20 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

20 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çocuk suçlarında ürküten artış Emniyet Genel Müdürlüğü Ana Komuta Kontrol Merkezi (AKKM) Daire Başkanlığı verilerine göre Türkiye'de çocuk suçluluğunda son 5 yılda önemli artış gözlendi.
‘Çağlar'ın banka yasağı kaldırılsın’ Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Etibank Davası'nda bankanın eski sahibi Dinç Bilgin ile eski Devlet Bakanı Cavit Çağ..
Folklor kıyafetine inceleme başlatıldı Hakkari Yüksekova Lisesi folklor ekibinin törenlerde giydiği giysilerin sözde PKK bayrağındaki renkleri andırdığı gerekçesiyle ilkokul yöneticileriyle f..
Özel güvenlik sektöründeki rant, sertifika kalpazanlığını hortlattı Sahte ehliyet, pasaport ve kimlik kartından sonra, şimdi de sahte sertifika sektörü hortladı.
Dolandırıcılar sınır tanımıyor, hediye çekinin bile sahtesi çıktı Türkiye’de nitelikli hırsızlık ve dolandırıcılık suçları patladı. Teknoloji simsarlarıyla işbirliği yapan çeteler sınır tanım..
Afgan kızları, Türk Lisesi sayesinde okullu olacak Afganistan’da yıllardır okula gidemeyen kızların yardımına Türk girişimciler yetişti. Ülkede 10 yıldan beri faaliyet gösteren Afgan-Türk Oku..
Dedelerden ‘Alevilik İslam’dır’şûrası Türkiye’nin ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan yüzlerce Alevi dedesi, Hollanda’da yapılacak olan 1. Avrupa Alevi Dedeler Şûrası’nda buluşuyor.
Kaymaz davası 22 Şubat’a ertelendi Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 21 Kasım 2004'te Ahmet Kaymaz (30) ve Uğur Kaymaz'ın (12) öldürülmesiyle ilgili 4 polisin yargılandığı davaya dün Eskişehir'de..
Rektör Aşkın’a ulusalcılardan özel ödül Ulusalcılar, yolsuzluk ve çete suçlamasıyla yargılanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ı "Yılın Kuvvacısı Özel Ödülü"n..
Ünlü isimlere çete davasından hapis istemi Kürşat Yılmaz ve adamlarına yönelik yürüttüğü soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yılmaz ile işadamı Korkmaz Yiğit, türkücü İb..
Turist sayısı 20 milyonu aştı Türkiye'ye gelen turist sayısı kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,2'lik artış gösterdi. Yılın ilk 11 aylık döneminde gelen turist sayısı 20 m..
TL banknotlar 10 gün sonra tedavülden kalkıyor Yeni Türk Lirası'na (YTL) geçilmesiyle birlikte, piyasada YTL ile beraber dolaşımda olan Türk Lirası (TL) banknotlar, 1 Ocak 2006'dan itibaren t..
Yasak, sahte benzini engelleyemedi solvent ithalatı serbest bırakılıyor Enerji Bakanlığı, vergi kaybına sebep olan akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele için solvent ithalatını serbest bırakm..
İDO, bayramda ek sefer yapacak İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde muhtemel yoğunluğu dikkate alarak tatil süresince deniz otobüsü ve hızlı feribot hatlarınd..
Kızılay, Beylikdüzü’nde şube açtı Kızılay Beylikdüzü beldesinde şube açtı. Şubenin açılışını yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı ve Kızılay Şube Başkanı Vehbi Orakçı, belde insanının mayasında ..
Isı tasarrufu için yalıtım önerisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sağlık, temiz çevre ve tasarruf için binalarda ısı yalıtımına önem verilmesi gerektiğini bildirdi.
Ümraniye halkından Pakistan’a yardım Pakistan’da binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve 3 milyon insanın evsiz kalmasına sebep olan deprem felaketinin ardından başlayan yardım seferberliği..
Green Park grubu Pendik’e otel yapacak The Green Park Grubu, yaklaşık iki ay önce Pendik’te satın aldığı araziye 50 milyon dolar yatırımla otel inşa edecek.
TÜYAP, Avrupa ve Kafkasya’da uluslararası fuarlar açacak TÜYAP, Avrupa ve Kafkasya’ya "Türkiye Milli Katılımı" adı altında milli fuarcılık hareketi başlattı.
Zincirsiz araçlara 45 YTL ceza Beşiktaş’ta, uyarılara rağmen zincir bulundurmayan sürücülere para cezası kesildi. 45 YTL para cezasına çarptırılan sürücüler, türlü bahanelerle polisi ceza kes..
Cendere Deresi taştı, fabrikaları su bastı Şişli’deki Cendere Deresi’nin taşması sonucu çok sayıda fabrika ve işyeri sular altında kaldı.
Saadet Partisi çocuklara bedava eldiven dağıtacak Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kolları, kentteki 100 bin çocuğa eldiven dağıtacak.
Ünlü düşünür Cemil Meriç anıldı Türk düşünce hayatına yaptığı emsalsiz hizmetleriyle hafızalardan silinmeyen Cemil Meriç, Fatih Belediyesi ile İl Kültür Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği bir..
Fly Air, Şanlıurfa ve Isparta’ya uçacak Fly Air, İstanbul’dan Şanlıurfa ve Isparta’ya karşılıklı uçak seferleri başlatacak.
Merhum Mahmud Esad Coşan adına vakıf kuruldu Mahmud Esad Coşan adına Muharrem Nureddin Coşan tarafından vakıf kuruldu.
Kosovalı korodan İstanbullulara tasavvuf konseri Mevlana’nın ölümünün 732. yıldönümü törenleri için Konya Belediyesi tarafından Türkiye’ye davet edilen Kosova’nın "Doğru Yol" Türk Kültür Sana..
Anadolu yakasındaki trafik, metro sayesinde 2008’de rahatlayacak Bütçesinin yüzde 60’ını ulaşım projelerine ayıran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak için planlanan ya..
Osmanlı’nın hükmettiği 21 ülkedeki tapu kayıtları bilgisayara aktarılıyor Osmanlı Devleti'nin, vergi mükelleflerini belirlemek amacıyla 15. ve 19. yüzyıllar arasında tuttuğu tapu kayıtları, b..
Denizi olmayan Urfa, Dubai’ye gemi satıyor Dünyada sınırlı sayıdaki fabrikalarda üretilen ve liman temizliğinde büyük önem taşıyan gemiler, Türkiye’de denizi ve limanı olmayan Şanlıurfa’da ün..
Meclis komisyonu, ‘tabela holding’ yöneticileri için soruşturma istedi Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarından para topladığı öne sürülen holdinglerle ilgili olarak kurulan Meclis araştırm..
[HABER İZLENİM] İzdiham olmasın diye reyon boşlukları daha geniş Rusya her geçen gün zengin doğalgaz ve petrol rezervleriyle hızla gelişen ekonomiler arasına doğru yol alıyor. Yıllık dış tic..
Koç, Rusya’da 50’nci mağazayı açtı Rusya'nın Avrupa'ya açılan kapısı olarak nitelendirilen St. Petersburg'da dördüncü Ramstore törenle açıldı.
Halkımızın genetiği kötü kolesterole yatkın Dünya Sağlık Örgütü, kalp ve damar hastalıklarına neden olan yüksek kolesterolü insanlığın son 50 yıldaki en büyük düşmanı ilan etti.
Hakikat âlemine açılan gizli pencere: Rüya Rüyanın en basit tanımı ‘uykuda görülen şey’. Daha geniş bir tarifi ise ‘hakikat âlemine açılan pencerelerden, olmuş ve olacak olayların aynen veya ..
Dedem Korkut, Oğuz Kağan’ı yeniden soyladı ‘Karanlığa küfredeceğine bir mum yak.’ demiş bir büyük bilge. Doğru da söylemiş. Yıllardır yeterince okumadığımızdan, gençlerimizin okumaya gereken ..
Thomas Bernhard’ın son öfkesi Thomas Bernhard’ın 1989’daki ölümünden önce yayımlanan son kitabı, ‘Yok Etme’ adıyla Yapı Kredi Yayınları (YKY) tarafından yayımlandı.
« 1 2 3 4 5 6