30 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

30 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Asgari ücretlinin vergi iadesi 349 YTL Bu yıl asgari ücret alan bir kişi gelecek yıl toplam 349 YTL ve ayda ortalama net 1000 YTL ücret alan bir çalışan da toplam 787 YTL vergi iadesi alacak.
Eczacıbaşı Alman Engers'ı aldı Eczacıbaşı, 94 yıllık ünlü Alman seramik şirketi Engers Keramik GmbH&Co. KG'yi satın aldı. Engers'in Eczacıbaşı Topluluğu'na toplam yatırım maliyetinin, 20 ..
Tüpte güvenli kapak dönemi Tüpgazda korsan dolum ve sahte kapağa karşı Aygaz yeni bir uygulama başlattı. Bu uygulama kapsamında Aygaz tüplerinde hologram teknolojisine sahip kapaklar kullanıl..
'Büyümeye kararlıyız' Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Gürcan Karakaş, Türkiye'de uzun vadeli yatırımlarla büyümeye kararlı olduklarını açıkladı. Karakaş, "Bursa'daki fabri..
Zorunlu trafik sigortası 128 YTL Zorunlu trafik sigortası tarifeleri yeniden belirlendi ve Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre, 1 Ocak 2006'dan geçerli olmak üzere, otomobillerde Karayoll..
İnternetten içki yılbaşında bitiyor İnternet üzerinden veya telefonla, tütün mamulleri ve alkollü içki satışı, 1 Ocak 2006'dan itibaren yeniden yasak hale geliyor. Tütün, Tütün Mamulleri ve A..
Vergisiz emekliliğe dikkat Tasarrufların uzun vadeli değerlendirilmesi sistemine dayanan bireysel emeklilik sistemi (BES) özellikle sahip olduğu vergi avantajlarıyla öne çıkıyor.
2005'te Türk Dış Politikası Türkiye'nin 40 yılı aşkın AB macerasında 2005, müzakerelere adım atılan yıl olarak tarihe geçti. Ve elbette 12 aylık bu süre müzakerelere başlayıp başlamamak gibi ..
İsviçre tipi yoksulluk Avrupa'nın refah ülkesi' İsviçre, meğer yoksullukla mücadele ediyormuş. Caritas isimli yardım derneğinin araştırmasına göre, yedi İsviçreliden biri yoksulluk sınırının ..
Viyana'dan müstehcen başlangıç 1 Ocak'ta AB dönem başkanlığını devr almaya hazırlanan Avusturya'da hükümetin tam 1 milyon avro ile destek verdiği projeden çıkan 'müstehcen' afişler, Viyana'da..
Lübnan'ın geleceğini falcılardan sormalı Yeni yıl kehanetlerinden geçilmezken, Lübnanlı medyum Michel Hayek'in 2006 tahminleri büyük merak konusu. Zira Hayek'in 2005 tahminlerinin neredeyse h..
Chirac 'rol için' kulis yapmış Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, gösterime sokulacak 'Da Vinci Şifresi' filminin Oscar'lı yönetmen ve yapımcılarını kızının oyuncu arkadaşına filmde rol ver..
Jamaika'da polis şiddeti rap oldu Suç oranının çok yüksek olduğu, polisin ise 'en çok suçlu öldüren' teşkilatlardan birine dönüştüğü Jamaika'da, kanlı baskınlarıyla tanınan polis şefi Reneto ..
Kongre için saatli bomba ABD'de lobilerin Kongre'yi rüşvetle parmağında oynatmasıyla ilgili en büyük skandal kopmak üzere. Skandalın odağında, kumarhane ve bankacılık yolsuzluklarıyla ilgili ..
Arşivlerdeki Demirel tasviri Britanya Dışişleri'nin açılan arşivlerinde Kıbrıs ve Türk siyasiler, özellikle de Süleyman Demirel hakkında çarpıcı yorumlara rastlandı.
Çin kaygısı panda besletmiş Britanya'da devlet arşivlerinden 30 yıllık gizlilik süresi doldukça kamuoyuna açıklanan belgelerden biri, Soğuk Savaş'ta Çin ile bir de 'panda krizi' çıkmasından k..
İsrailli Kuzey Irak turunda Irak işgali sonrası Kürt yönetimiyle içli-dışlı olan İsraillilerin bölgeye ilgisi artıyor. İsrailli firmalar peşmergeleri eğitip teknik destek verirken, Hayfa'daki..
Gözler Erdoğan'da: İktidarın 301 sınavı 301'den açılan dava ve soruşturmalar, hükümette sıkıntı yarattı. Adalet Bakanı Çiçek ve Başbakan Erdoğan, 'uygulamayı izleme' yanlısı. Dışişleri Bakanı..
Lagendijk: Bu oyun sona ersin Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, Beyoğlu Başsavcılığı'nın hakkında başlattığı soruşturmayı BBC Türkçe yayını için değerlendirdi.
Orhan Pamuk için bir takipsizlik Yazar Orhan Pamuk hakkında, bir Alman gazetesindeki demecinde 'askeri alenen aşağılamak' suçunu işlediği iddiasıyla Şişli Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturm..
312 generale tazminat bozuldu Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, 'Onbaşı bile olamayacakların general olduğu ülke' başlıklı yazı nedeniyle, Vakit gazetesinin 312 generale tazminat ödemesi yönündeki y..
Topbaş'tan gecikmeli özür Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, okulların açıldığı tarihte yaşanan trafik sıkışıklığının sorumlusunun eski Genel Sekreteri Ramazan Evren olduğunu ileri sür..
Tiyatroculara 301'den beraat 'Gizli Örgüt Nasıl Kurulur' adlı oyunda resmi üniforma giyip, 'Hav hav' diyerek polis teşkilatını alenen tahkir ve tezyif ettikleri öne sürülen Ankara Ekin Tiyatr..
Arınç, Wilson'a 'Hello' demedi ABD'nin yeni büyükelçisi Ross Wilson, Ankara'da gerçekleştirdiği tanışma ziyaretleri kapsamında TBMM Başkanı Bülent Arınç'la görüştü.. Ross Wilson'u TBMM'deki m..
Yanıt da üç noktalı 'Seviye' tartışması Bütçe görüşmelerinde Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Baykal arasında başlayan ve karşılıklı 'seviyesizlik' suçlamasına yol açan tartışma sürüyor. Çub..
AKP'li Fırat: Siyasiler adaplı konuşmalı §AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Baykal'ın sözlerine şu yanıtı verdi: "Baykal, 30 yıldır değişmediğini söylediğinde hayretle karş..
MGK: İç göç ve varoşlara dikkat! Milli Güvenlik Kurulu (MGK), göç nedeniyle 5 yılda 5 milyon kişinin yer değiştirdiğine dikkati çekerek, varoşlardaki düşük gelirli nüfusun terör örgütleri içi..
Öymen: Batı Trakya sahipsiz CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, hükümetin Batı Trakya konusunda ilgisiz davrandığını ileri sürdü. Yunanistan'ın istemleri doğrultusunda Ruhban Okulu konusu..
Ağar: İktidar dış dayatma bekliyor DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, dün bir basın toplantısı yaparak bütçe görüşmelerini değerlendirdi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Ağar, şunları söyledi..
İstiklal'de telaş var İstanbul'da, İstiklal Caddesi, yılbaşına her zamankinden farklı bir telaşla hazırlanıyor. Ağaçların sökülmesi, kaldırımların yenilenmesi derken, caddenin yeni yıl partis..
Bezler SSK'dan Epilepsi (sara) hastası oğlunun alt bezinin SSK tarafından karşılanmasını isteyen baba, açtığı davayı kazandı. Çorum'da bir fırında işçi olarak çalışan evli ve iki çocuk babası..
2005 yağışla veda edecek Türkiye'de 2005, yağışla bitecek. Soğuk ve yağışlı hava 2006'nın ilk günü Orta ve Doğu Karadeniz'de etkili olacak. Marmara Bölgesi ise yağmurlu.
İstanbul'da 2006'nın ilk günü su kesintisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'vatandaşların yılbaşını rahat geçirmesi için' önlemler aldı. Ancak, kentin bazı kesimlerinde 1 Ocak Pazar günü sular..
Aspartama yasak yok Sağlık Bakanlığı, aspartam gibi yapay tatlandırıcıların yasaklanmasını gerektirecek düzeyde ellerinde veri bulunmadığını açıkladı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açı..
Gündem gıda reklamı Sağlık ile Sanayi ve Ticaret bakanlıkları, RTÜK ve TRT yetkilileri, akademisyenlerle toplantı düzenleyerek, gıda reklamlarını tartıştı.
Vardiyada dehşet: Beş kadın işçi yangında öldü Bursa'da bir tekstil fabrikasında yangın çıktı, 17 yaşındaki Ayşe Deniz Dalan, 18 yaşındaki Sadife Düdüş, 21 yaşındaki Gülden Çiçek, 32 yaşında..
İntikam dehşeti: Dört ölü Ödemiş'te öldürülen akrabasının intikamı için silaha sarılan Kadir Aydın dehşet saçtı. Dört kişiyi pompalı tüfekle öldüren Aydın sonra teslim oldu.
Lösemili Emre ahırda yaşıyor Sönmez ailesinin tek çocukları ilköğretim okulu 3'üncü sınıf öğrencisi Emre, 2002'de lösemi hastalığına yakalandı. Kaynarca ilçesinde yaşayan Anne Nagihan ile çif..
Sarp Kuray müebbet aldı '16 Haziran Hareketi' örgütünün kurucusu ve yöneticisi olmak, örgüt adına 1986-1990 yılları arasında gerçekleştirilen 30 eylemin talimatını vermekle suçlanan Sarp Kura..
Kırcı'ya tehditten beraat İşadamı Cüneyt Yaşar Kılıç'tan 5 milyon dolar istenmesine ilişkin yargılanan Haluk Kırcı ve Kürşat Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 13 sanığın beraatı istendi.
Törenin suç haritası Meclis Töre ve Namus Cinayetleri Komisyonu: Son beş yılda 1091 olay Emniyet'e intikal etti. Ankara 110, İstanbul 101 ve İzmir 97 olayla ilk üç sırada.
Canını seven tavuk kaçar! Kuş gribi tespit edilen Iğdır'ın Aralık ilçesinde vatandaşlar tavuklarını saklamak istiyor. Karantina uygulanan ilçede, güvenlik kuvvetleri, giriş-çıkışları denetim ..
Babanın itirafı: Oğlumu öldürdüm Tarsus'ta psikolojik sorunları bulunduğu ve intihar ettiği ileri sürülen 28 yaşındaki Metin Oruç'u babasının öldürdüğü ortaya çıktı. Oğlunu öldürdüğünü itiraf..
Emniyet'te büyük teftiş İçişleri Bakanılığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ile İstanbul, Ankara ve İzmir Emniyet müdürlüklerinde teftiş başlattı. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Teftiş Kurulu Başk..
Kapkaççı yine işbaşında İskenderun ilçesinde 31 yaşındaki Gönül Arık, çantasını almak isteyen motosikletli kapkaççılar tarafından metrelerce sürüklendi. Motosikletli iki kapkaççı önceki akşam..
Tüzmen: Biraz sabredin Gümrüklerdeki yolsuzluk operasyonlarıyla ilgili konuşan Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "Çürük elmaları en kısa zamanda ayıklayacağız, gümrükler Türkiye'nin iftih..
Rektör Aşkın'a tahliye Aşkın katılmadı Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'la birlikte 10 sanığın ihaleye fesat karıştırmak, haksız çı..
Eğitime yeni bir yuva Aydın Doğan Vakfı tarafından Üsküdar'da yaptırılarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlanan Aydın Doğan İlköğretim Okulu açıldı. Örnek Mahallesi'ndeki okulun açılış töreni..
Meslek liselinin çoğu pişman Eğitim-Sen'in araştırmasına göre, meslek liselerindeki öğrencilerin büyük bir bölümü liseye yeniden başlama imkânı olsaydı, bir başka okulu seçeceğini belirtti.
15 milyon aileye fidan verilecek Çevre ve Orman Bakanlığı'nın düzenlediği '15 Milyon Aileye 15 Milyon Fidan' kampanyası dün Taksim Meydanı'nda yapılan törenle başlatıldı.
« » 1 2 3 4 5