4 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

4 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Siyam ikizleri bundan sonra dilenmeyecek Babalarının, sırtlarından bir servet kazandığı yapışık ikizler Ayşe ve Sema artık devletin himayesinde.... Kahramanmaraş'ta gövdelerinden yapışık olar..
Rastgele ateş eden çılgın âşık dehşet saçtı Kadıköy'de sevgilisini bir başkasıyla görünce çılgına dönen genç caddeyi kana buladı. Sevgilisinin yanındaki Ümit Ş.'yi kovalayan gencin silahından..
Morga götürülürken ölmediği anlaşıldı Küçükyalı'da yalnız yaşayan emekli öğretmen Nermin Özaydın bayılıp kendinden geçince öldü sanılıp morga kaldırılırken, son anda gözlerini açtı. Emekli il..
Park eylemine tekbirli tepki Sivil toplum kuruluşlarının Göztepe Parkı'na cami kararını protesto için düzenlediği toplantı tekbir getiren grup tarafından provoke edildi. Duyarlı Kentliler Har..
Türkiye'de yaşasak Müslüman olurdum! Evlilik bizim için aşk demek! Devletin değil Allah'ın kutsamasını istedik. Yunanistan'da yaşadığımız için Tuğçe din değiştirdi; yoksa aynı binaya girip di..
Marketlerle rekabet edemeyen 7 bin bakkal kepenk kapattı Türkiye’de, ulusal market zincirleri ile yerel marketler arasında yaşanan rekabet, bakkalları olumsuz etkiliyor.
Sakarya Nehri kıyısındaki hafriyatlar kaldırılıyor Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Nehri kıyısında bulunan hafriyatları kaldırmaya başladı.
Yeni mağazalar ile Sakarya halkı başka yere alışverişe gitmeyecek Sakarya’da müşterilerin yüzde 40’ının başka illere alışveriş yapmaya gitmesi Adapazarı Merkez Belediyesi’ni harekete geçirdi..
Bursa’da dayak yiyen kadınlar için ‘Alo Şiddet’ hattı kuruluyor Bursa’da faaliyet gösteren Günyüzü Kadın Dayanışma Kooperatifi, kadına yönelik şiddet olaylarını azaltmak ve şiddet mağduru kad..
Depremin simgelerinden Tozlu Camii yeniden inşa ediliyor Marmara Depremi’nde yıkılan ve şehrin depremden sonra simgesi haline gelen Adapazarı Tozlu Camii’nin temeli yeniden atıldı.
Zengin sporu olarak bilinen golf artık okullarda da öğretiliyor Türkiye’de çok fazla tanınmayan ve zengin sporu olarak bilinen spor dallarından golf, artık okullarda öğretilmeye başlandı.
Kütahya’da küçük çaplı MOBESE sistemi için çalışmalar sürüyor Kütahya'da suçla mücadele kapsamında kurulacak olan küçük çaplı MOBESE (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu) ile ilgili çalışma..
Büyükşehir’in yeni yatırımları Gebze’nin çehresini değiştirecek Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti ilçe teşkilatı ile vatandaşlara, Gebze'de yaptıkları çalış..
Miras paylaşımı, birbirinden habersiz iki kardeşi buluşturdu Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde, Cemalettin Deniz adlı vatandaşın ölümünün ardından mirasçıları bulmak için yapılan araştırma, ayn..
Öğrencilerin göreceği yerlerde sigara içilmeyecek Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanun'un titizlikle uygulanması için Bilecik'teki kamu kurumlarına bir yazı gönderen Bileci..
Kredi kartında büyüyen borç yüzünden intihar etti Bursa'nın Mudanya ilçesinde, restoran işletmecisi İrfan Aslan, kredi kartı borcu yüzünden girdiği bunalım sonucu kendini astı. Alınan bilgiye..
Üstgeçit panoları, muhalefeti AK Parti’ye karşı bir araya getirdi Panoların paylaşımı kavgasının aynı safta birleştirdiği muhalefet partilerinin il yöneticileri, İstanbul’un sorunlarının çöz..
Dünyanın en eski 3. metrosu Tünel’e kardeş geliyor Dünyanın en eski 3. metrosu Tünel’in bir benzeri Kabataş-Taksim arasında olacak. Böylece denizyolundan ve tramvaydan metroya kesintisiz bağl..
Sahte evrakla banka dolandıran 3 kişiye gözaltı Sahte evrak düzenleyerek 4 ayrı bankayı dolandıran 3 kişi, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.
Cep telefonları da oto gibi sigortalanabilecek Değeri bin YTL’yi bulan cep telefonları otomobiller gibi kırılma, hırsızlık, gasp, kapkaç, sıvı teması, yüksek voltaj ve doğal afetlere karşı si..
Engelliler engelleri aşmak için yürüdü Engelli vatandaşlar 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeniyle Galatasaray Lisesi’nin önünden Taksim Meydanı’na yürüdü. Koltuk değneği ve tekerlekli sandal..
Mide hastalığını tamir için canlı canlı kırmızı alabalık yutuyorlar Son zamanlarda mide rahatsızlığına karşı canlı canlı kırmızı alabalık yemenin yaygınlaştığını açıklayan Genel Cerrahi Uzma..
Hırsızlar bu defa pahalı av köpeklerini çaldı Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde, Adem Kartal isimli şahsın işyerinin bahçesinden, 4’ü İngiliz panter, 10 adet av köpeği çalındı.
Zeytin alımını sınırlayan Marmarabirlik’e tepki Marmarabirlik’in, bu yıl ürünün bol olması nedeniyle, piyasası olmayan yağlık ve ezmelik düşük kalibre zeytin alımını 6 bin tonla sınırlandırma..
‘E-Mobili’ Fuarı’na bu yıl 100 katılımcı bekleniyor ‘İnegöl üretim ihtiyaçlarını kendi fuarından karşılıyor’ sloganı ile bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ‘e-mobili fuarı’ 27-30 Nisan 2006 ta..
Ekmekteki fiyat rekabeti, kalite tartışması başlattı Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, rekabetten dolayı aynı gramajdaki ekmekler 3 farklı fiyattan satılıyor. Normal fiyatı 500 bin lira olan ekm..
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2006 bütçesinin yüzde 60’ını ulaşıma harcayacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 3,2 milyar YTL’lik 2006 yılı bütçesi Belediye Meclisi’nde görüşülerek onaylan..
Kayıplar kibrit kutusuyla aranmaya başlandı Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği (YAKAD), üzerine kayıp kişilerin fotoğrafları yapıştırılan 10 bin kibrit kutusunu tüm Türkiye’de dağıtmaya ça..
Türkiye’nin sigara masrafı ilâç masrafını ikiye katlıyor Türkiye’de tiryakiler her yıl yaklaşık 15 milyar doları sigaraya harcıyor. Ülkemizde ilâca harcanan paranın miktarı yılda 8 milyar do..
İstanbul bundan böyle tek elden ve daha çok aydınlatılacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un aydınlatılmasının tek elden yön..
Büyükşehir, 3 milyon lale dağıtarak şehri güzelleştirecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ‘İstanbul'a 3 milyon lale' kampanyası başlattı.
Tarihî Kentler Birliği Buluşması başladı TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı'nın işbirliğiyle Tarihî Kentler Birliği ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen "Tarihî Kentler Birliği Ulus..
Türk-Ermeni gerçekleri sempozyumu 15 Aralık'ta Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Platformu'nun düzenlediği "Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihî Gerçekler" konulu sempozyum 15-16 Aralık tarihlerin..
ABD, Vietnam Savaşı’nı da yalan istihbaratla başlatmış Irak Savaşı'na yalan olduğu anlaşılan istihbarat raporlarını gerekçe gösteren Amerika'nın Vietnam Savaşı'nı da (1965-75) benzer şekilde ..
‘Depremzedelerin durumu çok kötü’ Keşmir’i vuran şiddetli depremin ardından etkisini artıran ağır kış şartları, depremzedelerin kâbusu haline geldi.
Iraklı gazeteci: Haber tarifesi 50 dolardan başlıyordu ABD ordusunun, Irak gazetelerinde para karşılığı propaganda haberleri yayınlattığı yönündeki iddiaların yankıları sürüyor. Iraklı gazete..
Rehinecilerden 4 Batılı için ölüm tehdidi Iraklı rehineciler ülkedeki hapishanelerde bulunan mahkumların serbest bırakılmaması halinde geçen hafta kaçırdıkları 4 Batılı rehineyi öldürecekleri..
Wilson, Ankara’ya Türkçe ‘iyi akşamlar’ mesajıyla adım attı ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, dün Türkiye’ye geldi. Wilson, Ankara Esenboğa Havaalanı’nda büyükelçilik maslahatgüzar..
‘CIA uçakları Almanya üzerinden 437 kez uçuş yaptı’ Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı’na (CIA) ait uçakların terör zanlılarını Avrupa’daki gizli işkence merkezine götürerek kötü muamele ya..
Mısır, Müslüman Kardeşler’le ‘nasıl yaşayacağını’ konuşuyor Mısır ve dünya kamuoyu, çarşamba günü yapılacak meclis seçimlerinin son turu öncesi, Müslüman Kardeşler’in (MK) kazanacağı sandalye..
Kazak lider Nazarbayev en az yüzde 60 oy alarak koltuğunu koruyacak Kardeş Kazakistan, bağımsızlık ilanından 14 yıl sonra bugün üçüncü kez devlet başkanlığı seçimine gidiyor.
Türkiye, Turgut Özal’dan sonra Orta Asya’yı ihmal etti Türk cumhuriyetleri arasındaki ilişkilerin istenilen seviyeye gelmemesinde Türkiye’nin de önemli ihmali bulunduğuna dikkat çekiliyor.
BM, İsrail’e yine 1967 sınırlarını hatırlattı Birleşmiş Milletler, İsrail’e 1967’den bu yana işgal ettiği Filistin topraklarından çekilmesi çağrısını tekrarladı.
Meclis raporunda çarpıcı iddia: 28 Şubat tabela holdinglere yaradı Tarihe ‘postmodern darbe' olarak geçen 28 Şubat sürecinin ekonomide yaptığı tahribatın boyutları somut örneklerle ortaya çı..
‘Vergideki indirim yabancı yatırımcıyı cesaretlendirir’ MAN Ticari Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Anton Weinmann, kurumlar vergisinin düşürülmesinin yabancı sermayeyi Türkiye'ye çekmek açısın..
Haksız uçuş yasağı 10 milyon dolara mal oldu, Hollanda’ya dava açacağız Onur Air, Uluslararası Havacılık Bürosu’nun (IBA) Hollanda’nın uyguladığı ‘uçuş yasağının haksız olduğu’ yönünde hazır..
TAV, Dubai’de şimdi de gökdelen yapıyor Dubai’deki dünyanın en büyük uçak bakım hangarının çatısını yapan Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminali işletmecisi TAV (Tepe-Akfen ortaklığı), 7 ha..
Fly Air’ın Kuzey Irak uçuşlarına ABD talip Fly Air’in aralık ayı içinde başlatmayı planladığı Erbil ve Süleymaniye uçuşlarında, ağırlıklı olarak ABD askerlerinin taşınacağı iddia edildi.
Rusya doğalgaza zam yapılmasını istiyor Türkiye ile Rusya arasındaki doğalgaz pazarlıkları sürüyor. Rus tarafının Ankara’dan gaz fiyatlarını 1 Ocak 2006’dan geçerli olmak üzere artırmasını is..
‘Yurtdışındaki Türk okulları ihracatımıza da katkı sağlıyor’ Yurtdışında eğitim çalışmalarını sürdüren Türk okulları, barış köprüsü olmanın yanı sıra bulunduğu ülkeye iş için giden işadamları..
« » 1 2 3 4 5