2 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

2 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Civelek 'Doğan'da Doğan TV Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Doğan TV Yayın Grup Başkanı Murat Saygı tarafından yapılan açıklamaya göre, Doğan TV'nin yeniden yapılanma sürecinde Doğan TV Yay..
Kart borçlusunun umudu Meclis AKP ve CHP'liler önerge vererek, ödeme güçlükleri yaşayan kart borçlularına taksit kolaylığı ve faiz sınırlaması getirecek.
Enflasyon korkusu faizleri yükseltti Avrupa Merkez Bankası (AMB), beş yıllık aradan sonra ilk kez faiz yükseltti. Yüzde 2 ile tarihinin en düşük seviyesinde bulunan gösterge faizi, 25 baz pua..
Garanti'ye 525 milyon dolar Garanti Bankası A.Ş, havale akımlarına dayalı seküritizasyon işlemi çerçevesinde 525 milyon dolarlık dış finansman sağladı. Garanti Bankası'ndan İMKB'ye gönderilen..
İddaa'nın iki ortağı kaldı Teknoloji Holding, Spor Toto teşkilatının resmi bahis oyunu İDDAA'yı oynatan İnteltek İnternet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş.'deki yüzde 20 hissesini..
Avrupa parayı ayakkabıya harcıyor Malta, Güney Kıbrıs ve Lüksemburg dışındaki AB-25 ülkelerinin, 2004 yılındaki toplam ayakkabı harcamaları yaklaşık 61.8 milyar avro. Bu paranın yüzde 25'ini ..
IMF: Kaplan olabilirsiniz IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp ile Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Türkiye'nin Avrupa'nın kaplanı olabileceğini söyledi.
KDV, kayıt dışı azalınca inecek Devlet Bakanı ve başmüzakereci Ali Babacan, 2006 yılı başında yüzde 30'dan yüzde 20'ye indirilecek olan kurumlar vergisi oranının daha da indirilebilmesi için ..
Bütçe dengelerinde değişiklik yapılmıyor Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, bütçe dengelerinde değişikliğin söz konusu olmadığını söyledi. TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı tarafından düzenl..
Topbaş: Cevahir'e talip olan çok İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cevahir Alışveriş Merkezi'nin satışa çıkarıldığını ve ciddi talep olduğunu belirterek, "Elde edile..
CIA'e dava açılıyor Türkiye'ye iki uçuş Gizli CIA işkencehaneleriyle esir nakil uçakları yüzünden ABD'ye tepki artıyor. İnsan Hakları İzleme Örgütü, 26 'hayalet esir'in adını açıkladı. Avrup..
Kamikaze canından bezmiş Irak'ta 9 Kasım'da intihar saldırısı düzenleyen kadının adının Muriel Degauque olduğu açıklanırken, ülkesi Belçika'da 'tatlı garson'un Avrupalı ilk kadın canlı bomba'..
'Beyaz Kaide yaratılıyor' ABD'nin Washington Post gazetesi, Batılı istihbarat servislerinin başta Bosna olmak üzere Balkanlar'ı terör örgütleri tarafından atlama tahtası olarak kullanıldıklar..
Tahran'la yeni başlangıç İran'daki yeni yönetimin Türkiye ile ilk temasını gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Manuçehr Muttaki'yi üst düzeyde ağırlayan Ankara, Tahran'la izlenecek politikanın t..
ABD: İran'a baskı ve yaptırım uygulayın İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Muttaki'nin Türkiye'yi ziyaret ettiği sırada, ABD yönetimi tüm ülkeleri Tahran'a karşı yaptırım ve diplomatik baskıya da..
Rice: Türkiye çok önemli bir ülke ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi olarak atanan Ross Wilson, Senato'dan onay almasının ardından Dışişleri'nde törenle yemin etti. Törene katılan Dışişleri Baka..
Kürtlerin Kerkük ve petrol atağı Irak'taki Kürt bölgesi başkanı Mesud Barzani, Kerkük, Hanekin, Mahmur ve Şingal gibi kentleri 'Kürdistan'a katabilmek için 15 Aralık seçiminden başarıyla çıkm..
Kuzey Irak'ta İsrail'e bölge İsrailli emekli askerlerin, tarım uzmanı ya da mühendis sıfatıyla Türkiye üzerinden Kuzey Irak'a girip peşmergeleri eğittikleri öne sürüldü. Yediot Ahronot'un hab..
'Barış için Batı Şeria'yı vermeyiz' İsrail İşçi Partisi liderinin değişmesi sonrası Filistin'le barış gündemiyle erken seçime hazırlanırken, Başbakan Ariel Şaron Gazze'den çekilmenin aslında ..
AB teröre karşı strateji belirledi AB adalet ve içişleri bakanları, dün Brüksel'de yaptıkları toplantıda terörle mücadele stratejisi konusunda mutabakat sağladı. Türkiye'nin yıllardır dile ge..
2006 seçim yılı gibi Erken seçim tartışmaları gündemden düşmezken, iktidarın program ve hedefleri, muhalefetin meydanlara inme hazırlığı, 2006'nın seçim yılı gibi yaşanmasına yol açacak.
YAŞ'ta dört ihraç Yüksek Askeri Şûra (YAŞ) kış olağan toplantısında, dört askerin irticai faaliyet ve disiplinsizlik nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihracına karar verdi. Başbakan Erdo..
Şekerler artık amblemsiz TBMM'de kullanılan şeker ambalajları üzerindeki Meclis amblemi kaldırıldı. Yeni şeker ambalajında yalnızca 'TBMM' yazısına yer verildi.
Başbakan tam dokuz gün yok Başbakan Tayyip Erdoğan, muhalefetin 'turistik' diye niteleyerek eleştirdiği, Yeni Zelanda ve Avustalya'yı kapsayan dokuz günlük geziye bugün başlıyor.
Livaneli: TCK 301 değişsin Bağımsız İstanbul Milletvekili Zülfü Livaneli, yazar Orhan Pamuk hakkında açılan davayla gazeteci Hrant Dink'e verilen cezanın dayanağını oluşturan Türk Ceza Kanunu..
Kürtçe park ismi yasağı mahkemelik Diyarbakır'ın Kayapınar belde belediyesince yaptırılan 10 parka, belediye meclisi kararıyla '8 Mart', 'Peyas', '33 Kurşun', 'Zembilfıroş', 'Mem-u Zin', 'Jiy..
Kalemli için soruşturma kararı Feshedilen SHP'nin eski milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün Meclis lojmanlarında cinayete kurban gitmesini araştıran TBMM komisyonu...
Çiçek: Herkes hassas olsun Adalet Bakanı Cemil Çiçek, iki astsubayın 'bölücülük faaliyeti' gerekçesiyle tutuklandığı Şemdinli soruşturmasına herkesin hassasiyet göstermesini istedi.
'Kırmızı sokak' muamma gibi İçki tartışması alevleniyor. İçişleri, son genelgenin 'kırmızı sokak yaratmayacağı' iddiasında. Geçici ruhsat sahipleri tedirgin.
AK'den Güneş uyarısı Avrupa Konseyi (AK), AİHM'in Hulki Güneş ile ilgili yeniden yargılanmakararını uygulamayan Türkiye'yi uyardı. AİHM, Türk yargı makamlarının 'PKK üyesi olmak ve...
Şemdinli'ye aydın çıkarması Türkiye Barış Girişimi'nin (TBG) başını çektiği ve aralarında sendikacı, yazar ve gazetecilerin de yer aldığı 'aydınlar heyeti', Şemdinli'ye gidiyor.
Validen sonra iki kaymakam gitti İçişleri, Şemdinli olayları nedeniyle Hakkâri Valisi'nin ardından, Şemdinli ve Yüksekova kaymakamlarını da değiştirdi.
'Aileyi Türk usulü korumayın' uyarısı 'Bunları düzeltin' İçişleri Bakanlığı, 1998 tarihli Ailenin Korunmasına Dair Kanun'un, 'aileyi korumak' adına dikkate alınmadığını saptadı. Valiliklere ..
Tabela sınavından geçen yok Kent içinde kavşaklarda sürücülerin birbirlerine yol vermemesi nedeniyle meydana gelen trafik kazalarında artış görülmesi üzerine, Erzurum Emniyeti eğitim çalışmas..
15 üniversite için ilk adım Hükümetin 15 yeni üniversite kurulmasını öngören yasa tasarısı TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edildi. Ayrıca dört yeni tıp fakültesi açılması karara bağland..
Diyarbakır'da karanlık tablo Eğitim-Sen Diyarbakır Şubesi'nce hazırlanan, 'Diyarbakır'da eğitim sorunları ve çözüm önerileri' konulu raporda, bir tuvalete 200, bir laboratuvara ise 8 bin 700 ..
Trafikte üç kavga: Bilanço üç ölü Kentte 'yol verme, yolcu kapma ve trafik kazası' nedeniyle dün meydana gelen kavgalarda üç kişi öldü, sekizi yaralı olmak üzere 11 kişi gözaltına alındı.
Gondol sefasının faturası geldi! Başbakanlık, YÖK ve üniversiteler arasında sağlıkta yolsuzluk soruşturması kapsamında yoğun bir trafik yürütülüyor. Başbakanlık Teftiş Kurulu, Roche İlaç Şirk..
Sedat Simavi ödülü Toker'e Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) bu yıl 29'uncusunu düzenlediği 'Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu. 11 Aralık 1953'te yaşamını yitiren...
Sakık pişman olamadı PKK'nın eski üst düzey yöneticilerinden Şemdin Sakık'ın, Pişmanlık Yasası'ndan yararlanmak için yaptığı başvuru reddedildi. Diyarbakır 4 No'lu Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün..
Prof. Beyaz mahkûm Eski Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, gazeteci-yazar İsmail Nacar'a "İran ajanı" diyerek hakaret ettiği gerekçesiy..
Dört korucu için müebbet Şırnak'ın Silopi ilçesinde, 1995 yılında devletin verdiği zimmetli silahlarla kamu lojmanları ve İlçe Emniyet Amirliği'ne saldırdıkları iddiasıyla yargılanan üçü kard..
Kaplancılara mal iadesi yok Köln İdare Mahkemesi, Almanya'da yasaklanan İslami Cemiyet ve Cemaatleri Birliği'nin (İCCB) el konulan arsalarının devlete kalmasına karar verdi.
'Türk mucizesi' öldü Britanya'da yaşayan Zeynep ve Rahim Coşkun çiftinin omurga eğriliği nedeniyle yürüme engelli doğan 16 yaşındaki oğlu Cihan, Tarsus'taki bir özel hastanede geçirdiği bir d..
Göçebe erotik mağaza Atatürk Bulvarı'ndaki Karakoyun İş Merkezi'nde Kemal Özgen tarafından dört ay önce Eros-63 adlı erotik mağaza açıldı.
'Fadime' terk edildi: 'Temel' artık ikinci isim! Karadeniz'in yaygın isimleri gözden düşüyor. Trabzon Nüfus Müdürlüğü bilgileri: Son beş yılda kaydedilen 16 bin 457 çocuk içinde 'Fadime' yok...
Reklam gerçek oldu! Mizahçı Cem Yılmaz'ın sahte cips yapan 'Doktor' tiplemesiyle güldüren reklam filmi, İzmir'de gerçek oldu. Tarım İl Müdürlüğü ekipleri Gaziemir'deki Hasan Güven Caddesi'nde..
Eve yurt üzerinden dön! Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun (SHÇEK) eve dönüş projesi, ilginç bir hareketlilik başlattı! Hem çocuğunu yurda vermek isteyenlerin hem de yurttan almak ..
'Çocuk Köyü'ne AB'den ödül Urla'daki Barbaros Çocuk Köyü'nde, çocukların rehabilitasyonu için çekilen '35 mm'de Ben de Varım' adlı kısa film, AB destekli başarılı projeler arasına girdi. Ege ..
En hakiki Adana papağanı Kebapçı Ahmet Türker'in papağanı Şafak, acılı Adana kebap düşkünü. Türker, "Hemen hemen her gün ona özel boy kebap pişiriyorum. Yanında acılı şalgam suyu.
« » 1 2 3 4 5 6