30 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

30 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Allen büyüledi Dünya Sineması'nın usta oyuncusu Woody Allen, dün akşam İstanbul'da cazseverlerle buluştu. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Lütfi Kırdar ve Kongre Sergi Sarayı'nda gerçek..
'Hurda' arabasıyla trafikte yakalandı Vergi indiriminden faydalanmak için hurdaya çıkardığı 77 model Chevrolet marka otomobilini trafikte kullandığı sırada polise yakalanan Neslihan Kozanoğlu..
Bilgisayarcısını savcıya şikâyet etti 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kızı Zeynep Özal, oğluna ait bilgisayarın yeni parçalarını eskilerle değiştirdiğini iddia ederek şikâyetçi olduğu bil..
Küçük Merve şofben kurbanı Samsun'da 14 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi Merve Erdoğmuş, şofbenden sızan gazdan zehirlenerek öldü. Talihsiz kızın ölümü, sınıf arkadaşları ve ailesini üzün..
Vur başına al çantasını! İskenderun'da iş çıkışı evine evine dönmekte olan 31 yaşındaki Gönül Arık'ı takip eden motosikletli kapkaççılar, Muradiye Mahallesi'nde genç kadına saldırdı. Çantasın..
Sağlıkta yolsuzluk üçgeni SSK'nın incelemesine göre sahte heyet raporunda hastane personeli, üç eczane ve özel görüntüleme merkezinin işbirliği var. SABAH'ın ortaya çıkardığı "sahte heyet rap..
Alkollü sürücüye geçit yok İçişleri Bakanlığı, Bakan Abdülkadir Aksu imzasıyla, Jandarma Genel Komutanlığı ve 81 il valiliğine, yılbaşı ve Kurban Bayramı'nda alınacak trafik önlemleri ile ilg..
70'lik dede katliam yaptı İzmir'de pompalı tüfekli yaşlı adam kızını kaçırmakla tehdit eden dört kişiyi peş peşe öldürdü. İzmir'in Ödemiş ilçesinin Kaymakçı beldesinde 71 yaşındaki K. A., dam..
Mağduriyet kelepçesini Adli Tıp taktı Midesine kelepçe takıldıktan sonra hayatını kaybeden Ayhan Özkan'ın ölümünün aydınlatılması için gerekli Adli Tıp raporu 3 yıldır hazırlanamadı. Cerrahpa..
Trafiğe suni solunum İstanbul'un trafik sorununa çare olması amacıyla başlatılan 116 proje çerçevesindeki 20 kavşağın yapımı için düğmeye basıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, İ..
Yılbaşı çekilişi için biletler bitmek üzere Yılbaşı çekilişinde biletlerin yüzde 80'i satıldı. Büyük ikramiyenin 20 milyon YTL olduğu çekilişte toplam ikramiye tutarı 118 milyon 260 bin YTL'y..
Kapkaçta 'taş' devri! Seyir halindeki otomobilin camına taş atan kapkaççılar, paniğe kapılmasından faydalandıkları sürücü Nurcan Başaran'ın içinde para ve çek defterleri bulunan çantasını alı..
Son mesaileri ölüm getirdi Bursa'da bir yatak fabrikasında çıkan yangında mesaiye kalan beş kadın işçi can verdi, beş işçi de yaralandı. Ölen işçilerden ikisinin sigortasız olarak çalıştığı t..
Avusturya, İslam dünyasındaki imajını geliştirmeye çalışacak Avrupa Birliği dönem başkanlığını İngiltere’den devralacak Avusturya’nın, başarılı olabilmek için Türkiye’nin üyeliğine karşı olan..
Belgrad ‘yerini bilmiyorum’ diyor Sırp ordusu maaş ödüyor Bosna’da 1995’teki Srebrenitsa katliamından sorumlu tutulan Sırp General Ratko Mladiç’in geçen aya kadar Sırbistan Karadağ ordusundan..
Filistin seçimleri öncesi şiddet hız kesmiyor İsrail ve Filistin’de gelecek ay yapılacak kritik seçimler öncesi gerilim tırmanıyor. Batı Şeria’da dün İsrail askerlerini hedef alan intihar sal..
‘Kürtler, Kerkük’te tehditle toprak alıyor’ Irak’ta nihai statüsü 2007’de belirlenecek petrol zengini Kerkük kentine akın eden Kürtlerin, Türkmen ve Araplardan tehditle toprak satın aldıkları..
Afrika yılı bitiyor; ancak Türkiye’nin kara kıtaya ilgisi artarak devam edecek Dış politikada Avrupa Birliği üyelik müzakereleri, Amerikan yönetimi ile gerilimin düşürülmesi ve komşu ülkeler..
Bahçelievler’de spor yatırımlarına hız verildi Bahçelievler Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile 12 okula kapalı spor salonu yapıyor.
Azerbaycanlı öğrenciler ‘hemreylik’te buluştu Türkiye'de öğrenim gören Azerbaycanlı öğrenciler 31 Aralık Dünya Azerbaycanlılar Hemreylik (Birlik-Beraberlik) Günü'nü coşkuyla kutladı.
Sigarayı bırakmak isteyene devletten psikolog desteği Sigara tiryakiliğinden kurtulmak isteyenlere müjde niteliğinde bir düzenleme geliyor. Kapalı mekânlarda sigara içilmesini yasaklayan düze..
Mehmet Akif Ersoy üniversitesi Meclis’ten geçti TBMM Genel Kurulu’nda, bazı illerde 15 yeni üniversite kurulmasına ilişkin tasarının maddeleri dün görüşüldü.
Doğu’da kutup soğuğu hava sıcaklığı -33 derece Doğu Anadolu Bölgesi'nde aşırı soğuklar etkisini sürdürüyor. Bölgede en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 33 dereceyle Ardahan ve Ağrı'da yaş..
İngiliz mahkemelerinden mahkûmlara SMS’li uyarı İngiliz mahkemeleri, para cezalarını ve vergi borçlarını ödemeyenler için yeni bir uygulama başlattı:
Okulöncesi eğitim, kek ve sütle teşvik edilecek Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), okulöncesi eğitimi yaygınlaştırmak için ‘beslenme projesi' başlattı.
Noter mağdurları dava için sıraya girdi Zaman’ın önceki gün manşetten duyurduğu ‘Sahte belgeye imza atan noter, mağdurun zararını karşılayacak’ haberi kamuoyunda büyük yankı buldu.
Çiftlikte vahşet: Aç bırakılan köpekler birbirlerini yedi Muğla’nın Ortaca ilçesindeki bir köpek çiftliğinde terk edilen köpeklerin, açlıktan ölen köpekleri yedikleri ortaya çıktı.
Son sözleri ‘Yanıyoruz, kurtarın bizi’ oldu Bursa’nın Çalı beldesi yakınlarındaki bir yatak fabrikasında çıkan yangında, dumandan zehirlenen 5 kişi ölürken, 5 kişi de yaralandı.
‘312 general davası’na Yargıtay’dan bozma Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, ‘Onbaşı bile olamayacakların general olduğu ülke' başlıklı yazı sebebiyle, Vakit Gazetesi'nin 312 generale tazminat ödemes..
Hikmet Fidan’ın oğlu: Babamı Apo öldürttü HADEP eski Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan cinayetinin ilk duruşması Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşmaya Fidan ailesini..
301’i değiştirmek istedik, CHP’liler engelledi Yeni Türk Ceza Kanunu’nun ‘Türklüğe hakaret’ suçunu düzenleyen 301. maddesi son günlerin en tartışmalı konularının başında geliyor.
Savcıdan Pamuk soruşturmasında özgürlükçü yorum Yazar Orhan Pamuk hakkında, bir Alman gazetesinde yayınlanan demeçte ‘askeri alenen aşağılamak’ suçunu işlediği iddiasıyla Şişli Cumhuriyet Baş..
Başhekim: Rektör bir hafta daha hastanede YYÜ Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Avni Şahin, Rektör Yücel Aşkın’ın durumunun ciddiyetini koruduğunu; ancak hayati tehlikesinin bulu..
Çete sanığı Aşkın tutuksuz yargılanacak İhaleye fesat karıştırmak amacıyla örgüt kurmak ve fişleme suçlarından yargılanan Rektör Yücel Aşkın, 76 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.
Üniversite güvenlik amiri: Fişleme bende alışkanlık oldu ‘Organize suç örgütü kurmaktan’ yargılanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi..
Satış yerleri günde iki kez dezenfekte edilecek Büyük şehirlerde yeterli kurban kesim yerlerinin olmaması belediyeleri harekete geçirdi. Bayrampaşa Belediyesi, bu çerçevede hijyenik şartları..
100 m2’lik satış yeri 2,5 bin YTL: Önceki yıllara nazaran küçülen kurban satış yerleri fahiş fiyatlara satılıyor. Bu durum hayvanların pahalıya satılmasına neden oluyor.
Kurbanlık satışlarına sıkı denetim Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, kurbanlıkların nakil, satış ve kesim esaslarını belirleyen ‘Kurban Genelgesi’ yayımladı.
Diyanet’ten belediyelere kurban uyarısı: Bizi âleme rezil etmeyin Kurban Bayramı'nda çirkin görüntülerin yaşanmasını istemeyen Diyanet, belediyelerin daha modern satış ve kesim yerleri hazırl..
[EKONOMİ TURU] ‘Araç muayene’ devrine yeşil ışık Anayasa Mahkemesi, araç muayene istasyonları hizmetinin özelleştirilme yoluyla devrini düzenleyen 5398 sayılı yasanın bazı hükümlerinin iptali..
Eczacıbaşı Alman seramik firması Engers’i satın aldı Eczacıbaşı Yapı Grubu, Alman seramik kuruluşlarından Engers Keramik GmbH&Co. KG’yi satın aldı.
Hastanelere borçların silinmesinde geri adım Maliye Bakanlığı, SSK, Bağ-Kur ve yeşil kartlıların Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelere ait olan ve yıl sonuna kadar ödenmemiş borçların silinm..
TÜSİAD siyaset yapmasın önceliği ekonomiye versin Geçen hafta dile getirdiği Van Rektörü Yücel Aşkın ve seçim barajının düşürülmesine ilişkin görüşleri sebebiyle Başbakan Tayyip Erdoğan’ın se..
Doğalgazda özel şirketlerin payı arttıkça fiyatlar düşer Belediyelerin hizmet zammı isteği ile gündeme gelen doğalgaz fiyatlarındaki düşüşün, sektörde tamamen özel şirketlerin faaliyet göste..
'Öyle bir hakkın yok, ödeyeceksin' Ulaştırma Bakanlığı’nca yetki belgesi için istenen yaklaşık 150 bin yeni liralık ücreti ödemek istemeyen karayolu taşımacıları, Bakan Yıldırım’ın "Yüzde 10’..
Konuttaki canlılık SSK arsalarının değerini katladı Konut sektöründeki büyüme, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun satışa çıkardığı taşınmazların değerini artırdı.
Oyak ile Arcelor anlaştı, çelikte gizli lider Fransızlar Erdemir ihalesini kazandıktan sonra bir süredir yabancı ortak arayışını sürdüren Oyak, Fransız çelik devi Arcelor ile anlaştı.
Emniyet, itirafçı Veysel Ateş’i sorgulamamış TBMM Şemdinli Araştırma Komisyonu’na bilgi veren Hakkari eski Valisi Erdoğan Gürbüz, bölücü terör örgütü PKK’nın bölgedeki ileri gelen kişilerden ..
Hükümeti uyardı: Çiftçiye destek vermezseniz yanlışları anlatırım AK Parti Mersin Milletvekili Ali Er, çiftçiye destek sağlanması için hükümeti uyardı.
AK Parti’den Baykal’a: Lütfen üslubunuzu düzeltin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP lideri Deniz Baykal’ın üslubundan rahatsız oldu.
« » 1 2 3 4 5