22 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

22 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Günde 100 bin randevu talebi Devlet Hastanesi’ni bunaltıyor SSK'lıların devlet hastanelerinde tedavi edilmeye başlanmasının ardından 4 bin kişiye hizmet edebilecek kapasitedeki Bursa Devlet H..
Başkan Hikmet Şahin'in annesi vefat etti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in annesi Hacı İsminaz Şahin (80) bir süredir tedavi gördüğü Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanes..
Ünlü Fransız tarihçi Ferro: Lobilerle meclisin arasında sıkıştık Fransız tarihçilerin, tarihî olaylar hakkında yasa çıkarmayı âdet edinen meclislerine isyanı sürüyor.
‘Ermeni soykırımı’ için ayrıcalık çağrısı Geçtiğimiz hafta 19 Fransız tarihçinin, parlamentonun tarihi konularda aldığı dört kanunun iptal edilmesi için yayınladığı bildiriye karşılık geldi...
AİHM’de kritik gün: Rumlara KKTC iç hukuku yolu açılabilir Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Kıbrıs Rumlarının Türkiye’ye karşı açtığı mülkiyet davalarının geleceğini belirleyecek Ksenid..
Eski dışişleri bakanları da Rasmussen’e ateş püskürdü Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen’in Hz. Peygamber’e hakaret içeren karikatürler karşısındaki tavrını eleştiren Danimarkalı 22 em..
‘ABD işkence yaptı, dayak attı’ Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin ve 7 yardımcısının Duceyl katliamından yargılandığı davada dün şok gelişmeler yaşandı.
[HABER İZLENİM] Osmanlı’nın ‘Zor Şehri’ Kerkük’te hayat zorlaşıyor Irak’ın en büyük 4. vilayeti olan Kerkük, zengin petrol rezervlerinin üzerinde oturmasına karşın kuzeyin en perişan kenti ha..
Yabancılar ufukta istikrar gördüğü için yatırım yapıyor Devlet Bakanı Ali Babacan, ekonominin geleceğini Zaman’a değerlendirdi. Babacan, istikrarın önemine işaret ederken, yabancı yatırımcını..
Asgari ücret 380 YTL oldu artış enflasyonun üzerinde Önümüzdeki yıldan itibaren geçerli olacak yaklaşık 2,5 milyon kişiyi ilgilendiren asgari ücret belli oldu.
Rekabet Kurulu, Gaziantep Çimento’yu iptal etti, Ladik ve Van’a şartlı vize çıktı Rekabet Kurulu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Uzan Grubu’ndan alacaklarına karşılık ihaleye çıkar..
Heidelberg, yatırım planlarını gözden geçirecek Sabancı Grubu ile ortak olduğu Akçansa ve kendi adına kurduğu şirketle ihalelere katılan HeidelbergCement Grubu, Rekabet Kurulu’nun Şanlıurfa v..
Erdoğan: TÜSİAD rektör davasında anayasal suç işledi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onur konuğu olduğu TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısından çıkan mesajlar Başbakan Recep Tayyip ..
Rifat, öğrencilere yeni laptop verin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin Ankara Söğütözü’ndeki kampüsüne ziyareti renkli görüntülere sahne oldu.
5 yılda 5 kat büyüdük rekor bilanço açıklayacağız İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, 2002 seçimlerinden sonra yakalanan siyasî istikrarın bankacılık sektörüne olumlu yansıdığını söyledi.
Ford Otosan: İki yılda 4 fabrika yatırımını kaçırdık Otomotiv Sanayicileri Derneği Başkanı ve Ford Otosan Genel Müdürü Turgay Durak, yatırımlardaki cazip teşvikler sebebiyle son iki yılda dör..
‘Hyundai yatırımına ayrıcalık tanıyamayız’ 1,2 milyar Euro’luk yatırımı için Türkiye’den ek teşvikler bekleyen Güney Koreli otomotiv devi Hyundai’ye Devlet Bakanı Ali Babacan’ın ardından Mali..
Oracle’ın başkan yardımcısı da geliyor Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve İntel'in İcra Kurulu Başkanı Craig Barrett'nin ardından, dünyanın en büyük kurumsal yazılım firması Oracle’ın Başka..
Yapı Kredi çağrı fiyatına SPK’dan ret Sermaye Piyasası Kurulu, Yapı Kredi Bankası’nın yüzde 57,42’sini satın alan Koçbank’ın Yapı Kredi ve iştiraklerinin diğer ortaklarına yapacağı çağrı işl..
Citigroup, Türkiye’yi gözde piyasa seçti Dünyanın en büyük finans kuruluşu Citigroup, 2006 yılında Türkiye, Mısır ve Güney Afrika’yı, Orta ve Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu bölgelerindeki gö..
Marsa’nın yüzde 99’u Sabancı’nın Sabancı Holding iştiraklerinden GıdaSA ile Kraft Foods, ortak bulundukları MarSA Kraft Foods Sabancı Gıda’daki Kraft’a ait yüzde 49’luk hissenin GıdaSA’ya dev..
Hızlı tren 2008’de devreye girecek Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, halen yapımı süren ve Ankara-İstanbul arasında süreyi 3,5 saate düşürecek hızlı tren projesinin 2008 yılında devreye gire..
Aygaz, kış için LPG üretti Aygaz, LPG ile çalışan araçların motor ve performansını soğuk havaların olumsuz etkilerinden korumak için otogaz ürünü Aygaz Euro LPG’nin propan oranını kış ayların..
İlk sektör borsa yatırım fonu geliyor Finansbank, ilk borsa yatırım fonu olan Dow Jones İstanbul 20 (DJIST) A Tipi Borsa Yatırım Fonu'nun ardından, Türkiye'nin ilk sektör borsa yatırım fonu o..
İçki tartışması Türkiye’nin turizmdeki rakiplerine yaradı Türkiye’de sahil turizminin başkenti sayılan Antalya’ya bu yıl rekor sayıda turist geldi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mendere..
Topbaş: Üsküdar’daki içkili yer kararını iade edeceğim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar Belediyesi’nin ilçede içkili yerlerin belirlenmesine ilişkin kararını imzalay..
NATO’nun petrol boru hattı patladı, göle akan mazotu köylüler bidonlarla topladı İstanbul’a içme suyu sağlayan Büyükçekmece Gölü’nden geçen NATO’ya ait petrol borusu patladı.
İki banliyö treni çarpıştı: 15 yaralı Sirkeci-Halkalı seferini yapan banliyö trenine Florya’da başka bir banliyö treninin çarpması sonucu 15 kişi yaralandı.
Rektör Aşkın, Yazıcıoğlu’nu da fişlemiş BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'ın kendisini de fişlediğini söyledi.
Okullara kayıtta ‘beyan’ esas alınacak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, sınavla öğrenci alan okullar ile özel okullar dışındaki devlet okullarına kayıtlar sırasında ikametgâh belgesi yerine..
Töre cinayetlerinde asıl mağdur erkekler Töre ve namus cinayetleriyle çocuklara yönelik şiddetin nedenlerini araştırmak için Güneydoğu’da çalışmalarını sürdüren TBMM Araştırma Komisyonu, ilgi..
Savunma Sanayii 84 helikopter alacak Savunma Sanayii Müsteşarlığı, 2006’da açacağı iki ayrı ihalede 84 adet orta tip helikopter satın alacak.
Hukukçular: Pamuk davasında bakanlığın izin yetkisi yok Mahkemenin durdurulmasına karar verdiği Orhan Pamuk hakkındaki davanın devam edip etmeyeceği tartışılıyor.
Çakıcı: Pamuk için ayağa kalktılar, benim hakkımı kimse aramayacak mı? Uludağ’da, 1995 yılında Dündar Kılıç’ın kızı olan eski eşi Uğur Kılıç’ı öldürttüğü iddia edilen Alaattin Çakıcı’nın yarg..
Kaliteli hizmet vermeyen hastaneye döner sermaye yok Sağlık Bakanlığı, sağlık hizmetini denetlemek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla kamu hastanelerinde uyulması gereken 100 kriter belir..
Genç anne, doğumunu öldükten sonra yaptı Hatay'ın Samandağ ilçesinde doğum için getirildiği hastanede ölen genç kadının, ölümünden hemen sonra dünyaya gelen bebeği de hayatını kaybetti.
Topkapı’dan çalınan eserler cami avlusunda bulundu Geçtiğimiz haziran ayında Topkapı Sarayı'ndan çalınan tarihî eserler, dün İstanbul Fatih'teki bir cami avlusunda bulundu. Sabah namazı için ..
Temizlikçinin dikiş attığı hastaneye soruşturma Taksim İlkyardım Hastanesi'nde temizlik görevlilerinin yardımcı sağlık personeli gibi çalıştığının tespit edilmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü ..
SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı bütçelerinde ortaklık İlaç geri ödemelerini yapan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve diğer resmî kurumların bütçe uygulama talimatı birleştirildi.
Türkiye’deki önemli bitki alanları tehdit altında 11 bin tür bitkiye ev sahipliği yapan Anadolu, zenginliğiyle, tropikal kuşaktaki ülkelerle yarışıyor.
Sendikaya, greve gittiği her gün için 1 milyon dolar ceza Mahkeme, New York kentinde eyalet yasalarına aykırı olarak grev başlatan Ulaşım İşçileri Sendikası'na greve devam ettikleri her gün i..
Seracılara Meteoroloji’den Akdeniz’de don uyarısı Yurdu etkisi altına alan soğuk havanın bir hafta daha etkisini sürdüreceği bildirildi.
İsviçre'de gözaltında ölen Türk gencine otopsi isteği İsviçre'nin Kreuzlingen kentinde kavgaya karıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve polis merkezinde intihar ettiği ileri sürülen Türk ge..
Gribi ciddiye alın, nezle ile karıştırmayın Kış aylarında en çok görülen hastalıklardan grip ve nezle benzer belirtiler gösterdiği için genellikle birbirine karıştırılıyor.
Sıza sıza göl oldu Bazen bir yayın organı, bir toplumsal dönüşümün ya da hareketin simgesi haline gelebiliyor. Bunun Türkiye’deki son ve en iyi örneği Sızıntı dergisidir herhalde.
Erdoğan’ın son filmi Organize İşler gösterimde Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği Organize İşler'in galası dün akşam Türker İnanoğlu Maslak Show Center'da yapıldı.
Öçal, Erşahin ve Mercan Dede, müziği renklendirdi Tarihin ilk çağlarından beri insanlar müzikle renkler arasında bir ilişkinin varlığına inanagelmişlerdir.
Necatigil Şiir Ödülü için müracaatlar başladı Modern Türk şiirinin en önemli temsilcilerinden Behçet Necatigil’in anısına 1980’den bu yana ailesi tarafından düzenlenen Necatigil Şiir Ödülü, ş..
TÜSİAD ve Sezer’in baraj teklifi muhalefetten destek görmedi Siyasi istikrarın önemine dikkat çeken CHP ve DYP, seçim barajının korunması konusunda hükümete destek verdi. Anavatan Partisi ise..
YÖK’e zeytin dalı: Asgari müşterekte buluşabiliriz Başbakan Tayyip Erdoğan, başörtüsü, meslek liseleri ve Yücel Aşkın davasıyla ilişkileri gerilen Yükseköğretim Kurulu (YÖK)'na diyalog çağrıs..
« » 1 2 3 4 5 6