26 Aralık 2005 Pazartesi Günü Haberleri

26 Aralık 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tarihi zenginlikler yeraltında bekliyor Tarihçi Muzaffer Demir, Karya uygarlıkları üzerine araştırma yaptı. Muğla bölgesinde gün ışığına çıkarılmayı bekleyen 20 antik kentin olduğu saptandıKu..
Hayvansever öğrenciler MANİSA Necatibey İlköğretim Okulu öğrencileri hayvanları çok seviyor. Çocuklar çevrelerindeki yaralı ve bakıma muhtaç kedileri, köpekleri topluyor, okula getiriyor. Öğr..
Bu takılar sanat eserinden farksız KADINLAR takıdan vazgeçemiyor. Tasarımcılar da onlara sürpriz üstüne sürpriz hazırlıyor. Rengarenk taşlardan ve özel metallerden göz kamaştıran küpeler, kol..
Meydanlar da şenlenecek İZMİR'DE belediyeler de yılbaşı gecesine hazırlandı. Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Meydanı'nda MFÖ ve Pamela'yı sahneye çıkaracak. Karşıyakalılar da Anayasa Meydanı..
Yılbaşı ağaçları Alsancak'a yakıştı İZMİR'DE hazırlanan magazin dergisi Diva, Alsancak sokaklarını süsledi. 15 mağazanın önüne özel olarak tasarlanan yılbaşı ağaçları konuldu, semte ayrı bir ..
İçimizi ısıtacak haber YURDU etkisi altına alan soğuk hava İzmir'i de olumsuz etkiledi. Termometreler hızla düştü, geceleri eksi beş dereceye kadar geriledi. İzmir geçen hafta başından itibar..
SMS ile erken deprem uyarısı YUNANİSTAN'DA, depremi saniyeler önce cep telefonuna kısa mesaj ile haber veren uyarı sistemi geliştiriliyor. Ependitis gazetesine göre, 5 yıl içinde hayata geçir..
İstanbul'da kiliseler doldu İstanbul'da yaşayan Hıristiyanlar da kiliseleri doldurdu. Ayinlere katılan cemaat, dualar ve ilahiler eşliğinde Noel'i kutlayarak, mum yakıp dilekte bulundu. Fener..
En zor mesai! İNGİLTERE'DE yayımlanan Independent gazetesinin, Noel Baba'nın tek gecede dünya üzerindeki tüm çocuklara hediye ulaştırmayı başarıp başaramayacağına ilişkin haberinde, ilginç ra..
Seri katilin portresi İstanbul'da 4 kişiyi öldürmek suçundan hemşire sevgilisiyle gözaltına alınan Osman Bora Çuhacı poliste suçunu itiraf ettiHakkâri'de kar öğrencileri ekmeksiz bıraktı
Akreplerin şanslı yılı 2006 pek çok bakımdan hayatınızda önemli izler bırakan ve hep hatırlayacağınız bir yıl olacak. Kişisel alanda atılımlar, kariyer hayatınızda daha fazla sorumluluk, size..
Haberin Devamı>>> Sekiz üniversiteden akademisyenlerin iki yıl boyunca yaptığı araştırmaya göre Türkiye'de yaşayan 550 bitki, sekiz balık, bir kurbağa, bir memeli ...Çocuklu otomobili çaldıla..
Sagalassos uyanıyor Akdeniz'in en önemli antik kentlerinden Burdur'daki Sagalassos 15 yıldır süren kazı ve restorasyon çalışmalarıyla adım adım gün ışığına çıkarılıyor.
Erciyes seyircisiyle mutlu Sadece iki büyüğün, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın zirve yarışını sürdürdükleri ve bu yüzden zevksiz geçtiği öne sürülen Turkcell Süper Ligi'nde ilk yarısına...
Kupa onlarsız oynanacak FIFA lisansıyla Almanya'da yayımlanan Dünya Kupası özel dergisi, turnuvaya katılamadıkları için hayal kırıklığı yaratan ülkeler sıralamasında Türkiye'yi ikinci sırayı ..
Çirkin ama iyi bir adam Dünya futbolunda 2005 yılı Barcelona'nın ve Ronaldinho'nun yılı olarak tanımlanacak.
Ülker, Banvit'i İbrahim'le geçti Potada 11. haftaya liderliği paylaşarak giren beş takımdan ikisinin mücadelesinde gülen taraf Banvit'i deplasmanda 75-74 geçen Ülkerspor oldu.
Nuri, Halil ve Alpay Nuri Şahin daha 17 yaşında. Bu genç oyuncu hakkında söz alan herkes, neredeyse her sıfatın başına 'en' sözcüğünü ekliyor.
Borsanın da gözü emlakta 2005 yılını art arda kırdığı rekorlarla kapatan İMKB, 2006 yılına da iyimser başlıyor. Piyasa analistlerine göre gelecek yıl özellikle inşaat ve çimento, buna bağlı o..
Çiftçi seçim hasadında Seçim yaklaştıkça seçime dönük yatırımlarına hız veren AKP şimdi de çiftçiye tarımsal destekleri en az iki katından fazla artırmayı hedefleyen yasal düzenlemeye hazırla..
Prim affı bayrama yetiştirilecek AKP, prim affı ile yeni üniversiteler kurulmasını öngören tasarıları Kurban Bayram öncesi yasalaştırmayı planlıyor.
'Reformlar hâlâ gündemde' Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "2005 yılında yapılmasını beklediğimiz ve 2006 yılında yine gündemimizde olacak bazı yapısal reformlar..
Wilson: ABD yatırımları artar ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, "Türkiye'deki ekonomik gelişmelerden etkilenmemek mümkün değil...
İslam dünyasında Türkiye farkı İslam dünyasının en büyük 100 şirketinden 25'inin Türk şirketi olduğu belirlendi.
Meclis'te karakter kavgası TBMM Genel Kurulu'nda dün bütçe görüşmeleri sırasında söz alan ANAP Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan...
Metroyu yap, araziyi kap Maliyetleri sekiz milyar doları bulan İstanbul'daki sekiz metro projesi yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.
Demirel: Alınganlık gösterildi Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TÜSİAD-hükümet gerilimi ile ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tavrını 'aşırı alınganlık' olarak değerlend..
Memur evin bir odasına çalışıyor Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro-Sen'in araştırmasında, ekonomik krizler ve fiyatlardaki artış nedeniyle, devlet memuru için ev sahibi olmanın hayal haline geldiği ..
'Cep telefonu için 30 milyar dolar gitti' Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik şartlara rağmen 60 milyon cep telefonu için 30 milyar dolar verdiğini söyledi..
Hyundai'ye son teklif Konya'dan Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Sanayi Odası (KSO), Konya Ticaret Odası (KTO) ve Konya Ticaret Borsası (KTB), ortak yayımladıkları bildiride...
Bayraktar prestij artırıyor Citroen'in Türkiye distribütörlüğünü Baylas, Subaru'nunkini ise Baytur ile yapan Bayraktar Holding piyasaya 2006'da her iki markadan da iki prestijli model sunmaya..
Yedi adet sportif Focus gelecek Ford ailesine Focus ST, Fiesta ST'nin büyük kardeşi olarak katılıyor.
Kovboy zor durumda Güven bunalımı 11 Eylül saldırılarından sonra teröre açtığı savaşta ABD halkının desteğini arkasında bulan George W. Bush, bu desteği sabun gibi eritti. '2005'in En Büyük ..
Sanatçılar da yüz çeviriyor Telekulak skandalı nedeniyle terörle mücadele politikası sorgulanır hale gelen ABD Başkanı George W. Bush, her savaşta cephede askerlere moral veren sanatçıların d..
Noel'de dualar Filistin için Binlerce Hıristiyan, Noel'de İsa'nın doğduğu yer sayılan Filistin'in Beytüllahim kentine akın ederken, 16. Papa Benediktus Ortadoğu'ya barış çağrısı yaptı.
Chavez'in İsa'sı solcu Venezüella'nın ABD ile kanlı-bıçaklı solcu Devlet Başkanı Hugo Chavez, Noel mesajında İsa peygamberi devrimci ve sosyalist yaptı.
'Türkiye İran'a baskı yapmalı' İsrail Genelkurmay Başkanı Don Halutz'un, geçen hafta Ankara'da Başbakanlık, Genelkurmay ve Cumhurbaşkanlığı üçgeninde gerçekleştirdiği görüşmelerin perde arkas..
Irak'ta sandık savaşı bitmiyor Irak'ta Sünnilerin katılımı nedeniyle büyük başarı sayılan 15 Aralık seçimleriyle ilgili kopan fırtına dinmiyor.
Libya, HIV davasını bozdu Libya Yüksek Mahkemesi, Libyalı 426 çocuğa bilerek HIV virüsü bulaştırmak suçlamasıyla beş Bulgar hemşire ve bir Filistinli doktora 1999'da verilen idam cezasını boz..
Tahran'da grev var İran'ın başkenti Tahran'da belediye otobüsü sürücüleri düşük ücretlere ve sendika çabalarına yönelik baskılara isyan etti.
Rugova din değiştirmiş Kosovalı Lajm gazetesi, Kosova Başkanı İbrahim Rugova'nın 1994'te Vatikan'da din değiştirerek, Hıristiyan olduğunu öne sürdü.
Afgan lider casus avında Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, ülkeyi esir alan kargaşadan 'dış güçler'i sorumlu tutarken...
Suudi kadına eş bahanesi Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Sultan, kadınlara otomobil kullanma izni verebileceklerini, ancak son sözün yine erkeklerde olduğunu söyledi.
Santa kuzey kutbuna dönerken... Christmas döneminin bir simgesi çam ağacıysa, diğeri de bu ağacın dibine hediye bırakması beklenen Santa'dır.
Aşiretler de eğitsin! Temel neden göç Şanlıurfa Valiliği'nce hazırlanan raporda bölgedeki aşiret reislerinin töre ve namus cinayetlerine göz yumduğu belirtildi. Raporda "Yoğun göç nedeniyle ..
RTÜK'ten kaçış yok RTÜK zaten süresiz kapattığı Radyo İmaj'a, bu kez de Sivas katliamıyla ilgili programda bir kitaptan alıntı yapıldığı için bir aylık kapatma cezası verdi.
İsmet İnönü anıldı İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü, ölümünün 32. yılında, dün, Anıtkabir'deki mezarında resmi törenle anıldı.
CHP'li İnce'den Aşkın'a destek CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ı desteklediğini ve soruşturmaya dahil olmak istediğini söyledi.
Partilere yankesici şoku Yankesiciler CHP ve DYP'lileri soydu. CHP İl Merkezi, 19 yıl kaldığı Sıraselviler'deki kiralık binadan...
İtfaiyeciler ucuz kurtuldu İstanbul Anadoluhisarı'ndaki kullanılmayan bir binada çıkan yangın itfaiyecilere güç anlar yaşattı. Çıkış nedeni belirlenemeyen yangın kısa sürede çevredeki binalar..
« » 1 2 3 4 5