18 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

18 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Töre komisyonu Güneydoğu yolcusu TBMM Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu, uzmanlarla yaptığı çalışmalardan sonra sahaya iniyor.
Kimse ‘bunu beraat ettir şunu tutuklat’ diyemez TBMM Başkanı Bülent Arınç, yazar Orhan Pamuk davasını takip eden AB parlamenterlerine sert çıktı.
Google’dan AOL’a bir milyar dolar Dünyanın önde gelen arama motorlarından Google, internet şirketi American On Line'ın (AOL) yüzde 5 hissesi için 1 milyar dolar ödeyecek.
TAV, bilişime el attı Atatürk Hava Limanı İşletmecisi TAV'ın çatısı altındaki şirketlerin bilgi sistemleri ihtiyacını karşılamak üzere yeni bir sistem hazırlandı.
Asya Finans 70 şubeye ulaştı Asya Finans, 8 yeni şube ile yurt genelindeki şube sayısını 70'e yükseltti. Asya Finans Genel Müdürü Ünal Kabaca, şube artışına paralel olarak personel sayılarını..
İşadamları Özbekistan’a fuarla girecek Türk yatırımcıları, son yıllarda gerçekleştirilen ekonomik atılımlarla Orta Asya'nın cazibe merkezi haline gelen Özbekistan pazarına fuarlarla girmeyi p..
Kaçak cep bloke edilince üreticiler hedef büyüttü Dünyanın iki numaralı GSM devi Vodafone’un Telsim’i almasıyla birlikte cep telefonu sektörü de hareketlendi.
İçeride satışlar azalıyor, Almanya’dan gelen soba siparişi 5 kat artış gösterdi Doğalgazın Anadolu’da çok sayıda ile yaygınlaşması soba satışlarını düşürüyor. Buna karşın Almanya’nın Türkiye..
Pamuğa 30 kuruş prim verilecek Tarımdan geçimini sağlayan yaklaşık 25 milyon kişiyi yakından ilgilendiren zirai ürünlerine bu yıl verilecek prim ödemeleriyle ilgili çalışmanın son aşamasına g..
DTÖ eylemlerinde bakanlar mahsur kaldı Dünya Ticaret Örgütü’nün (DTÖ), Hong Kong’da düzenlenen ‘6. Bakanlar Konferansı’nda küreselleşme karşıtı gösteriler şiddetlendi.
2006’da Türkçe kullanım kılavuzu vermeyen üreticilere ceza yağacak Yerli ve yabancı sanayi malları, yeni yılda Türkçe olarak basılan kılavuz ve uluslararası işaretleri taşıyan etiket olmadan ..
Yeşil kart korkusu hayvanları küpesiz bıraktı AB ile 3 Ekim'de tam üyelik müzakerelerine başlayan Türkiye, tarım alanındaki görüşmelerde ciddi sorunlarla karşı karşıya.
Yüksek vergi halkı denizden soğutuyor Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'de tekne ve yatlardan alınan yüksek vergiler halkı denizden uzaklaştırıyor.
Sağlık karnesi tarihe karışıyor Sosyal güvenlik sistemi sil baştan değişiyor. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı birleştiriliyor. Vatandaşlık numarası, tedavi ve ilaç almak için yeterli olacak.
Eski Rektör Ayhan Alkış, ‘usulsüz para harcamaktan’ yargılanacak Yıldız Teknik Üniversitesi’nin eski Rektörü Prof. Dr. Ayhan Alkış, üniversitenin Başbakanlık’a hazırladığı ‘Afet Yönetim Bilgi..
Baykal ve Teziç’e yargıyı etkilediği iddiasıyla suç duyurusu Van Rektörü Yücel Aşkın davasına katılan müdahil avukatlar, yargıyı baskı altına aldıkları gerekçesiyle CHP lideri Deniz Baykal, C..
Ağabeyinin intiharını araştıran kardeş Arpalı’nın bilgisayarı çalındı Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı’nın cezaevindeki intiharını araştıran kardeşi Dursun Arpa..
Zonguldak’ta kaçak ocaklar ile mücadele için özel ekip Zonguldak'ta yıllardır önlenemeyen kaçak ocaklarla mücadele için yeni bir ekip oluşturuldu.
Bursa Belediye Meclisi çatı katlarına izin verdi Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin çatı katlarına izin vermesi tartışma oluşturdu.
Kebapçı dükkânından yetiştirme yurdu çocuklarına özel ziyafet Bursa'da bir kebap salonu işletmecisi, şehrin en işlek bölgesinde bulunan dükkanını bir günlüğüne müşterilerine kapatarak Çocuk E..
Yağmur altında 10 saat ıspanak topladılar Bursa'nın Gürsu ilçesine bağlı Karahıdır köyünde yağmurlu havaya rağmen sabah saat 07.00'de işe başlayan kadınlar, tam 10 saat boyunca ıspanak topluy..
Barajların faaliyete geçmesi ile 25 bin hektar arazi suya kavuşacak Bursa’da 1991 yılında yapımına başlanan Babasultan ve Boğazköy barajları, ödeneklerin artması ile yüzde 85 oranında tamamla..
Askerlerin yaptığı köprü halkın hizmetine açıldı Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, 30 Ağustos’ta mıcır kamyonu geçerken yıkılan köprünün yerine 5’inci Kolordu Yüzücü Köprü Tabur Komutanlığı tara..
Fatih’in heykeli, fethe hazırlandığı yere kondu Tarihi kaynaklara göre Edirne’de doğduğu bilinen ve İstanbul’un fethi öncesinde tüm hazırlıklarını Edirne’deki Tophane bayırının olduğu mevkide..
TOKİ, Bilecik’te ikinci konut hamlesini başlattı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Bilecik’te ikinci konut hamlesini başlattı. 128’i dar gelirlilere olmak üzere toplam 530 adet yapılacak konutlar i..
Muhabbet ve İlim Derneği’nden kan bağışlama kampanyası Zonguldak’ta nisan ayında kurulan Muhabbet Kaynaşma İlim Yardımlaşma Derneği’nce kan bağışı kampanyası organize edildi.
Cehennemağzı Mağarası’na mitolojik kahraman Herkül’ün heykeli dikilecek Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Yunan mitolojisinde geçen Herkül’ün (Herakles) heykeli dikilecek.
Sosyal Hizmetler’den Kütahya Cihan’a tebrik Kütahya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, bağlı kurumlar olan çocuk yuvası, yetiştirme yurtları ve huzurevine katkılarından dolayı Cihan Ha..
Emet’te MYO’nun yeni binasının temeli atıldı Kütahya'nın Emet ilçesinde vatandaşların büyük gayretleriyle hayata geçirilen ve önümüzdeki eğitim-öğretim sezonunda bin öğrenciye hizmet verilmes..
Bursa’da lodostan bir günde 133 zehirlenme Bursa'da önceki gece saatlerinden itibaren başlayan ve hızı saatte 45 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle, sobadan sızan karbonmonoksit gazından 133 ..
‘Oturmaya değil iş üretmeye geldik’ Uzun yıllar Devlet Su İşleri (DSİ) ve Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde üst düzey bürokrat olarak çalışan ve geçtiğimiz günlerde Bursa İl Özel İdare Genel..
TÜBİTAK’tan Çırağan Koleji öğrencilerine matematik ödülü Gebze Özel Çırağan Koleji, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen 13. Ulusal Bilim Olimpiyatları’..
Yollardaki başıboş hayvanlar, araç sürücülerini zor durumda bırakıyor Kimi şehirlerde yollarda serbestçe gezinen başıboş hayvanlar trafiği tehdit ediyor. Kapıkule yolunda hayvanların sebebiye..
Ayaklarıyla resim yaparak hayata tutundu 5 yaşındayken kollarını biçerdövere kaptıran Ayşe Işık, ayaklarıyla resim yaparak hayata tutundu.
Milyonluk tekneler görücüye çıktı İstanbul Dünya Ticaret Merkezi CNR Fuar alanında 25. kez deniz tutkunları için kapılarını açan Uluslararası İstanbul Boat Show Fuarı, deniz ve tekne tutkunla..
‘Büyük şehirde yaşayanlar kendini daha yalnız hissediyor’ Büyük şehirlerde; yabancılaşmanın daha farklı ve güçlü olduğunu aktaran Prof. Dr. Zehreddin Aslan, buralarda yaşayanların daha yalnız..
Belediye, Pakistan’a 100 ton yardım gönderdi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Pakistan'daki depremzedelere, özel uçakla çeşitli yardım malzemesi gönderdi.
Belediyeden ‘Dünden Bugüne Ümraniye’ sergisi Ümraniye Belediyesi, Ümraniye'de çekilmiş, ‘ilçe tarihi' temalı fotoğrafları toplama kampanyası başlattı.
Kadıköy-Kartal metrosuna ilk kazma yarın vurulacak İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan Kadıköy-Kartal Raylı Toplu Taşıma Sistemi P..
‘Türkiye, bu sene 21 milyon turisti geçecek’ Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin (TYD) Conrad Otel'de verdiği akşam yemeğine katılarak bir konuşma yap..
Soğuk ve yağışlı hava donduruyor İstanbul Valiliği, hafta sonundan itibaren şehri etkilemesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın olumsuz etkileri ve alınabilecek önlemler konusunda vatandaşlara..
Ciple polisten kaçarken kaza yaptılar Beşiktaş'ta, trafik uygulaması sırasında 'dur' ihtarına uymayan bir cipi takibe alan polis ekipleri, uzun süren kovalamacanın ardından bir otomobile çarp..
İslam, dünyaya doğru anlatılmıyor Fransız Le Monde gazetesinin Türkiye Temsilcisi gazeteci Nicole Pope, İslâm toplumlarının kendisini dünyaya doğru bir biçimde anlatamadığını söyledi.
İki şüpheli, Şişli’yi Teksas’a çevirdi Şişli’de, kullandıkları otomobilden etrafa rastgele ateş eden 2 kişi güçlükle kontrol altına alınabildi.
Gençler birayla başlıyor, sonra alkolik oluyor Son günlerde kamuoyunu meşgul eden içki tüketimi hem yol açtığı trafik kazaları hem de ailelerde çözülmelere sebep olduğu için sürekli gündemde...
İşkur, sanayicinin vasıflı işçi ihtiyacını eğitimle karşılayacak Devlet İstatistik Enstitüsü’nün verilerine göre Türkiye’de işsizlik oranı yüzde 10 dolaylarında bulunuyor.
Chat, evlilikleri yıkıyor Son yıllarda internetin hızla yaygınlaşması evli çiftlerin yaşadığı sorunların arasına bir yenisini daha ekledi: İnternette karşı cinsle chat (sohbet) yapmak.
Heykeltıraş Moore’un dev eseri çalındı Ünlü İngiliz heykeltıraş Henry Moore’un (1898-1986) 5 milyon doları aşan değerdeki dev bronz heykeli çalındı.
Ankara Film Festivali’nden Atıf Yılmaz’a ödül Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında verilen geleneksel Aziz Nesin Emek Ödülü’ne bu yıl yönetmen Atıf Yılmaz layık görüldü.
CRR, Moskova’nın solistlerini ağırlıyor Yuri Bashmet’in yönetimindeki Moskova Solistleri, bugün Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7