25 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

25 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İçki satana dükkân yok AKP'li Orhangazi Belediyesi, kiraya verdiği 37 dükkân, iki kafeterya ve iki tuvalet için hazırladığı şartnameye, alkollü içki satılmaması şartı koydu.
Kimya değil nakış öğren... Altındağ Belediyesi'nin yeni evlenenlere dağıttığı 'Nikâh ve Evlilik' kitapçığı 'birbirinden özlü' sözlerle tepki çekerken, temizlik...
Evliliğe bir de uzman görüşü 'Eşinize Yeniden Âşık Olmanın Yolları' adlı kitap yazan, İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Abdullah Şahin...
Nâzım için şiir gibi içtihat 'Sanat korunmalı' Danıştay Dava Daireleri Genel Kurulu, Nâzım Hikmet'in vatandaşlıktan silinmesi işlemine karşı Kemal İnebolu'nun açtığı davayı esasa girmeden re..
Gül: Bizde yasak yok Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, yasaklar döneminin bittiğini söyledi. Bursa Yıldırım Belediyesi'nce yaptırılan Barış Manço Kültür Merkezi'ni açan Gül, TCK'nın 301. maddesi..
'Agos'cular yine mahkemelik Yeni Türk Ceza Kanunu'nda düşünce özgürlüğü önündeki engellerden biri olarak gösterilen yargıyı etkileme suçuyla ilgili 288'inci madde kendisini hissettirmeye başl..
Tutanaklara küfür girmedi CHP ile AKP'li komisyon üyelerinin birbirine girdiği ve AKP'li Mustafa Rıdvan Köybaşı'nın Mustafa Özyurt'a "P....k" dediği 19 Mayıs Üniversitesi'yl..
Baykal'ın hassasiyeti CHP lideri Deniz Baykal, CHP'li Türkan Miçooğluları'nın kameralar önünde AKP'li İsmail Katmerci'yi şarap içmesi için sıkıştırmasından rahatsız oldu.
Van'da yeni soruşturma Rektör Yücel Aşkın davasına müdahil olan dört öğretim görevlisi hakkında Yüzüncü Yıl Üniversitesi, 'görev yerini izinsiz terk'ten soruşturma başlattı.
Kadınlar da rota belirler Fırtınalı havalarda kamaralarına kapanıp ağlayarak annelerini arıyor olsalar da, okyanusun ortasında gemideki tüm erkekler uyuyorken korsan saldırısına karşı nöbet t..
Sayısal Loto'nun üç talihlisi var Milli Piyango İdaresi'nin düzenlediği Sayısal Loto oyununun bu haftaki çekilişinde 6 bilen üç kişi, 409 bin 442 YTL 15'er YKr ikramiye kazandı.
Yanık kokusu uçak indirdi THY'nin Kars-İstanbul seferini yapan 'Denizli' uçağı, yolcuların yanık kokusu alması üzerine Erzurum Havalimanı'na acil iniş yaptı.
'Yeni ÖSS, öğrencinin yükünü iyice artırıyor' ÖSS sistemindeki köklü değişikliklerle 2006 yılında öğrencilerin yükü biraz daha arttı. Sınavda yapılan değişiklikleri Radikal için değerlendiren..
Okuma 'Sevda'sı İskenderun'un Yukarı Çengen Köyü'nde yoksul ailelere yapılan kömür yardımını izleyen gazetecilerin yanına gelen 12 yaşındaki Sevda Yalnız, "Babamın parası yok, ben ok..
Pratisyen doktor ilaç yazmak istiyor Türk Tabipleri Birliği (TTB), pratisyen hekimlerin, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve Yeşil Kart hastalarına ilaç yazmalarına getirilen kısıtlamalara tepki göste..
Körler 287 kitabı 'okuyabilecek' Görme engelliler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'Sesli Kitap' projesiyle internet üzerinden ya da 81 ildeki bakanlık kütüphanelerinde kendilerine ayrılmış bi..
Anne kuş uçmuş, uçmuş... Avustralya'nın Christmas Adası'ndan firkateyn kuşu Lydia'nın, yavrusuna yiyecek bulma çabaları, tam bir 'fedakâr anne' hikâyesi. Lydia, 26 gün boyunca 4 bin kilometre..
Fotomontaj kraliyet İspanya Kralı Juan Carlos, Noel dolayısıyla yedi torununu bir araya toplayamayınca mecburen fotomontaj yaptırmış. Kralın her Noel basına dağıttığı aile fotoğraflarından, t..
Yeni sloganımız: Akdeniz ve fazlası Türkiye turizmde 'şiş kebap ve Türk lokumu'ndan vazgeçiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2006 tanıtım çalışmaları dün açıklandı. Türkiye'yi Avrupa ve ABD..
İstanbul'da hava bugün ısınıyor Bir günlük kar, hafta sonu olmasına rağmen İstanbul'da ulaşımı kilitlemeye yeterken, hava bugünden itibaren ısınıyor. Kentte önceki akşam başlayan ve dün saba..
AB'nin içki yaşı 14 Avrupa Birliği'nde alkole başlama yaşındaki düşüş ve alkol tüketimindeki artış, hükümetleri kaygılandırıyor. Avrupa'da ortalama alkole başlama yaşı 14.6, İtalya'da ise..
'Mucize'nin resmi Dünyada kuduz hastalığına yakalanıp, aşı olmadan hayatta kalan tek kişi olan Amerikalı Jeanna, geçen yıl Noel'i yürüyemez ve konuşamaz bir halde hastanede geçirdikten sonra ..
Telefon boğazında kaldı! ABD'de bir genç kızın tartıştığı sevgilisine vermemek için cep telefonunu yuttuğu öne sürüldü! Polis, Missouri eyaletinin Blue Springs kentinde dün sabaha karşı bir k..
12 lot mason belgesi müzayededen çekildi Simurg Kitabevi'nin, "Bir Masonun Evrak-ı Metrukesi 2005" adlı müzayedesi Lion Otel'de gerçekleşti. Ünlü masonlardan Aydın Bilge'ye ait 293 kitap ve ç..
İnce'nin bir kitabı daha Fransa'da Özdemir İnce'nin üçüncü şiir kitabı "Mani est vivant!" (Mani Hayy) aralık ayı ortasında Akdeniz şiiri alanında uzmanlaşmış olan Al Manar Yayınevi tarafından..
Teraziler için yeni kazançlar kapıda 2006 maddi açıdan çok daha verimli geçebilir ve birikimlerinizi daha iyi değerlendirebilirsiniz. Grup çalışmalarında daha fazla sorumluluk alacaksınızKoku..
Andican sanıklarına hapis cezası yağdı Özbekistan'ın Andican kentinde 12-13 Mayıs'ta meydana gelen olayların failleri olduğu suçlamasıyla Taşkent mahkemesinde yargılanan 37 sanık, 10 ile 18 y..
Aşçıbaşı Rumsfeld ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, Irak'ın Musul kentindeki Amerikan askerlerine Noel yemeği dağıtıyor. Moral vermek amacıyla Irak'a sürpriz bir ziyaret yapan Rumsfeld, dün..
Tescilsiz Adana Kebabı satan yandı Ocak ayından itibaren yapılacak denetimlerde Adana Kebabı sattığını belirten restoranlardan tescil belgesi istenecek. Kebap Denetleme Komisyonu'nun aldığı k..
İmar Bankası mudilerine 1 ay içinde ödeme İmar Bankası'nın bankacılık yapma ve mevduat kabul etme yetkisinin kaldırıldığı tarihten önceki bir ay içinde devlet iç borçlanma senedinden (bono) m..
Endekste yıl sonu canlılığı izlenebilir Yılın son haftasında yabancı yatırımcıların tatile girmesiyle, endeksin haftalık ve yıllık performansını yerli yatırımcılar belirleyecek. Geniş marjlar..
TİM Başkanı Satıcı'nın iddiası: Merkez Bankası hükümeti yanıltıyor Merkez Bankası (MB) politikaları ve Başkan Süreyya Serdengeçti'ye yönelik eleştirilerini sürdüren Türkiye İhracatçılar Mecli..
Toplusoy, yalı kültürü olana villa satacak Roman Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Toplusoy, Terra Portia Evleri projesiyle, Çekmeköy'de 33 adet lüks villa yapıyor. Ancak,"Yalı kültürü o.....
Anlamı büyük Sorulacak tek soru var. Eğer dün yapılan genel kurulun sonunu, önerge yerine sandık belirleseydi ne olacaktı? Elbette toplantıyı izleyemeyenler, bunu bilemez. Hemen söyleyelim, y..
Belediye borç ödeyecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesinden yasa gereği Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu'na (HDK) aktarması gerekirken yıllardır ödemediği trilyonluk ..
Meşale Türkler'de İtalya'da 10 Şubat'ta başlayacak 2006 Kış Olimpiyatları'nın önceki akşam düzenlenen meşale taşıma töreninde, 10 kişilik bir ekip görev aldı. Samsung'un sponsorluğunda gerçek..
Zaza Pachulia kendini aştı NBA'de Atlanta Hawks forması giyen Zaza Pachulia, Philadelphia 76'ers'ı 111-108 mağlup ettikleri maçta 23 sayı atıp, kariyerinin en yüksek rakamına ulaştı. Zaza, il..
'Bu yoldan dönüş yok' Futbol Federasyonu'nun olağanüstü genel kurulunda, Şenes Erzik'in aday olmaması halinde başkanlığa adaylığını koyacak olan Ayhan Bermek, kulüpler ve kamuoyundan büyük de..
Kırda rakip dayağı Adana'da yapılan Atatürk Kır Koşusu'nda ilköğretim öğrencisi olan Soner Yalnızcagil ve Hakan Şeran, geçmeye çalıştıkları iki öğrenci tarafından dövüldüAlo, ses gelmiyor! (6..
'Sakın vermeyin' Gökhan'ın Ankaraspor'a gidişine el koyan Beşiktaş Teknik Direktörü Tigana, "İzlemeden kesinlikle göndermem. Hele bir kampta futbolunu göreyim" dedi, milli futbolcu'nun Beşikt..
AKP Merkez Kadın Kolları'nda istifa AKP'de sular durulmuyor. Partide şimdi de genel başkanlığını Selma Kavaf'ın yaptığı Merkez Kadın Kolları karıştı. Disiplinli çalışmaları ve seçim dönemi fa..
'Meclis'e kadın kotası konulsun' 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal, "Partiler milletvekili listelerini hazırlarken, listelerin en alt sıralarına kadınları yerleştiriyorlar. TBMM'..
İmam hatipliler için 'katsayı' düzenlemesi Milli Eğitim Bakanlığı, imam hatip (İHL) ve meslek lisesi öğrencilerinin Açıköğretim Lisesi'ne (AÖL) geçerek genel lise diploması almasını sağlayaca..
'Masrafları kıs' genelgesi İçişleri Bakanlığı tarafından 14 Ekim'de belediyelere gönderilen genelgede 'Fuar, festival, panayır, şenlik harcamalarını kısın. Zaten borçlusunuz' denildi'Oda haps..
Bu köpekler servet avcısı Pahalı aksesuarlara düşkünlükleriyle bilinen zenginlerin bu merakı köpeklerine de yansıdı. İtalya'nın Milano şehrinde bulunan Platinum adlı mağaza, köpekler için bir..
Prens Charles, Kral George olacak İngiltere Veliaht Prensi Charles'ın, annesi II. Elizabeth'in ardından, VII. George adıyla tahta çıkmayı tercih edeceği bildirildi. Prensin konuyu, "güvendiği..
Putin'den TV'de judo şovu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin judoda ustalığını televizyondan yayımlanan bir programda dosta düşmana gösterdi. Japon Judo ustasıYasuhiro Yamashita'nın öğrencis..
Rusya'dan İran'a işbirliği teklifi Uranyum zenginleştirme programı ile ABD tarafından nükleer silah geliştirme çalışması yapmakla suçlanan İran'a dün Rusya'dan sürpriz bir teklif geldi. Rusya..
'Libi, Bush'a suikast planlıyordu' Mayıs ayında Pakistan'da yakalanan El Kaide'nin üç numaralı ismi Libyalı Ebu Ferec El Libi'nin yakalanmadan önce ABD Başkanı George W. Bush'a suikast planla..
Oyuncağı da kendi kadar popüler Venezuela'da bu yılın en popüler yılbaşı hediyelerinin başında "Chavez bebek" geliyor. Ülkenin solcu başkanı Hugo Chavez'in mini kopyası olan bebekler yok satı..
« » 1 2 3