2 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

2 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
[HAFTANIN SÖZÜ] Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır.
[TEST] Ne kadar başarılısınız?* Aşağıdaki cümleler size uygun geliyorsa ‘E’yi, gelmiyorsa ‘H’yi işaretleyin.
[AJANDA] 4 Aralık: Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı’nın ‘3. Öğrenci İşleri Sergisi’, Fransız Kültür Merkezi’nde meraklılarıyla buluşacak.
Beyninizin sağ yanını kullanıyorsanız üstün zekâlısınız Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi, bireyin algılama ve yeteneklerini gösteren ilginç bir çalışmaya imza attı.
Denizsiz başkentin dalgıcıyız belgeselimiz bile var Her şey hayata kızan Ali’nin denize bir şişe atmasıyla başlar. Bu şişe sualtında dinlenmekte olan bir denizkızını rahatsız eder.
[Portre] Robert Koleji’nin Eco’su Türkiye’nin belki de en ünlü lise mezunu Bülent Ecevit, 6 yaşındayken ilkokula başladı. Okul öncesinde okuma yazmayı öğrendiği için birkaç ay sonra ikinci sı..
[Genç yorum] Başarı, istenmediği yere gelmez...* Başarı günlük hayatta çevremizdeki insanlardan sıkça duyduğumuz; ama yöntemini bilmediğimiz bir kavramdır aslında. Hele ki öğrenciysek bizim i..
Temizliğini yaptığı üniversiteyi kazandı hedefi rektörlük O gece gözüne uyku girmedi. Ne de olsa 12 saat sonra liseyi bitirecek, idealindeki mesleğe bir adım daha yaklaşacaktı. Ama mutluluğu ..
Validen sonra kaymakamlar da değişti Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde meydana gelen olaylardan sonra yaptığı açıklamalarla tepki çeken Hakkari Valisi Erdoğan Gürbüz’ün Tokat’a atanmasının ardın..
Hakkari’de polislere lojman Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, 9 Kasım’da 2 kişinin ölümü ve 13 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan bombalamadan sonra çıkan olaylarda, provokatörlerin il merkez..
Malatya’da ishalli hasta sayısı 7 binin üzerinde Malatya’da 21 Kasım’da içme suyundaki kirlilik sebebiyle başlayan ishal vakalarının sayısı 7 bin 700’e ulaştı.
Özel okullara kayıtlar OKS sonuçlarına göre Bir milyon ilköğretim son sınıf öğrencisinin girmesi beklenen Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı’nın (OKS) takvimi belli oldu.
Bakandan aile içi şiddet mağdurları için genelge İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, aile içi şiddet olaylarının toplumu sarsan boyutlara ulaştığını söyledi.
Sakık: Perinçek, Apo'yla benden daha çok görüştü "Topluma Kazandırma Yasası"ndan yararlanmak için başvuran Şemdin Sakık, Diyarbakır Adliyesi 4. Ağır Ceza'daki son duruşmasında ilginç açıklama..
Tutuklanan astsubay: Paşa ile birlikte savaştık Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde PKK hükümlüsü Seferi Yılmaz’a ait kitabevinin 9 Kasım’da bombalanması olayını gerçekleştirdiği iddiasıyla tutukl..
Sabıkalıların sayısı 500 bin daha arttı Suç işleme oranlarındaki artışı önlemek için çözüm yolları araştırılırken sabıkalı sayısının nüfusa göre daha hızlı arttığı ortaya çıktı. Adalet Bakanl..
Jandarma, fişleme metodunu değiştirmiş Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme Kurulu’nun, askerî birlikler aracılığıyla kamu kurumlarında görev yapan kişiler hakkında bilgi toplamaya devam etti..
Fişleme yasal hale geliyor Adalet Bakanlığı, ‘fişleme’ tartışmalarını bitirmek ve AB’ye uyum gerekçesiyle yeni bir düzenlemeye gitti. Artık kişinin rızası olmadan ‘fişleme’ yapılamayacak.
Kaçak binalara elektrik ve su bağlanmasına şartlı izin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki bütçe görüşmelerinde son dakika düzenlemeleri sürüyor.
Yılın son YAŞ toplantısında 4 personele ihraç kararı Yüksek Askerî Şûra’nın bu yılki ikinci toplantısı, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında dün yapıldı. Genelkurmay Başkanlığı Çakmak S..
Seçim çalışmalarına başlayan CHP, Erbakan taktiği uygulayacak CHP, önümüzdeki yıl yapılmasını istediği ‘genel seçimler’ için çalışmalara başladı. Parti yönetimi muhtemel bir erken seçimde Ref..
Depoda bekleyen 77 bin davanın 10 bini Türkiye’den AİHM kaynaklarına göre, elinde 77 bin dava bulunan mahkeme maddi imkansızlıklar sebebiyle verimli çalışamıyor.
Çaya, çorbaya AİHM! Her başı sıkışan ‘para koparırım’ düşüncesiyle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kapısına dayanıyor.
AİHM tıkandı, 11 âkil adam çıkış arıyor Avrupa Konseyi üyesi 46 ülkenin hukuk sorunlarıyla ilgilenen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), her yıl artan dava sayısı yüzünden işleyemez hale g..
CIA’in ‘işkence üsleri’ne yönelik ilk yasal suçlama İspanya’nın Palma Yargıcı Antonio Garcias, bazı Avrupa ülkelerinde gizli üsler kurduğu öne sürülen CIA hakkında suç duyurusunda bulundu.
Züğürt Ağa filmi, Mısır seçimilerinde gerçeğe dönüştü Parlamento seçimlerinin üçüncü turunun ilk ayağının dün gerçekleştirildiği Mısır’da, Türkiye’nin Züğürt Ağa filminden aşina olduğu seçim ..
İsrail’in ‘güvenlik için’ dediği duvar sınır oluyor İsrail, uluslararası tepkiye yol açan Batı Şeria’da inşa ettiği ‘güvenlik duvarı’ konusunda farklı bir çıkış yaptı.
Kürtlerin petrol çalışması Bağdat’ta tepkiyle karşılandı Kürtlerin Irak’ın kuzeyinde yürüttükleri petrol çıkarma çalışmaları, merkezî hükümeti rahatsız etti.
İsrail gazetesi: Emekli askerlerimiz Irak’ta peşmergelere eğitim veriyor Ankara ile Tel Aviv yönetimi arasında geçmişte gerilime yol açan İsrail’in Irak’ın kuzeyindeki faaliyetlerine ilişkin ..
[İzlenim] Mütteki tartışmalı gitti, başarılı döndü Ankara'da gösterilen üst düzey ilgi, Manuçehr Mütteki'nin bakanlığa gelişiyle başlayan tartışmalara nokta koyarken, İran ile Türkiye arasınd..
Mütteki, Baykal'ı İran'a davet etti İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mütteki, dün Ankara'daki evinde kahvaltıda bir araya geldiği CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ülkesine davet etti.
Mütteki: Irak’ın parçalanma riskini işbirliğiyle aşarız İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mütteki, Irak’ta parçalanma kaygılarının, Türkiye ve İran’ın işbirliği ile giderilebileceğini söyledi.
Tavukçuların kuş gribi zararı 150 milyon YTL Beyaz et sektörü, Balıkesir’in Manyas ilçesinde görülen ‘kuş gribi’ vakasının bilançosunu çıkardı.
Lojman cinayeti için hakkında soruşturma açılması kararlaştırıldı Eski milletvekili Erol Güngör’ün oğlu Mustafa Güngör’ün 1991’de öldürülmesinin aydınlatılması amacıyla kurulan Meclis Araştı..
AK Parti: Başsavcının ihtar talebi rutin işlem AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok’un parti hakkındaki ihtar talebini ‘rutin bir i..
Asırlık kanunlar yürürlükten kalkıyor yerli kumaş artık zorunlu olmayacak! Mevcut kanunlara göre şapka takmamak, kıyafetlerde yabancı kumaş kullanmak, hatta yazılı ve basılı kâğıtlardan kese ..
[EKONOMİ TURU] Dünya halı devi Türkiye pazarında Dünyanın en büyük halı üreticilerinden Oriental Weavers, leke tutmayan, bakteri barındırmayan ve alerji yapmayan ürünlerini Türkiye'de satmay..
Şeker AB sayesinde ucuzlayacak Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Avrupa Birliği şeker sektöründe 2006/2007 pazarlama yılından itibaren başlayacak yeni reform süreci nedeniyle Türkiye'de de..
‘Sahte üründen yıllık vergi kaybı 4 milyar dolar’ Türkiye’de faaliyet gösteren Eczacıbaşı-Beiersdorf, Johnson & Johnson, Henkel, L’oreal, Nestle, Pfizer, Procter & Gamble, Reckitt Benckiser i..
İhracat kasımda hız kesti Türkiye'nin kasım ihracatı geçen sene aynı döneme göre yüzde 4,3 oranında artarak 6,3 milyar dolar oldu. Ocak-Kasım 2005 ihracatı ise yine geçen senenin aynı dönemin..
‘İhracatta liderliği kaptırmayacağız’ Japon otomobil üreticisi Toyota'nın Adapazarı'nda 11 yıl önce kurduğu fabrikada 500 bininci araç bantlardan indi. 2004'ün ihracat lideri olan firma, bu y..
Güler Sabancı'ya marka onur ödülü Geleneksel olarak her yıl verilen marka onur ödülünün bu yılki sahibi Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı oldu.
Fuarın ilk misafiri teknoloji meraklısı ilkokul öğrencileri 30. Uluslararası Bilgisayar Fuarı Compex 2005'in ilk günkü misafirleri teknolojiye daha çok meraklı olan ilköğretim öğrencileri old..
‘Türkiye Avrupa’nın yeni kaplanı olacak’ Dünya ekonomisine yön veren iki kuruluş, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'ndan (DB) Türkiye ekonomisine övgü yağmaya devam ediyor.
[MİLYONLAR] Bir çanta dolusu para ile imtihan Bu haftanın, seyredince içinizi ısıtacak filmlerinden biri de Milyonlar (Millions). Komedi-dram arası dokunuşlarıyla, iki küçük çocuğun macerala..
[ŞEYTAN ÇARPMASI] Kiliseyle bilim karşı karşıya gelirse... Klişeleşmiş ‘şeytan çıkarma’ ayinlerinden birine sahne olmasını beklerken, mahkeme salonlarına taşınan ‘din-bilim’ çekişmesini konu ..
[SEN NE DİLERSEN] Sen nasıl dilersen öyle olsun! İlk sinema filmini yapan Cem Başeskioğlu’nun ‘Sen Ne Dilersen’i bugün gösterime giriyor.
[36 ADALETİN MERKEZİ] ‘Adaletin Merkezi’nde hesaplaşma Fransız sinemasından beklenebilecek türden iyi bir polisiye örneği 36 Adaletin Merkezi.
[YERİNDE OLSAM] Her şeye rağmen onlar kardeş İki kız kardeş, büyük olan gelecek için kaygılı, hesaplı, küçük olansa vurdumduymaz ve savurgan. Küçük kız makyaj yapma meraklısı ablası ise iyi b..
« » 1 2 3 4 5 6