31 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

31 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Özür dilerim' Eşi Zeynep Tokuş'la barışan Alp Nuhoğlu, ayrılık döneminde yaptığı açıklamaların pişmanlığıyla "Biricik eşim Zeynep Tokuş Nuhoğlu'ndan özür diliyorum" dedi. Eski Türkiye Güzeli..
Bir öğrencinin hayatı 780 YTL Bingöl depreminde ölen 85 öğrenci için bilirkişi 780-1500 YTL arasında tazminat belirledi. Aileye katkıları asgari ücretten hesaplanan çocuklar rapora göre emekl..
Para karşılığı değil anlaşarak boşandık 'Hülya Avşar usulü' boşandığını söyleyen vekil Reyhan Balandı ayrılmak için eşine 500 bin YTL verdiği iddialarını ise yalanladı. Adını sık sık parti de..
Belediye, köyüne dönene bin 500 YTL yolluk verecek İstanbul’un giderek artan nüfusu ve bunun getirdiği sorunlara çare olarak düşünülen ‘Organik Tarım Projesi'ni geçtiğimiz gece Büyükşehir Be..
Maliyeciler, bu gece sanatçıları yakın takibe alacak Maliye Bakanlığı'na bağlı vergi denetmenleri bu yıl da sanatçıların peşini bırakmayacak. Ünlü sanatçıların sahne alacağı eğlence mekanları..
Emniyet yılbaşı gecesi fazla mesai yapacak İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yılbaşı dolayısıyla vatandaşların asayiş ve trafik konularında dilek ve şikayetlerini iletebilecekleri telefon numaralar..
Turizmciler tanıtım için belediye ile el ele verdi Turistik Otelciler, İşletmeciler Yatırımcılar Birliği (TUROB) 2006 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'yle birlikte uluslararası 30 fuara..
Bayramda Fatih’te gece de kurban kesilebilecek Bayramın birinci günü kurban kesim sıkışıklığı yaşanmaması için Fatih'te farklı bir çözüm bulundu. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbu..
‘Düşler Atölyesi’ resim sergisi metroda açıldı "Çocuk gözüyle ulaşım'' temasının işlendiği "Düşler Atölyesi 2. Metro Sergisi'', Taksim Metrosu'nda açıldı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TE..
Bakırköy’ün gürültü timleri göreve başladı Bakırköy'e yeni atanan Kaymakam Dursun Ali Şahin kaymakamlık bünyesinde Çevre Koruma Ünitesi kurdu.
[Dünyada 2005] Türkiye’den 46 yıla bedel adım Avrupa Birliği yolculuğuna 1959 yılında başlayan Türkiye için 2005, üyelik müzakerelerinin ‘nihayet’ başladığı yıl oldu.
Arap Birliği de Rasmussen’i kınadı Danimarka’da yayımlanan Jyllands Posten gazetesinin Hz. Peygamber (sas)’e hakaret içeren karikatürlerine destek veren Başbakan Anders Fogh Rasmussen’e tepki..
DTP’li başkanlardan ‘Roj TV kapanmasın’ mektubu Türkiye, Danimarka’dan yayın yapan terör örgütü PKK’nın yayın organı Roj TV’nin kapatılması için çabalarını sürdürürken, Demokratik Toplum Part..
Şiddetli kışı atlatabilmek umuduyla yardım gözlüyorlar Şiddetli depremin 73 bin kişinin ölümüne yol açtığı Pakistan’ın Keşmir bölgesinde depremzedeler, ağır kış şartlarında hayatta kalma müca..
Almanya’da Müslümanlara özel ‘eşcinsel’ sorulu vatandaşlık testi Almanya’nın Baden-Würtemberg eyaletinin önümüzdeki yıl Alman vatandaşlığına geçmek isteyen Müslümanlara diğer din mensuplarınd..
Barguti, El Fetih için özür dileyip halktan destek istedi İsrail mahkemesi tarafından 5 kez ömür boyu hapse mahkum edilen "ikinci intifada"nın sembol ismi Mervan Barguti, El Fetih liderliğind..
Sudanlı mültecilere Kahire’de kanlı baskın Mısır polisinin, başka bir ülkeye gönderilmek için Kahire’deki BM binası önünde üç aydır kamp kuran Sudanlı mültecilere düzenlediği operasyonda 10 m..
Eski yardımcısından Esad’a darbe: Hariri’ye ‘Ezerim’ dedi Başta Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri suikastı olmak üzere Lübnan’daki birçok terör eylemine karışmakla suçlanan Suriye yönetimine..
[Ekonomide 2005] Özelleştirmenin altın yılı Türkiye’nin 2005 gündemini ağırlıklı olarak ekonomi şekillendirdi.
TMSF’nin bundan sonraki hedefi 10 milyar dolar tahsilat Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, ekonomideki istikrar ortamının da katkısıyla satış gelirlerinin arttığını, ..
Borsa 40 bin puanı gördü döviz yatırımcısını üzdü Piyasalar 2005 yılını geride bırakırken, yılın son işlem gününde Borsa endeksi 40 bin 12 puana kadar yükseldi. Geçen yıl en fazla getiriyi y..
Arcelor, Erdemir'deki hisse payını yüzde 5'e çıkardı Dünyanın önde gelen çelik üreticisi Arcelor, Borsa’da 806 bin 46 adet hissesini aldığı Türkiye’nin en büyük demir çelik kuruluşu ve tek en..
Şarık Tara: Ben olsam Galataport’u gözümü kırpmadan bedavaya verirdim Rusya’da inşaat sektöründeki yatırımları ile dikkati çeken Enka Holding, bu ülkedeki hedeflerini büyütüyor.
Erçel, görevi kötüye kullanmaktan mahkûm oldu Devalüasyon öncesinde kişisel hesabındaki 57 milyar lirayı dövize çevirdiği ve bazı bankalara 5,2 milyar dolara yakın döviz satarak görevini kötü..
Yasadışı gösterilere yolcu taşıyan otobüse ağır ceza Provokasyon amaçlı yasadışı gösterilerde taşıyıcı olarak otobüslerin kullanılması Türkiye Otobüsçüler Federasyonu'nu harekete geçirdi.
Jeotermal kaynaklar özelleştirilerek ekonomiye kazandırılacak Türkiye, jeotermal kaynaklarını özel sektöre açıyor. Yıllardır atıl kaldığı, kullanılamadığı yönünde eleştirilen jeotermal kaynak..
Vergiden kaçan doktora sıkı takip geliyor her reçeteye protokol numarası yazılacak Vergi kaçaklarını engellemek için kafa yoran Maliye Bakanlığı, doktor ve avukatlar için yeni bir sistem geti..
[EKONOMİ TURU] Çevre Temizlik Vergisi artırıldı 2006’da ödenecek Çevre Temizlik Vergisi, konutlarda su tüketim miktarı esas alınarak büyükşehirlerde metreküp başına 16 YKr, diğer yerlerde ise..
Büyüme esnafa yansımıyorsa neden kapanandan üç kat fazla şirket açılıyor? Finansal yönetim ve danışmanlık şirketi Merrill Lynch, dünyada trilyon dolarlık yatırımlara yön veren birkaç şirkette..
[Türkiyede 2005] Türkiye, Şemdinli’yi ve fişlemeyi konuştu Türkiye’nin 2005’te iç ve dış gündemi yine iç içe geçti. Avrupa Birliği yolunda atılan adımlar Türkiye’nin müzakere almasıyla sonuçl..
Yargı, YÖK ve Üniversitelerarası Kurul Cumhuriyet’in kurumlarıdır, sahip çıkalım ‘Çete kurarak ihaleye fesat karıştırmak’ suçlamasıyla yargılandığı Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuksuz yar..
Başkenti tedirgin eden fuhuş operasyonu Başkent Ankara'da Suna lakaplı Saliha N. adlı kadın satıcısının müşterilerinin tamamını fişlediği ortaya çıktı.
‘Gözaltı süresi uzatılsın’ Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Türkiye’de de gözaltı süresinin uzatılmasının polisin çalışmalarını daha rahatlatacağını söyledi.
Hizbuttahrir davası başladı 2 Eylül 2005’te Fatih Camii’nin bahçesinde yaptıkları basın açıklaması sonucu tutuklanan yasadışı Hizbuttahrir örgütü üyelerinin yargılanmasına başlandı.
10 il daha üniversite istiyor 15 ile yeni üniversite kurulmasıyla ilgili kanun Meclis Genel Kurulu’ndan geçerken 10 il daha üniversite istiyor.
Sahte içki şebekesi çökertildi İzmir Mali Büro Amirliği ekiplerinin "Çelme Operasyonu"nda, 1 yıldır bilyeli kapaklarla ürettikleri binlerce şişe sahte viski ve votkayı 25 kente dağıttıkları i..
Sızıntı Dergisi 28. yaşına okurlarıyla girdi 1979 yılında kapağında ağlayan çocuk fotoğrafıyla yayın hayatına başlayan Sızıntı Dergisi 28. yaşına ulaştı.
'İlacımı uzmana yazdırayım; ama doktor nerede?' SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı üyeleri için şimdiye kadar ayrı ayrı uygulanan ilaç sistemi Maliye Bakanlığı tarafından birleştirildi.
Dolandırıcılar kurbanlıklara dadandı Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla dolandırıcılar da hayvan pazarlarını mesken tuttu. Hayvanlarını büyük illerde pazarlamak isteyen satıcılar ile kurbanlık ..
Emniyetten satıcılara sahte yeni lira uyarısı Celeplerin (hayvan tüccarı) en çok korktuğu şey, bayram öncesindeki kurbanlıkların satış yoğunluğu sırasında kalpazanların ‘kurbanı’ olmak. Çünkü..
Bilirkişiden depremde ölen öğrencilere 52 YTL değer Bingöl’de 1 Mayıs 2003’te meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde yıkılan Çeltiksuyu Yatılı İlköğretim Okulu enkazı altında ölen çocuklar..
Taksi yerine Taxi yazan sürücülere 45 YTL ceza İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin çeşitli illerde yaptığı incelemeler sonucunda rapor haline getirdiği olumsuzluklar trafik polislerini hareket..
Sezer, kararnameyi onayladı, 28 ilin valisi değişti Valiler kararnamesi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylandı. İçişleri Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, 7 ilin valisi mer..
Çocuklarınıza davranışınızla örnek olun Anne ve babaların bilinçli olması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, okul yönetiminin de çocukların başarılı olmasında büyük bir etken olduğunu söyledi..
Ne güzel sinemamızdın sen Süreyya! Neredeyse seksen yıldır Kadıköy’ün gerdanlığı Bahariye’nin incisi gibi duran Süreyya Sineması, perşembe akşamı son seyircilerini ağırladı. Perdede, tarihin ..
Woody Allen aslında çalamaz, onu dinlemeye değil, görmeye gelirler "Dinlemeye değil, görmeye geldik..." Önceki akşam ünlü yönetmen Woody Allen’ın, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki "..
Nur Artıran, Hazreti Mevlânâ’yı anlatacak Uzun yıllar merhum Mesnevîhan Şefik Can’ın yardımcılığını yapan ve eserlerini hazırlamasında emeği geçen Nur Artıran, "Mevlânâ ve İnsan Sevgisi" konu..
En büyük ve en rahatsız edici film yıldızı Tom Cruise Empire dergisi tarafından yapılan bir anketin sonuçlarına göre, Amerikalı ünlü aktör Tom Cruise bütün zamanların en büyük ve yine bütün ..
[Politikada 2005] Siyasi partiler, istifalarla sarsıldı Siyasi partilerden istifalar, 2005 yılına damgasını vurdu. 3 Kasım seçimlerinin ortaya çıkardığı iki partili Meclis yapısı Anavatan’ın ..
Erdoğan, yeni yıla Akyaka’da girecek Başbakan Tayyip Erdoğan ve ailesi yeni yıla Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesinde girecek.
« » 1 2 3 4 5