24 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

24 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
22 CIA ajanı tutuklanacak İtalyan yargısı, 2003'te bir Mısırlı imamı kaçıran 22 CIA ajanı hakkında Avrupa çapında tutuklama emri çıkardı.
'Vatansever Yasa' nakavt ABD Başkanı George Bush, federal güçlere olağanüstü yetkiler veren 'Vatansever Yasa'nın uzatılmasında darbe üzerine darbe alıyor.
'Halepçe soykırımdır' Hollanda'da bir mahkeme, 1988'te İran'la savaşta olan Saddam rejiminin Kuzey Irak'taki Halepçe'ye zehirli gaz atmasının 'soykırım' olduğuna hükmetti.
Müttefiklere İsrail eğitimi İsrail, üst düzey asker, polis, istihbaratçı ve diplomat yetiştiren Ulusal Güvenlik Koleji'nin kapılarını ilk kez yabancılara açtı.
AİHM'de devran döndü Noel Baba bu yıl Rumlara hayallerindeki hediyeyi getirmedi. Türkiye ve KKTC'de sevinç yaratan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin...
'Hukuki tanıma' AİHM'nin Rum vatandaşı Mira Ksenides-Arestis'in davasında aldığı kararı...
Yeni Rus kenti 'Londragrad' Eskiden petrol zengini Arapların yerleşmek için yarıştığı Britanya başkenti Londra'ya, artık Rusya'nın yeni zenginleri yerleşiyor.
AKP'ye göre olay bireysel AKP'ye göre Başbakan Erdoğan'ın TÜSİAD'a çıkışı, 'münferit hadise'den ibaret. Genel sekreter Şahin: "O sözler, bireysel bir olaya bireysel tepki."
CHP işi Humeyni devrine götürdü Menemen olayının anma törenlerine katılan CHP lideri Baykal, şöyle dedi: "İran'da Şah karşıtları Humeyni'yi destekledi, liberallerin AKP'yi destekledi..
CHP incelemeyi Meclis'e taşıdı CHP milletvekili Feridun Fikret Baloğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın sözleri üzerine Ankara Başsavcılığı'nca Van Yüzüncü Yıl...
Demirel: Seçim barajı indirilmeli 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel de seçim barajının inmesini savundu.
Sabancı: 35 yıldır aynı çizgideyiz TÜSİAD Başkanı Sabancı, Başbakan Erdoğan'ı yanıtladı. Sabancı, "Doğruları söylemeye devam edeceğiz. TÜSİAD tam 35 yıldır çizgisini korudu"..
Rektör soruyor: Bu nasıl komisyon? Dua-küfür karışık Dualı, küfürlü atışmaların yaşandığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Komisyonu tartışılıyor. Rektör Ferit Bernay, 'keyfilik, amaç dışı kaynak ..
Başbakan hakkında da inceleme var 'Anayasa suçu işlediler, gereği yapılmalı' diyerek Van rektörü hakkındaki davayı eleştiren TÜSİAD YİK Başkanı Mustafa Koç...
Rektörler 28 Aralık'ta toplanıyor Rektörler Komitesi, 28 Aralık Çarşamba günü, YÖK'te toplanıyor. 76 üniversitenin rektörünün katılacağı toplantıda...
Acil serviste 'olağanüstü hal' Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altında bulunan tutuklu YYÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın için alınan güvenlik önlemleri, ..
'Tek çam çaldırmayız' Yeni yıl hazırlıklarını erken başlatanlar arasında orman bekçileri ilk sırayı aldı. Zonguldak, Ereğli'deki orman muhafaza memurları, gece gündüz nöbette. Temel kaygıları..
Gıdada hileye sınır yok! Birçok gıdanın içine sağlığa zarar verecek maddeler katıldığı, yiyeceklerin kimyasal işleme tabi tutulduğu belirtildi.
Feribot panik yarattı İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.'nin Yenikapı-Bandırma seferini yapan deniz otobüsü, dümenindeki arıza nedeniyle mendireğe çarptı. FOTOĞRAF: ERDEM ÖZCAN / DHA
Maskeli zeytin soygunu Edremit ilçesindeki bir zeytinyağı fabrikası, yüzü kar maskeli dört kişi tarafından soyuldu.
Sessiz sessiz Karadeniz Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'ndeki 350 kişilik salon tıklım tıklım. Seyirciler, 'Denizi Getiren' adlı oyunu beklerken heyecanlı.
'İlk Kürt birası Roj' çok dertli 'Bir yudum özgürlük' sloganıyla Avusturya'da satışa çıkarılan ilk Kürt birası Roj, adının 'Roj TV' ile birlikte anılmasından mustarip. Şirket sahibi Nurettin..
Antika adayları satışta Eski dergilerden, kataloglardan ve koleksiyonlardan esinlenerek aynı malzeme ve yöntemle yapılan masa, sandalye, sehpa, raf gibi eşyalar yarın düzenlenecek bir müzayed..
Ünlülerden 'yaşama sanatı' Ünlüler, 'yaşama sanatı'nı konuşacak. Türk Diyabet Vakfı, 26 Aralık günü saat 20.30'da Beyoğlu Yeni Melek Gösteri Merkezi'nde 'yaşama sanatı' konulu bir panel düzen..
İstanbul'da kamyon yasağı uzadı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte trafiğin yoğun olduğu saatlerde uygulanan kamyon yasağının süresini bir saat uzattı.
Independent: Yılın kahramanı Pamuk Edebiyat ve yayıncılık dünyasında 'Yılın Kahramanları ve Alçakları'nı seçen Britanya'nın The Independent gazetesi...
Newsweek'te haftanın Türk'ü! Tarsuslu Mehmet Yakşi'nin 'kısasa kısas' formülü, Newsweek'te 'geçen haftaya damgasını vuran' sözler arasına girdi.
AFP: Küçükler bile sigara tiryakisi! Sigara yasağının kahvehane, alışveriş merkezi, taksi ve eğlence yerlerini kapsayacak şekilde genişletilmesi için başlatılan çalışmalar, Fransız haber ajan..
Töreye 'bakış' yeter! 'İçimde kaldı' Sevgilisiyle kaçan iki kız kardeşinden birini öldüren 'Mehmet', TBMM Töre Cinayetleri Komisyonu üyelerini şaşırttı. Kardeşlerini ararken iki çocuğu hasta..
Rüşvet saymaya mesai vermişler Kapıkule Gümrüğü'nde aylar süren gizli kameralı takipten sonra önceki sabah polisin düzenlediği operasyonda gözaltına alınanlar...
Tunç'a uluslararası destek Özgür Gündem gazetesinde 19 Ocak 2004 tarihinde yazdığı yazı nedeniyle eski Türk Ceza Kanunu'nun 159. maddesi (TCK'nın 301'inci maddesine denk düşüyor) kapsamında y..
Uçakta yangın var Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı bir yangın atlattı. Air Leone şirketine ait ve Batı Afrika'daki Sierra Leone ülkesi adına kayıtlı Boeing 707 tipi bir kargo uçağı...
Sezer'den Noel mesajı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Hıristiyan vatandaşların Noel bayramını kutladı.
'TV cinayetini oğul işlemedi' Televizyondaki bir kadın programına katıldığı gerekçesiyle oğlu 14 yaşındaki R.I. tarafından tabancayla vurularak öldürüldüğü...
Edip Başer ASAM başkanı AvrasyaBir Vakfı-Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Yönetim Kurulu Başkanlığı'na emekli orgeneral Edip Başer getirildi.
AÜ rektörü Prof. Sürmeli Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörlüğü'ne Yüksek Öğretim Kurulu'nun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Fevzi Sürmeli'yi atadı.
Korsana yine darbe İstanbul Emniyeti ve Kadıköy Belediyesi zabıta ekiplerinin operasyonunda, 3 milyondan fazla korsan CD ile...
'Ek derse ağbi zammı gelecek' Öğretmenlerin ek ders ücretlerinin artırılması konusunda Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile pazarlık yaptığını belirten Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, &quo..
Murat Yetkin'e de düşünce davası Yeni TCK'da düşünce ve basın özgürlüğü aleyhine 301. maddeden sonra 288. madde de yoğun olarak işletilmeye başlandı.
Polisten itiraf: Altunbaş'a vurduk Birtan Altunbaş davasında duruşmaya ilk kez katılan sanık polis Süleyman Sinkil, "Altunbaş'a vurduk" dedi.
MHP'li başkan zimmetten hapiste Yumurtalık ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Habip Salıç ile üç belediye görevlisi, zimmetlerine para geçirdikleri iddiasıyla tutuklandı.
Beyaz tatilin faturası Yeni yıla kayak merkezlerinde girmek isteyen çiftler, bir gece için en az 260 YTL'yi...
1 trilyona 20 lamba Hollywood ünlülerinin alışveriş merkezi olan ve dünyanın en pahalı mağazalarının sıralandığı Beverly Hills'teki Rodeo Drive Caddesi...
Horlatmayan çalgı! Horlamayı durdurmak mı istiyorsunuz? Didgeridoo çalın! İsviçreli bilim adamları...
Miting var, Kadıköy'de yollar kapalı Kadıköy İskele Meydanı'nda 25 Aralık Pazar günü (yarın) yapılacak açık hava toplantısı nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi.
Şişli'de yılbaşı öncesi şenlik Yeni yıla hazırlanan Şişli'de, Mıstık Parkı'nda 'Noel şenliği' başladı.
Kök hücreli sahtekârlık Kopyalama yoluyla insana ait kök hücre elde ettiğini açıklayan ancak daha sonra meslektaşlarınca verileri çarpıtmakla suçlanan...
Usame bin Ladin'in yeğeni El Kaide örgütünün lideri Usame bin Ladin'in model yeğeni Vefa Dufur, ABD'de yayımlanan erkek dergisi 'GQ'ya soyundu...
Şarapova bu kez podyuma çıktı Dünya turuna çıkan Rus tenis yıldızı Maria Şarapova, turun Japonya ayağında bir kortta bir podyumda poz veriyor.
Artık gaspın da yaşı yok! İZMİR'DE taksi şoförleri Bayram Polat ve Orhan Kaygısız, polise başvurup, tabancalı üç çocuğun, Kuruçay'da kendilerini gasp ettiğini söyledi. Tarife uyan üç kişinin ..
« » 1 2 3 4 5 6