27 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da Konuşuyor

27 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Unakıtan: Yalan dolu bir senaryo Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın eleştirilerine yanıt verirken, ''Bu kadar yalan dolu bir senaryoyu, kalkıp gerçekmiş gibi bura..
Erdoğan Baykal'a sert çıktı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''CHP'nin Türkiye'nin en eski partisi olarak hava attığını'' ifade ederek, ''Atatürk'ün üzerinden siyaset yapmaya kalkıyorsunuz. Bu ..
4 yılda 6.6 milyar dolar kredi kullanımı öngörüsü Dünya Bankası, 4 yıllık bir dönem için yüksek kapsamlı kredi senaryosu çerçevesinde, Türkiye'ye ilişkin CAS programının, 6.6 milyar ABD Dolar..
GSM pazarı büyüyor Türkiye GSM pazarının, yılı yüzde 7.5 büyüme ile cep telefonu satış rakamlarında 7 milyona ulaşarak kapatması bekleniyor. Motorola Mobil İletişim Araçları İş Birimi Türkiye..
Beslan'da Ruslar haklıymış Beslan'daki kanlı okul eylemiyle ilgili soruşturmayı yürüten Rus savcılığı, terör eyleminin çok sayıda can kaybıyla sonuçlanmasında güvenlik güçlerinin sorumluluğun..
Lagendijk'e soruşturma Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Eşbaşkanı Joost Lagendijk hakkında, Hukukçular Birliği Yönetim Kurulu üyesi avukat Kemal Ke..
Baykal'dan Unakıtan'a istifa çağrısı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal TBMM'de yapılan bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanı Unakıtan'ı istifaya davet etti. Baykal, OFER ile ilgili görüşmelerde Una..
Çıldır Gölü dondu Ardahan'ın Çıldır İlçesi'nde bulunan Çıldır Gölü aşırı soğuklar nedeniyle dondu. Gece hava sıcaklığının sıfırın altında 22 dereceye kadar düştüğü Ardahan'da, 126 bin metreka..
MEB sınav takvimi belli oldu Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na başvuru süresi 30 Ocak-28 Şubat 2006 olarak be..
"Kıbrıslı Türkleri AB vatandaşı yaptık" Kıbrıs Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, ''Kıbrıslı Türkleri, hiçbir çaba veya mali katkıları olmadan Avrupa Birliği (AB) vatandaşı yaptıklarını''..
Kerbela'da toplu mezar Irak'ın güneyindeki Kerbela kentinde dün ortaya çıkarılan toplu mezarda kadın ve çocuklara ait kemikler bulunduğu bildirildi. Yerel polis yetkilisi Abdürrahman Meşavi, ..
Trabzonspor'da hedef 4 oyuncu Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, teknik heyetin raporu doğrultusunda 4 yerli oyuncuyla görüşmeler yaptıklarını söyledi.. Sayitoğlu, göreve gelmeleri..
Tayfun sözleşmesini feshetti Beşiktaşlı futbolcu Tayfun Korkut'un kulubü ile olan sözleşmesini fesh ettiği bildirildi. Tayfun'un bir yıldır kulübünden ücret alamadığı için kontratını tek tara..
Futbolda şiddet araştırması İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde yapılan ve Turkcell Süper Ligi'nde yer alan kulüplerin resmi internet sitelerinin incelendiği bir araştırma, bu sitelerin genelde ş..
Nobre 4 Ocak'ta İstanbul'da Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Marcio Nobre, 4 Ocak'ta İstanbul'a dönecek.. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, sakatlığı bulunan ve ü..
Jandarma sitesi hacklendi TSK Kuvvetlere bağlı Jandarma Kuvvetlerinin resmi sitesi www.jandarma.tsk.mil.tr adresinde yer alan site hackerlar tarafından ele geçirildi. Türk Silahlı Kuvetlerini..
Nükleer santral hazırlığı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, nükleer enerji yatırımının prensip olarak özel sektör tarafından yapılmasını arzu ettiklerini bildirdi. Bakan Güler, Ba..
Sigortalıya evlilik yardımı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Sosyal Yardımlar ve Primsiz Ödemeler Yasa Taslağı'nın ölen sigortalının eşi ve kızları evlenirken 12 maaş tuta..
Tekstil kotaları belirlendi Belirli Tekstil Ürünleri İthalatında, Gözetim ve Korunma Önlemleri Hakkında Yönetmelik uyarınca, belirli ülkeler menşeli tekstil ürünleri için tespit edilen 2006 y..
Türkiye'nin ekonomik performansı beklentileri aştı Dünya Bankası, Türkiye ekonomisinin, geçtiğimiz iki senelik dönem içerisinde beklenenin de üzerinde bir performans sergilediğini bildirdi. D..
1 milyon şüpheli cep telefonu Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, kayıt dışı cep telefonlarından yaklaşık 18.5 milyonunun kayıt altına alındığını, 1 milyonun üzerinde cep telefonun..
''İşini yapmayan'' kiralık katile hapis Japonya'da, kendisini tutan kişiden para alarak ''işini yapmadan'' kayıplara karışan bir ''kiralık katil'', ''dolandırıcılık'' suçundan 2 yıl 6 ay haps..
Ahırda 6 yıl bağlı tutuldu! Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde eşi tarafından terk edildikten sonra babasınca 6 yıl boyunca ahırdaki bir bölmede bağlı tutulan kadına, kadın örgütleri sahip çıkt..
Afrika'da açlık çığlığı Afrika ülkesi Kenya'nın kuraklığın pençesindeki kuzeydoğu bölgesinde, Aralık ayında en az 20 kişi açlık ya da hastalıktan hayatını kaybetti. Resmi kaynaklar, Garrisa'd..
Genel Kurul'da 'uykulu' gece TBMM Genel Kurulu'nda, 2006 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın maddeleri üzerindeki görüşmelere sabaha kadar devam edildi. Bazı milletvekillerinin gör..
6 yılda 87 kişi trilyoner oldu Milli Piyango (MP), son altı yılda 87 kişiyi trilyoner yaptı. Bu dönemde 148 kişi de 500 milyar lira ile 1 trilyon lira arasında ikramiye kazandı.Koç Holding, 1..
İşsizlik oranı yüzde 9.7'ye çıktı Tarım ve sanayi sektöründeki mevsimlik istihdam daralması nedeniyle çalışan sayısının 242 bin kişi azalıp işsiz sayısının 42 bin kişi arttığı eylülde işsizli..
Lokum, İngiltere'de Noel tatlısı oldu Fantastik edebiyatın önemli yapıtlarından 'Narnia Günlükleri' filminde temel karakterlerden Beyaz Cadı'nın sunduğu lokum, Noel alışverişiyle birlikte İng..
Bonoda beyan sınırı 408.280,52 YTL'ye çıktı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2005 yılında menkul kıymet sermaye iratlarına uygulanacak indirim oranını yüzde 53.7, devlet tahvili ve hazine bonolarınd..
St. Petersburg'da 'kimyasal saldırı' Rusya'nın St. Petersburg kentinde bir mağazalar zincirine bırakılan gazlı kapsüller yeni yıl alışverişi yapan en az 80 kişinin zehirlenmesine yol açtı. Po..
İşte borsada 20 yılın 'en'leri Kurulduğu yıllarda 3 milyon dolar olan İMKB'nin günlük işlem hacmi,2.4 milyar doları bulduGençler YTL'ye çabuk alıştı
Şaron'dan Gazze'ye tampon bölge İsrail'in, Kassam füzesi saldırılarına karşı, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde bir tampon bölge oluşturmayı planladığı bildirildi. İsrail Radyosu'nun haberine göre, ..
YTL telaşı serveti ortaya çıkarttı Egebank'ın eski Genel Müdürü Sami Erdem'in oğluna ait villada sakladığı 10 milyon dolarlık servetini 2006 başında TL yürürlükten kalkacağı için ç...Meclis't..
Erbil'e ABD Konsolosluğu Erbil'e konsolosluk açılacağını duyuran ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Halilzad, bu girişimi, 'Kürdistan için diplomatik alanda yapılacak çalışmaların ilki' diye tanımlad..
Akdeniz'de altın günü! İtalyan define avcıları, 1841'de esrarengiz bir biçimde ortadan kaybolan "Polluce" adlı buharlı geminin taşıdığı yükü yavaş yavaş çıkarmaya başladı. İtalya'nın Toskana ..
'Bombaların anası' babasını kaybetti! Sivil savunma teknolojileri tarihine adını 'bombaların anası' olarak yazdıran dünyanın en etkili savaş uçağı bombası Massive Ordnance Air Blast'ın tasarı..
Bush, ülke basınını kıskaca aldı Terör şüphelisi ABD vatandaşlarının telefonlarını dinlenmesine gizli onay verdiğinin ortaya çıkması üzerine köşeye sıkışan ABD Başkanı Bush'un, konuyu haber y..
Yeni yılı kutlamak için 1 saniye bekleyin! 2005 yılını 2006'ya bağlayan geceyi siz de kutlayacak mısınız? Belki sevdiğinize sarılıp tam yeni yıla giren saniye onu ne kadar sevdiğinizi söyleye..
Suudi Arabistan'da bir ilk: Kadın jokey Kadınların ikinci sınıf vatandaş olarak görüldüğü, yanlarında aileden bir erkek olmadan taksiye dahi binmelerine izin verilmeyen Suudi Arabistan'da bir..
Houston... Bize birer portakallı ördek lütfen! Uzaya yaptıkları uzun yolculuklarda dünyadaki yemeklere hasret kalan Avrupalı astronotlar, artık ev yemeklerini aramayacak! Avrupa Uzay Ajansı (..
Savaş suçlusu teslim olmak için pazarlıkta Birleşmiş Milletler (BM) Savaş Suçları Mahkemesi'nin en çok arananlar listesinde ikinci sıradaki Radko Mladiç'in Sırp makamlarına teslim olmaya hazı..
Beyaz Saray, miras davasına müdahil! Playboy güzeli olarak ün yapan Amerikalı model Anna Nicole Smith'e kocasının miras davasında Beyaz Saray'dan destek geliyor! Smith, Amerika'nın en zengin ..
İş de yapıyor dedikodu da!.. Japonya'da yaklaşık 21 bin YTL'ye satılan ev robotu Wakamaru, ev işlerine yardım ediyor, sahibiyle dertleşip, gazetede okuduğu önemli haberleri anlatıyor. 100 Tan..
Bush out, Rice in Başkan Bush ve hükümetinin üyelerine olan halk desteği hızla düşüyor, bir tek onun desteği artıyor. "Demir Leydi" olarak anılmaya başlayan Dışişleri Bakanı gittiği her ülked..
At yarışları 1.Ayak: Son yarışını beğendiğim KAHRAMAN DENİZCİ ve yetenekli kısrak CRAZY LIZ mücadelesine, DANCING PEARL, son yarışını ölçü almadığım İLBEYİ ve TARZAN'da katılabilir.
Riva G.Saray'ın, G.Saray kimin? Pek farkında değiliz ama, kulüpçülük geleneğimizdeki en büyük, en dehşetli ve en vahim "garabet"in merkezindeyiz şu anda... Adı "Galatasaray tuhaflığı"!Ve tati..
Neyi alkışlıyorsunuz! Biliyorum çoğumuza zor geliyor. Dünü bile hatırlamakta zorlanıyoruz. Böyle olunca da bugün var olan sorunların nedenlerini göremiyoruz. Aslında biraz sebze yer, protein ..
Nihat'a piyango Real Sociedad'tan ayrılma hazırlığı içinde olan Nihat Kahveci, parasal olarak dünyaca ünlü yıldızları yakalamaya hazırlanıyor. Real Sociedad Başkanı Miguel Fuentes'in, "Sparta..
Miami'den noel vurgunu NBA'de Güneydoğu Grubu lideri Miami Heat, Los Angeles Lakers'ı 97 - 92 yenerek bu sezon 16. galibiyetini aldı. Miami'de American Airlines Arena'da oynanan karşılaşmada ..
Kaptan köşkü! Ligin 11. haftasında oynanan kritik maçlarda sonuçları, takım kaptanlarının performansı belirledi. Ülker'de İbrahim, Türk Telekom'da Haluk, Mersin'de de Harun sahneye çıktılarİd..
» 1 2 3 4 5 6