27 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

27 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Camiamız ne Başkan Canaydın’a ne de yönetimine güveniyor Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen, Riva Projesi’ne onay vermeyen genel kurul üyelerinin ne Başkan Özhan Canaydın’a ne de ..
2007’den sonra da Fenerbahçe’deyim Fenerbahçe’nin en golcü yabancısı Alex de Souza’dan mesaj var. Ülkesi Brezilya’da devre arası tatilini geçiren Sambacı futbolcu, transferiyle ilgili önemli ..
Kulüplerden bakana destek: Seçim sonrası ağlamaya hakkımız yok Başbakan Yardımcısı ve spordan sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in 19-20 Ocak’ta yapılacak Futbol Federasyonu genel kurul..
Bakan Koç: Topkapı Sarayı’nı ihya edeceğiz Zaman’ın gündeme taşıdığı Topkapı Sarayı’nın depolarında çürüyen tarihî eserlerle alakalı tepkiler devam ediyor.
Sınavdaki ‘Odun nedir?’ sorusu fakülteyi karıştırdı Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’ne alınacak araştırma görevlisi imtihanı öncesi, bir bayan öğrenci sınav gözetmeni..
Görevi değiştirilecek memura derhal atama Danıştay, bürokratların, ‘başka bir göreve atanmak üzere görevden alınmaları’ halinde derhal başka bir kadroya atanması gerektiğine karar verdi.
Hayat kurtarmaya giderken canından oldu Bitlis’in Güroymak ilçesinde doğum sancısı çeken iki kadın bulunduğu ihbarı üzerine yol açmaya giden Güroymak Özel İdare Müdürü Cahit Çelik geçirdiği k..
Karlı yol gece yarısı açıldı, Kadir dede; hastaneye zor yetiştirildi Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, kardan dolayı dört gündür yolu kapalı olan köydeki hasta, Köy Hizmetleri'nden gönderilen b..
Hacı adayları banklarda uyuyor Bursa'nın Yenişehir Havaalanı'nda hava şartlarının elverişsizliği nedeniyle uçaklar tehirli kalkınca hacı adayları saatlerce havaalanında beklemek zorunda kalıy..
Bayrampaşa'da baz istasyonu protestosu Bayrampaşa Osmangazi İlköğretim Okulu'nun yanı başına kurulan baz istasyonu mahalle sakinlerini ayağa kaldırdı.
Şişli’deki trafik kazasında ölen çiftin davası Ağır Ceza'ya gitti 4. Levent'te karşıdan karşıya geçen Şenol Toksoy ile beş aylık hamile eşi Şeniz Toksoy'a çarparak ölümlerine yol açtığı gerek..
Sanık sandalyesine bu kez avukat oturdu Bakırköy’de yaşanılan hakim-avukat gerginliği adliyelik oldu. Hakim, avukatın kendisine hakaret ettiğini ileri sürerken, avukat hakime sadece görevini ..
Nişantaşı halkı, semtlerinde yılbaşı kutlaması istemiyor Nişantaşı sakinleri, geçen senelerdeki kutlamalarda yaşanan olaylar nedeniyle bu yıl semtlerinde yılbaşı kutlaması yapılmasını istem..
Polis, oyuncak hırsızlarını ayakkabı topuğundan buldu Kadıköy'de bir oyuncak dükkanını soyduktan sonra kaçan iki zanlıyı, işyerinde hırsızlardan birinin düşürdüğü ayakkabı topuğu yakalattı.
Otobanda servis bekleyen personel 45 YTL ceza yedi İşyerine gitmek için otoban kenarında servis bekleyen Ahmet Ö., 45 milyon liralık trafik cezasına çarptırıldı.
Bir yılda 6,5 milyon korsan CD! İstanbul Valisi Muammer Güler, 2005 yılı içinde yürütülen çalışmalar sonucu CD, VCD, DVD, kitap ve kartonetten oluşan toplam 6 milyon 477 bin 50 adet korsan ür..
Güngören’in trafik sorunu 2006'da sona erecek Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, yapılan yeni çalışmalarla Güngören'de trafik probleminin kalmayacağını söyledi.
Özürlüler atölyelerde iş sahibi olacak Omurilik Felçlileri Derneği (OFD) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle yapılan üretim atölyelerinin açılışı yapıldı.
Doğal olan her zaman güvenli değildir Son yıllarda Türkiye’de de alternatif tıbba karşı yoğun bir ilgi artışı gözleniyor. Alternatif tıp, Çin ve Japonya gibi Uzakdoğu ülkelerinde revaçta.
Fotoğraflarda kalan Eyüp Sultan Fotoğraf sanatçısı Şener Türkmenoğlu, özellikle Eyüp’e gönül verenlerin anılarını canlı tutmak için ‘Eyüp; Bir semte gönül vermek’ adlı albüm-kitapta nostaljik..
‘Onuncu köy’den pazar sohbetleri Türk basınının âşina ve asi kalemi Lütfü Oflaz'ın her pazar Vakit gazetesinde yayımlanan sohbetleri kitaplaştı.
Georges Perec’in sırrını ifşa etmek... Georges Perec’in yazdığı kitapların, Raymond Queneau’nunkilerle birlikte OuLiPo edebiyatının ‘en edebi’ kitapları olduğu söylenebilir.
İzzet Molla’nın hazan vurmuş şiiri Divan edebiyatının son dönem şairlerinden Keçecizâde İzzet Molla’nın ‘Bahâr-ı Efkâr’ isimli divanı, Latin harfleriyle ilk kez yayınlandı. Eser, bir dönem Ga..
« 1 2 3 4 5 6