21 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

21 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Seçim barajı düşürülsün Sezer'den bir ilk Cumhurbaşkanı Sezer'in ilk kez katıldığı TÜSİAD'ın Ankara toplantılarında Başkan Sabancı, "Seçim sistemindeki yüzde 10'luk baraj, temsilde ..
Sadece DTP destekledi: Muhalefet ve iktidar karşı TBMM Başkanı Arınç: TÜSİAD da istediğine göre, kavgasız hayırlı bir iş çıkabilir. Devlet Bakanı Atalay: Seçim Yasası ve baraj konusunda şu ..
Sigaraya kuşatma TBMM Sağlık Komisyonu'nda hazırlanan ve sigara yasağının kapsamını genişleten tekliflerle ilgili alt komisyon çalışmalarında sona gelindi.
Bakan kar tatiline kızdı Milli Eğitim Bakanı Çelik, önceki gün ve dün Ankara dahil bazı illerde kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmesine tepki gösterdi: "İki parmak, 5 santime..
Üç kişiyi yaraladılar: İstanbul'da gasp dehşeti Bakırköy'de Zuhal Efe ile 12 yaşındaki kızı, gaspçı saldırısına uğradı. Gaspçılar kendilerine direnen anne-kızı maket bıçağıyla yaralayıp kaçtı..
Fırçayla demokrasi kültürünü öğretiyor İstanbul Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimlerinde öğrenciler demokrasi kültürüyle tanışırken, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hayri Bilici'nin sert uyarılar..
Anaokulunda hapis Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Zeynep Gençten Anaokulu'nda, yaramazlık yapan çocukların binanın bodrum katına tek başına kapatılarak cezalandırıldığı...
Polis sergi basıp fotoğraf topladı Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Dayanışma Derneği'nin (TUHAD-DER) 'Hayata Dönüş' operasyonunun beşinci yıldönümü nedeniyle...
Gümrük çetesi için rekor ceza Halkalı Gümrüğü'ne getirilmesi gereken 34 TIR eşyanın, Gümrük İdaresi'nin denetimi dışındaki depolara boşaltılmasıyla...
'Meksikalı' korkuttu Bodrum'un Turgutreis beldesi ve köylerinde bazı market ve restoranlarda satılan Yeni Rakıların kapağı bilyesiz, kapak ve şişe şekli de farklı olunca, jandarmaya sahte içk..
Narkozdan ölüme... Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Dipsizgöl İlköğretim Okulu öğretmeni Cengiz Buyruk, narkoz kurbanı oldu. Bir ay önce halı sahada sağ topuğuna darbe alan 31 yaşındaki öğretme..
58 çifte 'tam resmi' nikâh Bakırköy Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin (ÇYDD) işbirliğiyle evlendirilen 58 çifte, dün resmi kutlamaları andıran bir törenle resmi nikâh kıyıldı..
O holiganlar aranıyor Ege TV'de 'Futbol Dosyası' adlı programı canlı yayın sırasında basan zanlılar, önce serbest bırakıldı, şimdi aranıyor. 10 gün önce nöbetçi mahkeme tarafından serbest bır..
Yuva skandalı için bir itiraz Malatya Çocuk Yuvası'ndaki şiddet olaylarının medyaya yansımasının ardından açığa alınan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Güler, Edirne'ye öğretmen olarak atanıy..
Eşzamanlı afet tatbikatı Eşzamanlı Doğal Afetler ve Depreme Hazırlık Tatbikatı, bugün başlıyor. Bursa, Kocaeli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova ve Çanakkale Acil Afet Kriz Masaları birim başkanlar..
Terazi 'çalışmadan' para kazanacak! Bazı zorluklarla karşılaşmanıza rağmen 2005, genel olarak başarılı bir yıl oldu. Bu başarı önümüzdeki yıl içinde de sürecek. Yaratıcılığınız geride bıraktı..
Kırca'nın Oya'sız günleri Levent Kırca şu topraklarda yetişip de, hep muhalefette kalan ender şahsiyetlerimizdenbiridir, hakkını yemeyelim. Çocukluk yıllarımdan bu yana (Yıllar önce TRT'de ya..
Clinton evlilik sırları verdi Eski ABD Başkanı Bill Clinton, 2008'de başkan adaylığına hazırlanan eşi Hillary'nin kariyerine yardım etmekten büyük zevk alıyormuş. İngiliz The Independent gaz..
Terminatör vali 'evi'yle kavgalı ABD'de Kaliforniya Valisi Arnold Schwarzenegger'in idam mahkûmu Stanley 'Tookie' Williams'ı affetmeyip ölüme göndermesi yüzünden doğum yeri olan Avusturya'nın..
Böyle soğuk görmedik! Japonya'da aşırı soğuklar maymunları da üşüttü. Inuyama'daki Japon Primatoloji Enstitüsü Maymun Merkezi'ndeki sevimli yaratıklar ısınmak için ateşin karşısına geçip birb..
Bilim bu yıl boş durmadı Bilim dünyası, 2005'i hareketli geçirirken, neşeli olaylara da imza attı...
New York'lular yaya... 7.5 milyon Amerikalı dün 'yaya kaldı'. New York'taki 33 bin 700 toplu taşıma işçisinin bağlı olduğu Ulaşım İşçileri Sendikası...
Britney'den seks hayatı davası Amerikalı pop müzik şarkıcısı Britney Spears, seks hayatıyla ilgili doğru olmayan bir haber yayımladığı gerekçesiyle...
Siesta kalkacak ama nasıl? İspanyolların diğer ülke halklarının imrenerek andığı ünlü üç saatlik yemek ve uyku tatili, nam-ı diğer 'siesta', yok olmanın eşiğinde.
Siyah çikolata sigara panzehiri Siyah çikolatanın kalp hastalıkları riskini azalttığına dair daha fazla kanıt bulundu.
Bel ağrılarına yoga ABD'de 101 yetişkin üzerinde yapılan araştırmada, yumuşak yoga hareketlerinin, bel ağrısında etkili olduğu anlaşıldı.
Aspartamda son öneri Gıda Güvenliği Derneği Genel Sekreteri Ali Esen, Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi'nin...
Pluton'a ilk sefer ocakta NASA, Güneş'e en uzak olan Pluton gezegenine 17 Ocak'ta New Horizons adlı uzay gemisini yollayacağını duyurdu.
Mamutlar da çözüldü Soyları tükenen mamutların DNA şifreleri çözüldü. Alman Max Planck Antropoloji Enstitüsü uzmanları, mamutun mitokondrisindeki 5 bin DNA harfini tanımlayarak...
Bitter çikolata kalbi koruyor Bitmek tükenmek bilmeyen; "Kilo aldırıyor", "Sağlığa yararlı" tartışmalarının odağındaki çikolatanın, şimdi de kalp hastalıklarını önleyici özelliği olduğu öne s..
New York'ta grev ulaşımı felç etti New York'ta 34 bin 700 üyesi bulunan Ulaşım İşçileri Sendikası'nca başlatılan grev şehirde hayatı felç etti. Grev yüzünden şehirde metro ve otobüs sistemi t..
Suriye'den baskıya karşı "çiftlik" adımı Suriye'nin, İsrail işgali altındaki Şeba Çiftlikleri'nin egemenliğini Lübnan'a devretmeye hazırlandığı iddia edildi. İsrail'de yayımlanan Haaretz gaze..
"Türk aile yanlış bilgilendirildi" "Alman makamları 4 yıldır ABD'nin Guantanamo üssünde tutulan terör zanlısı Murat Kurnaz hakkında ailesine yanlış bilgi verdi." Bu iddia Alman Die Zeit gazet..
AB'de Türkiye'ye destek % 31'de kaldı Avrupa Birliği (AB) kamuoyunun nabzını tutan, üye ve aday ülkelerde yılda iki kez yapılan Eurobarometre anketi, AB'de Türkiye'nin üyeliğini destekleyenle..
Barzani'yi eleştiriye 30 yıl hapis geldi Çeşitli yayın organlarına Irak Kürdistan Demokratik Partisi lideri Mesud Barzani ve ailesini eleştiren yazılar yazan öğretim görevlisi Dr. Kemal S. Ka..
Hapishanelerde Eminem'li işkence İşkence ve CIA'nın gizli cezaevleri haberleriyle başı dertten kurtulmayan ABD'nin Afganistan'daki bir hapishanede Eminem'in müziklerini işkencede kullandığı o..
Stalin maymun ordusu kuracakmış Eski Sovyetler Birliği liderlerinden Josef Stalin'in akıllara durguluk verici planı İtalyan La Repubblica gazetesinde yer aldı. Habere göre Stalin, 1920'li yıl..
Ahmedinecad'ı o çileden çıkartmış! İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ı çileden çıkartarak Batı müziğini yasaklama kararı almasına neden olan isimler tanıdık çıktı. Dünya starı George Mich..
Deniz uçağı böyle düştü ABD'de içinde ikisi mürettebat 20 kişi bulunan çift motorlu bir deniz uçağının denize düşüşü kamerayla saniye saniye böyle görüntülendi. Motorda arıza ABD'de Miami ken..
'Dinlemedeyim' Bush, 20 günde 6'ncı konuşmasını yaptı. Telekulak skandalı için "dinlemek yasal hakkım, devam edeceğiz" dedi.... İtiraf, savunma, öfke, pişmanlık, kararlılık, heyecan... ABD Ba..
Enerji Bakanı Güler'den ilginç tarif ve benzetmeler Meclis Genel Kurulu'nda Enerji Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerine, Enerji Bakanı Hilmi Güler'in "çiklette..
'Bu yasayla Hakkâri gider' Yabancılara mülk satışı yasa tasarısına Milli Savunma Bakanlığı'nın asker temsilcisi karşı çıktı. Yabancılara mülk satışını düzenleyen yasa tasarısına askerler karş..
Olmamam gereken zamanda Adalet Bakanlığı yapıyorum Adalet Bakanı Cemil Çiçek, "Olmamam gereken bir zamanda Adalet Bakanlığı yapıyorum" dedi. Eşkişehir'deki Anadolu Üniversitesi'nde düzenlenen..
Başbakan çizme sınırını aştı CHP lideri Baykal, Başbakanlık'tan yapılan düzeltmenin inandırıcı olmadığını söyledi, "Gülünç, zavallıca" dedi. Fazilet Partisi yöneticilerinin 6 Kasım 2000'de "g..
'Gâvur' değil, 'Solun kalesi' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "İzmir'e yakıştırılan bazı ifadeler var" sözleri üzerine başlayan polemik üzerine, dün Başbakanlık'tan bir açıklama yapıldı. Başbakanl..
'Ortaklık için devir sonrası görüşürüz' Koç Holding CEO'su Bülend Özaydınlı, TÜRPAŞ için alınacak kredilerde imzaların atıldığını ve bürokratik işlemleri bitirmeye çalıştıklarını kaydetti. Ko..
"2006'dan beklentilerimiz yüksek" Ekonomideki büyüme sürdükçe sigorta sektörünün 2006'ya dair umutları artıyor. Yeni yıl beklentileriyle ilgili bir açıklama yapan Aksigorta Genel Müdürü Ragıp..
İnşaat 1990'lardaki parlak dönemini bile geçebilir Bu görüş Merkez Bankası'nın analizinden çıkarılma. Hafta sonunda 2005 yılı 3. Para Politikası Raporu'nu açıklayan Merkez Bankası, inşaat sek..
En büyük Linens İstanbul'a Zorlu Holding, ev tekstili konusunda faaliyet gösteren Linens mağazalarının en büyüğünü Cevahir Alışveriş Merkezi’nde açtı. Linens XL adıyla açılan mağazada 20 bin ..
Finans için 9 yabancı kapışacak mart ayında sayı 3'e inecek Morgan Stanley'in Finansbank için 9 yabancı banka ile temasa geçtiği ve 2006 Mart başına kadar görüşmeleri tamamlayacağı öğrenildi...
« » 1 2 3 4 5 6