24 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

24 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Tokat atsam suç olur mu?" TBMM Genel Kurulu'nda, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a ''Vatandaş telefon etti, 'O açık alnına bir tokat atsanız suç olur ..
Yılbaşında sıkı önlemler Yılbaşında trafiğin yoğun olduğu bölgelerde muhtemel trafik kazalarına karşı geniş önlemler alınacak. İçişleri Bakanlığı'nca valiliklere gönderilen genelgede, yılbaşı..
Dünyada bilinen ilk örnek ABD'de bir yıl önce kuduz hastalığına yakalanan bir kişi, geçen yıl Noel'i yürüyemez ve konuşamaz bir halde hastanede geçirdikten sonra bu yıl 16 yaşında, ailesiyle ..
Almanya Türk aileyi konuşuyor Alman Bild am Sonntag gazetesi, Antalya'da işlettikleri dükkanda unutulan ve içinde 200 bin avro bulunan çantayı Alman sahibine teslim eden Erdemir ailesine geni..
ABD'de camilere gizli izleme ABD yetkililerinin, 11 Eylül'den bu yana nükleer bomba aramak için sürdürülen çok gizli bir program çerçevesinde camiler, evler ve bürolar da dahil Müslümanlara a..
Hrant Dink'e yeni dava Agos gazetesinde 2004 yılında yazdığı bir dizi yazıda "Türklüğü neşren tahkir ve tezyif etmek" suçundan 6 ay hapis cezasına mahkum olan gazetenin genel yayın müdürü Hra..
Başbakan'ın makam aracı kaza yaptı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 0002 plakalı makam arabası maddi hasarlı trafik kazası yaptı. İrfan Baştuğ Caddesi'nde seyir halindeyken, Erdoğan'ın 0002 p..
Genel Kurul'da kravat bağladı! Meclis Genel Kurulu'nda Maliye Bakanlığı bütçesi görüşülürken arka sıralarda oturan AKP Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, partili arkadaşları Mehmet Kastal ve Ade..
Unakıtan tepki topladı Maliye Bakanlığı'nın bütçesi üzerinde CHP'li milletvekillerinin konuşması sırasında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Genel Kurul'da olmaması, CHP'li milletvekillerinin t..
Yağmur saçlara iyi geliyor İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Klinik Şefi Yardımcısı Uzman Dr. İlgül Zeren Bilgin, yağmurun saf sudan oluştuğu ve içerisinde saçlara zarar..
Cep telefonunu yuttu! Amerika'da bir genç kızın tartıştığı sevgilisine vermemek için cep telefonunu yuttuğu bildirildi. Polis, bir kişinin kendilerine telefon ederek, kız arkadaşının nefes al..
Albenili yılbaşı sepetleri Alışveriş merkezlerinin yeni yıl için özel olarak hazırladıkları, içinde çeşitli hediyelerin bulunduğu ''Yılbaşı sepetleri'' raflarda yerini aldı. Her firmanın deği..
Saddam'ın yargıcına suikast girişimi Devrik Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'i yargılayan mahkemenin yargıçlarından birine suikast girişimi yapıldığı, ancak ölen ya da yaralanan olmadığı bi..
2005'in tuhaf olayları 2005 yılı; siyasi, ekonomik ve toplumsal gelişmeleri, savaşları, doğal felaketlerinin yanı sıra tuhaf olaylarıyla da hatırlanacak. Tuhaf olayların bir seçkisi şöyle: HA..
"Milli gelirde adeletsizlik var" Mumcu, asıl sorunun Türkiye'nin yoksullaşması, rekabet gücünün azalması ve milli gelirdeki adaletsizlik olduğunu belirtti.. Anavatan Partisi Genel Başkanı Erk..
İmarzedelere ödeme! İmar Bankası'nın bankacılık yapma ve mevduat kabul etme yetkisinin kaldırıldığı tarihten önceki bir ay içinde devlet iç borçlanma senedinden (bono) mevduata çevrilen hesap..
Kurban alırken dikkat Sağlık Bakanlığı'nca, kaynağı belli olmayan ve gerekli muayeneleri yapılmayan hayvanların kurbanlık olarak satın alınmaması istendi. . Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizm..
Manisa'da 4.6 büyüklüğünde deprem Manisa'nın Akhisar İlçesi'nde sabaha karşı Richter ölçeğine göre 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem ..
Ulaşıma kar engeli Yurdun değişik bölgelerindeki kötü hava şartları, hava ulaşımını olumsuz yönde etkiliyor. Türk Hava Yolları'nın (THY) Atatürk Havalimanı'ndan bugün yapması gereken Konya, D..
Milliyet'le birlikte Ayşe Kulin Yarın Milliyet okurları 1 YTL karşılığında Ayşe Kulin'in "Foto Sabah Resimleri" adlı kitabına sahip olacakYeni oyun arkadaşları
"Tavşan yok ama zihin okuyoruz" "Biz klasik numaraları yapmıyoruz. Tavşan ya da şapka yok. Bol bol zihin okuyoruz" diyen Mickey Ruddy ve Vernon Vernon: "İngiltere'de az bilinen bir yeraltı si..
Ülkümen'in listesi Hollywood'da Yönetmen Turgut Türk Adıgüzel 200 kadar Yahudiyi Nazi kamplarına gitmekten kurtaran Selahattin Ülkümen'in hikayesini filme çekti. Eski Rodos konsolosunun "Schi..
Demirel: Hükümetlerin zaman zaman alınganlığı tutar, anlamak lazım 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TÜSİAD ile hükümet arasında son dönemde yaşananları değerlendirirken, "Hükümetlerin zaman..
Hukukçulara göre savcılık incelemesi doğru, iktidarın müdahalesi yanlış Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu (YİK..
Partililerin İzmir’de açtığı pankart Baykal’ı kızdırdı Asteğmen Kubilay’ın şehit edilişinin 75. yıldönümü törenleri için İzmir’e gelen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisi için açılan "G..
Seçimi kaybedenler partide ben ihraç edildim Eski CHP genel sekreterlerinden Ertuğrul Günay, seçim kayıplarına yol açanların bugün CHP’yi yönettiğini, kendisinin ise partiden çıkarıldığını if..
CHP, bu kez Meclis Genel Kurulu’nu terk etti Geçtiğimiz günlerde küfür edildiği gerekçesiyle komisyon toplantısından ayrılan CHP’li vekiller, dün Genel Kurul salonunu terk etti.
AK Parti: TÜSİAD, yasaklı dönemde destek vermedi AK Parti, "TÜSİAD 2002’de Erdoğan’a destek olmuştu" yorumlarına katılmıyor. Dün bazı gazetelerde yer alan haberleri değerlendiren AK Parti Gen..
Acılı ailelere vefa ziyareti Başbakan Tayyip Erdoğan, depremzedelere yardım için gittikleri Pakistan’da çıkan yangın sonucu vefat eden jeoloji mühendislerinin ailelerine taziye ziyaretinde bu..
Erdoğan hakkında da inceleme başlatılmış Rektör Yücel Aşkın davasına yönelik eleştirileri sebebiyle TÜSİAD Yüksek İdare Kurulu Başkanı Mustafa Koç’u yargıya müdahale etmekle suçlayan Başbakan..
Hükümet tansiyonu düşürüyor: TÜSİAD da Başbakan da kendi görüşünü açıkladı AK Parti, Türk Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) hükümete yönelik eleştirileri ile Başbakan Tayyip Erdoğan..
Talat: ‘Rüzgârımız, AİHM’yi de etkiledi’ Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Rum vatandaşı Myra Ksenides Arestis’in açtığı davada verdiği emsal kararla ilgili olarak Türk tarafından olu..
AB’den karikatürlü hakarete tepki: Bunlar akılsızlık! Danimarka’da bir gazetenin Hz. Peygamber’e hakaret içeren karikatürler yayınlamasına sessiz kalan Avrupa Birliği’nden ilk ciddi tepki dün..
Irak’ta siyasî ve insanî trajedi kol geziyor Irak’ta 2003 Mart’ında başlayan işgal, on binlerce sivilin ölümüne yol açarken geride kalan milyonlarca insanı da olumsuz etkilemeye devam ediyor...
Bush’un TMK’sına Kongre tokadı ABD’de 11 Eylül’den sonra terörle mücadelede devlete yer yer "sivil özgürlükler rağmına" geniş yetkiler veren tartışmalı Vatansever Kanunu’nun bazı hükümlerini ..
M. Akif, Kosovalı misafirlerle anıldı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, Bursa Osmangazi Belediyesi ve Kosova-Üsküp Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliği ile düzenlenen törenle anıldı.
Kar yağışı başladı, Bursa beyaza büründü Bursa'da önceki akşam saatlerinde başlayan kar yağışı belirli aralıklarla sürüyor.
Sabiha Gökçen’de kargo uçağı yandı Sabiha Gökçen Hava Limanı'nın kargo bölümünde park halindeki, 33 ton tekstil ürünü yüklü Boeing 707 tipi bir kargo uçağında belirlenemeyen bir sebeple yangı..
Şişli'de soygun yapan 8 gasp zanlısı yakalandı Şişli'de son günlerde artan gasp olayları üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran Şişli polisi, 15 günde 8 ayrı gasp olayına karıştıkları iddiasıyla..
3 milyon korsan CD ele geçirildi İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Kadıköy Belediyesi zabıta ekiplerince yapılan operasyonda, 3 milyondan fazla korsan CD ile 8 adet CD kop..
‘Deprem hazırlık çalışmaları çarpık yapılaşmayı düzeltebilir’ Milli Güvenlik Kurulu'nun öncülüğünde gerçekleştirilen Afet Kriz Yönetimi Tatbikatı’nın başarıyla tamamlandığını açıklayan İstanb..
Bedava lahmacunlu albüm tanıtımı Şarkıcı Adnan Şenses, yeni albümü "1976-2006 Adnan Şenses Klasikleri"nin tanıtımını Unkapanı Plakçılar Çarşısı'nda vatandaşlara lahmacun ve içli köfte dağıtar..
Fatih’teki binaların depreme karşı dayanıklılığı ölçülecek Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçedeki tüm binaları depreme dayanıklılık açısından inceleyeceklerini ve bu çalışmanın 500 gü..
Kamyonlar yoğun saatlerde trafiğe çıkamayacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kentte trafiğin yoğun olduğu saatlerde ‘kamyon yasağı’ uygulanacağını bildirdi.
Akçansa, Ladik Çimento’yu Danıştay’a götürüyor Akçansa Çimento, Rekabet Kurumu'nun Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından gerçekleştirilen Uzan Grubu çimento fabrikalarından Ladik Ç..
Kaçak cep telefonlarını Saftaş takip edecek Çalıntı, kaçak veya kimlik bilgisi değiştirilmiş cep telefonlarının takip edilip kapatılmasını sağlayacak sistemi Saftaş şirketi kuracak.
Ruslara köfteyi sevdireceğiz Sultanahmet Köftecisi, yurtdışındaki ilk şubesini Rusya'nın başkenti Moskova'da açtı.
Anayasa Mahkemesi'nden Telekom'un Oger’e devrine vize Anayasa Mahkemesi, Türk Telekom'un özelleştirilmesine imkân veren yasal düzenlemelerin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle CHP ..
Garanti’nin yüzde 25,5’i resmen General Electric’in Garanti Bankası'nın yüzde 25,5'ine karşılık gelen 535,5 milyon YTL nominal değerli hisse senetleri ile kurucu paylardan 182 adedinin ABD'li..
Yargıya müdahale etmekle eleştirilen TÜSİAD toplanıyor TÜSİAD, Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Mustafa Koç hakkında başlatılan savcılık soruşturmasını görüşmek ve alınacak tavrı netleştirmek ..
» 1 2 3 4 5 6