6 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

6 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Son kurban Luxemburgo Real Madrid yönetimi, henüz iki hafta evvel 'Arkasındayız' mesajı verdiği teknik direktör Vanderlei Luxemburgo'nun görevine son verdi. Takımla ilişiği kesilen 53 yaşında..
Telsim ihalesi için 7 teklif Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 13 Aralık'ta yapılacak Telsim ihalesinde ön yeterlilik alan şirketlerden 7'si teklif verdi. Teklif veren şirketle..
Cepte uyarı başladı Telekomünikasyon Kurumu, kayıt dışı cep telefonlarının kayda alınması için dünden itibaren mesaj göndererek kayıt altına alma işlemini başlattı.
Bankacılıkta komşu birlikteliği Financial Times gazetesi, Türk ve Yunan girişimcilerin ikili ticareti geliştirmek ve yavaş davranan yerel bankaları baypas etmek için Aegean Business Bankası'n..
Doğalgazda çelişki: Hani kontrat devri kötüydü? Geçen yıl doğalgazda kontrat devri yerine ithalatı hedefleyen bir tasarı hazırlayan hükümet, 'Kontrat devri ucuzluk getirmez' demişti. Ancak bu..
'Gasprom'a şirket ismini kim verdi?' CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Türkiye'nin doğalgaz kontrat devirlerinde Gasprom'un insafına kaldığı iddialarını değerlendirirken, "Başbakanın ..
Zenginler yabancı sever! AKP'li Akgün sordu: TOKİ, konutlarına neden 'court, olympia, all inclusive gibi yabancı isim koyuyor? Yanıt: Yüksek gelir grubuna hitap etmek için.
Hazine'den avro tahvilde iki rekor Hazine Müsteşarlığı, Dresdner KW ve JP Morgan adlı yatırım bankalarına yetki vererek çıktığı uluslararası piyasalarda avro bazında Türkiye'nin en ucuz borçl..
Ramada Plaza 'şehre' geldi İstanbul'da şehir merkezindeki beş yıldızlı 'Plaza' tipi otelini geçen ay Pangaltı'da açan Ramada Otel, 2006 yılı rezervasyonlarını şimdiden doldurdu.
Merkez nişan aldı Her yıl bir puan düşecek 2002-2005 arasında örtük enflasyon hedeflemesi uygulayan Merkez Bankası, 2006'da 'Enflasyon Hedefleme Rejimi'ne geçecek. Başkan Serdengeçti, gelece..
Garanti'ye en ucuz kredi Garanti Bankası, ihracatın finansmanı için uluslararası piyasalardan 1 yıl vadeli ve 1 yıl uzatma opsiyonlu libor artı 0.575 maliyetli 700 milyon dolar sendikasyon k..
POS'ları birleştirip tasarruf yaptılar Akbank ve Yapı Kredi Bankası, satış noktası terminallerinin (POS) ortak kullanımına başladı. Yapılan işbirliği ile yıl sonuna kadar 2 bin, 2006 sonuna k..
Saddam öfkeli Duceyl katliamı nedeniyle yedi adamıyla üçüncü duruşmaya çıkan devrik Irak lideri Saddam Hüseyin, mahkemeye isyan etti. Mahkeme başkanı, yasayı gerekçe gösterip avukatlarına söz..
Rice: Gizli bir şey yapmadık Terör zanlılarının uçakla gizli merkezlere götürüldüğü haberini doğrulayan ABD Dışişleri Bakanı Rice: Avrupa hükümetleri her yaptığımızı biliyor.
CIA'in hamisi Schröder'miş Eski Alman hükümetinin ABD'nin Irak savaşı ve yasadışı yöntemlerine karşı çıkarak seçim kazanmasına rağmen CIA'in gizli faaliyetlerine göz yumduğu belirtildi.
Erdoğan'a burun selamlı merhaba Yeni Zelanda'da parlamentoyu ziyaret eden Başbakan Erdoğan'ı adanın yerli halkı Maoriler haka dansıyla karşıladı. Erdoğan 'İlişkilerimiz gelişmeli' dedi. Başb..
Sünni Araplarla İstanbul uzlaşısı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün girişimiyle önceki gün İstanbul'da yapılan mini Irak zirvesinden Sünnileri 15 Aralık seçimine taşıyacak dokuz maddede uzlaşı..
İsrail'de intihar eylemi: Beş ölü İsrail'in Filistinli örgütlerin roket saldırılarına karşı yeniden suikast emri vermesinin ardından, kıyı kenti Netanya'daki bir alışveriş merkezine intihar s..
AB'yle Kıbrıs gerilimi AB KKTC'ye yönelik mali yardım ve doğrudan ticaret tüzüklerini Rum Yönetimi'nin baskısıyla ayırırken, ticaret tüzüğünün Maraş'ın açılması şartına bağlanacağı haberine D..
İKÖ reformu kadınlı başladı İslam Konferansı Örgütü'nün (İKÖ) liderleri yarın Mekke'de toplanıyor. İKÖ ve üyelerinin reform sürecinin tartışılacağı zirvede, terör ve İslam'ın bağdaştırılmasın..
Tüm kongre Chavez'in Venezüella'daki parlamento seçiminde, Devlet Başkanı Hugo Chavez'in Beşinci Cumhuriyet Partisi (MVR) liderliğindeki koalisyon tüm sandalyeleri kazandı.
'Schröder'e 1 milyon avro' Asıl mesleği avukatlığa döneceğini açıklayan eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, anılarını anlatacağı kitapla da 2006 sonbaharında kitapçı raflarındaki yerini ..
Ders kitabında Bush akrostişi ABD'nin müfredatını Batı idealleri üzerine kurması için para yardımı yaptığı Pakistan'da, 'Başkan George W. Bush' akrostişi yapılan 'Lider' adlı şiirin bir yıldı..
İçki yasağı Antalya'da İçki yasağı turizm dinlemiyor. Antalya'da içkili işletmeler için belirlenen 10 ayrı bölge il genel meclisine geldi. CHP tepki gösterince görüşme ertelendi.
71 yıl önce, 71 yıl sonra... Devlet Bakanı Nimet Çubukçu başkanlığındaki kadın sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 71. yıldönümü neden..
AKP'nin en objektif vekili AKP Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak'ın yönetim kurulu başkanı olduğu Politika Merkezi Derneği'nin Ankara'da yaptığı bir anket, iktidarın moralini bozdu.
Malatya'da dört kişi açıkta Malatya'da bugüne kadar 8 bin 471 kişinin hastanelere başvurmasına yol açan ishal vakalarında azalma yaşanırken, Belediye Başkanı AKP'li Hüseyin Cemal Akın...
Grup Yorum: İşkence gördük Grup Yorum üyesi dört müzisyen gözaltında işkence gördüklerini iddia etti. İdil Kültür Merkezi önünde 2 Aralık'ta gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri, serbest bırak..
Silah sevdasının en ağır faturası Ölüm yatağın altında... Silah tutkusu bu kez bir çocuğun ölümüne neden oldu. İstanbul Gaziosmanpaşa'da oturan 18 yaşındaki E.E., önceki gün ruhsatsız silahı..
Güldane nine protokolü Denizli'de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na (SHÇEK) bağlı huzurevi, 75 yaşındaki Güldane Yaşin'in şikayeti ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile beledi..
Temiz okula beyaz bayrak Sağlık ve Milli Eğitim bakanlıkları, okullarda temizliği teşvik için beyaz bayrak uygulaması başlattı. Okul Sağlığı Denetleme Formu'ndaki kriterlere göre 100 üzerinde..
'Hoppacık' öldürdü Barış Mahallesi'nde yaşayan iki çocuklu Zeki ve Ümmühan Altan çifti, önceki gece geç saatlerde yüzü moraran ve kusan küçük kızları Nafize'yi, Adana Numune Hastanesi'ne götü..
Narkotikte rekor: 3.6 ton İstanbul, İzmir, Muğla ve Adana'da eşzamanlı olarak gerçekleştirilen 'Ahtapot' adlı uyuşturucu operasyonunda 184 kilo 734 gram eroin ele geçirildi.
İsrail tipi tasarruf: İkişerli duş alın İsrail'in İstanbul Başkonsolosu Mordehai Amiha dünyanın en önemli kaynaklarından suyun tasarruflu kullanılması gerektiğini, İsrail'de su tasarrufu için..
Mevlevilik kara listede Mevleviliği benimseyip Yunanistan Rumi Komitesi'ni kuran sanatçı Takis Aleksiu, Yunan Kilisesi'nce kara listeye alındı. Listede Harry Potter da var...
Alkışlar Nouma için Türk Kızılay Derneği'nin, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında düzenlediği 1. Kızılay Gönüllülük Sempozyumu'nda Pascal Nouma'nın Pakistan'a Türk Kızılayı kanalıyla ça..
Vekil gözüyle yeryüzü Meclis koridorları bugünlerde, sanatçı kimliğiyle de tanınan AKP Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz'ün son bir yıl içinde gittiği 13 ülkede çektiği 150 fotoğraftan olu..
Liselilere 'dar' eğitim Beylikdüzü'ndeki Gürpınar 80. Yıl Lisesi, üç yıldır, ilköğretim binası olarak inşa edilen bir okulda eğitim veriyor. Lisenin ilköğretim binasından taşınıp daha iyi şar..
Engelli 'eşit', ama kâğıt üzerinde Erdoğan Yazar, 39 yıllık deneyimli bir öğretmen. Emekli olduktan sonra, 'Bir faydam dokunsun' diye, engellilerin eğitimi için Arnavutköy İlköğretim Okulu'nd..
Karantina Adası püfür püfür eriyor AKP Urla İlçe Başkanı Latif Özkan: Karantina Adası rüzgâr ve dalgalar yüzünden 40 yılda dörtte bir oranında küçüldü. Önlem alınmazsa 50 yıl sonra yok olur.
Yırtılmayan bayrak... Kadifekale'ye bayrak dayanmadı. 9 Ağustos'ta, Kadifekale'deki göndere 121.5 metrekarelik dev bir bayrak çekip 80 tane de yedeğini yaptıran İzmir Ticaret Odası, 'daha day..
Ben de onu arıyordum Kayseri Devlet Hastanesi'nin esrarengiz konuğu ailesine kavuştu. Zihinsel engelli olduğu anlaşılan gencin askerlik muayenesi için Kayseri'ye geldiği anlaşıldı.
Engelli öğrenciye dayak iddiası Başkentteki Kemal Yurtbilir İşitme Engelliler İlköğretim Okulu'nda işitme engelli E.'nin, bir öğretmen tarafından dövüldüğü ileri sürüldü.
Türk için iyi tatilin şartı güzel yemek 13 ülkede 'paha biçilmez bir hafta sonunun sırları' araştırıldı. Katılımcıların yüzde 86'sı tatilini ailesiyle geçirmek istedi. Türklere göre güzel tat..
Buzdan dünya Buza binbir şekil veren sanatçılar, Almanya'nın Luebeck kentinde yapılan 3. 'Buz Dünyası' festivalinde bir araya geldi.
Schumacher para basıyor Dünyada en fazla para kazanan Alman, Formula 1 pilotu Michael Schumacher. Alman Bild gazetesi, en fazla para kazanan Almanlar listesinde, Schumacher'in günlük 136 bin ..
Lokumun yükselişi... "1. Abdülhamid, büyük bir askeri lider olmayabilir. Ancak, kadınlarla ilgili çok önemli şeyler bildiği bir gerçek. Eğer efsaneler doğruysa, 27. sultanın, eşlerin..
Afrika 7.5'le sallandı Doğu Afrika dün şiddetli bir depremle sarsıldı. Merkez üssü Kenya-Tanzanya ve Kongo arasındaki sınırı çizen Tanganika Gölü olan depremin büyüklüğünü ABD'liler 6.8, Fran..
Britanya'da 'eşcinsel hak ortaklığı' tamam Britanya'da dün yürürlüğe giren 'Eşcinsel Hak Ortaklığı Anlaşması' yasasıyla, eşcinsel çiftlere birlikteliklerini yasal olarak sürdürme hakkı tanınd..
Karaciğere çay ve kahve Kahve ve çay, çok fazla alkol kullanan, aşırı şişman olan ya da kanında çok fazla demir bulunan insanlarda ciddi karaciğer zararlarını önlüyormuş.
« » 1 2 3 4 5 6