2 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

2 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
[YAY] Kelimeler bittiğinde ‘Yay’ konuşur Kim Ki-Duk ismi, Türk sinemaseverler için artık hiç de yabancı değil. Güney Koreli yönetmen, önce ‘Boş Ev’ ve ‘Fedakâr Kız’la İstanbul Uluslararası Fi..
[OLIVER TWIST] İyiler her zaman kazanır! Dünya edebiyatına âşina olanların konusunu hatırlamakta hiç de zorlanmayacakları Oliver Twist’in maceraları, Polonyalı ünlü yönetmen Roman Polanski’ni..
Kartal yüksekten düştü Beşiktaş, Zenit karşısında baştan sona üstün oynadı. Sayısız pozisyon buldu, direklere takıldı. İbrahim Akın’ın golüne Gorshkov cevap verdi. 90 dakika 1-1 sona erdi. Si..
Mersin huzur istiyor örgütlerin hedefi varoşlar Şemdinli ve Yüksekova’da yaşanan olaylar Mersin’e de sıçradı. Şehirde yaşanan gösterileri iki kategoride değerlendirmek mümkün. Önce siyasi par..
Bahçesinde dövülen işadamının isyanı İşadamı Sabri Demirdöğen, Üsküdar’daki evinin güvenlik duvarını aşarak bahçesinde içki içen 5 kişinin saldırısına uğradı.
Emekli başkomiseri dükkânında vurdular Kartal’da, kuyumculuk yapan emekli Başkomiser Osman Aşkın (55), dükkanında silahlı saldırıya uğradı. Kafasına isabet eden kurşunla ağır yaralanan Aşkın,..
Tarihî eserler hurdacıda bulundu Üsküdar’da, tarihî çeşme ve binalardan sökülen 12 adet tarihî eser ele geçirildi. Polisin bir hurdacı dükkanına yaptığı operasyonda eserleri pazarlamaya çalı..
Zemini kayan binaların yıkımı olaylı başladı Avcılar’da, zemininde toprak kayması olduğu tespit edilen 56 binanın yıkımına başlandı. Binaları yıkmak için bölgeye giden zabıta ekipleri ile bin..
Trafik magandaları yol verme tartışmasında 3 kişiyi öldürdü İstanbul’un çıldırtan trafiğinde kendini kaybeden şehir eşkıyaları, dün şehrin 3 farklı bölgesinde dehşet saçtı. Küçükçekmece ve Ba..
Topbaş, belediyenin arazi ve şirketlerini satmaya hazırlanıyor Yeni kaynaklar bulmak için belediyeye ait gayrimenkullerin satışı konusunda çalışma başlattıklarını açıklayan Başkan Topbaş bu k..
Halk otobüsçülerinden açıklama: Tecavüzcü şahıslar, üyemiz değil Kütahya’da evli bir kadının, özel halk otobüsünde tek kalmasının ardından kaçırılarak tecavüz edildiği iddiası Özel Halk Otobü..
4 bin kişiye iş sahası açılıyor Kömür üretim izni alan HEMA Holding, 4 bin kişiyi çalıştıracak.
Baz istasyonu, kurulmadan mahkemelik oldu Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Göktepe köyünde kurulmak istenen baz istasyonunun mevkii mahkemelik oldu.
Kocaeli’nin deprem röntgeni çekilecek Kocaeli’nin fay hatlarını belirlemek, zemin etüdünü çıkarıp, kentin adeta röntgenini çekerek, yaşanabilecek bir depremde zararı en düşük noktaya indirmek..
3 hastane teşhis koyamayınca apandisit patlamasından öldü Körfez’de ikamet eden Yaşar Şahinkaya, şiddetli karın ağrısıyla gittiği 2 hastaneden de sonuç alamadı. Teşhis konulamayan Şahinkaya,..
Kaçak binmeye çalıştığı trenin altında kaldı Bakırköy'de banliyö trenine kaçak olarak binmeye çalıştığı iddia edilen genç, trenin altında kaldı.
29 eğitimciden 29 insan hakları dersi Türkiye'de insan hakları konusunda güncel sorunlara çözüm bulmanın ötesinde konunun teorik zeminini inşa etmek üzere çalışmalar yapan İnsan Hakları ve Ma..
Küresel ısınma karşıtları yarın mitingde buluşacak Greenpeace, Yeşiller, TMMOB, Mazlum-Der, İstanbul Tabip Odası gibi pek çok sivil toplum örgütünün oluşturduğu Küresel Isınma Eylem Grubu, 3 ..
Merinos, halı ve mobilyalarını kendisi dağıtacak Dünyanın ikinci büyük makine halısı üreticisi Merinos, halı ve mobilyalarını tüketicilere güvenilir ve hızlı bir şekilde ulaştırmak için lojis..
Deprem çalıştayı başladı: Depremden değil çürük binadan korkmalı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammet Şahin, Amerika'da acil durum yönetimi için kurulan HAZUS'u..
Restorasyon ustası açığı AB desteğiyle aşılıyor Kültürel mirasın korunması, bakımı ve onarımı uygulamalarında yaşanan yetişmiş eleman sıkıntısı, Avrupa Birliği'nin (AB) de desteğiyle düzenlen..
İstanbul’da siyaset ısınıyor, muhalefet partileri AKP’ye karşı güç birliği yapıyor İstanbul siyaseti ısınmaya başladı. 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana sessizliğe gömülen partilerin İstanbu..
Bilgisayar için ücretsiz kurs Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) yoğun talep üzerine iki adet yeni "Bilgisayar Okur Yazarlığı ve İşletim Sistemleri" kursu açılması kararlaştırıldı.
Bursa’da hava kirliliği alarmı Bursa Büyükşehir Belediyesi, hava kirliliğine karşı alarma geçti.
‘Osmanlı Devleti, İrlanda’yı açlıktan kurtardı’ Gazeteci-yazar Mustafa Armağan, kötülenen, haksız eleştirilere uğrayan, reddedilen Osmanlı Devleti’ne bugün sahip çıkılmaya başlandığını söyled..
Yangında dumandan etkilenen yaşlı şahıs kurtarılamadı Bursa'nın İnegöl ilçesinde iki katlı betonarme binada çıkan yangında, dumandan etkilenen kişi hayatını kaybetti.
Ertürk: Tahsilatımız 5 milyar dolar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Ahmet Ertürk, "Şu ana kadar 5 milyar doları aşkın tahsilat yaptık. Bu, Telsim’le birlikte 8 milyar doların üzerinde ..
« 1 2 3 4 5 6