29 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

29 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Emeğin karşılığı karşılıksız çek! G.Saraylı futbolcular paralarını yine alamadı, çekler karşılıksız çıktı. 3 Ocak'ta isyan kapıda. Galatasaraylı futbolcuların para çilesi bitmiyor. Uzun zaman..
Rüzgar dönecek Riva oylamasında hayal kırıklığı yaşayan Canaydın: "Kongredeki karar seçimleri bağlamaz. Ocak'ta rüzgarın nasıl döndüğünü herkes görecek". Cumartesi günü yapılan Genel Kurul'da..
Başarı, ihracat ve adalet Milli Takımlar Eski Sorumlusu Ayhan Bermek, TFF Başkanlığı'na aday oldu, hedeflerini açıkladı. Futbol Federasyonu Milli Takımlar eski Sorumlusu Ayhan Bermek, 19-20 O..
Seçime tek liste girilirse ben yokum! TFF Başkanvekili Hasan Doğan, "Bizi, hedefimiz temiz futbola götürecek adayı destekliyoruz. Ayhan Bermek kongreyi kazanır. Tek liste olursa yönetime bile..
Fener'de tek reis var o da benim! F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, şok açıklamalar yaptı. Taraftar gruplarıyla ilgili konuşurken "Fener'de tek reis benim" dedi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım..
Özyürek: Başbakan espriyi anlamamış "Türk milletini mazoşist" olarak nitelediği için Erdoğan tarafından eleştirilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, "Şaka olarak kullanılan mazoşi..
Basın özgürlüğüne yargı desteği Yargıtay Genel Kurulu, basın özgürlüğü yönünde önemli bir karar aldı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, "kişilik haklarına saldırı'' kabul ettiği, bir siyasinin bas..
ROJ TV'ye karşı atak RTÜK, Doğu ve Güneydoğu'da ROJ TV gibi yayınların çanak anten vasıtasıyla izlenmesini engellemek için ortak şirket kurarak bölgeye vericiler yerleştirecek. Yıllardır tart..
Diyarbakır'da Türkçe dersi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan müdürlere MEKSA Vakfı tarafından diksiyon eğitimi veriliyor. Kürtçe nedeniyle Türkçe'yi iyi kullanamayan müdürler, ..
Mumcu: Unakıtan Başbakan'ın kâhyası Bütçe görüşmelerinin hedef ismi Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, dün de Erkan Mumcu'nun eleştirilerine hedef oldu. Erdoğan'ın Maliye Bakanı Unakıtan'a sahip ç..
Ağar'dan benzetme: Kayıkçı kavgası DYP Lideri Mehmet Ağar dün Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Grupları ve Yöneticileri Vakfı(TOSYÖV) İstanbul Destekleme Derneği'nin to..
Baykal'dan şoförlere seçim vaatleri CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, iktidara geldiklerinde taksicilerin daha iyi koşullarda çalışmaları için bir defaya mahsus yeni araçlardan KDV ve ÖTV almay..
Şener'den terleten soru Sigarayı bırakınca kilo alma tehdidi ile karşı karşıya kalan Şener, "Zararlı olan sigarayı bırakmak mı yoksa kilo mu?" sorusunu tartışmaya açtı. Başbakan Yardımcısı Ab..
'Özgürlüğün gereği olmalı' Siyaset Meydanı'nda çocuklarla biraraya gelen Başbakan, sorular karşısında terledi. Erdoğan 301. maddeden yolsuzluklara kadar bir çok konuda konuştu. Başbakan Recep..
'Bu yasa bakkalı korumaz' Büyük mağazaların açılışına getirilecek kısıtlamaların kayıtdışılıkla mücadeleye engel olacağını söyleyen AMPD Başkanı Nuşin Oral, "Bu yasa küçük esnafı korumaz" ded..
"Prim affı bayramdan sonra Meclis'e gelir" Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, sosyal güvenlik alacaklarının yeniden yapılandırılmasını öngören yasa tasarısının gündem yüklü olduğu için bayramd..
Bir bütçe kavgası da İstanbul Sanayi Odası'nda İstanbul Sanayi Odası'nın 2006 yılı bütçesinin ele alındığı aralık ayı meclis toplantısına yönetim ve muhalefet arasındaki üslup tartışması damg..
QVT, SPK'ya mektup yazdı 'Fenerbahçe çağrı yapsın' dedi Fenerbahçe'nin ana sözleşmeyi değiştirme isteğine karşı çıkan QVT fonu SPK ve IMKB'ye mektup yazarak, 'Yatırımcı zarar görür' dedi. Fen..
Maliye yılbaşını gözetleyecek Maliye yılbaşı gecesi 738 kişilik denetim ordusuyla İstanbul'un gözde eğlence merkezlerini denetleyecek. Vergi kontrolünden sanatçılar da nasibini alacak. Maliye..
Yatırımcı vergi avantajını gördü Türk tahvillerine rekor kırdırdı! Eurobondların yeni yılda hayata geçecek olan yüzde 15'lik stopaj kesintisinin dışında kalması, Türk tahvillerine ilgiyi artı..
ABD, uzaydan yer bulma alanında artık yalnız değil Dünyanın tek global yer belirleme sistemi olan ABD'li GPS'e Avrupa'dan rakip geliyor. Avrupa Birliği ve Uzay Ajansı (ESA) tarafından yürütül..
Aftan bıktık, dürüst olan örnek alınsın Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince, kredi kartı borçlarına af getirilmesine yönelik çalışmaya tepki gösterdi: Af, af, af. Artık bu işlerden bıktık. ..
'Gazda indirim devam edecek' 5 doğalgaz dağıtım şirketinin yeni yıla girerken yaptıkları zam talebi EPDK tarafından kabul edilmediği gibi yüzde 5'lik bir indirime gidildi. Bu indirimin ayda 4..
Alo SABAH İstanbul İ.E.T.T otobüslerinde öğrenci bileti kullanıyorum. Şoförler tarafından kimlik isteniyor. Üniversite öğrenci kimliğimi gösterdiğim zaman 'O geçmez paso olacak' türünden ifad..
Salı ekranında rakip tanımıyor atv'nin ekranlarda fırtına gibi esen dizisi "Aliye" salının birinciliğini kimseye kaptırmıyor. Başrollerini Sanem Çelik'in Halit Ergenç ve Nejat İşler ile payla..
Sahte heyet raporu skandalı büyüyor Bakırköy ve Bayrampaşa Belediyeleri'nin ücretsiz kemik ölçümü için anlaştığı Özel Gümüşel Görüntüleme Merkezi'nin Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştır..
Ağaçların yerine çiçekler geliyor İstiklal Caddesi'nde yapılan yenileme çalışmaları yılbaşına yetiştirilmeye çalışılıyor. Zemin yenileme ve çevre düzenlemesi çalışmalarının 11 trilyon liraya ..
Yeni yıla susuz gireceğiz İSKİ, yeni yılın ilk günü Kağıthane İçme Suyu Arıtma Tesisleri ve İsale Hatları'nda yeni bağlantı ve bakım onarım çalışması yapacak. Yapılacak olan bu çalışma sırası..
Yetenekli gençlere ücretsiz kurs Kadıköy'de sanata yönelik eğitim veren Moda Özel Güzel Sanatlar Lisesi yetenekli öğrencilere ücretsiz kurs olanağı sağlıyor. Resim, müzik, tiyatro ve sinema-T..
Hayalleri buzun üstünden kayıp gitti Hentbol tutkunu liseli Ümmühani Bozkurt, buzlanma yüzünden devrilen minibüste öldü. Hafta sonu Elazığ'da yapılan Bölgesel Liselerarası Bayan Hentbol yarış..
Emekliye gasp için beş kurşun Ankesörlü telefon kartı satarak geçinen, bir kamu kuruluşundan emekli olan 60 yaşındaki Bayram Kartal, İstanbul Gaziosmanpaşa'da önceki gece evine gireceği sırad..
Çocuğa inanılmaz vahşet Babası tarafından dövülen, annesinin sevgilisi tarafından üzerinde sigara söndürüldüğü iddia edilen 6 yaşındaki bedensel engelli kız hayatını kaybetti. Malatya'da inşa..
YÖK ancak 5 yıl sonra fark etti YÖK'ün, 'diploması geçersiz' diyerek görevden aldığı KTÜ'nün beş yıllık öğretim üyesi Azeri Vüsal Yazıcı, profesörü suçladı. Beş yıldır öğretim görevlisi olara..
'Hücre tipi' örgütlenip lüks otomobil çaldılar İstanbul polisi, üyeleri birbirini tanımayacak şekilde 'hücre tipi' yapılanarak otomobil hırsızlığı yapan son yılların en büyük çetesini çökertt..
Nişan günü ikisi de öldü Makine mühendisi ve İngilizce öğretmeni sözlüsü, 7 Aralık'ta geçirdikleri kazada hayata veda ettiler. Ağustosta tanışıp kısa sürede sözlenen Şener ve Hafize'nin mutlu..
'Osman Aga' SABAH'a dayanamadı Ciner Medya Grubu'nun gecesinde ünlü isimler vardı. Yağmurdereli de "Sabahlara Dayanamam Osman Aga" ile yeni yıl partisine renk kattı. Ciner Holding Medya Grubu..
Uçak aynı, koku aynı, burun farklı Geçtiğimiz cumartesi günü bir yolcunun fark ettiği koku sonucu acil iniş yapan THY uçağında ikinci koku krizi... Bu kez kokuyu alansa personel. Geçtiğimiz c..
Bülent Arınç, vekillerin Nobel’i almasını istiyor TBMM Başkanı Bülent Arınç, Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmesine karar verilen 7 milletvekilinin tespitinde, uluslararası insani yardım fa..
DTP’li Sadak ve Dicle’ye Roj TV soruşturması Demokratik Toplum Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi Selim Sadak, Roj TV’de katıldığı bir programda, ‘suçu ve suçluyu övme’ suçundan başlatılan s..
Astsubaylardan ne valinin ne kaymakamın haberi varmış TBMM Şemdinli Araştırma Komisyonu, dünkü toplantısında Hakkari eski Valisi Erdoğan Gürbüz, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire..
Muhalefet, Derviş Günday’ı ‘demokrasi kahramanı’ ilan etti Muhalefet liderleri, 17 yıldır sürdürdüğü Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) başkanlığına, hükümete rağmen yeniden..
Cem Uzan Başbakan’a hakaretten ceza aldı Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 2004 yerel seçimleri öncesi kendisine hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu GP Genel Başkanı Cem Uzan hakkınd..
‘2002 öncesine dönüldü’ diyerek, Anavatan’ı bıraktı Anavatan Partisi Merkez Karar ve Yürütme Kurulu üyesi Abdulbaki Erdoğmuş, partisinden istifa etti.
Mumcu, bütçede yaşanan tartışmalara tepki gösterdi Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, önceki gün TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde, vatandaşın beklediği çözüm önerileri ye..
Medya, bizi AB’ye farklı tanıtıyor Başbakan Tayyip Erdoğan, Avrupa’nın, 3-4 saatlik mesafede olmasına rağmen Türkiye’yi doğru tanımadığını söyledi. Erdoğan, "Avrupa bizi olduğumuz gibi tanımı..
El Fetih, Hamas’a karşı birleşti Filistin’de 25 Ocak’ta yapılacak kritik parlamento seçimleri öncesinde El Fetih grubu, yaşadığı iç bölünmeleri çözerek seçime tek listeyle girme kararı aldı.
Beslan olaylarında fatura güvenlik ve istihbarata çıkarıldı Resmi rakamlara göre çoğu çocuk olmak üzere en az 334 kişinin hayatını kaybettiği trajedik Beslan Okulu baskınının üzerinden bir ..
Avrupa, uzayda Amerikan hakimiyetini kırıyor Küresel yer belirleme (GPS) sistemiyle uzayda ‘tekel’ konumunda olan ABD, bu hakimiyetini kaybetmek üzere. Avrupa ülkelerinin kurmayı tasarladığı ..
AB’nin Rum temsilcisi: Türklerin tebriki beni cesaretlendirdi AB Komisyonu’nun Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki daimi temsilcisi Theofilos Theofilou, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Başbakan F..
‘Türkiye destekçilerine darbe’ Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye’nin AB üyeliğine en büyük desteği veren Yeşiller grubu üyesi Joost Lagendijk, hakkında TCK 301 ve 288. maddelerinden açılan dava..
« » 1 2 3 4 5 6