5 Aralık 2005 Pazartesi Günü Haberleri

5 Aralık 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Türkiye, imaj sorununu çözmek için çaba göstermiyor’ İngiltere'de yayımlanan haftalık ekonomi ve siyaset dergisi The Economist, Türkiye-AB ilişkilerini değerlendirdiği makalede, Türkiye'nin ..
Bankalar TL’li çekleri kabul etmeyince esnaf zorda kaldı Kanunun öngördüğü bir yıllık geçiş sürecinin bitmesiyle birlikte 1 Ocak 2006’dan itibaren piyasada yeni lira tek başına kullanılmaya b..
Honda, Türkiye’de üçüncü modeli üretmeye hazırlanıyor Türkiye’nin otomotivde ‘üs’ konumuna gelmesi 8 yıldır üretimini küçük çapta sürdüren Japon Honda’yı tetikledi.
‘Vizesiz’ kuş gümrükten geçemeyecek Türkiye’ye komşu ülkelerde kuş gribi vakalarının görülmeye devam etmesi Tarım Bakanlığı’nı harekete geçirdi. Bakanlık geçtiğimiz hafta tüm seyahat acentele..
‘Hazır giyim’ci Damat mobilyacılığa başlıyor Damat Tween, ADV gibi pek çok uluslararası hazır giyim markasını bünyesinde bulunduran Orka Grup, ‘Damat Tween Life’ markasıyla mobilya işine giri..
‘Amerika ile özel ticaret anlaşması tekstil ihracatını 2 milyar dolar artırır’ ABD ile yürütülen özel ticaret anlaşması çalışmalarından umutlu olan tekstilciler, bu sayede 2006’da hazır giyi..
İstikrar, reklamcıların ilgisini Türkiye’ye çekti Türkiye’deki siyasi ve ekonomik istikrar, yabancı finans ve gayrimenkul şirketlerinin yanı sıra reklamcıların da ilgisini çekiyor.
Faiz artırımı dolara yaradı Avrupa Merkez Bankası'nın çeyrek puanlık faiz artırımına karşın dolar, euro karşısında yüzde 1 daha değer kazandı. AMB'nin FED gibi uzun soluklu artırım yapmayacağ..
Memur 2006'da 5 ay tatil yapacak Kamu görevlileri, 2006'da hafta sonları, ortalama 30 günlük yasal izin, milli ve dini bayramlarla birlikte toplam 145 gün tatil yapacak. Ocak ayında Kurban Ba..
Çayı kahvehanelerde test ediyoruz 850 milyon dolarlık Türkiye çay pazarında rekabet her geçen gün kızışıyor. Sektörün lideri Çaykur’a rakip olarak piyasaya giren firmalar, yeni ürünler gelişt..
Fiskobirlik’in Yapı Kredi’ye borcunu Hazine ödeyecek Fındık Satış Kooperatifleri Birliği’nin (Fiskobirlik) Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu’na olan 94,5 milyon YTL’lik borcu silinirken, Yap..
[EKONOMİ TURU] THY, yolcu artışında Avrupa lideri Türk Hava Yolları, Avrupa’da yolcu sayısını en çok artıran ulusal havayolu şirketi oldu. Avrupa Havayolları Birliği’nin verilerine göre firma..
Endişe etmeyin çocuklar marta kadar okuyacak Okula bu yıl başlayan yaklaşık 1 milyon öğrenci hâlâ okuma yazma öğrenemedi. Veliler bu durumdan endişeli.
Eski öğrencilerin başörtülü fotoğrafı yıllıktan çıkarıldı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, başörtüsü yasağını okuldan mezun olan öğrencilere de uyguladı.
TRT, Genelkurmay destekli casusluk filmi çekiyor TRT, ilginç bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. 2. Dünya Savaşı yıllarındaki istihbarat mücadelesini ekrana taşımak isteyen kurum, ‘Ankara E..
RTÜK’e en fazla şikayet, sunucuların dekoltesinden Vatandaş, ‘Alo RTÜK 178 Şikayet Hattı’nı ekranlardaki kirliliğe son verecek bir kapı olarak görmeye devam ediyor. RTÜK’ün şikayet hattını ka..
Vakit muhabirine saldırıyı tetikleyen sunucudan özür Göztepe Parkı’nda önceki gün düzenlenen cami karşıtı mitingde soru soran Anadolu’da Vakit Gazetesi muhabiri Kenan Kıran’ın linç girişimine..
Hacı adaylarına ‘alışverişin dozunu kaçırmayın’ uyarısı Diyanet İşleri Başkanlığı, hacı adaylarını kutsal topraklarda alışveriş, çarşı-pazar gibi faaliyetlere gereğinden fazla zaman ayırmamal..
Dadaşlara ‘etnik kimlik’ diyen doçent: Erzurumluları severim Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı tarafından hazırlanan çalışmada, ‘Yörük' ve ‘dadaş'ları etnik kimlik olarak tanımlayan Ha..
Polis, kemerinde silahla birlikte biber gazı da taşıyacak Eminönü Emniyet Müdürü Avni Usta’nın kendisini darp etmeye çalışan 4 kişiyi biber gazıyla etkisiz hale getirmesi, polisin kullandığı ..
‘Trafikte 300 bin silahlı şoför var’ Son bir hafta içinde meydana gelen yol verme tartışmalarında 3 kişi hayatını kaybetti. Araç sürücülerinin trafikte birkaç saniye öne geçebilmek için cinay..
‘Camide imamla ilişki’ iddiasında komplo şüphesi Görev yaptığı camide ‘temizlikçi bir bayanla’ cinsel ilişkiye girmekle suçlanan Samsun’un Yakakent ilçesi Küplüağzı köyü imamı Ahmet H., iftir..
Belediyeler, içme suyunda kanser riski taşıyan klor kullanıyor Malatya’da 5 binin üzerinde kişinin ishale yakalanması, dikkatleri suların temizliğinde kullanılan dezenfeksiyon maddelerine çe..
Fırıncılar Federasyonu Başkanı ‘çete’den gözaltına alındı Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen Makas-1 adlı operasyonda, önceki gün Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı K.A.'nın ardından ..
Ondokuz Mayıs’ta akraba kadrolaşması Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) eşi benzeri görülmeyen kadrolaşma yaşanıyor.
Aşkın’ın kaldığı odanın penceresine parmaklık takıldı Hakkındaki iddialar sebebiyle tutuklanarak Van M Tipi Cezaevi'ne konulan; ancak sağlık sorunları nedeniyle YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Ha..
İlhan Selçuk’un ödü kopuyor; ‘bize de bir gün Batı demokrasisi gelecek’ diye "Kıyamet kopmuştu. İstifalar çığ gibi yağıyordu; bu hengamenin ortasında Murat Belge arıyor: ‘Farkında mısın, Türk..
Memura 2006’da 145 gün tatil Bir kamu görevlisi, 2006 yılında hafta sonu, ortalama 30 günlük yasal izin, millî ve dinî bayramlarla birlikte toplam 145 tatil yapacak.
Yeni kamu personeli alınacak Devlet Personel Başkanlığı (DPB), ÖSYM'ye bir yazı göndererek yeni memur yerleştirmesi yapmasını istedi. "Hangi kurumlara kaç memur alınacağı" önümüzdeki günlerde..
Carettalara uydudan çipli takip Muğla'nın Dalaman ilçesinde, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın desteğiyle ‘Caretta Caretta'ları koruma çalışmalarına başkanlık eden Doç. Dr. Yakup Kaska, uydudan ..
İngiltere’de alkol satın alma yaşı 18’e çıkıyor İngiltere hükümeti, alkol ve sigara satın alabilme yaşını 18 çıkarmaya hazırlanıyor.
Bebek sese tepki vermiyorsa uzmana danışın Türkiye’de her bin çocuktan beşinde işitme kaybı görülüyor. Bebeklerde görülen işitme kayıplarını teşhis etmede ise ailelere büyük sorumluluk düşüyo..
Termal sauna şortlar yağları eritiyor Son yıllarda fazla kilolarından şikayet edenler yağ aldırarak zayıflamaya çalışıyor.
70. yaşının eşiğinde Hilmi Yavuz’a saygı Türk şiiri incelendiğinde birçok şairin ileri yaşlarda şiirsel söyleyişten ve lirizmden uzak düzyazıya yakın metinler ortaya koyduğu görülür.
Sabit Kalfagil sergi açmama prensibini bozdu 45 yıldır ışığın gösterdiği yoldan fotoğrafın peşine düşen Prof. Dr. Sabit Kalfagil, sergi açmama prensibini bozdu ve hayatındaki 3. sergisini Fot..
Fransız dostları Ulusoy’u unutmadı Fransa’nın başkenti Paris’teki La Tempete Tiyatrosu, haziran ayında hayatını kaybeden ünlü tiyatrocu Mehmet Ulusoy için anma günü düzenledi.
Gelibolu, Fransa’da vizyonda Yönetmenliğini Tolga Örnek’in yaptığı Gelibolu belgesel filmi, Fransa’da bugün vizyona giriyor.
Hayatın esrarına dair ‘Ördek Muhabbetleri’ Orta yaşın üzerinde iki adam... Hayatın sahiline vurmuş, geçmişin hüznü içlerinde tortulanmış, ufku tarayan gözlerle ‘an’a kayıt düşen iki kişi. Bir..
Kadınlar siyasette daha etkin olmalı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, kadınların Meclis’teki temsil oranını düşük buldu.
Şemdinli olaylarını ‘araştırma’ değil ‘soruşturma’ komisyonu aydınlatabilir Şemdinli’deki olayları aydınlatmak için kurulan Meclis araştırma komisyonu, yarın Genel Kurul’daki oylamanın ardın..
Erdoğan’ın arkasına oturmak için Meclis’e bir saat erken geliyor Konya Milletvekili Ahmet Işık, Meclis’te AK Parti’ye ayrılan 357 sandalyeden birinde oturuyor. Ancak onu diğerlerinden farklı ..
‘Üniversitelerde kadrolaşıyorlar’ suçlaması iktidarı kızdırdı Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ‘hükümet üniversitelerde kadrolaşıyor’ yönündeki iddialara tepki gösterdi.
Plajdaki ‘askerî bölge yasağı’na itiraz etti SHP Mersin Milletvekili Ersoy Bulut, Anamur plajının tel örgülerle çevrilerek ‘askerî alan’ ilan edilmesine itiraz etti.
Şadiye Koç’un cüzdanını çalan yankesici serbest Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un eşi Şadiye Koç’un cüzdanını çalan yankesici, dün çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.
TBMM’de gündem kamu okullarının Milli Eğitim’e devri Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu hafta yine yoğun çalışacak. TBMM Genel Kurulu’nda bu hafta denetim yapılmayacak, sadece yasa tasarıları g..
Ağar: Millet kendi temsilcisini seçemiyor DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, milletin kendi temsilcilerini değil birilerinin belirlediği isimleri seçtiğini belirtti.
‘Dış politika Amerika’ya ekonomi IMF’ye teslim’ Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Recai Kutan, Türkiye’nin dış politikada ABD’ye, ekonomik politikalarda ise Uluslararası Para Fonu (IMF)’na b..
[HABER TURU] Başbakanlık aile araştırması yapacak Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, önümüzdeki yıl ‘televizyon ve aile’ araştırması yapacak.
Kartal, Aslan'a mesaj gönderdi Beşiktaş, hafta içinde UEFA Kupası'nda Zenit'e karşı futbol olarak ezici bir üstünlük kurmasına rağmen 1-1’lik skora razı olmuştu. Siyah–Beyazlı takım bunun acı..
Aslan'ı Ümit ve Necati sırtlıyor Ankaraspor'u deplasmanda 2-1 yenerek lider Fenerbahçe'yle puan farkını 4'e indiren Galatasaray'ı, ligde attıkları gollerle Ümit Karan ile Necati Ateş taşıyor.
« » 1 2 3 4 5 6