çocuğun bulunduğu çocuk yuvasının çatısına devrildi.
İkametgâhını sildirmeyene 250 YTL para cezası Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılan "Adres Kanunu"na göre; bundan sonra nüfus sayımı için sokağa çıkma yasağı konulmayacak.
‘TMK, özgürlükleri geriye götürecek’ AB Komisyonu Türkiye Temsilciliği’nin, Martin Dawson imzasıyla Brüksel’e gönderdiği 4 sayfalık bilgi notunda TMK Taslağı’na yönelttiği eleştirilere, sivil..
Erdil Paşa davasına, ihbar mektubu damgasını vurdu Emekli Oramiral İlhami Erdil’in yargılandığı davada, Etiler’deki lüks dairelerin alımıyla ilgili Koç Holding kurucularından merhum Muhterem ..
Fehriye’nin avukatları mahkemede olay çıkardı Terörist Fehriye Erdal ve DHKP-C’li 10 kişinin Belçika’da işlediği suçlardan dolayı yargılandığı dava gergin başladı. Erdal’ın avukatları mahkeme..
Hükümetle derin devletin ‘Kürt politikası’ çarpışıyor Şemdinli’deki bombalama ve sonrasında yaşanan ilginç gelişmeler, hükümet ve derin devletin farklı ‘Kürt sorunu’ politikalarına ilişkin ön..
« » 1 2 3 4 5 6