20 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

20 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kırkayak gibi otomobil Japonya Başbakanı Junichiro Koizumi dün, araştırmalarına destek verdiği elektrikle çalışan otomobil "Eliica"yi Tokyo'da basına tanıttı. Keiko Üniversitesi uzmanlarınca ..
KKTC mülkiyet yasasını kabul etti KKTC Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu KKTC sınırları içinde eski Rum malları için tazminat, takas ve iade öngören yasa tasarısını görüşerek oy çokluğuyla kabu..
Dr. Mikrop ve Bayan Şarbon serbest kaldı Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin döneminin 24 üst düzey yetkilisi cezaevinden serbest bırakıldı. Aileleri tarafından verilen bilgiye göre serbest ..
Plassnik: Kararlara bağlıyız İngiltere'nin ardından 1 Ocak'ta AB dönem başkanlığını üstlenecek Avusturya'dan Türkiye'nin AB üyeliğine dair "temkinli" bir açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Ursu..
Ahmedinecad Batı müziğini yasakladı İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinecad devlet radyosu ve TV'sinde Batı müziği çalınmasını yasakladığını açıkladı. Yetkililerden ulusal müziği yüceltmelerin..
Cherie Blair: Hukukun gereğini yapıyorum İngiltere Başbakanı Tony Blair'in avukat eşi Cherie Blair, Türk-İngiliz Hukukçular Cemiyeti tarafından yılın hukukçusu seçildi. Törene katılamayan Bla..
"Benden kurtulamadınız" İsrail Başbakanı Ariel Şaron korkuttu. Felç geçirerek, hastaneye kaldırılan Şaron'un MR sonuçlarının iyi olduğu belirtildi. Geçici olarak şuurunu yitirdiği haberlerini..
Kararlarım korkunç kayıplara sebep oldu ABD Başkanı Bush binlerce sivilin ve askerin öldüğü Irak'ta hata yaptığını bu sözlerle kabul etti . ABD Başkanı George W. Bush, Irak Savaşı konusunda a..
Arka bahçe sola çekti ABD'nin arka bahçesi Latin Amerika'da iktidarı Bush karşıtı söylemiyle tanınan Morales ele geçirdi. Bölgede yapılacak 11 seçimi de Bush karşıtı solcu cephenin kazanması ..
Cumhurbaşkanı Sezer Baykal'ı kabul etti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, CHP Genel Başkanı Baykal'ı saat 16.00'da Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Baykal, kabulün ardından gazetecilere yaptığı ..
Lagendijk: Türkiye AB için 'özel bir vaka' AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, Türkiye'nin, AB açısından 'özel bir vaka' olduğunu kaydederek, "Türkiye AB'ye katıl..
NATO'dan terör listesi hazırlığı Başbakan Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer'a, "Dünyadaki değişim sürecine NATO da ayak uydurmalı ve faaliyetlerinde terörle mücadeley..
Gül: Gerekirse 301 çözülebilir Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, "Daha önce iki kez takipsizlik kararı veren mahkemenin Orhan Pamuk'la ilgili kararını anlayabilmiş değilim" dedi. İnsan Hakları D..
Pamuk dosyası yargıya iade Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yazar Orhan Pamuk'un yargılanmasıyla ilgili izin talebi dün sabah saat 08.40'ta Adalet Bakanlığı'na ulaştı. Ancak Bakanlar Kurulu'..
Seçim yasası değişiyor AK Partili 49 milletvekili Seçim Yasası'nın değiştirilmesi için yasa teklifi hazırladı. Vekillerin 'tercih sistemi' ile seçilmesini öngören teklif, liderlerin aday beli..
Turkcell'den otobüste bedava internet Turkcell, Varan ve Ulusoy otobüslerinin İstanbul-Ankara- İzmir seferi yapan otobüslerinde kesintisiz internet erişim hizmeti vermeye başladı. Turkcell'in..
Borsa 'tatil'e girdi Fenerbahçe sanki sezonu yeni açtı! Piyasayı yukarı taşıyacak yeni bir beklentinin kalmaması, piyasanın seyrinde belirleyici olan yabancı yatırımcıların yaklaşan Noel tati..
Enerjiyi özel sektör üretip dağıtmalı Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Yusuf Günay, devlet eliyle elektrik üretiminde kamu yararının oluşmadığını söyledi. Günay, Elazığ'da düze..
Ciddi fon girişi var yatırımcı kaçmaz "Yüzde 15 stopaj yatırımcıyı kaçıracak" diyen aracı kurum temsilcilerine SPK Başkanı Cansızlar, "Fon girişi var. Piyasa asla küçülmez" yanıtını verdi. Se..
Bu ücretlerle rekabet olmaz Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Türkiye'de dolar bazında işçilik maliyetlerinin yükseldiğini, 2006'da bu yükün azaltılmasını beklediklerini..
Araç muayene parası 1 yıldır bankada Araç muayene istasyonlarıyla ilgili bir yıldır devir bekleyen Akfen Yönetim Kurulu Başkanı Akın, Makine Mühendisleri Odası'nı "700 mühendis çalışacak, onl..
Krizde bile terk etmedi Ramstore'ları dörtledi 1997'den beri Rusya'da 50 tane Ramstore açan Koç Holding ve Enka ortaklığının sadece St. Petersburg'daki mağaza sayısı 4'e yükseldi. Koç, "Krizd..
IMF'ye toptan ödeme yok borç taksit taksit azalacak Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF borçları konusunda "Biz borcu yavaş yavaş azaltma planı yaptık. O yolda devam ediyoruz" dedi. TÜSİAD'ın Başk..
Bu fırsat kaçmaz! Türkiye, bir yandan yabancı sermayeyi çekebilmek için çaba harcarken kapısına kadar gelen dev yatırımı kaçırmak üzere Çekler 1.2 milyar Euro'luk yatırım için tüm imkânlarını..
Film Türkiye'de izlenir! Türkiye, 6.80 Euro'luk bilet fiyatıyla Avrupa'da sinemanın en pahalı olduğu 12'nci ülke. 25 Avrupa ülkesi içinde en pahalı sinema ise, 11.02 Euro'luk biletle İsviçre'..
Gazhaneler kültür merkezi oluyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Hasanpaşa ile Şişli Harbiye'deki tarihi Gazhane Tesisleri'nin restore edilerek dünya turizmine kazandırılmasının önünü..
İDO bayramda ek sefer yapacak İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde olası yoğunluğu dikkate alarak tatil süresince deniz otobüsü ve hızlı feribot hatlarında i..
'Kara trafiğinin çözümü denizde' İstanbul'un 100 yılı aşkın geçmişe sahip deniz işletmelerinden TURYOL'un Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Can, vitrin-şov çözümlerle şehrin trafik keşmekeşinin ön..
Büyükşehir'e ziyaretçi akını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dün ziyaretçi akınına uğradı. Çek Cumhuriyeti'nin ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı Martin Jhan, Başkan Kadir Topbaş'..
Kadıköy'deki 39 dükkan yıkıldı Kadıköy Meydanı'nda pet shop, çay bahçesi ve çiçekçilerden oluşan 39 işyeri, belediye ekiplerince yıkıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü ekipler..
'Cumhuriyetin aydınlık yüzleri' diploma aldı İstanbul Üniversitesi'nin (İÜ), 2004- 2005 eğitim öğretim yılında doktoralarını tamamlayan 237 öğrencisine diplomaları, Atatürk Kültür Merkezi'nde..
Artvinliler'den hayırlı horon İstanbul'da yaşayan Artvinliler, Artvinliler Hizmet Vakfı tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen dayanışma gecesinin 11'incisinde buluştu. Princes..
Sosyete işkembecisi cezaevine gönderildi İstanbul'un ünlü işkembecilerinden Şah İşkembe'nin sahibi Hasan Derya Soy ve arkadaşı Serkan Güven, 'ruhsatsız silah bulundurmak ve cürüm işlemek için..
Iglesias'ın babası öldü Julio Iglesias'ın babası Julio Iglesias Puga, 90 yaşında vefat etti. Hastaneden yapılan açıklamada, Julio Iglesias Puga'nın kalp yetmezliğinden öldüğü belirtildi. Dedi..
Hiç bozuntuya vermedi Sinemada en son Kill Bill serisinde "Gelin" olarak izlediğimiz Uma Thurman, yeni filmi Super Ex-Girlfriend"in çekimlerinde giydiği seksi kıyafetle göz kamaştırdı. Seksi ..
Neşeli ol ki başarılı kalasın ABD'de yapılan bir araştırmaya göre neşeli olmak ve gülmek, zirveye giden yolda yetenek ve çok çalışmak kadar etkili... California Üniversitesi tarafından 275 bi..
Sağlık için 10 doğal silah Sağlık için hangi besinlerin düzenli tüketilmesi gerektiği konusunda kafası karışanlara bu liste "ilaç gibi" gelecek. Bugüne kadar bazı yiyeceklerin düzenli tüketil..
Ölümlü kapkaça ömür boyu Savcı İclal Ülker'i kapkaç sırasında öldürdükleri iddia edilen üç zanlı için ömür boyu hapis cezası istedi. Kimya Mühendisi İclal Ülker'i, çantasını almak isterken ot..
Kayyum, Hülya Sözer'e dava açtı Yafes Öztürk'ün ölümü üzerine kayyum seçilen Prof. Ayşe Nur Berzek, Sözer hakkında hakaret davası açtı. "Ataköy Kontu" olarak tanınan Yafes Öztürk'ün ölümü üze..
'O milliyetçi ve vatanseverdir' "Çuval krizi"nin tercümanı Tuncay Çelik'in ailesine ulaştık. Baba Osman Çelik "Oğlum kötü bir şey yapmaz. O milliyetçi ve vatansever bir çocuktur" dedi. ABD as..
Sele 'amfibik' müdahale Pazar gecesi yağan şiddetli yağmur su baskınlarına yol açtı. Kemerburgaz'daki evlerinde mahsur kalan 4 kişilik bir aile, 7 saatlik çaba sonunda Sivil Savunma'ya ait bo..
Erken uyarı rahatlattı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kar uyarısını dikkate alan İstanbul Valisi Muammer Güler, dün okulları tatil ederek hem trafiğin sıkışmasını, hem de öğrencilerin yollar..
Kışın soğuk eli Kar yağışı ve soğuk hava, tüm yurtta yaşamı olumsuz etkilerken, kayak merkezi Uludağ'da yılbaşı öncesi yağan kar büyük sevinçle karşılandı. Balkanlar'dan gelen soğuk hava dalg..
Baykal, hükümeti Sezer’e şikayet etti CHP lideri Deniz Baykal, dün Çankaya Köşkü’ne çıkarak hükümeti Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e şikayet etti.
Birçok ülkede seçimler ‘5 yılda bir’ yapılıyor Erken seçim isteyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ortaya attığı "5 yılda bir seçim dünyanın neresinde var?" sorusu siyasi kulislerde şaşkınl..
Şemdinli’ye etki altında kalmayacak müfettiş atadık Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, güncel insan hakları sorunlarını görüşmek için dün İnsan Hakları Ortak Platformu ile ..
Muhalefetten Lagendijk’e ‘özür dile’ çağrısı Muhalefet partileri, "PKK’yla mücadele Türk ordusunun işine geliyor." diyen Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk’i özür..
Pamuk’un yargılandığı madde 3 yılda 4 kez değişti Yazar Orhan Pamuk davası nedeniyle AB ile ilişkileri krize sokma noktasına getiren TCK’nın 301. maddesi uyum paketleri ve yeni TCK ile dört k..
AB’ye cevap: Müstemleke yargısı değiliz AB ile ilişkilerin gerilmesine yol açan Orhan Pamuk davası dün yapılan Bakanlar Kurulu’nun en önemli gündem maddesini oluşturdu.
Afganistan’a daha fazla Türk askeri gidecek NATO Genel Sekreteri Jaap De Hoop Scheffer’in Ankara’ya yaptığı günübirlik ziyarette Afganistan’a daha fazla Türk askeri gönderilmesi gündeme geldi..
« » 1 2 3 4 5 6