28 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

28 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dişçi muayenesi 30.25 YTL Türk Dişhekimleri Birliği'nce gelecek yılın başından itibaren uygulanacak diş muayene ve tedavi ücretleri belirlendi ve Resmi Gazete'de yayımlandı.
'Sağlık' için sıkı pazarlık Türkiye'nin üç yıllık ilk bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilirken, Maliye Bakanlığından 3.5 milyar YTL'lik 'gece yarısı golü' yiyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ..
İmarzedeye faizli ödeme Danıştay, İmar Bankası'na el konulmadan bir ay önce off-shore hesabından mevduat hesabına aktarılan hesaplardan, idarece muvazaalı olduğu kanıtlanamayanlara...
IBRD'den özelleştirme için ikinci kredi Türkiye, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası'ndan (IBRD) 360 milyon avroluk ikinci dilim özelleştirme sosyal destek kredisi sağladı.
TSKB, GYO kuracak Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) kuracak.
Dünya Bankası: Türkiye'de yoksul azalıyor Dünya Bankası'nın 2004-2007 İlerleme Raporu: Türk ekonomisi, 2001 krizinden sonra güçlendi. Aşırı yoksulluk yüzde 1.2'de kaldı, 2002'de yüzde 27'de o..
'İstihdam büyümenin ekseninde' Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu, büyüme politikalarının eksenine istihdamı koyacaklarını belirterek, "Bütün kaynaklarımızı Türkiye'de işsizliği önleme..
Enerji için hükümete üç uyarı OECD'ye bağlı Uluslararası Enerji Ajansı (UEA) Başekonomisti Dr. Fatih Birol, gelecek onyıllarda Türkiye'nin petrol ve doğalgaza bağımlılığın artmasının kesin ol..
İmalat sanayiinde reel ücret artıyor Çalışan sayısının azaldığı ancak verimliliğin arttığı imalat sanayiinde çalışanların reel ücretleri de artmaya başladı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) i..
Paranın gözü Merkez'de Bir dönemin flaş yatırım araçları bono ve dövizin ekonomide sağlanan istikrarla birlikte yıldızı da sönmeye başladı. Radikal yazı dizisi
Rum liderden tehdit Rum Yönetimi, yeni yılda da Türkiye ve KKTC'ye karşı uzlaşmaz tavrından taviz vermeyeceğinin işaretlerini veriyor.
Kahire'yle ticaret ortaklığı Akdeniz'de serbest ticaret bölgesi kurulma çabalarına koşut olarak, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer son dönemde ticaretin arttığı Mısır'la ilişkileri geliştirme ..
Araplar AP'den esinlenirse... Arap ülkeleri, 'göstermelik' meclislerine bakmadan Avrupa Parlamentosu'na özenerek Arap Birliği bünyesinde uluslararası bir parlamento kurmak için ilk adımı attı..
Sünni seçim sonucunu hâlâ kabullenemiyor Irak'ta Şiilerin kazandığı 15 Aralık seçimi sonrası milli birlik hükümeti kurulması için bugün liderler kuzeydeki Dukhan'da buluşurken, Sünniler soka..
Başkan Arroyo sörfle stres attı Filipinler'de oğlu ile eşinin yolsuzluk skandalları ve halk desteğinin giderek düşmesi nedeniyle sıkıntılı bir yılı geride bırakan Devlet Başkanı Gloria Macapa..
Atina'da köstebek avı Yunan Milli İstihbarat Teşkilatı'nda (EYP) köstebek avı başladı. Yunan hükümetinin yalanlamalarına rağmen, Londra'daki bombalı saldırılardan hemen sonra geçen temmuzda....
Londra Hitler'in ötesini görecek Britanya'nın 2. Dünya Savaşı'nın bitiminden 60 yıl sonra hâlâ Almanları Hitler ve Nazilerle özdeşleştiren zihniyetine karşı Almanya'nın isyanı nihayet meyves..
KDP heyeti Ankara'da Kürdistan Demokratik Partisi (KDP), 15 Aralık seçimi sonrası Ankara'ya ilk ziyareti gerçekleştiriyor.
Koizumi ocakta geliyor Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi'nin, 7-13 Ocak'ta Ortadoğu ülkelerini ziyaret edeceği ve Türkiye'ye de geleceği kaydedildi.
Schröder'e iş çok Kasımda başbakanlık koltuğunu Angela Merkel'e kaptırdıktan sonra iş dünyasına atılan eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröeder...
Brezilya'da cezaevi isyanı Brezilya'nın kuzeyindeki Rondonia bölgesinde bulunan bir cezaevinde çıkan isyanda yaklaşık 200 ziyaretçinin mahkûmlar tarafından rehin alındığı belirtildi.
Bütçede sert kavga Ofer'le görüşme Maliye Bakanı Unakıtan'ın Ofer görüşmesi nedeniyle istifasını isteyen CHP lideri Baykal, Başbakan'a şöyle dedi: "Hangi Erdoğan'sın, Hikmetyar'ın ö..
Vekillik bazen zor iştir! Meclis Genel Kurulu'nda pazartesi günü başlayan bütçe görüşmeleri, salı günü sabaha kadar 19 saat aralıksız sürdü. AKP ve CHP'liler sabaha kadar Meclis'teydi.
Kaçak yapılara su ve elektrik serbest AKP hükümeti, göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği gecekondu aflarına bir yenisini daha ekledi. Bütçe Kanunu'na konulan bir hükümle, 12 Ekim 20..
Barbarlık!.. Yüksekovalı Zahide Koç, 10 yıl önce 25 yaşındayken halasının oğlu ile zorla evlendirildi. Yediği dayakların yanı sıra üstüne bir de kuma getirildi. Sonra da baba evine gönderildi..
Kadınlar polise güvenmiyor Diyarbakır Barosu'nun namus cinayetleri ile aile içi şiddete ilişkin hazırladığı rapor, bölgedeki kadınların yasal haklarını bilmediğini ve uzun süredir yaşanan çat..
'Nobellik' Sait: Eğitim şart Kan davalarının bitirilmesi yolundaki çabalarından dolayı Fransız Haber Ajansı'nca (AFP) 'Nobellik Sait' olarak tanıtılan Diyarbakır Kasaplar Odası Başkanı Sait Ş..
Sigara yasağında kapsam daraldı TBMM Sağlık Alt Komisyonu, kamuoyundan gelen tepkiler üzerine sigara yasağında kapsamı dara-lttı. Çocuklarını sigara içilen yerlere götürenlere verilecek hapis..
Silopi'de askerlere rüşvet operasyonu Şırnak'ın Silopi ilçesinde, Irak'a gitmek için sıra bekleyen kamyon ve tanker sahiplerinden rüşvet aldıkları iddia edilen iki astsubay, altı er ve bir kö..
Belediyede diksiyon dersi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Türkçeyi doğru telaffuz etmeleri için personelini diksiyon kursuna gönderiyor. Hizmet içi eğitim kapsamında düzenlenen kursa, hafta..
Cemil beyin zor kararı Eski TCK'da 159 Orhan Pamuk dahil birçok kişiye açılan davayla gündeme gelen TCK 301 için Yargıtay önemli bir karar verdi. 9. Ceza Dairesi, 1 Haziran 2005'ten önce işl..
'301'le ilgili içtihat oluşuyor' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, TCK'nın 301 ve 305. maddelerinin kaldırılması için kampanya başlatan aydınlara "demokratik sabır" çağrısında bulu..
'Orduya hakaret'ten: Lagendijk'e soruşturma Beyoğlu Savcılığı, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk hakkında, 'Orduyu aşağılamak' ve 'davaya müdahale'den soruşturma..
Milli Eğitim'de ajanda krizi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), milletvekillerine 2006 ajandası yaptırdı. Ancak ajandalarda AKP milletvekillerinin isimleri basılı olmasına karşın, CHP'lilerden bir..
Yılbaşı güzelliği Yaklaşan yeni yıl nedeniyle kentler ışıl ışıl bir görüntüye büründü, eğlence hazırlıkları ise sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kadıköy Belediyesi yılbaşında iki p..
'Dokunulmazlık'ları baki... Torbalı İlçe Belediyesi, zihinsel engelli vatandaşların lokanta ve kahvehanelerden ücretsiz yararlanması için 'Dokunulmazlık Kartı' uygulaması başlattı.
Bu da bir rekor: Bir saatte dört trafik kazası Konyalı İbrahim Büyükboğa önce bir minibüse çarptı. 15 dakika sonra bir başka araca vurdu. Kaza raporunu alıp yola düştü, yine kaza yaptı. Park ..
Atatürk Koşusu'nda el ele birinci oldular Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 86. yıldönümü nedeniyle çeşitli illerde koşular düzenlendi. Bolu'da düzenlenen koşuda, yıldız erkekler kategorisinde b..
26 milyon talih kuşu uçtu Yılbaşı özel çekilişine beş gün kala, biletlerin dörtte üçü satıldı. Biletlere en fazla ilgi gösterilen il, İstanbul ve İzmir. Yılbaşı özel çekilişi için bastırılan ..
Sınav takvimi tamam Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav takvimi belirlendi Buna göre fen, Anadolu ve sosyal bilimler liselerine alınacak öğrencileri belirlemek amacıyla düzenlenen Ortaöğretim Ku..
Erzurum ve Ağrı: Eksi 27 Erzurum ve Ağrı'da önceki gece hava sıcaklığı sıfırın altında 27 dereceye kadar düştü. Bölgede iki gün aralıklarla devam eden kar yağışı, yerini dondurucu soğuklara b..
Özelde Kürtçe yayına vize Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, özel radyo ve televizyonlara Türkçe dışındaki dil ve lehçelerde yayın izni verecek. Kürtçe yayın için 12 başvuru mevcut.
Üniversitede cop konuştu Ege Üniversitesi kampüsünde, sekiz yıl önce okul tuvaletinde asılı bulunan İletişim Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Serkan Eroğlu'nun öldürüldüğünü ve katillerinin h..
YÖK Van'a gitmiyor 'Yargıya müdahale' tartışmalarına ve ardından soruşturmalara yol açan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın yargılandığı davanın yarınki duruşmasına..
11 yaşında cinayet kurbanı Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezi'nde kalan Sergül Taş, cinayet kurbanı oldu. Başı mezar taşıyla ezilen Sergül, henüz 11 yaşındaydı.
'Tarımı imam mı kurtaracak?' Çanakkale'de Biga Müftülüğü'nün isteği üzerine Biga Kurşunlu Camii'nde imamlara 'Tarımsal faaliyetler ve destekleme politikaları' kursu verildi.
Minik kurtlar sorulmuş Radikal'de dün yayımlanan 'Bu da minik kurtlar vadisi' haberinde yer alan çocuk çetesinin TBMM Sokak Çocuklarının Sorunlarını Araştırma Komisyonu üyesi CHP'li Selvi tar..
Yedi vekil Nobel'e aday Dışişleri Bakanlığı TBMM'ye bir yazı göndererek, 2006'da verilecek Nobel Barış Ödülü için Türkiye'den de aday istendiğini bildirdi. TBMM Başkanlığı da dünyanın çeşitli..
Çetinkaya'ya 10 yıl hapis Mersin'de beş yıl önce ele geçirilen 22 ton esrar ve 599 kilo baz morfinin sahibi olduğu iddiasıyla yargılanan Urfi Çetinkaya 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
37 günlük kâbusa son Tam 38 gün önceydi. Şoförlük yapan 27 yaşındaki Ali Hartamacı'nın, Zeytinburnu'ndaki evi bir cuma sabahı polislerce basıldı. Ev halkı, saat 06.00'da gelip Hartamacı'yı gö..
« » 1 2 3 4 5 6