18 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

18 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Van Gogh'un anısına ABD'li oyuncu Sienna Miller, bir kökten dinci tarafından öldürülen Hollandalı yönetmen Theo Van Gogh'un filmi 'Interview'ın yeniden çekiminde rol alacak.
80 yaşın öyküleri Bu yıl 80 yaşına basan edebiyatçımız Nezihe Meriç yeni bir öykü kitabıyla okurlarının karşısında.
Ortam iyice gerilecek Doğuştan insanüstü güçlere sahip, toplum dışına itilmiş mutantların maceralarını anlatan çizgi roman uyarlaması 'X-Men' serisinin üçüncü filmi hazır.
!f İstanbul kısa filmleri bekliyor !f İstanbul 2006 kapsamında düzenlenecek Kısa Film Yarışması için başvuru zamanı geldi.
Nedim Gürsel'in edebiyatta 40. yılı Nedim Gürsel, 2006'da edebiyattaki 40. yılını kutlayacak. Fransa'da Gürsel'in 40. yılı için ekim ayında bir dizi etkinlik düzenlendi.
'Tutunamayan' derbisi Süper Lig'de ilk yarının son maçında, 17 haftalık periyotta bir türlü istikrarı yakalayamayan iki takım Beşiktaş ve Trabzonspor karşı karşıya geliyor.
Fatih Tekke'nin silah sevgisi (!) Trabzonspor kafilesi dün öğle saatlerinde İstanbul'a gelirken havaalanında tuhaf bir olay yaşandı.
Nasır: Bilgili bizi küçümsüyor Beşiktaş'ta dün olağan Divan Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır...
Trabzonspor'da seçim bugün Trabzonspor Genel Kurulu dün başladı. İlk günde yapılan toplantıya üyeler fazla ilgi göstermezken başkan adayları Nuri Albayrak...
Yine Utah kötü yine Mehmet iyi Mehmet Okur'un takımı Utah Jazz, Doğu Konferansı'nın güçlü ekiplerinden Indiana Pacers'a deplasmanda 93-83'lük skorla boyun eğdi.
Hiç kimsenin, yağmurun bile Yıllanmış (ama şarap gibi tatlanmamış, tersine sirkeleşmiş) bir klişeyle 'Rekorbahçe' Türkiye'deki yayına kaldığı yerden devam ediyor.
'O her takımın taraftarı' Galatasaray'ın 100. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 100. Yıl Spor Şûrası, Galatasaray Üniversitesi'nde başladı.
Çökertmeden çıktı da Halil'im Bundesliga'da ilk yarının son haftasında Kaiserslautern, sahasında Wolfsburg'u 3-2 yenerken Halil Altıntop hat-trick yaptı...
Haislip'in smaçları ve İbo'nun üçlükleriyle... Potada 10. haftanın önemli maçında gülen taraf Fenerbahçe'yi 89-68 yenen Ülkerspor oldu.
'Kurulları sindiremedik' Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, toplum ve siyasi olarak üst kurullara 'yanlış bir bakış' olduğuna dikkat çekerek, "Bu tür kurumları he..
'Adam markajı yapın, kovalayın' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'de öngörülebilir ve sürdürülebilir bir ekonomik yapı artık kurulmuştur ve bu böyle devam edecektir.
Bütçeye 20 bin hayır DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin 2006 bütçesini protesto etmek için Ankara'da düzenlediği mitinge 20 bin kişi katıldı. Meclis'te görüşmeler sürerken Sıhhiye Meydanı'nda yapıl..
Hong Kong karıştı Dünya Ticaret Örgütü'nün (DTÖ), Hong Kong'da düzenlenen '6'ıncı Bakanlar Konferansı'na küreselleşme karşıtlarının gösterileri damgasını vurdu.
Fiş cezası 129 YTL Maliye Bakanlığı, 1 Ocak 2006 tarihinden geçerli olmak üzere vergi cezalarını yüzde 9.8 oranında artırarak yeniden belirledi.
'2006'da turist sayısı artacak' Türk turizmcileri 2004-2005 yılları arasında yakaladığı 'müthiş talep artışı'na karşılık 2006 yılına karamsar bakıyor. Turizmciler Avrupa'daki ekonomik durgunl..
IMF: Türkiye çok şey başardı IMF Birinci Başkan Yardımcısı Anne Krueger, son yıllardaki Türk hükümetlerinin reform programına 'etkileyici' bir bağlılık gösterdiğini...
'Telekulak'ta zor durumda ABD Başkanı Bush'un mahkeme kararı olmaksızın ABD vatandaşlarının telefonları ile e-postalarının izlenmesi emri vermesine her kesimden tepki yağıyor. Bush'un terörle..
Sınıra duvar örülecek Göçmenler ülkesi ABD'de çanlar artık göçe karşı çalarken, Temsilciler Meclisi, özellikle Meksika'dan kaçak göçmen akışıyla mücadeleye yönelik yasa tasarısını kabul etti.
Blair'den AB bütçesi uğruna büyük ödün Avrupa Anayasası'na Fransa ve Hollanda'daki referandumlarda 'hayır' denmesiyle felç olan, ardından 2007-2013 bütçesi üzerinde anlaşamayarak komaya gire..
Sinn Fein'de İngiliz casusu Kuzey İrlanda'da, IRA'nın siyasi kanadı olduğu söylenen Sinn Fein'in önde gelen üyesi Denis Donaldson, 20 yıldır örgütte Britanya adına casusluk yaptığını itiraf e..
Britanya'nın esir kampı Britanya'nın 2. Dünya Savaşı'nın ardından iki yıl boyunca Nazi esirlerine işkence yaptığı ve bazı esirlerin bu işkenceler sırasında öldüğü ortaya çıktı.
Hamas galip İsrail korkulu Filistin'de 25 Ocak'taki genel seçim öncesi büyük önem taşıyan Batı Şeria yerel seçimlerine Hamas damgasını vurdu.
Başkanlığa göz diken Mormon ABD'de Massachussets eyaletinin Cumhuriyetçi Valisi Mitt Romney'nin valiliğe aday olmayacağını açıklaması 2008'deki başkanlık seçimine aday olacağına yorulurken...
Sünniler 'zafer'i kutluyor Irak seçimine bu kez yoğun katılım gösteren Sünniler, Saddam'ın devrilmesi sonrası ilk defa 'zafer' kutlaması yapıyor.
KKTC'ye sığınan 'hain' Rum yazar Kıbrıs'ta 'Kanın Sesi' adlı kitabı ve belgeselinde, Rumların 14 Ağustos 1974'te Muratağa, Sandallar ve Atlılar köylerinde 126 Türk'ü katlettiğini gösteren yaz..
TSK, PKK'yı seviyor AB-Türkiye Karma Parlamento Eşbaşkanı Joost Lagendijk'ten orduya ağır suçlama: Askerler, Güneydoğu'da provokasyon yapmaya başladı. Ordu, PKK ile çatışmayı seviyor. Çünkü b..
Eski rektör ve eşine dava Eski Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Ayhan Alkış, eşi Doç. Dr. Zübeyde Alkış ve iki öğretim üyesi YÖK'ün de onayıyla yargılanacak. Zanlılar, bir proje için gönder..
Lojmanda köpek tartışması bitmedi Karayolları 9. Bölge Müdürü Abdullah Sabaz, 'lojmanda köpek besleyen bir mühendise 'Alt katta namaz kılıyoruz, evde köpek haram' diyerek lojmandan çıkmasını ..
Başbakan geç kaldı 'Fırsat verenler de suçlu' Başbakan Erdoğan, Orhan Pamuk'un önceki günkü duruşmasında çıkan olayları ve güvenlik önlemlerini eleştirdi: İsteyen elinde kartonunu açabilir, ..
Şiddet utanç verici Guardian: Türk hükümeti siyasi tehlikeyle karşı karşıya. The Independent: Türkiye reformları başaramayacak mı? The Times: Bina dışındaki kaotik ortamda Avrupa'nın değerler..
Yargı: İran terörist Zanlılar İran'da eğitildi Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok ve Muammer Aksoy cinayetlerini de kapsayan 'Umut davası'nın gerek..
Baykal: Hükümet yine seyirci kaldı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, hükümeti Orhan Pamuk davasında yaşanan olaylara 'seyirci' kalmakla suçladı.
Başarılı çocuk ev sahibi yapar Sekiz yıldır barakada yaşayan Tutal ailesine valilik ve belediye tarafından ev yaptırıldı.
Kokoreç tescillendi Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda 18 yıldır kokoreççilik yapan Mustafa Kuyucu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan üretim izni alarak, yaptığı kokoreci tescil ettirdi.
İstanbul'da da yedi yıldızlı otel Yabancı sermayeli dev gökdelen ve turizm merkezi projelerinin tartışıldığı İstanbul'da ilk yedi yıldızlı otel Pendik sahilinde yapılacak.
Arkadan vurulmuş Mardin Kızıltepe'de, 21 Kasım 2004'te 12 yaşındaki Uğur Kaymaz'ın babası Ahmet Kaymaz'la birlikte öldürülmesiyle ilgili davanın Eskişehir'de yapılacak yarınki duruşması önces..
'Uzlaşma zamanı' Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, saygı ve hoşgörünün, toplumsal barışı sağlamanın önkoşulu olduğunu belirterek, "Çatışma yerine uzlaşma ve hoşgörüyü yaşam biçimi ol..
Nikâhta suçüstü Evlenmek için 29 Kasım'da Seyhan Belediyesi Nikâh Dairesi'ne başvuran Çağatay Akyol, nikâh memuru İlyas Çakmak'ın kendisinden masraf dışında 100 YTL rüşvet istediği iddiasıyla..
En yaşlı insanın sırrı Charlie Chaplin ve Adolf Hitler ile aynı yıl doğdu. Kızıl Devrim'in olduğu yıl evlendi, 1949'da dul kaldı. Berlin Duvarı yıkılırken ağır hastaydı.
'Sigara tiryakisi kurban değil' Britanya'da sigara üreticilerine yönelik yüklü tazminat davalarının yolu kapanıyor.
812 'miras' içinde Mostar da var Bosna'daki Mostar Köprüsü, törenle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girdi.
John Lennon'u bebek ettiler John Lennon, ölümünün 25'inci yılında 'Action Man' oldu! 45 santimetrelik 'konuşan' Lennon bebeği, Amerikan Ulusal Koleksiyoncular Birliği'nin (NECA) internet site..
Yeni yıl nasıl geçecek? Astrolog Hakan Kırıkoğlu'na göre, burcu Akrep, yükseleni Yengeç olan Türkiye'yi 2006 yılında da sert mücadeleler bekliyor. Türkiye'de sol yeniden canlanacak, yeni l..
Savaşların atası Suriye-Irak sınırında beş yılı aşkın süredir devam eden kazıda, 5 bin 500 yıl önce istilacılar tarafından yerle bir edilen gelişmiş bir yerleşimin sırları gün yüzüne çıkıyor.
Böylesi 12 yılda bir kutlanıyor Binbir tanrılı Hindistan yine çok renkli bir bayramı kutlamaya hazırlanıyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7