17 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

17 Aralık 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Marmaris kaçak artezyen cenneti Marmaris Belediyeler Birliği'nin (Mariç Belbir) yaptırdığı araştırma, ilçenin kaçak artezyen cenneti olduğunu ortaya koydu. İlçe genelindeki 642 kuyudan sadece..
Tanrıça ressamı Konak'taki AKM'de açılan ve İzmir'in ilk sanat fuarı olma özelliğini taşıyan EeArt'a İstanbul Pera Sanat Galerisi de iki ressamın eserleriyle katıldı. "Anadolu'da Kadın" temas..
Özdilek'e yine itiraz İnciraltı'nda 7 yıldır süren Özdilek Alışveriş Merkezi ve Crowne Plaza tartışması, Mimarlar Odası İzmir Şubesi'nin yeni itirazıyla bir kez daha başladı. Oda yönetimi, Da..
Küçük trafikçiler işbaşında Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde, Namık Kemal İlköğretim Okulu Trafik ve İlkyardım Kulübü öğrencileri, giriş-çıkış saatlerinde, okul önündeki geçitte trafiğe yön ver..
Yeni yılı daha güzel karşılayın İZMİR'DE Balçova Termal Tesisleri bünyesindeki Seba İnstitue&SPA Wellness Merkezi yılbaşına özel kampanya düzenledi. İşletmeci Seda Basaloğlu, birçok fırsat su..
Tarihi semt için el ele Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği'nin geleneksel yeni yıl gece Kültürpark Tenis Kulüp'te yapıldı. Dernek Başkanı Dilek Olcay'ın ev sahipliği yaptığı geceye Kona..
Cennetin son koyları için el ele mücadele Bodrum ve Gökova'daki koyların da kiralanarak turizme açılmak istenmesi tepki topladı. Sivil toplum örgütleri engel olmak için çalışma komitesi kurdu..
İngiltere yüz nakline başlıyor Fransız doktorların, köpeği tarafından yüzü parçalanan bir kadına yarım yüz nakli yapmalarının ardından İngilizlerin de gelecek yıl tam yüz nakli ameliyatı gerç..
Vücudundaki saçmalarla yaşayacak Artvin'in Şavşat ilçesinde avcılar tarafından vurulan ve yaralı olarak insanlara sığınan yavru ayı Ümit, kafasına ve omzuna isabet eden 12 saçmanın kritik nok..
Kudüs'ün bölünmesine destek geldi Yapılan bir ankete göre İsrailliler'in neredeyse yarısı, Filistin'le yapılacak barış karşılığında başkentleri Kudüs'ün ikiye bölünmesine razı. Yedioth Ahrono..
Lübnan'da 'ölüm listesi' iddiaları Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesinin ardından arkaya arkaya gelen suikastler ülke basınında "öldürülecek Suriye karşıtları" listesinin yayı..
'Soykırım yasasını kaldırın' Fransa'da 19 tarihçi sözde Ermeni soykırımı yasasının kaldırılması taleplerini içeren bir deklarasyon yayımladı. Tarihçiler, tarihçilerin karar vermesi gereken ko..
Kerkük'te yine hile iddiaları İlk kalıcı hükümeti seçmek için pazar günü sandık başına giden Irak'ta oy sayımı sürüyor. Yetkililer, seçmenin yüzde 70'ine yakının oy verdiğini belirtti. Kesin ..
Zerkavi yakalanıp bırakılmış Başına 25 milyon dolar ödül konan dünyanın en çok aranan teröristlerinden Ebu Musab El Zerkavi'nin geçtiğimiz yıl Iraklı askerler tarafından yakalandığı ortaya çı..
Bush'un hediyesini çok sevdi Japonya Başbakanı Junichiro Koizumi, kendisine bir ay önce ABD Başkanı George W. Bush'un hediye ettiği Segway'i çok sevmiş olmalı ki ofisine bile onunla gidiyor....
Irkçı saldırıları o durduracak Aralarında Avustralyalı oyuncu Cate Blanchett'in de bulunduğu birçok ünlü, ülkenin güneyindeki şiddet olaylarına karşı "hoşgörü ve sukunet çağrısında bulundu. G..
KKTC davasında avukat olacak İngiltere Başbakanı Tony Blair'in avukat eşi Cherie, üstlendiği bir davayla yine ülkesinin gündemine oturdu. Bayan Blair, Rum yönetimine karşı İngiliz Yüksek Mahk..
Gorilin aşkı gişede söndü Hollywood tarihinin yapımında en çok para harcanan 6'ncı filmi King Kong, açılış hasılatında bekleneni veremedi. Amerika'da geçtiğimiz hafta gösterime giren film açı..
Zayıf bebek tuza düşkün Amerika'da yeni doğan bebekler üzerinde yapılan bir araştırma, az kilolu bebeklerin tuzlu yiyecekleri şişman doğanlara oranla daha fazla tercih ettiklerini ortaya koyd..
Bebeğini üçüncü kattan atıp kurtardı Amerikalı anne Foxe, apartmanda yangın çıkınca bir aylık oğlunu kurtarmak için camdan aşağıya attı. Aşağıda ise tesadüf eseri beyzbol takımının top tutucu..
'Batıdaki İslam anlayışını değiştirdi' Türkiye'deki siyasi gelişmeleri yakından izleyen Yunanistan'da, Türkiye'deki İslam hareketini mercek altına alan bir kitap yayımlandı. Kitabın yazarı, İ..
Başkan onayıyla telekulak Avrupa ülkelerinin vatandaşlarını "terör şüphelisi" olduğu gerekçesiyle gizlice kaçırarak uluslararası yasaları ihlâl etmekle suçlanan ABD, kendi vatandaşlarının "se..
'Kolpacılardan değilim' 'İktidara yürüyüş' parolası ile yollara çıkan Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, ilk durağı Erzurum'da Başbakan Erdoğan'a yüklendi. Dadaş Sineması'nda düzenle..
Arınç'a 'Mavi Kitap' yanıtı TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın Ermeni soykırımı iddialarını anlatan "Mavi Kitap" ile ilgili girişimleri sonuçsuz kaldı. Arınç'ın kitaptaki iddiaların asılsız ve geçe..
Erdoğan cumayı kadınlarla kıldı Kadınların cuma namazını kılması konusundaki tartışmalar sürerken Konyalı kadınlar, Başbakan Erdoğan'ın da bulunduğu Selimiye Camii'nin avlusunda cuma namazı k..
'Sihirli değneğimiz yok' ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Ross Wilson, ilk basın toplantısında, PKK ile mücadele konusunda işbirliğinin daha da artacağı mesajı verdi. Ancak "Siz 20 yıldır uğra..
Yeni gündem: Anasır-ı İslamiye Erdoğan, şehit aileleri dernekleri temsilcileriyle görüşmesinde, Atatürk'ün Nutuk'ta, "Anasır-ı İslamiye'den (İslam unsurları) bahsettiğini" söyledi. Başbakan T..
Turist sayısı 20 milyonu aşarak yeni bir rekor kırdı Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı ocak-kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 21.1'lik artarken, ilk kez 20 milyon ..
Toyotasa'nın 2010 hedefi liderlik Toyotasa Genel Müdürü İbrahim Orhon, Türkiye'de uzun vadedeki hedeflerinin pazar liderliği olduğunu söyledi. Toyota Yaris'in yenilenen modelinin tanıtıldığı ..
Kiptaş'tan ayda 950 YTL'ye ev Kiptaş'ın dar ve orta gelirliye yönelik satışa sunduğu 90 metrekarelik 1340 dairede faiz oranı yüzde 0.20 ile yüzde 0.67'e kadar çekildi. Bugüne kadar 25 bin kon..
Karayipler'de zengine özel villa yapacak! Magic Life'ı satıp ortadan kaybolan Cem Kınay, Karayipler'de aldığı adayla dönüş yaptı. Bu adada 300 villa ve iki otel yapacak olan Kınay, villaların..
Yelkenler Boat Show Fuarı'na İstanbul Boat Show Fuarı, bugün açılıyor. Ziyaretçiler, fuarda 5 bin YTL ile 4 milyon Euro arasında değişen tekne ve yatları bir arada görebilecek. Uluslararası İ..
Ekonomik program sokağa yansıyor Bakan Ali Babacan, ekonomik programın sokağa yansımadığı eleştirilerine yanıt verdi: "Türkiye'de hangi gelir grubuna bakarsak bakalım, emeklisi, memuru, işçis..
10 bin kişiyle denetime geliyoruz radara takılmayın Maliye Bakanı Unakıtan vergi denetmenlerinin sayısının 10 bine çıkartılacağını belirterek uyardı: "Mazeret yok. Artık Maliye radarının altı..
IMF ile helalleşme sırası bizde Brezilya ve Arjantin IMF'ye olan borçlarını kapatacağını açıklayınca tüm gözler Türkiye'ye çevrildi. Rezervleri 47 milyar dolar olan Türkiye'nin elini cari açı..
Japonya, 240 $'a karpuz satıp ihracattan 2 milyar $ kazanıyor Teknoloji dünyasının liderlerinden Japonya tarıma da el attı. Ülke ihracatını yaptığı 'lüks meyve' satışından yılda 2 milyar dola..
Türkiye'den Kerkük uyarısı Irak'ta yapılan seçim sırasında Türkiye'nin Kerkük ve çevresindeki seçimleri yakından takip ederek ortaya çıkan usulsüzlük iddiaları için Irak yönetimi ve ABD nezdi..
Kürtler İstanbul'a itiraz edecek Irak seçimleri için Türkiye'de kurulan sandıklarda Türkmenlerin "oy patlaması" yapması, Iraklı Kürt grupları ayağa kaldırdı. Ankara ve İstanbul'da kurulan dör..
'Biz mutlu bir aileyiz' Eşinin "Şiddetli geçimsizlik" nedeniyle 11. Aile Mahkemesi'ne boşanma ve tazminat davası açıp tüm malvarlığına ihtiyati tedbir koydurduğu belirtilen Niğde Valisi Gündü..
Şehit babası evlat acısına dayanamadı İskenderun Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Basın Sözcüsü Selahattin Karakaya (62) iki evladının acısına dayanamayarak intihar etti. Yaklaşık 6 yıl önce as..
Koray için artık engel kalmadı Engellilerin iş hayatına kazandırılmasına yönelik bir kampanya için garson pozu veren down sendromlu 22 yaşındaki Koray Ayan için mizansen gerçek oldu. Down sen..
Palamut çok, hamsi yok Karadeniz'de son yılların en bereketli palamut sezonu yaşanırken balıkçılar hamsi avında istediğini bulamadı. Son 20 yılın rekorunu kıran palamut bolluğuyla ilgili olar..
Çakıcı dokuz yıl daha cezaevinde Karagümrük Spor Kulübü Lokali'ne yönelik silahlı saldırı emri vererek 15 kişinin yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle yargılanan Alaattin Çakıcı, "müessir ..
Polise çarpıp kaçtılar Dur ihtarına uymayıp kaçmak isterken çarptıkları polis memurunun ağır yaralanmasına neden olan araçtan üç üniversite öğrencisi çıktı. Araçta boş bira şişeleri bulundu. ..
Küçük Hasan'a ikinci ilik nakli de abladan Dünyada daha önce 4 kişide görülen ve vücuttaki bağışıklık sistemini yok eden CD3 Reseptör Defekti hastalığına yakalanan Hasan'a ikinci ilik nakli b..
Modacıların yeni gözdesi Allah yazılı aksesuar Kolye, yüzük ve vazo tasarımlarında Allah'ın adı yer alıyor. İlgi gören aksesuarlar ilahiyatçıları böldü. Kimi "Taşınmasında sakınca yok" derken..
At yarışları 1.AYAK: Bu grup için yeterli performansı bulunan DEÇENBEY ile beklenmedik zamanlarda ters sonuçlar alabilen KÖRFEZ arasında geçmesini beklediğim mücadeleye KOCADAĞLI, KIZIMAY, KI..
Ordan burdan şurdan... Biraz da seçimden Altı ay önce Ankara'nın beş yıldızlı otellerinden birinde iki önemli şahsiyet bir araya gelir.Derwall 'den ders
Gökhan ve Ümit Süper Lig'in ikincisi, üçüncüye konuk oluyor. Ortada orta saha yok. İlk 45 dakika boyunca Kayseri sürekli arkadan şişirdiği toplarla Yalçın'ı hedef aldı. Orta sahada hiç top ya..
San Antonio son nefeste NBA'de geçen sezonun şampiyonu, Ortabatı Grubu lideri San Antonio Spurs, deplasmanda Minnesota Timberwolves'u 90 - 88 mağlup etti. San Antonio'da Michael Finley, 21 sa..
« » 1 2 3 4 5 6