31 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

31 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kurtlar Vadisi rekorla bitti Finalinde oyuncuları arasına Hollywood'un dünyaca ünlü isimleri Sharon Stone ile Andy Garcia'yı da katan 'Kurtlar Vadisi' izlenme rekoru kıran son bölümüyle ekran..
Irak'ın en büyük rafinerisi kapandı Irak'ta akaryakıt fiyatlarına yapılan yüksek zammın ardından, Bağdat'ın kuzeyindeki Beyci petrol rafinerisinde terörist tehdit nedeniyle 9 gündür üretim ya..
Suriye Baas'ında derin çatlak Eski Suriye Devlet Başkan Yardımcısı Abdülhalim Haddam, El Arabiye TV'sine Paris'ten verdiği demeçte, Devlet Başkanı Başar Esad'ı eleştiri yağmuruna tuttuktan so..
Müstehcen posterler panolardan indirildi Avusturya'da, AB dönem başkanlığı için "euroPART" isimli sanatçı grubu tarafından hazırlanan 150 posterden, "müstehcen bulunan" 3 tanesi panolardan in..
Mısır polisi mültecilerle savaştı! Mısır polisi ile başkent Kahire'deki bir parkta kamp kuran 1200 kadar Sudanlı mülteci arasında önceki gece çatışma çıktı. Olaylarda 23 mülteci öldü, 23 poli..
Spor medyasına Engelli sporculara nasıl davranılması konusunda yalnız ülkemizde değil, Batı'da da zaman zaman da olsa yanlışlıklar, bilgisizlikler ortaya çıkıyor. Özellikle yazılı ve görsel m..
İkinci Lig B'de fikstür çekildi 2 . Lig B Kategorisi yükselme ve klasman grupları fikstürü çekildi. Yükselme ve klasman 1. grup müsabakaları 22 Ocak'ta, diğer 4 grubun maçları 5 Şubat'ta başl..
Ulusoy'a yeşil ışık Anayasa Mahkemesi, CHP'nin başkan adaylarında aranacak yüksek okul şartının kaldırılması yolundaki başvurusunu 5 Ocak'ta görüşme kararı aldı. Yürürlüğün durması halinde Ha..
Hatırlı aracı! Trabzonspor Yönetimi, Haluk Ulusoy'un ricasını kırmadı, Mehmet Yılmaz ile İbrahim Ege'yi Denizlispor'a kiralık göndermeyi kabul ettiBaşarısızlar ikincisi Alpay
Transfer reçetesi Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, gidenlerin yerini sadece gençlerin dolduramayacağını söyledi, "Değişime karşı değilim ama bu yavaş olmalı. Tamamen gençleşme riskleri ..
Borsa 40 bin puana dokundu 2005'i yüzde 59.26'lık artışla kapatan İMKB, yılın son gününde psikolojik sınır olarak kabul edilen 40 bin puanı gün içinde gördü. Endeks günün ilk açılışında 40.01..
Enka, Rusya'nın 'ofis'cisi Enka'nın Rusya'nın başkenti Moskova'da yaptığı ofis binaları 210 bin metrekareye ulaştı. 110 bin metrekarelik binanın inşaatı devam ediyor. Türkiye'de metrekaresi 2..
Mülk izni çıktı, Avrupalı Türk sahillerine akacak Yabancıların mülk edinmelerini düzenleyen ve Cumhurbaşkanı'nın onayıyla yürürlüğe girmesi beklenen yasa tasarısının TBMM Genel Kurulu'nda kab..
Şener: Kart borcu affı tartışmalı Gecikmiş kredi kartı borçları için af çıkarılması girişimini değerlendiren Bakan Şener: Sizin alacağınızı devlet affetse kızmaz mısınız? Sözleşme...Kozlu'ya ..
Dink için Türkiye'ye kınama Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu (FIDH), ifade özgürlüğünün sürekli ihlal edildiğini belirterek Türkiye'yi sert dille kınadı. Merkezi Paris'te olan FIDH, Hra..
Wilson'dan Arınç'a ziyaret ABD Büyükelçisi Ross Wilson, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türk liderlerin ABD'yle ilişkileri geliştirmeyi öne..
Gökçek genelev oylaması yaptı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kazan ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek, "Ankara Genelevi taşınsın mı, taşınmasın mı?" şeklinde mini ref..
Rasmussen'den Araplara: Gerekli yanıtı veririm Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen, Hz. Muhammed'i ve İslam dinini aşağılayan karikatürlerle ilgili olarak Arap Birliği'nin doğrudan kend..
Balandı: Bedel ödemedim Boşanan ANAP Milletvekili Balandı, eski eşine 500 bin YTL tazminat verdiği iddiasını reddetti, "İki çocuğum için bedel ödemedim" dedi28 ile yeni vali
Erdoğan telaşı Erdoğan'ın yılbaşı için Akyaka'ya geldiğini öğrenen 'işadamları' sabahın erken saatlerinden itibaren beldedeki otellere yerleştiMesajlar seçmene
Atatürk Beşiktaşlı'ydı Mustafa Kemal Atatürk'ün hangi takımı tuttuğuyla ilgili tartışmalar son günlerde sıkça konuşulmaya başlandı. Beşiktaş Kulübü, bu tartışmayı yeniden alevlendirdi. Siyah-..
Hedef istikrar Göreve gelir gelmez, futbolcuların alacaklarını ödeyen, camiada olumlu bir hava estiren Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, kulübün içinde bulunduğu durumu, planlarını ve..
Hedef 1000 villa Beyazıt başkanlığındaki komisyon ile ilk kez görüşen TOKİ yetkilileri: "Riva'ya 1000 villa yapma projemiz var". G.Saray'da Riva'yı değerlendirmek için oluşturulan komisyon, T..
Yılmaz Toköz'den enteresan talepler Aykırı fikirleriyle tanınan Toköz: "Gerets kovulsun; Bülent, Arif ve H.Ünsal'a lisans çıkartılsın" dedi. G.Saray camiasının renkli simalarından Yılmaz Tokö..
Taşıma suyla... Futbolcularına verdiği çekleri ödeyemeyen G.Saray'da başkan Canaydın işadamı Aysal'ın kapısını çaldı. Aysal'ın borç olarak kulübe 30 milyon dolar vereceği öğrenildi. Galatasar..
Kapkara bir yıl bitiyor Yeni yıl, insanlar için umut demektir. Hayaller kurulur ve planlar yapılır. Ve geçmişteki kötü günler unutulmaya çalışılır. Beşiktaş camiası 2006'ya, geride
Lugano yakın takipte F.Bahçe gelecek sezon için Uruguaylı oyuncuya talip oldu. Luciano'nun yerine düşünülen 25 yaşındaki futbolcu, Sao Paulo'da forma giyiyor. F.Bahçe'nin Sao Paulo'da oynayan..
İşte Serkan gerçeği FIFA, İsviçre maçının ardından Futbol Federasyonu'na gözdağı verdi: "Bu olay faili meçhul kalırsa başınız çok ağrır." Ardından Serkan Balcı skandalı patladı. F.Bahçe Başka..
Ulusoy bombası Anayasa Mahkemesi, Haluk Ulusoy'un Futbol Federasyonu Başkanı olmasını önleyen maddeye itirazı 5 Ocak'ta görüşecek. Verilecek karara göre Ulusoy aday olabilecek. Futbol Federas..
18 vali değişti, 10 ile yenileri atandı Valiler kararnamesi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylandı. Kararnameyle 7 ilin valisi merkeze alınırken 18 vali başka illere atandı. 10..
Yargıtay karikatürü 'özgür' bıraktı Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, bir karikatürde kişilik haklarına saldırıldığı gerekçesiyle Evrensel gazetesinin Başbakan Tayyip Erdoğan'a 10 milyar lira tazmin..
Başbakan Erdoğan yeni yıla Akyaka'da girecek Başbakan Tayyip Erdoğan, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'nin daveti üzerine yılbaşı tatilini geçirmek üzere Muğla'ya geldi. Muğla gezisind..
Üç nokta polemiği büyüyor Baykal: "Başbakan üslubunu düzeltmezse bundan sonra karşılığını alacak. Başbakan'a hak ettiği, anladığı dilde hitap etme mecburiyeti var". CHP Genel Başkanı Deniz Ba..
Ankara Roj TV mektubu ile gerildi DTP'li belediye başkanları Rasmussen'e bir mektup göndererek, Türkiye'nin kapatılmasını istediği Roj TV'nin, İstanbul, Ankara ya da Diyarbakır'dan yayın yapm..
Rahatsız edici büyük yıldız! Tom Cruise, hem en büyük hem de en rahatsız edici aktör seçildi
İşadamı Halis Toprak hastaneye kaldırıldı Bilecik'te rahatsızlanan Halis Toprak uçakla İstanbul'a getirildi. Toprak, Amerikan Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bilecik'in Bozüyük ilçesinde ..
Güler: Yeni yılda doğalgaz ve elektriğe zam yapılmayacak Enerji Bakanı Hilmi Güler, ocakta doğalgaza ve elektriğe zam yapmayacaklarını açıkladı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) hi..
Sektör yabancı ile istikrarlı büyüyecek, birleşmeler 2006'da hareketlenecek Finansinvest Yönetim Kurulu Başkanı Sarper Volkan Özten, "Birleşmeler ve ortaklıklar yeni başlıyor. Sektörde istikr..
Revizyona karşın açık rekor kırdı İhracat ile ithalat arasında makasın her geçen ay artması dış ticaret açığının da yeni rekorlar kırmasına neden oluyor. Kasımda ithalatın artış hızı yüzde 9...
Borsa yüzde 60'lık artışla zirveyi kaptı Bono faizleri 1 yılda 7 puan düşerken, dolar yerinde saydı. Euro 1 yılda yüzde 12 değer kaybederken, Cumhuriyet altını yüzde 20 artış kaydetti AB ile ..
'Kart borcuna devlet affı mümkün değil' Şener, kredi kartı borçlarına devletin af getirmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Bu iki özel şahsın arasındaki alacak gibi bir konu" dedi.. Başbak..
Göltaş'ı satmak için çalışmalara başladık TMSF Başkanı Ertürk, başta Göltaş ve Orma olmak üzere Demirel Grubu şirketleri için satış çalışmalarına başladıklarını söyledi. Tasarruf Mevduatı Sig..
MNG Grubu ile Dubaililer banka için flört ediyor Büyük bankalar satıldı, sıra küçüklere geldi. Mehmet Nazif Günal'ın MNG Bank'ı ile Dubai Islamic Bank (DIB) arasında görüşmeler sürüyor. Banka..
Gaz bağımlıları bedel ödüyor! Rusya Ukrayna'ya sattığı gazın fiyatını dört katına çıkarmak için gazı kesmekle tehdit ediyor. AB ülkeleri Moskova'yı doğalgazı silah olarak kullanmakla suçluyor..
İngilizler'e göre de 'İstanbul' en iyi beşte İngiltere'de yayımlanan The Independent gazetesi, Orhan Pamuk'un "İstanbul'' adlı kitabını 2005 yılının en iyi beş kitabından biri seçti. Julian B..
Duvara Karşı 'en iyiler' arasında Fatih Akın'ın bol ödüllü filmi Duvara Karşı, Newsweek dergisinin ardından bu kez de ABD'nin en popüler dergilerinden Time Out New York tarafından yılın en iy..
Okula değil, ölüme koştu Bahçelievler'de otomobilin çarptığı 9 yaşındaki Alperen Zengin hayatını kaybetti. Kaza, dün öğle saatlerinde Bahçelievler Efes Pilsen Fabrikası'nın önünde meydana gel..
Kaplan Çetesi operasyonla avlandı Adana'da "Kaplan Çetesi" olarak bilinen ve hayat kadınları aracılığıyla işadamlarına tuzak kurup haraç aldıkları, çek-senet tahsilatı yaptıkları, adam kaçırd..
'Klarnetim ona nasipmiş değerini bilsin' Woody Allen'a kendi klarnetini gönderen Ordulu Ahmet usta, o klarnetin manevi değerinin çok fazla olduğunu söyledi. Bir konser için Türkiye'ye gelen ü..
Bu site milyoner yaptı Okul masraflarını karşılamak için kurduğu internet sitesinden yer satarak kalıcı reklam alan İngiliz genç, bu sayede dolar milyoneri oldu. Bilgisayar meraklısı 21 yaşın..
« » 1 2 3 4 5