4 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

4 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
[SÜPER LİG’DE BUGÜN] DİYARBAKIRSPOR - DENİZLİSPOR Süper Lig'in 15. haftasında bugün Diyarbakırspor, Denizlispor'u konuk edecek. Ev sahibi ekip lig tarihi boyunca Denizlispor'u evinde bir kez..
İkinci ve Üçüncü Lig’de heyecan devam ediyor İkinci ve Üçüncü Lig'de dün oynanan maçlarda sürpriz sonuçlar alındı. İkinci Lig A Kategorisi'nde Altay kendi evinde Mardinspor'la 1-1 berabere ka..
[SPOR TURU] Ferguson’a göre Ballack, Real Madrid’te M. United Teknik Direktörü Ferguson'a göre uzun süredir kadrosunda görmek istediği Bayern Münih'in yıldız futbolcusu Michael Ballack, İspan..
Alper, Efes’i son anda uçurdu Türk Telekom ünvanını yitirdi Türkiye Basketbol Ligi'nde 8. hafta mücadelesinde Efes Pilsen, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Türk Telekom'u 73-70'lik skorla mağlup e..
İzmir’deki olaylı maçı Karşıyaka kazandı Türkiye Basketbol Ligi'nde dün oynanan maçta Pınar K.Yaka-Beşiktaş Cola Turka’yı 89-74 yendi.
En zayıf halka şişmanlar Kadın bedenini güzel ya da çirkin olarak niteleyen standartlar, bedenin kullanımıyla yakından ilgili.
Eski müzisyen yeni aktivist 20 yılı aşkın müzik hayatı, belli bir yaşın üzerindekiler için sır değil. Bu dönemde yaptığı, 'Arkadaş', 'Şu Anda İstanbul'da Olmak Vardı', 'Hadi Canım Sen de' şar..
Hem anonsla, hem duayla uçuruyorlar Kutsal topraklara giden uçaklarda anonslar besmeleyle başlayıp, Arapça, İngilizce ve Türkçe devam ediyor. Yerdeyken topluca 'kalkış duası' yapılıyor.
Sözde T.C vatandaşı İnsanlık tarihi boyunca her ülkede ‘kültürel elit’ toplumsal değişimlerde önemli rol oynamış, dogmaları sorgulamanın önünü açmıştır. Türkiye’de ise, ne hikmettir ki, entel..
New York kulesini arıyor Amerikan destekli Dubai sermayesinin İstanbul’a dikeceğini duyurduğu iki spiral kule ile başladı ‘kule derdi’miz.
Örgütlenin, model oluyoruz! Shell Oil şirketinde yönetici olarak çalışırken ayrılıp ülkesinin bağımsızlık mücadelesine katılan, sonra da kendisini toplum hizmetine adayan bir isim Fazle Hasan..
Mükremin Çıtır’a yerli Beckham freni Karıştırmacı gazeteci arkadaşımız H. Salih Zengin bu hafta bambaşka bir olayın içine girdi.
Politika olmadı Büyükerman şansını botanikte deniyor Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarihinin en renkli simalarından eski Eskişehir Milletvekili Mail Büyükerman, tarih yazıcılığından son..
Sarılığa berber müdahalesi! Sünnetçi yerine davulcuya, ortopedi doktoru yerine sınıkçıya giden vatandaşlar şimdi de sarılık için berberlerin kapısını çalmaya başladı.
Boşnakları soykırımdan Battal Gazi kurtarmış Rüzgar kanatlı görkemli atı Aşkar Devzade’ye atlayıp, eline de 10 metrelik boyuna uygun ebattaki dövme çelik kılıcını aldı mı; Çin’den Maçin’e kad..
Malatya’da Boşnak/Pavlikian kongresi düzenlensin Konuyu Türk kamuoyunun önüne ilk kez Star gazetesindeki köşesinde getiren Cumali Ünaldı: "Ben bu yazıyı yazdıktan sonra Bosna-Hersek kültür ba..
Tarihi kaydedeyim derken kendini kaybetmiş... 12 Eylül’ün oramiraline şaplak atan fotoğrafçı Çektiği fotoğraflarla yakın tarihe tanıklık eden gazeteci ve foto-muhabiri Recep Peker Tanıtkan, m..
‘Üniforma ile meclis kulisine inmem yanlıştı’ Fahri Korutürk’ün Çankaya Köşkü’ne çıkması ile sonuçlanan 1973 cumhurbaşkanlığı seçimleri, aradan 32 sene geçmesine rağmen hâlâ tartışılıyor.
Soyadı Vaktiyle komik internet sitelerinde liste halinde verilen inanılmaz derecede garip soyadları görürdük; bu listeler hâlâ var ama alıştığımız için mi nedir, kimsenin dikkatini çekmez old..
Necip Fazıl’ın tarihe bakışı: Bir avuç tuz olmak T. S. Eliot, "Tarih kölelik de olabilir, özgürlük de" demişti. İki tarafı keskin bir Acem kılıcıyla karşı karşıyayız öyleyse. İsterseniz tarih..
Korkuyla donanmış Hollanda Amsterdam gecenin içinde pırıl pırıl yanıyor. Köprülerin ışıkları kanalların karanlık sularına vuruyor. Kanal kıyısındaki yüzyılların özlemini taşıyan binalar şen b..
Medyada ilkeler bazen uçar gider Kamuoyunu bilgilendirmek bahanesiyle en mahrem bilgileri işportaya düşürenler, kendileri söz konusu olduğunda köşe bucak kaçıyorlar. Aileleri ve çocukları hak..
‘Özürlüleri anlayamamak gibi önemli bir özrümüz var’ Öncelikle şu tespiti yapalım. Özürlüler bizlerden farklı ve normal dışı insanlar mı?
Kapadokya'nın türküsü yine Bozkır'dan gelecek Türk halk müziği dinleyicisine adını, önce ‘Aşkından Ölsem’ adlı albümüyle duyurdu. Sonra, içinde Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli ve M. Kemal Atatürk..
Müfredata ve düşlere uygun kitaplar ‘El yazısı’ ile yayınlanan ilk kitap dizisi Düş Gezgini, Erdem Yayınları’ndan çıktı.
Kızmayın sizi seviyorlar! Siz de her şeyden nem kapıyorsunuz tesettürlü kardeşlerim. "TESETTÜR giyim kemik erimesi yapıyor!" başlıklı gazete haberi yüzünden, "Ey Haberdar!
İstanbul kazı kazan değildir! Fark ettiniz mi bilmiyorum, lakin adına hizmet sektörü dediğimiz bazı birimlerin görev alanı çok geniş olabiliyor. Üstelik hallerine tavırlarına baktığınızda, he..
Dorian ‘yeniden hayata’ döndü 2000’li yılların başından beri iyi müzik adamlarıyla çalışıp müziğini oturtmaya çalışan bir grup Dorian.
Abdest: Suların sonsuza aktığı dem Suya vardığında, aslında ateşi kucaklamaya gidiyorsun. Zira suyun aslı ateştir. Suyun yapıtaşlarından biri yakar, biri yanar.
Her meyveden muffin Fransızcada ‘yumuşak ekmek’ anlamına gelen moufflet’ten devasa bir kek endüstrisine, muffin endüstrisine geçmek için üç yüz yıl beklemek gerekmiş.
Hem baklavacı hem kafe İstanbul’un artık baklavacıdan geçilmediğini söylemek mümkün. Neredeyse her köşe başında markalı markasız bir sürü baklavacı sıralanıyor.
Çeşme'de kışın su değil sağlık akıyor Yaz aylarında iğne atsanız yere düşmeyecek bir kalabalığı kendine çeken, muhteşem denizi ve kumsalıyla yerli ve yabancıların gözdesi haline gelen İzmir’i..
Sağlam ayak, sağlam pabuçta bulunur Bütün yükümüzü çeken ayaklarımızın giysisi ayakkabılar biraz tedbir ile çok uzun süre dayanıklılığını koruyabilir. Malum doğru ayakkabıyı seçmek de ayak sa..
[AKSESUAR] Kozmetikten aksesuara Altuğ Parfümeri; Etiler, Tepe Nautilus, Suadiye Bağdat Caddesi ve Bursa Carrefour mağazalarında, kozmetik dünyasının kendine özgü renkli atmosferini, kusursuz..
Sesimi takip et, sergiye gidiyoruz Almanya’nın Frankfurt kentinde geçtiğimiz hafta açılan Diyalog Müzesi, görme özürlülerin hissiyatını yansıtmaya çalışıyor. Kapkaranlık mekanlarda, görme eng..
Almanlar Helmut Schmidt’i çok seviyor Almanya'da yapılan bir araştırma, halkın bugüne kadar en çok sevdiği başbakanın Helmut Schmidt olduğunu ortaya koydu.
Japon uçaklarında yabancı dil dersi Japon Havayolları (JAL), uluslararası uçuşlarının bir kısmında yolcularına yoğun dil dersleri imkanı sunuyor.
« 1 2 3 4 5