17 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

17 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kınay'dan adaya 50 milyon dolar Magic Life'ı geçen yıl TUİ'ye satan Cem Kınay, turizm sektörüne üç büyük proje ile dönüyor.
Elçiden mesaj var ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, ilk basın toplantısında, İran'ın çok büyük bir tehlike olduğu ve...
Le Pen: Ahmedinecad şoke etti İran lideri Mahmud Ahmedinecad'ın "İsrail, haritadan silinmeli", "İsrail Avrupa'ya taşınsın" ve "Yahudi soykırımı İs..
Katılım sevinci Irak seçiminde, Sünnilerin de sandığa gitmesiyle yüzde 70'i bulan katılım yetkilileri sevindirdi. Ne var ki hile iddialarının da ardı arkası kesilmedi. Sünni gruplar ve Türkme..
Fransa'da çağrı: İktidar tarihi rahat bıraksın Fransa'da sömürgeciliğin övülmesini öngören yasa etrafında kopan tartışma, 'Ermeni soykırımı' gibi tarihe dair hükümleri de etkileme yolunda.
Litvanya kınandı Baltık ülkesi Litvanya'nın önceki günkü parlamento oturumunda 'Ermeni soykırımı'nı destekleyen karar kabul ettiği öğrenildi.
Arap erkeğine Saddam stili Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in mahkemeye meydan okuduğu davası, İstanbul'daki Kürt asıllı terzisi Recep Cesur'u Batı basınının ilgi odağı haline getirirken...
Bush'un hediyesi trafikte Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi, işe müttefiki ABD Başkanı George W. Bush'un geçen ayki...
Zerkavi elden kaçırılmış ABD'nin kellesine 25 milyon dolar koyduğu 'Kaide'nin Irak şefi' Ebu Musab el-Zerkavi'nin geçen yıl Felluce'de yakalandığı ama kim olduğu bilinmediği için bırakıldığı ..
Bush'tan telekulak ABD Başkanı George Bush'un 11 Eylül'ün hemen sonrası Ulusal Güvenlik Kurumu'na (NSA) mahkeme kararı olmaksızın şüphelileri gizlice izlenmesi talimatı verdiği ortaya çıktı.
Cherie Blair Rumlara karşı Britanya Başbakanı'nın eşi Cherie Blair, Kıbrıs Rum Yönetimi'nin, Meletiu Apostolidi'nin KKTC'deki arazisine ev inşası suçuyla dava ettiği Britanyalı Orams çiftinin..
Sydney plajı için alarm Avustralya'nın Sydney kentinde beyaz gençlerin ırkçı saldırıları ile Ortadoğulu gençlerin misillemeleri sonrası dini liderler, bir kilisede toplanıp barış çağrısı yapt..
Güçlendirmeye katkı zorunlu TBMM'ye sunulan kat mülkiyeti kanunu tasarısı, binaları depreme karşı güçlendirme giderlerine kat maliklerinin katılımını zorunlu tutuyor. Ortak gidere katılmayanı..
Başbakan günlük tutarmış Devlet Bakanı Aydın anlattı: "Başbakan Erdoğan uzun yıllardır günlük tutar. Bakanlar Kurulu dahil, tüm önemli toplantı ve gezilerini gün gün not ediyor. Müth..
Nakşi şeyhini ziyaret etti Başbakan Tayyip Erdoğan, AKP İl Başkanlığı'nın düzenlediği bir program için bulunduğu Konya'da...
Astsubayların itirazına ret Hakkâri'nin Şemdinli ilçesindeki bombalama olayına karıştığı iddiasıyla tutuklanan astsubaylar Ali Kaya ile Özcan İldeniz'in tutukluluk haline yapılan itiraz redde..
Emniyet: PKK için uzlaştık Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, FBI ve CIA başkanları ile görüşmelerde PKK'nın 'öncelikli tehdit' olduğu konusunda mutabakata varıldığını söyledi.
'Böyle eziyet görmedik' Yargıtay Başkanvekili Osman Şirin, yeni ceza yasalarını birdenbire önlerinde gören yargıç, savcı ve avukatların Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir eziyetle karşılaştı..
Savunmaya özgürlük yolu Danıştay, avukatların polis ve jandarmada bulunan soruşturma dosyalarını incelemelerini izne bağlayan düzenlemeye onay vermedi.
Babacan: Artık iç gündem yok Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, içki yasağı gibi tartışmaların AB'ye yansımasının Türkiye'de yeni bir sürecin ifadesi olduğunu...
Teziç: Dönemimde fişleme yapılmadı YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, kendi döneminde öğretim üyelerinin fişlenmediğini söyledi.
Bazen ölüme koşulur Türkiye'de yılda 60-70 bin kişi ani ölümlerle hayata veda ediyor.
Forması üstünde veda etti Yemekten sonra girdiği havuzda nefes açma denemesi yaptığı sırada ölen 26 yaşındaki yüzücü Batu Karakaş, memleketi Bartın'da toprağa verildi.
Kaçırılan kuzenler serbest Eski Batman Milletvekili Burhan İsen'in dört gün önce PKK'lılarca kaçırılan iki yeğeni dün serbest bırakıldı.
Dev bayrak rekor kırdı İncesu ilçesindeki paraşüt atlama sahasına Şehit Teğmen Hasan Bak adının verilmesi ve burada şehitler için yaptırılan anıtın açılışı için dün tören düzenlendi.
Nüfus pazartesi 6.5 milyar Fransa'nın Milli Demografik Çalışmalar Enstitüsü (INED), gelecek pazartesi günü dünya nüfusunun 6.5 milyarı bulacağını açıkladı.
'Aspartam'a yasak yok Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, 1960 yılında kullanılmaya başlanmasından bu yana tartışmalara neden olan yapay tatlandırıcı...
Lojmanda köpek davası Makine mühendisi İlhan Kayhan, oturduğu Karayolları lojmanında iki köpek beslediği gerekçesiyle müdürüyle davalık oldu.
Öğretmenler: Artık nöbet yok Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in, öğretmenlerin haftada en fazla 15 saat çalıştıkları yönündeki iddiaları üzerine Anadolu Eğitim Sendikası (AES) üyeleri...
15 kişilik servisten 30 yaralı çıktı Elbeyli ilçesinde öğrenci servisi ile karşı yönden gelen kamyon yoğun sis nedeniyle kafa kafaya çarpıştı. Kamyondaki iki işçi öldü üç işçi yaralandı.
'Aleyna benim her şeyim' Gözleri görmediği için annesinin dört yıl önce terk etmek istediği Aleyna için açtığı velayet davası Karşıyaka 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nce reddedilen Sevgi Dağ...
Havalimanının suç makineleri Atatürk Havalimanı'na yurtdışından gelen yolcuları evlerine kadar takip eden ve eşyalarını taşıma bahanesiyle yaklaşarak hırsızlık yapan yedi çocuk yakalandı.
Üniversitelerde bıçaklar konuşuyor Üniversiteler yeniden kaynamaya başladı. Aralık ayı içinde İstanbul, Muğla, Karaelmas, Karadeniz Teknik ve Fırat üniversitelerinde öğrenciler arasında çatış..
Çakıcı'ya 14 yıl hapis Cezaevindeki suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'ya yeni ceza çıktı. Çakıcı, Karagümrük Spor Kulübü Lokali'ne silahlı saldırı davasında 'azmettirici'likten 14 yıl dokuz a..
1.5 yılda 1002 holigana işlem yapıldı Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un yürürlüğü girdiği...
Hangisi Türklüğe hakaret? 'Ya sev, ya terk et' Şişli Adliyesi'nin önü saat 08.00'de yerli ve yabancı gazetecilerle doldu. Ardından AB parlamenterleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri geld..
Çiçek: Suçlu basın AB'nin büyük hassasiyet gösterdiği Orhan Pamuk davasının Adalet Bakanlığı'nın görüşünün gelmemesi nedeniyle ertelenmesi siyasette farklı değerlendirmelere neden oldu.
Protestocular 'şiddeti' sevdi Şişli 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava, 'protesto rezaletine' sahne oldu.
AP üyeleri: Kötü bir gün Orhan Pamuk davasını izlemek için Türkiye'ye gelen Avrupa Parlamentosu üyeleri şu görüşleri dile getirdi...
AB: Davanın düşmesi gerekli Avrupa Birliği Dönem Başkanlığı, yazar Orhan Pamuk hakkında açılan davanın düşmesini ümit ettiğini bildirdi.
'Sorumluluk hükümetin' Orhan Pamuk'un yargılanması ve duruşma sonrası yaşanan olaylara siyasi partiler farklı tepkiler gösterdi.
Dünya medyası takip etti Orhan Pamuk'un dün başlayan duruşması dünya basını tarafından da yakından takip edildi.
Çok bekletirse erkek Kadınlar hamilelik için ne kadar uzun süre çaba gösterir ve beklerse, erkek çocuk sahibi olma ihtimalleri de o kadar artıyormuş.
Vakko'dan konsept mağaza Moda devi Vakko'nun Nişantaşı'ndaki dört yeni mağazası 'Vakko Shoes&Bags, Vakko Couture, Vakko Wedding ve Vakkorama V2K', önceki gece 'Şampanya Gecesi'yle açıldı.
'Kırık kalbin' hediyesi, pırlanta ABD'de 'reddedilmiş' âşık, 15 bin dolar değerindeki nişan yüzüğünü, otomobilinin kapılarını kilitlemeyen bir adamın aracına bıraktı.
Bush ve Blair'den inek pandomimi Britanya'daki Madame Tussauds Müzesi Noel sergisi için ABD Başkanı George W. Bush ve Britanya Başbakanı Tony Blair'in balmumu kopyalarını 'pandomim ineği' kıl..
Ruh sağlığı da mideden geçiyor Depresyon, panik atak gibi birçok ruhsal hastalıktan hem korunmak hem de bu rahatsızlıkları hafif geçirmek için doğru beslenme çok önemli.
Eğitime katkı konseri TÜRKİYE Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) Korosu, Devlet Korosu Sanatçısı Şef E. Uğur Urşan yönetiminde "Ulusal Eğitime Katkı" amacıyla yarın saat..
Piriştina Bursu elemeleri tamam BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin vereceği aylık 100 YTL'lik Ahmet Piriştina Eğitim Bursu için başvurular değerlendirildi. 33 bin 500 üniversiteliden yaklaşık 26 bin 5..
İzmir'de çevre sorunu yok mu? İZMİR İl Genel Meclisi'nde, bu yıl Çevre Müdürlüğü'ne bütçeden pay ayrılmadı. CHP'li üye Serdar Değirmenci, geçen yıl tahsis edilen 1 trilyon liraya el bile sürü..
« » 1 2 3 4 5 6