23 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

23 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Turbo Baran’ın cezası yine bozuldu Bağdat Caddesi’ndeki kazada selin Uras ile Erdem Celasun adlı gençlerin ölümüne sebep olan Baran Balcıoğlu’nun hapis cezası, Yargıtay tarafından yeni TCK’d..
İnsani Yardım Vakfı Somali'de Kadın Eğitim Merkezi açtı İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Afrika'daki kalıcı projelerinden biri daha hizmete girdi. Somali'de kadınların eğitimi için kurulan Hamdi K..
Mazlumder’den İnsan Hakları gecesi İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (Mazlumder) insan hakları gecesi düzenliyor.
Nijeryalı çete ‘sanal loto’ ile dolandırdı İnternette oynadığı lotodan kendisine yaklaşık 2,3 milyon sterlin (4,5 trilyon lira) çıktığı bildirilen Baran Ersaliç (26), kazandığı parayı alma ha..
Gözü dönen kapkaççılar gasp kurbanlarını silahla vurmaya başladı Önceki gün işine gitmek üzere evinden çıkan bir kadının, kapkaççılar tarafından silahla ayağından vurularak gasp edilmesinden ..
Mazot kaçakçılarına suçüstü Bakırköy'de kaçak mazotu tankerlere boşaltmak için sahile yaklaşan akaryakıt kaçakçıları, teknenin karaya oturması üzerine yakayı ele verdi.
‘Korsana hayır’ eylemi Konbay Müzik şirketinin sahibi Uslu Konbay ve bir grup, kaset basan bir cihazla, İMÇ bloklarından Şişhane'ye korsana karşı protesto yürüyüşü yaptı.
Paneli sadece protokol dinledi Bilecik Sağlık Müdürlüğü tarafından, 6 Eylül Kültür Merkezi'nde düzenlenen ‘Hasta hakları ve uygulaması' konferansına sadece protokolden 6 kişi katıldı.
Zonguldak Mezbahası, yepyeni bir çehreye büründü Yıllardır bakımsızlıktan adeta çöplüğe dönen ve insanların yanından geçmeye tiksindiği Zonguldak Mezbahası, yapılan yatırımlar sonucunda moder..
AİHM, Rumlara Kuzey Kıbrıs’ı adres gösterdi AİHM, Türkiye ve KKTC’yi yakından ilgilendiren kritik mülkiyet davasını dün karara bağladı.
Denktaş: ‘Ek Protokol’e onay vermeyin KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, TBMM’de yaptığı konuşmada milletvekillerinden, Gümrük Birliği’ni Rumların da yer aldığı 10 yeni AB üyesine genişlet..
Ankara: olumlu ve önemli bir karar Arestis kararını "önemli ve olumlu" diye yorumlayan Ankara, "KKTC’nin iç hukuk oluşturma kapasitesine sahip olduğu teyit edildi." tespitinde bulunuyor.
[HABER ANALİZ] Karar Türkiye’ye zaman kazandırıyor AİHM’nin Mira Ksenides-Arestis konusunda aldığı karar bambaşka bir konjonktüre işaret etmektedir.
Rasmussen, yükselen tepkileri görmezlikten geliyor Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen, Jyllands Posten gazetesinin Hz. Peygamber’e hakaret içeren karikatürlerine destek veren tavrına y..
Katsav: İran, askerî müdahale yapılmadan da yola gelir İsrail Cumhurbaşkanı Moşe Katsav, uluslararası toplumun kararlı tavrını devam ettirmesi durumunda İran’a karşı askerî bir operasyon yapı..
Moskova’da NATO karşıtı merkez kuruldu NATO’nun Doğu’ya doğru genişlemesini engellemek için Rusya’nın başkenti Moskova’da ‘Anti NATO Merkezi’ kuruldu.
Sözlerimiz fazla abartıldı, hükümet ekonomide başarılı Hükümet ile aralarında ‘problem varmış gibi’ gösterilmesinden rahatsız olan TÜSİAD, sivil toplum kuruluşu olarak ekonominin dışındaki k..
Ülkemiz için siyasî istikrar önemli, seçimler vaktinde yapılsın Başbakan Erdoğan'ın Rektör Aşkın davası ile ilgili sözlerin ‘anayasal suç teşkil ettiği’ çıkışından sonra kendini savunan TÜSİA..
‘Solvent ithalatının serbest bırakılması gündemde yok’ Solvent ithalatına uygulanan kısıtlamanın kaldırılacak olması tartışmalarına Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) da katıldı.
Turkcell, borcunu kapatıyor Türkiye'nin lider cep telefonu operatörü Turkcell, Telekom'a anapara ödemesi 286,9 milyon YTL olan 2006'ya ait borcunu bu yıl sonuna kadar ödeyecek.
Koç: Sabancı ailesini bir arada tutan Sakıp Bey’di Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, refiki Sabancı Holding için şaşırtıcı değerlendirmelerde bulundu.
Pamuk davasında Türkiye kendini köşeye sıkıştırdı İşadamı Rahmi Koç, Orhan Pamuk'un hakkında dava açılmasına neden olan sözlerine ilişkin olarak "Hayret ediyorum bu gelişmelere." dedi.
Koç, hayvancılıktan çekilmeyi planlıyor Rahmi Koç, Tüpraş için ciddi bir borçlanmaya girdiklerinin hatırlatılması üzerine, buna paralel olarak portföylerinde azaltmalar yapacaklarını açıkladı..
İş Bankası’na 10 üzerinden 9 Türkiye İş Bankası, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan kurumsal yönetim ilkelerine uyum açısından derece alan ilk kurum oldu.
‘SPK’nın çağrı fiyatı teklifi çok yüksek’ Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Koçbank-Unicredit tarafından Yapı ve Kredi Bankası ortaklarına 1 YTL nominal değerli YKB hissesi için önerilecek çağrı..
Eski Başkan Muhsin Mengitürk’e 10 milyon dolarlık rüşvet suçlaması Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarından para toplayan holdinglerle ilgili kurulan TBMM Araştırma Komisyonu'nun raporunda, ..
Genel müdür gişede para tahsilatı yaptı Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, ‘Akbank Yöneticileri Sahada' etkinliği kapsamında, bankanın Harbiye Şubesi'nde gişe memuru olarak görev yaptı.
Müteahhitler rotayı Katar’a çevirdi İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş ve beraberindeki 60 kişilik işadamı grubu, kamu alanındaki yatırımları yapan Al Asghal ..
Serbest eczanenin maliyeti 4 milyar YTL SSK'lıların serbest eczanelerden ilaç alma uygulamasının devlete 4 milyon YTL'ye mal olduğunu açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgi..
TÜSİAD ve YÖK’e yargıya müdahale incelemesi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Van'daki yargılama sürecine müdahale niteliğindeki açıklamalar hakkında savcıları göreve çağırmasının ardından Ankara C..
Savcılık, Aşkın'ın tarihî eser kaçakçılığından beraatini temyiz edecek Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü (YYÜ) Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın 2. Asliye Ceza Mahkemes..
İsviçre’de ölen gencin babası: Milli maç, düşmanlığı körükledi İsviçre’de bir kavgaya karıştığı gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındıktan sonra polis merkezinde şüpheli bir şekilde ö..
Hollanda’da bir Türk ‘yılın öğrencisi’ seçildi Hollanda’daki Lahey Üniversitesi’nde öğrenimini sürdürmekte olan Murat Ersoy, yılın öğrencisi seçildi.
Doğu’daki özel eğitim kurumları bölgenin başarısını katladı Hüsamettin Şen, Siirt’e bağlı Şirvan ilçesinin, tıp fakültesinde okuyan ilk öğrencisi.
Sınav başarısında yüzde yüz artış Bölgede hizmete giren özel okul ve dershaneler de, binlerce gence kaliteli eğitim imkanı sunuyor.
Kapıkule’de büyük operasyon 44 memur rüşvetten tutuklandı Edirne Emniyet Müdürlüğü’nün Kapıkule Sınır Kapısı’nda gerçekleştirdiği ‘rüşvet’ operasyonunda, 58 gümrük muhafaza memuru ile pasapor..
Cezaevindeyken Fırıncılar Odası’na başkan seçildi Sakarya’da Makas-1 operasyonunda tutuklanan Halil İbrahim Balcı, tek aday olarak katıldığı Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun (TFF) 3. Genel ..
Estetik doktoruna ‘beni çirkinleştirdin’ davası İzmir’de estetik ameliyatı olan iş kadını Firuzan Çelebi, yeni halini beğenmeyerek olayı yargıya taşıdı.
301’inci maddeden iki yazara mahkumiyet Yazar Orhan Pamuk’la ilgili yargı sürecini başlatan ve kamuoyunda ‘Türklüğe hakaret suçu’ olarak bilinen TCK’nın 301. maddesinden dolayı iki mahkumiye..
Şemdinli’de bu bahar laleler açacak Bir kitabevine yapılan bombalı saldırı ile Türkiye gündemine oturan Şemdinli’de bu bahar laleler açacak.
İşyerinde sigara cezası kesmeyen amire hapis geliyor Sağlık Alt Komisyonu, sigara yasağının uygulanmasıyla ilgili sert tedbirler getirerek, kamu binalarında sigara içenlere ceza kesmekten kaç..
Genelkurmay’dan internet medyasına yıpratma uyarısı Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği, dedikodu, yalan ve saptırılmış haber ve her türlü iftirada, son dönemde elektronik posta ve web ..
Güldüğün yanına kâr kalıyor Oyuncular organize, mekan seçimi organize, İstanbul organize, lakin senaryo değil; dolayısıyla filmi ‘organize iş’ kapsamına almak zor.
Kabil sokaklarında çocuklar üşür... Afganistan tarihi içinde unutulmayacak dönemlerin başında hiç şüphesiz Taliban’ın yönetimde olduğu yıllar gelecektir.
Yamakasi, yeniden Yamakasi, yedi yetenekli atletten oluşan bir gruptur. Kendilerine has ilginç bir spor geliştirmişlerdir ve bununla hayata meydan okumaktadırlar.
Opera Bale sınavlarına kamera girecek Kültür ve Turizm Bakanlığı, Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’nün açacağı personel alımı sınavında, salonlara kamera yerleştirmeye karar verdi.
Kazancı Bedih anısına gazel okuma yarışması Şanlıurfa Belediyesi, iki yıl önce eşiyle birlikte vefat eden gazelhan Kazancı Bedih (Yoluk) anısına gazel okuma yarışması düzenliyor.
İstanbul yazarı Reşat Ekrem Koçu 100 yaşında İstanbul’a olan sevgisi ve İstanbul üzerine yazdığı eserleriyle tanınan yazar Reşat Ekrem Koçu doğumunun 100. yılında anılıyor.
Tiyatroyu hakaretle savunmaya ceza İzmit Şehir Tiyatroları eski Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten’in görevden alınıp yerine Ragıp Savaş’ın getirilmesi sebebiyle Kocaeli Büyükşehir Belediye Ba..
CRR’den "Şeyh Galib’in Âhı" yükselecek Dîvan şiirinin usta isimlerinden Şehy Galib’in şiirlerinden bestelenen eserler, bu akşam Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda seslendiriliyor.
« » 1 2 3 4 5 6