29 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

29 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Emekliliğe kitaplı hazırlık ABD Başkanı George W. Bush, Teksas'taki çiftliğine yıl sonu tatili için çekilirken, kolunun altına bir dizi kitap sıkıştırmayı ihmal etmedi.
Asya'da çelik 'Apartheid' Dünya İsrail'in Filistin'i açık bir cezaevine çeviren 'apartheid' duvarını konuşurken...
1800 dolarlık bir başkan Latin Amerika'nın en yoksul ülkesi Bolivya'nın seçilen ilk yerli Devlet Başkanı olan Evo Morales'in ilk icraatı...
Şiilerle Kürtler kolları sıvadı Irak'ta başta Sünniler olmak üzere 42 grubu temsil eden Meram hareketi 15 Aralık seçimlerinin iptali için gösterilerini sürdürürken...
MGK'nın gündemi Irak MGK, yılın son olağan toplantısını bugün yapıyor. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer başkanlığındaki toplantının temel gündemini Irak oluşturacak.
Koreli çocuğa askeri talim Güney Kore'de ilkokul çocukları Ansan kentinde askeri eğitime alınıyor.
'İsrail'le ortak tatbikat yok' Dışişleri, İsrail'in Türkiye'de üs kurmak ya da Türkiye ile Doğu Anadolu'da ortak tatbikat yapmak istediği haberlerini yalanladı.
Şaron ikram etti, yemedi! Atlattığı geçici felç ve kalbindeki delik nedeniyle doktorların 'Zayıfla' uyarısı yaptığı İsrail Başbakanı Ariel Şaron, 115 kiloluk dev cüssesiyle 'tonton amca' kara..
Gazze'ye tampon bölge İsrail, 'Filistinli militanların füze saldırılarını engellemek' gerekçesiyle Gazze'nin kuzeyinde tampon bölge uygulaması başlattı.
Pinochet 'parmak bastı' Eski Şili diktatörü General Augusto Pinochet'nin, iktidarı döneminde kaybolan dokuz muhalifle ilgili açılan dava nedeniyle polis tarafından parmak izleri alındı ve fot..
Geldof, Tory'ye danışman Yoksullukla mücadele faaliyetleriyle tanınan ve bu yaz 10 ülkede yapılan Live 8 konserlerini organize eden İrlandalı rock şarkıcısı Bob Geldof...
Üniversite tembel mi? AB bütçesine Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin 200 milyon avro ödediği 'Avrupa Birliği 6. Çerçeve Programı'nda, araştırmacıların ancak yüzde 6'lık (15 milyon avroluk) bir g..
Meclis'in düzeyli günü Bütçe görüşülürken Erdoğan Baykal'a, "El-kol hareketi yapma", CHP'lilere, "Sus, canım-gülüm, ileri gittin" dedi. Baykal'dan Erdoğan'a: "Sen de düşeceksin." Mumcu da 'se..
Mumcu: Ağız dalaşı yaptılar Bütçe görüşmelerinde ağız dalaşı yaşandığını belirten Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ı savunan Başbakan Tayyip Erdoğan için de....
Baykal: Esnaf tertibi bozdu CHP lideri Deniz Baykal, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nun (TŞDF), hükümetin oda seçimleriyle ilgili bütün müdahale girişimlerine karşın...
Kürtçe yayın ocakta RTÜK Başkanı Zahid Akman, AB sürecinde önem taşıyan 'anadilde yayın' konusunda son aşamaya gelindiğini söyledi. Akman, "Evrakını tamamlayan özel radyo ve TV'ler, ..
'301 de değişebilir' Dışişleri Bakanı Gül, TCK'nın 301. maddesi nedeniyle açılan davalarda kargaşa üretmeye çalışan bir zihniyet olduğunu belirtti: "Bu, Türkiye'ye 'Geceyarısı Ekpresi' filmi ..
Aşkın'ın ikinci duruşması bugün Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde 13 Kasım'dan bu yana tedavi gören Rektör Yücel Aşkın ikinci duruşmaya katılmayacak.
Rektörler Komitesi'nden Teziç'e destek YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'e destek için toplanan Rektörler Komitesi sonrasında açıklama yapan Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanı...
İtirafçı gözaltında 'cep'ten görüşmüş Şemdinli'de 9 Kasım'da bir kitabevinin bombalanmasından sonra yakalanan PKK itirafçısı Veysel Ateş'in...
Orada bir okul var uzakta... Batman'ın Kozluk ilçesindeki Sakarya İlköğretim Okulu'nun prefabrik binası, 30 öğrenciyle öğretmenleri için eğitimi tam bir işkenceye çeviriyor. Çatı akıttığı içi..
Can Yücel tabelası kayıp Eski Datça'da şair Can Yücel'in adının verildiği sokağa tabela dayanmıyor.
Kuzuya kurt kediye köpek İzmit'te başıboş kedilerin barınması için kurulan Fuar Kedi Evi'nin bekçisi bir köpek.
Sosyal risk arttı Tarsus'a bağlı Esenler Köyü'nde 20 gün önce devlet tarafından dağıtılan ineklerde şap hastalığı çıktı. Köy karantinaya alındı.
'Ölmüş' anne geri gelirse Ayşegül Alagöz, küçük yaşta zorla evlendirildi. Sonra boşandı. Çocuklarını evlatlık vermek zorunda kaldı. 24 yaşındaki genç kadın şimdi kızı ve oğluna...
Yasak kalktı, grip başladı Sağlık Bakanlığı, Iğdır'ın Aralık ilçesinde tavuklarda kuş gribi görülmesinin ardından dün bir açıklama yaparak...
Bu sigaralardan sahiden korkulur Tiryakiler 1 Ocak'tan itibaren elleri her pakete uzandığında, paketin yüzde 40'ı büyüklüğünde uyarı yazılarıyla karşılaşacak.
Eksi 30 bir rekor değil Bitlisli çocukların neşesi, Doğu Anadolu soğuğunu yendi. Bölgede önceki gece en düşük sıcaklık Ardahan'da eksi 30...
Gelen dövdü, giden dövdü ve Büşra öldü Altı yaşındaki zihinsel engelli Büşra'nın şüpheli ölümü nedeniyle annesi, babası ve annesinin gayrimeşru ilişki yaşadığı kişi gözaltına alındı.
'Yanlışlıkla kaçırılmışım' 21 Aralık'ta evinin önünde kimliği belirlenemeyen dört kişi tarafından bir otomobile zorla bindirilip kaçırılan 55 yaşındaki işadamı Abdülkadir Yardım altı gün sonr..
'Laz-Hemşinli' kavgasına tepki Hopa Çok Programlı Lisesi'ndeki 'Laz' ve 'Hemşinli' öğrenci grupları arasında çıkan kavga üzerine diğer öğrenciler protesto yürüyüşü düzenledi.
Yılbaşında sahte içki içireceklerdi Alanya'da jandarma ekipleri 5 bin şişe sahte içki ele geçirdi.
Meclis'te erkeklik kavgası Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'ndeki kadrolaşma ve usulsüzlük iddialarını araştırmak için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nda 'erkeklik' tartışması yaşandı.
Lüks oto hırsızları 'Kontak' kapattı Çaldıkları otomobilleri sahte belgelerle sattıkları belirlenen çete, 16 adrese 'Kontak' adı altında eşzamanlı olarak düzenlenen operasyonlarla çökertildi,..
Onur'lu davranışa acı son Gaspetmek için kaçırdıkları 28 yaşındaki Alper Alpçoğay'ı serbest bırakan 23 yaşındaki Onur Yıldırım'ı öldüren iki arkadaşı...
AA tazminat ödemeyecek İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek, eski ANAP yöneticisi Beyhan Aslan hakkında bir basın toplantısında kendisine hakaret ettiği iddiasıyla 10 bin YTL'lik tazminat davası..
'Askerler adam kaçırdı' iddiası AKP'li Başkale Belediye Başkanı Ejder Yağızer ve eski DEHAP İlçe Başkanı Özkan Yağızer'in iki yeğeni Sabri ve Çetin Yağızer, üç asker tarafından kaçırıldığını ..
'Bilim insanlarına altın kesesi verilmeli' TÜBİTAK'ın 40'ıncı Bilim Hizmet ve Teşvik Ödülleri töreni dün Ankara'da yapıldı.
Beyaz atlı Türk genelev müşterisi Britanya'da yayımlanan The Independent gazetesi, Türk polisinin insan kaçakçılığı kurbanı kadınları bulmakta 'etkileyici bir başarı' gösterdiğini...
Selek'e 'ömür boyu' istendi Eminönü'ndeki Mısır Çarşısı'nda yedi kişinin ölümü, 127 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan patlamaya ilişkin olarak...
Kolejler icin ayrı sınav kalktı Her yıl bir hafta arayla birbirinden bağımsız olarak yapılan Özel Okullara Giriş Sınavı ve Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) 2006..
OKS için temel bilgiler Özel Okullar Sınavı ve OKS birleşti, öğrenciler tek sınava girecek, iki tercih listesi yapacak... Modern Eğitim Dersanesi rehber öğretmeni Oğuzhan Eyilik, OKS hakkında..
Radikal Kitap 250. sayısında Radikal Kitap'ın 250. sayısı yarın yine Radikal ile birlikte... Elif Şafak, Ali Akay, Halit Refiğ, Gülriz Sururi, Ali Poyrazoğlu, Cem Mansur, Yıldız Kenter, Kerem..
Ders, Oval Ofis'te aşk Bill Clinton - Monica Lewinsky aşkı tarihe geçecek. ABD'nin eski başkanlarından Bill Clinton'ın...
Türkiye'yi tanımayanlara ABD'de piyasaya çıkan yeni bir seyahat rehberi, Amerikalı gezginlere Türkiye'yi anlatıyor.
Köy, sürpriz mirasa kondu Fransa'yı 50 yıl önce terk eden ve kendine dünyanın diğer ucunda yeni bir yaşam kuran Jean Kerfen, 1 milyon sterlinlik (yaklaşık 2.5 milyon YTL) servetini büyüdüğü k..
Britanya'da kırmızı sokak Britanya, sokaklarda ve otoyol kenarlarında çalışan hayat kadınlarını Hollanda'daki gibi 'kırmızı bölge'lerde toplayacak.
Dikkat Şahan korkutabilir! 2006'da Türk sineması korkutacak. Şahan Gökbakar'ın rol aldığı ve kardeşi Togan Gökbakar'ın yöneteceği 'Gen', 'D@bbe'den sonra 2006'da vizyona girecek ikinci korku ..
İspanyollardan siesta'ya veda İspanya, siesta'ya resmen veda etti. Ülkede önceki gün yürürlüğe giren yeni bir yasayla Avrupa Birliği ile daha uyumlu olmak için...
'Galileo' ABD'ye rakip Avrupa Uzay Ajansı ESA, ABD'nin elindeki küresel konumlama sistemine (GPS) 'Galileo'yla rakip oluyor.
« » 1 2 3 4 5 6