20 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

20 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hep berabere bir sezon Üç puanlı sistemin tarihi boyunca en fazla yenişememe vakasına, bu sisteme ilk geçilen 1987/88 sezonunda rastlanmıştı: Hafta başına 2,68 beraberlik düşüyordu.
Sorun, devletin politikası Türkiye'de atletizm, judo, karate, güreş, boks, halter vb. spor dallarında ortaya çıkan yolsuzluk ve doping haberlerinin, 'aynı milli forma altında' birbirlerinin g..
Trabzon'un 'tek tabancası' olmak Gol krallarının kaderi midir nedir bilinmez ama yıllar önce tabancasıyla nişan alırken verdiği pozları gazete sayfalarını süsleyen Tanju Çolak'ın ardından son..
Alonso, 2007'de McLaren'de Formula 1'de son yılların en büyük transferlerinden biri gerçekleşti ve Renault takımıyla geride kalan sezonda şampiyonluğa ulaşan genç pilot Fernando Alonso, McLar..
Albayrak: Kısa sürede sevildim Trabzonspor'un çiçeği burnunda başkanı Nuri Albayrak, camianın kendilerine duyduğu güveni boşa çıkarmayağını söyledi. Albayrak "Trabzon halkı çok kısa ..
Deplasman gecesi Basketbolda, Erkekler Avrupa Kupalarında bugün iki Türk takımının deplasman maçları var. Eurocup'ta ikinci tura çıkma başarısı gösteren Fenerbahçe I Grubu'nda ikinci maçını d..
Şahin'in 'Nuggets' ziyafeti NBA'e önceki gün oynanan yedi maçla devam edildi. Gürcü asıllı Türk vatandaşı Zaza Pachulia'nın takımı Atlanta Hawks, sahasında Denver Nuggets'ı 110-107 yendi ve s..
Endülüs'te ya tamam ya devam... 156. hafta çekilişine dem vurmadan önce geçtiğimiz hafta sonuyla ilgili birkaç sitemde bulunmak istiyorum. Chelseali Essien'in kırmızı kartını atlayan hakem Ro..
Tüpraş'ta 'devir' telaşı Koç Holding İcra Kurulu Başkanı(CEO) Bülend Özaydınlı, Tüpraş'ın yüzde 51'inin özelleştirilmesi ihalesinde, devir işlemleri için 22 Aralık tarihine kadar vakitleri ol..
Tüpraş davasında karar bekleniyor Petrol-İş Sendikası'nın, Tüpraş'ın mevcut kamu payından yüzde 14.76 oranındaki hissenin İMKB Toptan Satışlar Pazarı'nda satışına izin veren Özelleştirme İdar..
Tüpraş işçisi işbaşı yapmadı Petrol-İş Sendikası'na üye Aliağa ve İzmit Rafinerisi çalışanları, özelleştirme çalışmalarını protesto etmek için saat 08.00'den başlayarak iki saat işbaşı yapmad..
'Serbest kur temel slogan' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Türkiye'nin dış ticaret açığı vermesinin doğal olduğunu savunarak bunu Türkiye'nin ihracat için ithalat yapan bir ülke o..
'Hayat sigortası omurgamız' Bireysel emeklilik sisteminin (BES) pazarlanmaya başlanmasından bu yana hayat sigortası satışlarındaki gerilemeyle ilgili olarak açıklama yapan Anadolu Hayat Emekl..
Akaryakıt bayileri 'ceza lobisi' oluşturdu Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), gayrisıhhi müessese ruhsatları (GSM) başta olmak üzere belgeleri eksik olduğu için lisans alamayan akar..
Yılbaşında TL'ye veda Paradan altı sıfır atılmasından sonra Yeni Türk Lirası'na (YTL) geçişte bir yıl YTL ile birlikte işlem gören TL banknotlar, bu yılbaşından itibaren dolaşımdan çekilecek.
Rusya'ya 50. Ramstore Koç Holding-Enka ortaklığı Rusya'nın St. Petersburg kentine dördüncü Ramstore alışveriş merkezini açtı. Rusya'daki Ramstore sayısı da 50'ye ulaştı.
Yeşil dolandırıcılık Çalışmalar tamamlandı TBMM Araştırma Komisyonu 'yeşil sermaye'yle ilgili çalışmalarını tamamlayarak raporunu hazırladı. Raporda "İslami holdinglerin kâr vaadiyle halktan..
Kürşad Tüzmen umutlu döndü Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) 6. Bakanlar Konferansı'nda, Türkiye'nin de peşinde olduğu tütün, pamuk, çay, fındık gibi hassas üründe gümrü..
'İstihdam vergisi 2006'da kalksın' Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, 2006 yılında istihdam üzerindeki vergi yükünün kaldırılmasını beklediklerini belirterek, "T..
Kademeli prim önerisi Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Saruhan Tan, sektörlerdeki kayıt dışının yarattığı haksız rekabeti önlemek için KDV oranlarının düşürülmesi gerektiğini belirtti..
TSO: Sıra hükümette Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Lütfullah Akıncı, Hyundai yetkililerinin yatırım için yer arayışları kapsamında kendilerine gösterilen araziyi beğendiklerini ..
1 milyon turist kasımda geldi Türkiye'ye bu yılın kasım ayında giriş yapan yabancı ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 12.2 arttı. Aynı dönemde çıkış yapan yabancı ziyaret..
Bolivya'da sol galip: Sandıktan 'kâbus' çıktı Petrol ve doğalgaz zengini Bolivya'da kendisine 'ABD'nin kâbusu' adını veren Sosyalizme Doğru Hareket Partisi'nin lideri Evo Morales başkanlık ya..
'Koka' üreticiliğinden başkanlığa Güney Amerika'nın en fakir ülkesi Bolivya'da ilk yerli devlet başkanı unvanını yakalayan Evo Morales, Aymara kökenli. Aymara ve Quechua halkları 9.3 milyon n..
CIA gizli merkez zengini Afganistan'da 32 yıl aradan ilk meclis dün ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin katıldığı törenle açılırken İnsan Hakları İzleme (HRW) örgütü, bu ülkedeki Amerikan g..
Afgan meclisinden siftah Afganistan'da eylülde yapılan seçimlerin ardından meclis, tam 32 yıl aradan sonra dün ilk kez toplandı. Yoğun güvenlik altındaki törene, ABD Başkan Yardımcısı Dick Ch..
Avusturya'dan muğlak program AB Dönem Başkanı Britanya'nın Ankara ile müzakerelere başlamaya öncelik tanıdığı bir programın ardından, birliğin önümüzdeki altı ayın patronu Avusturya'nın Türki..
KKTC'de mülk yasası onaylandı KKTC Meclisi, eski Rum malları için tazminat, takas ve iade öngören mülkiyet yasa tasarısını 17'ye karşı 29 oyla kabul etti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi taraf..
Irak'ta Şiiler seçimin galibi Irak'ta 15 Aralık'ta yapılan seçimlerin ardından açıklanan resmi olmayan ilk sonuçlara göre, Bağdat ve Basra'da Şiiler, Dohuk, Erbil ve Süleymaniye'de ise Kürt g..
Bush günah çıkarmaya doymuyor Irak'ta hata yaptığını son döneme dek ısrarla reddeden ABD Başkanı George W. Bush, eriyen halk desteğini canlandırmak için üç hafta içindeki beşinci Irak konuşma..
Likud'un lideri Netanyahu İsrail'de Başbakan Ariel Şaron'un yeni bir parti kurmasıyla boşalan Likud Partisi liderliğine Benjamin Netanyahu seçildi. Partiyi 28 Mart'ta yapılacak seçime taşıyac..
CIA, Türkçe bilen arıyor Irak'taki çuval krizinde Amerikan güçlerine tercümanlık yapan iki Türk mütercimin ABD'ye sığınmasının yankılarının sürdüğü sırada, ABD'nin istihbarat servisleri NSA, ..
İran'da batı müziği yasak İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, devlet radyo ve televizyonunda Batı müziği çalınmasını yasakladı. Ahmedinecad, genelgesinde Batı müziği ve iç karartıcı müzikl..
NATO ile liste gerilimi NATO Genel Sekreteri Scheffer, dün Ankara'da Dışişleri Bakanı Gül'le bir araya geldi. Scheffer, bazı ülkelerin terör örgütleri listesinin güncellenmesine karşı çıktığı..
Çocuklardan 'Silaha hayır' Dünya Çocuk Birliği, 'Sevgi ve Barış için Silahlanmaya Hayır' paneli düzenledi. Ankara'daki çeşitli ilköğretim okullarından panele katılan öğrenciler, açtıkları pan..
Komisyonun derdi Avşar! Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu, Diyarbakır'da çalışmalara başladı. Bir gazetecinin, Hülya Avşar'ın erkekleri ikna kabiliyetinin olduğunu ve...
'Bolu'da içki yasağı yok' Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, içki yasağı iddiasını yalanladı. Dün bir basın toplantısı düzenleyen Yılmaz, içkili yerlerin şehir dışına çıkarılması konusunu..
Afganistan için işbirliği Fransa Savunma Bakanı Michele Alliot-Marie, ülkesinin Türkiye ile Afganistan'ın başkenti Kâbil ve çevresinin askeri sorumluluğunu üstlenmek istediğini söyledi.
Hükümette 301 kavgası 'Gelişmeler üzücü' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Babacan ifade özgürlüğünü engelleyen Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301. maddesinin değiştirilmesini istedi. Orhan Pamuk'l..
Çiçek'ten Avrupa Birliği'ne sert çıkış Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk'in Türk Silahlı Kuvvetleri'yle (TSK) ilgil..
Son sanık 'İzmir Büyücüleri' Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301. maddesine dayandırılarak açılan davaların ardı arkası kesilmiyor. Beyoğlu Savcılığı, Mara Meimaridi'nin 'İzmir Büyücüleri' adlı ro..
HSYK baskılara isyan etti Yazar Orhan Pamuk ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın davalarındaki gelişmelere Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan (HSYK) tepki geldi.
'Şemdinli'yi kim kışkırttı?' Özel Doğuş Üniversitesi'nde dün bir konferans veren AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in, "TSK'y..
Üretkenlikte özeller önde Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), devlet ve vakıf üniversitelerinin 2004 yılında uluslararası bilim indekslerine (SCI, SSCI ve AHCI) gönderdikleri yayınlarla ilgili veri..
Yöresel bir suç işlenmiş meğer! Yüksekova'da Cumhuriyet Bayramı törenlerinde Gazi İlköğretim Okulu folklor ekibinin kullandığı kıyafetlerin PKK'lıların giydiği elbiselerle aynı olduğunu öne s..
İsviçre'de gözaltında ölüm İsviçre'nin Kreuzlingen kentinde kavgaya karıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan Ayhan Yöyen'in intihar ettiği bildirilirken, ailesi gencin işkence sonucu öldüğünü ..
Tehdidin yeri internet kafe Midyat'ta Aziz Önen Lisesi öğrencisi Tuğba ve Derya İleri kardeşlerin, hip-hop tarzı giyindiği ve motosikletle okula gidip geldiği için Hizbullah tarafından e-post..
'Kaymazlar sırtlarını döndü' Mardin Kızıltepe'de 21 Şubat 2004'te düzenlenen operasyonda Ahmet Kaymaz ile 12 yaşındaki oğlu Uğur Kaymaz'ı öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan dört polisin dur..
Tatlıses de sanık: Ünlülere örgüt üyeliği davası Kürşat Yılmaz'a çete kurmak, İbrahim Tatlıses, Tuğba Özay, Korkmaz Yiğit ve Cevher Özden'in de aralarında olduğu 42 kişiye de örgüt üyesi olma..
Hakkâri'den Pakistan'a Pakistanlı depremzede çocuklara, Hakkârili akranları yardım topluyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı yardım kampanyası kapsamında Hakkâri Cumhuriyet İlköğretim O..
« » 1 2 3 4 5 6