27 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Aday Tanıtım Toplantısında Konuşuyor

27 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstihdam azaldı, işsiz sayısı arttı Tüm kesimlerin üç temel sorundan biri olarak tanımladığı işsizlik eylülde yine tırmanışa geçti. İstihdam edilenlerin sayısı azalırken, işsiz sayısı arttı.
Açlık sınırındaki artış yüzde 13.1 Türk-İş, bu ay açlık sınırının 542.95 YTL'ye, yoksulluk sınırının ise 1650.31 YTL'ye yükseldiğini açıkladı. Türk-İş tarafından yapılan araştırmaya göre...
'Büyüme yetmedi' Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Türkiye'de işsizliğin yüzde 9'un üzerinde olduğunu belirterek, "Özellikle son yıllardaki ekonomik büyümeye rağmen işsizliğin aş..
Bütçe görüşmesine CHP engeli TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmeleri, CHP'lilerin engellemeleri nedeniyle bir gün uzadı. Bütçe Kanunu'nun maddelerinin görüşmeleri önceki gün tamamlanamayınc..
Devlet başvuru bekliyor ÖSYM'nin, kamu kurum ve kuruluşlarındaki 15 bin 245 kontenjana yapacağı ek yerleştirme için, memur adayları, yerleştirme kılavuzlarını dünden itibaren almaya başladı.
Beyaz eşyacıların başı hırsızla dertte İzmir Beyaz Eşya Satıcıları Derneği Başkanı Metin Aztekin, hırsızlık sorunuyla mücadele edemediklerini belirterek, "İzmir'de 300'e yakın beyaz ..
TOKİ 4 katrilyon alacaklı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, ipoteğe dayalı konut finansman sistemine ilişkin kanunun kendi şartlarını ve iklimini istediğini belirterek, &a..
Uludağ yeni yılda 'tıklım tıklım' Türkiye'nin ünlü kayak merkezi Uludağ'da, otellerin büyük bölümü, yılbaşı öncesi tamamen doldu. Gecelik kişi başı konaklama ücreti 150-350 YTL arasında değiş..
Boyner: Pahalı mala eğilim arttı Kahire'de geçen ay Beymen Cairo mağazasını açan Cem Boyner, Egypt Today dergisine, yüksek gelirli Mısırlılardan büyük ilgi gördüklerini söyledi.
Turistin tercihi Türkiye Avrupa'nın en büyük seyahat şirketlerinden TUI'nin Almanya Başkanı Volker Böttcher, Alman turistlerin en fazla tercih ettiği tatil yerlerinin başında İspanya'nın Mall..
Güzellik için Kemer'e Güzellik turizmi üzerine faaliyet gösteren VDK-IPM Thistle Travel Türkiye sorumlusu Hannes Ortner, 2006 Mart ayına kadar Almanya ve Avusturya'dan yaklaşık 7 bin 500 kişi..
'Merkez isterse kur artar' Merkez Bankası'na kuru yükseltmesi için telkinde bulunmadıklarını söyleyen Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Abdüllatif Şener buna karşın satır arasında Merkez B..
Halkın yüzde 82'si Yeni Türk Lirası'na alıştı Merkez Bankası, 1 Ocak'tan itibaren TL banknot ve madeni paraların geçerliliğini yitireceğine dikkati çekterken, TL banknotların piyasadan çekilm..
Koç 1 milyar dolar yetkiyi yeniliyor Koç Holding, özelleştirmeden aldığı Tüpraş'in finansmanı ve mevcut kredilerin yenilenmesinde kullanılmak üzere JP Morgan'a 2.5 milyar dolara kadar kredi s..
OYAK'a Erdemir için kredi Türkiye'nin en büyük demir-çelik kuruluşu ve tek entegre yassı çelik üreticisi olan Erdemir'in özelleştirme ihalesini kazanan OYAK, önde gelen bankalardan oluşan bir..
Finansbank'ta satış start aldı Fiba Holding'in yetkilendirdiği yatırım bankası Morgan Stanley, Finansbank'la ilgili yatırımcılarla temaslara başladığını duyurdu. Fiba Holding açıklamasında...
Tsunami acısı hâlâ taze Güney Asya'da 13 ülkede 230 bin kişinin ölmesine ya da kaybolmasına, 2 milyon kişinin evsiz kalmasına yol açan deprem ve tsunami felaketinin yıldönümünde acılar tazele..
Bush'a yeni itham: Sansür Gizli işkence uçakları ve telekulaktan sonra yeni skandal: Başkan Bush, New York Times ve Washington Post yöneticilerini Oval Ofis'e çağırarak basına baskı uygulamay..
Şaron'un kalbi doğuştan delik İsrail'in 77 yaşındaki Başbakanı Şaron'un geçici felç olmasının nedeni bulundu: Kalbi doğuştan delik. Anjiyoya hazırlanan Şaron'un sır gibi saklanan kilosu da il..
Sezer, Mısır'la yakın temasta Mısır'ın Arap Birliği çerçevesinde ilk kez toplanacak Arap parlamentosuna evsahipliğine hazırlandığı sırada, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Dışişleri Bakanı A..
Irak temsilcisi artık Çelikkol Türkiye'nin ilk 'Irak özel temsilcisi' Büyükelçi Osman Korutürk'ün, Paris Büyükelçiliği'ne atanması üzerine bu göreve Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Genel Müdürü ..
Gaziantep'e Annan vetosu Suriye ile BM arasında eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastının soruşturmasında sorun olan beş Suriyelinin sorgulanacağı yer konusunda Dışişleri Bakanı Abdullah..
Fas'ta altı Türk tutuklandı Fas'ta sahte pasaport bulunduran ve yasadışı yollardan ülkeye giren altı Türk vatandaşı tutuklandı. Adli kaynaklar, Türklerden beşinin cumartesi günü Marakeş Havaa..
'Londra sekiz kez hedefteydi' Britanya'nın başkenti Londra'nın Belediye Başkanı Ken Livingstone, teröristlerin Londra'ya 11 Eylül'den sonra sekiz defa saldırı düzenlemeye çalıştıklarını açıkl..
Mafya değil 'Don dede' Gürcistan İçişleri Bakanı Vano Merabişvili, yeni yıl şakasıyla gazetecileri nefes nefese bıraktı. Merabişvili'nin 'çok önemli bir açıklama için' aniden çağırdığı gazete..
Radikal'in hizmeti: ÖSS ve OKS'de özel rehberlik ÖSS ve OKS, gençlerin gelecek mücadelesinde iki kritik eşik. Radikal, bugünden itibaren salı ve perşembe günleri özel sayfalarla sürece katkı ..
Karne sendromuna dikkat! Türkiye'deki yaklaşık 16 milyon öğrenci, 10 Ocak'ta Kurban Bayramı'nın başlamasıyla yarıyıl tatiline erken girecek. Yarıyıl tatili aynı zamanda 'karne sendromu' deme..
Dere yatağında sulak eğitim Van'da dere yatağı ve bataklık arazi üzerinde 5 yıl önce 1 milyon YTL harcanarak yapılan İsmail Hakkı Tonguç İlköğretim Okulu, batma tehlikesiyle karşı karşıya. Ok..
YÖK, açık lise için Danıştay'da Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Mİlli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) imam-hatip lisesi (İHL) mezunlarının üniversiteye girişte katsayı engeline takılmaması için çıkard..
Bu da minik kurtlar vadisi Jandarma, Büyükçekmece'de bir okula zarar verip öğrencilerin paralarını gasp ettikleri öne sürülen 10 çocuğu gözaltına aldı. 12-18 yaşlarındaki çocuklardan beşi tut..
Silah zoruyla kapkaç Şebeke kurup Silvan'dan kaçırdıkları çocuklara İstanbul'da kapkaç yaptırdıkları iddia edilen üç kişi yakalandı. Olay, çocuklardan birinin silah zoruyla tutulduğu apartman..
Piriştina için 10 bin el Konak Belediyesi'nin Esendere semtinde 12 bin metrekare alanda yaptırdığı Ahmet Piriştina Doğal Sit Parkı açıldı. Parkta Piriştina anısına 10 bin İzmirlinin el kalıpl..
Kapıkule'de 70 kişi tutuklu Kapıkule Gümrük Kapısı'nda 86 gözaltıyla başlayan rüşvet operasyonunda tutuklu sayısı 70 oldu. Sevk edildiği adliyede firar eden gümrük muhafaza memuru Ertan Türe ..
Kurbana pasaport şart! Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı için tüm illere genelge gönderdi. Genelgede bayramın 600 bin büyükbaş ve 2 milyo..
Liberation: Ya rakı ya şeriat Fransa'da yayımlanan Liberation gazetesi, Türkiye'de 'içki yasağı' konusuna tam sayfa ayırdı. Marc Semo imzalı haber-analizde, 'Türkiye, şeriat ve rakı arasında ..
Seri cinayet itirafı kurtardı Bir travestiyle üç kadını öldürdükten sonra yaktığını itiraf eden Osman Çuhacı ve sevgilisi Şule Ö., tutuklanarak cezaevine konuldu. Ancak, Çuhacı'nın öldürdüğün..
'Çetin davası'nı CHP takibe aldı Eski Gaziantep milletvekilli ve Kilis Belediye Başkanı CHP'li Ekrem Çetin ile oğlu CHP Merkez İlçe Başkanı Cahit Çetin'in yedi ay önce öldürülmesiyle ilgili d..
Danıştay'dan 'kızak' uyarısı Danıştay: "Başka göreve atanmak üzere görevinden alınan memurun, aynı işlemle ya da aynı tarihli ikinci işlemle derhal, hiç ara verilmeksizin bir diğer k..
Yüksek yargı Çiçek'e tepkili "Türkiye'de yargı birliği yok, bu sıkıntı yaratıyor" diyen Adalet Bakanı Çiçek'e Danıştay Başkanı Çetinkaya tepki gösterdi: "Osmanlı'da..
'Entelektüel ahlaksızlık' Cumhuriyet Üniversitesi'nde düzenlenen 'Türkiye'nin güncel sorunları' konulu konferansa katılan AKP Milletvekili Turhan Çömez, AB'nin isteklerinin...
Hak aramaya özgürlük Adalet Bakanı'nın hâkim ve savcılarla ilgili 'takdir hakkı'na yargıdan müdahale geldi. Danıştay 5. Dairesi, bakanlığın, hâkimler ve savcılar hakkındaki şikâyetler üzerine..
Aydınlar: 301 kaldırılsın Tartışma büyüyor Yeni TCK'nın davalara yol açan 301 ile 305. maddelerine ilişkin tartışma büyüyor. Yazar Orhan Pamuk'un TCK'nın 301. maddesi uyarınca 'Türklüğü alen..
Genelevde gözler CHP'de Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır yapmayı istediği Ulus semti projesi için 1967'de kurulan Ankara Genelevi'ni yıkmak istiyor. Konuyla ilgili karar Ankara Büyükşe..
'Asker Meclis'e telkin mi yaptı?' TBMM Şemdinli Olaylarını Araştırma Komisyonu Başkanı AKP Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacıoğlu ile Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tuğgeneral ..
AKP'den Bütçe Kanunu'nda kadro cinliği AKP, iktidarı döneminde üniversitelere araştırma görevlisi olarak atanıp da üç yıl bu görevde kaldıktan sonra sözleşmelerinin yenilenmemesi nedeniyle ün..
Kulağı az işitiyor ama koroda şef Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Gazi Eğitim Enstitüsü Almanca Bölümü mezunu olan ve sağ kulağında yüzde 50-60 oranında işitme kayb..
Hakkâri'de ilk kez kokain operasyonu Uyuşturucu operasyonlarıyla sık sık gündeme gelen Hakkâri'de ilk kez kokain yakalandı. Hakkâri polisinin 'Sümbül Dağı' operasyonunda 65 kilogram eroin, 3 ..
Pakistan'a yardım yağdı Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü'nce Pakistan'daki deprem dolayısıyla açılan yardım hesaplarında bugüne kadar toplam 130 milyon 695 bin 398 YTL ..
Doğu'da bu çile bitmez Soğuk hava ve kar Türkiye'nin büyük bölümünde hayatı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu Van ve Kars'ta dün okullar tatil edildi.
Kürtçe için karar günü Kürtçenin özel televizyon ve radyolarda da kullanılıp kulanılamayacağı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) bugünkü toplantısında belli olacak.
« » 1 2 3 4 5 6