16 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

16 Aralık 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dönen otel rekoru The Marmara Antalya Hoteli, 'dünyanın, temelinden dönen ilk ve tek binası' olarak rekorlar kitabına girmeye hazırlanıyor.
Savaş karşıtı ABD'liler fişleniyormuş Amerikan NBC televizyonu, Savunma Bakanlığı (Pentagon) hakkında inanılmaz bir bilgi ortaya çıkardı. Habere göre Bakanlık, Irak Savaşı karşıtı Amerikalıla..
Bayan Blair KKTC'yi savunacak İngiltere Başbakanı Tony Blair'in avukat eşi Cherie Blair, Kıbrıs Rum kesiminin, bir Rum'un KKTC'deki toprağı üzerine ev yaptıkları gerekçesiyle mahkemeye verdiğ..
Avrupa "telekulak" yasasını kabul etti Avrupa Parlamentosu terörle mücadele kapsamında telefon kayıtlarının verici şirket tarafından en az 6 ay saklanmasını, polise erişim yetkisi sağlanmasın..
Şov dünyasının 'dayak' sorunu Babasının yıllarca annesini dövdüğünü açıklayan ünlü şarkıcı Christina Aguilera, ABD'de kadınlara sığınma evi yapılması için 200 bin dolar bağışladı. Deniz Akkay..
'Tango için iki kişi lazım' Pazar günü başlayacak Türkiye ziyaretine hazırlanan NATO Genel Sekreteri Scheffer, NATO-AB arasındaki "Kıbrıs gerilimi" için bu ifadeyi kullandı. NATO Genel Sekret..
Şaron Kudüs'ü bölecek Yardımcısı, İsrail Başbakanı'yla ilgili ilginç bir iddia ortaya attı: Fiİistin tarafının barış sağlaması karşılığında Kudüs'ü iki başkent olması için ikiye bölecek... An..
İran'ın 'şüpheli kabine'si İnsan Hakları Örgütü, iki bakanın 1980'lerde siyasi cinayetlere karıştığını öne sürdü. AP vekilleri ise "Yahudiler Alaska'ya taşınsın" diyerek kriz çıkaran İran'ın ..
'Cumhuriyet düşmanı' tartışması TBMM Genel Kurulu'nda, MİT Bütçesi görüşülürken, CHP İstanbul Milletvekili Ali Kemal Kumkumoğlu, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'i kastederek "Siz bir cumhur..
Yüce Divan'da gözyaşı Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanları Cumhur Ersümer ile Zeki Çakan'ın yargılandığı Yüce Divan'da tanık olarak dinlenen işadamı Ahmet Yıldız'ın, Ersümer'in kendisine ..
Sezer'in imzasını kaldırdılar CHP lideri Deniz Baykal, imam hatip öğrencilerine bir dönem açık lisede okumaları halinde, üniversitede istedikleri alanı seçme hakkı tanıyan Açık Öğretim Lisesi..
Rehn: Yargılanan Orhan Pamuk değil, Türkiye Avrupa Birliği Komisyonu Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, bugün yapılacak duruşmada mahkemenin, yazar Orhan Pamuk'u değil Türkiye'yi yargılaya..
"Mehmetçiğin anlamı 'Küçük Muhammed'dir" Şehit ailelerini kabul eden Başbakan Erdoğan, "Askerine Mehmetçik adını veren başka bir ülke, bir devlet yoktur" dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiy..
Direnişçiler çark etti Iraklılar dün ilk kalıcı meclisi seçmek için sandığa gitti. Direnişçilerin tavır değişikliği nedeniyle seçimler tahmin edilenden daha sakin geçti. Irak halkı, Saddam Hü..
İhalesiz iş, tren kavgasını 'hız'landırdı Ulaştırma Bakanı Yıldırım ile Anavatan lideri Mumcu'nun Meclis'te tartışmasının arkasında, hızlı tren projesinde Alarko-OHL grubuna 194 milyon Euro'l..
Dünya finans devi Merrill Lynch, Türkiye'ye geliyor Avrupa'da sadece İngiltere, Almanya, İtalya, İspanya ve İsviçre gibi gelişmiş ülkelerde yatırım bankası iştiraki olan Merrill Lynch, Türkiy..
'Tüpraş ile iddiamız yurtdışına taşındı' Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Tansaş ve Yapı Kredi Bankası'nı satın alarak perakende ve finans alanındaki konumlarını sağlamlaştırdı..
Para eve, devler gayrimenkule yöneldi Herkes ev alma derdine düşünce, holdinglerin gayrimenkul yatırımlarına ilgisi de arttı. Ülker-Akfen ile ortaklaşa Levent'te residence yapacak. Doğuş, dar..
'Gelir 2014'te 12 bin dolara ulaşır' TÜSİAD ile DPT'nin ortak çalışmasına göre, kişi başına gelir en iyimser senaryoyla 2014'te 11 bin 908 dolara ulaşacak. Bu rakam yine de AB'nin altında kal..
Kardeş Kınay turizme 'kişiye özel tatil'le döndü Türk turizmine 'herşey dahil tatil' kavramını kazandıran ancak sektörden uzaklaşan Cem Kınay'ın ardından kardeş Kınay, kişiye özel turizm pake..
Devlet, 'santral sende kalsın, fiyatı indir yeter' dedi Enerji Bakanlığı, yap-işlet-devret santrallerini yap-işlete çevirecek bir önerge hazırladı. Amaç bu sayede elektriği ucuzlatabilmek......
THY, 2008'de dünya ile rekabet edecek THY'nin aldığı 59 uçaktan 3'ü teslim edildi. Başbakan Tayyip Erdoğan, THY'nin 2008 yılı sonunda 120'yi bulacak uçak sayısıyla Avrupa'nın en genç filoları..
Yıldız olduk, Moody's yeni anladı Moody's gibi kredi derecelendirme kuruluşlarına göre, Türkiye borçlanma açısından yatırım yapılamaz ve spekülatif bir ülke Yatırım yapılamaz ülke Türkiye, GE..
Avrupa Yakası zirveden inmedi atv'nin beğeniyle izlenen dizi filmi "Avrupa Yakası," 14 Aralık Çarşamba günü yine ekrana damgasını vurdu. Gülse Birsel'in senaryosunu yazıp, başrolü Ata Demirer..
Aşırı alkollü yakalandı İstanbul Şişli'de uygulama yapan trafik polisleri, sabah saat 04.00 sıralarında bir cipi durdurdu. Araçta ünlü popçu Pınar Aylin ile karşılaşan polis sanatçıdan evrakl..
Üç öğretmen üç hayat... (1) Sevda Öğretmen ağlattı Öğretmenlik yaptığı Tüpraş Çok Programlı Lisesi'nde geçtiğimiz hafta teneffüste aniden beyin kanaması geçirip hastaneye kaldırılan edebiyat ..
Diyet ürünlerinde tehlike Aspartamdan imal edilen tatlandırıcıların İngiltere'de yasaklanması gündemde. Çevre Komisyonu, yaklaşık 6 bin gıda ürününde kullanılan maddenin kansere yol açabilece..
Yağış öğrencilerin hayatına maloldu Kuşadası'na giden üniversiteli gençleri taşıyan otobüs Afyon'da yağış nedeniyle kayarak iki takla attı. 2 öğrenci öldü, 40 öğrenci yaralandı. Ankara'dan Ku..
Taşı toprağı altın trafiği arapsaçı İstanbul trafiği art arda gelen kazalar ve bitmeyen yol çalışmaları nedeniyle içinden çıkılmaz bir hâl aldı. Yollarda saatler harcayan vatandaş isyanda. İs..
Yurttan yönetmen çıktı Halkalı Yetiştirme Yurdu'nda kalan 14 yaşındaki Yasin Gül, 49 ülkeden 400 çocuğun katıldığı Amsterdam'daki kısa film yarışmasında 12'nci oldu. İstanbul Halkalı Yetiştir..
Çıldırmaya az kaldı! "Futbolun ruhu ölüyor" diye bitiyor elektronik posta...Karakter tahlili zorlamaları-2
$'a koştular IAAF 2005 sezonunda en çok para kazanan sporcuları açıkladı. Adeta dolar basan sporcular listesinde bayanlarda Rus Lebedeva, Erkeklerde ABD'li Gatlin ilk sırada yer aldıHaber tur..
Çeyrek altını kaptı: 3-0 Beşiktaş, Avrupa Bayanlar CEV Kupası üçüncü tur rövanş mücadelesinde ilk maçta 3-0 yendiği Slovak Doprastav Bratislava'yı yine set vermeden devirdi. Güle oynaya galib..
Süreyya'ya büyük şok! GSGM Ceza Kurulu tarafından teşkilat mensuplarına hakaretten bir yıl hak mahrumiyeti cezasına çarptırılan Süreyya Ayhan'ın hocası ve eşi Yücel Kop'un antrenörlük belgesi..
Trabzon yarı maratonu! Bordo-mavililer'de üç başkan adayı Divan Kurulu'na listeleriyle başvurdu, pazar günkü seçim için saatler sayılmaya başlandı. İlk etapta İskender Önal'ın tecrübeli kadro..
Kartal mat oldu Beşiktaş, Galatasaray maçının tekrarı için yaptığı talepten vazgeçti. Değişiklik sırasındaki anlaşmazlığın hakem hatasından kaynaklandığını geç de olsa anlayan yönetim, dilekç..
Telsim'e Yunan ortak Yunan telekomünikasyon devi Intrakom'un Telsim'e yüzde 10 oranında ortak olacağı belirtildi. Intrakom şirketinin sahibi Sokratis Kokkalis, dün Atina'da yaptığı açıklamada..
Nüfus yapısı rekabet gücü veriyor İtalyan iş forumu Ambrosetti tarafından hazırlanan 'Avrupa'nın Entegrasyonunu ve Rekabet Gücünü Artırmak' başlıklı raporda Türkiye'nin rekabet gücünün demogr..
Moody's'in not artırımına sakin karşılama Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin YTL ve döviz cinsi kredi notunu B1 (B+) seviyesinden Ba3 (BB-) düzeyine çıkarması p..
Ciner, Yüce Divan'da 'ticari sır' anlattı Turgay Ciner, eski bakanlar Ersümer ve Çakan'ın yargılandığı Yüce Divan'da tanıklık yaptıYırcalı, Dünya Odaları'na başkan seçildi
Airbus tanıtımında hurma ve viski servisi THY'nin yeni aldığı Airbus'ların tanıtım uçuşunda, yolculara hurma ve viski servisi yapıldı. Başbakan Erdoğan, tören sonrası, adı içki tartışmalarıyl..
Yoksulun sağlık primi devletten Genel sağlık sigortası uygulamasında, ödeme gücü olmayanlar, sigortalı çalışmayanlar ve aylık geliri asgari ücretin üçte birinden az olanların primlerini devle..
Yakış: İçki yasağından geri adım atılabilir TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış, AKP'li belediyelerin içki yasağı uygulamalarını AB ile müzakere süreci açısından yol kazası olarak nite..
DYP'li Celal Adan'ın evinin önünde bomba Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'ın Beykoz Paşabahçe'deki villasının kapısında patlamamış el bombası bulundu. İstanbul dışın..
Eski bakan Yücelen'in oğullarına dava Eski İçişleri Bakanı ANAP'lı Rüştü Kazım Yücelen'in oğulları Hakan ve Ali Yücelen'in de aralarında bulunduğu 11 kişi hakkında "Kaçak sigaraları Tekel ban..
'Kürtler kendi kaderlerini tayin edebilmeli' DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk, "Hangi ülkede olursa olsun Kürtlerin kendi kaderlerini tayin hakkına sahip olması gerekiyor" dediDemirel'den dil ve köke..
'Âlem'in kaderi 'kedi'de 'Tayyipler Âlemi' karikatürü davası, Erdoğan'ın 'kedi' olarak tasvir edildiği davanın sonucunu bekleyecekBaykal: Geldikleri gibi gidecekler!
'Ermeni tabusundan yakındım' Pamuk, "1 milyon kişi öldürüldü derken, 1915'te Ermenilerin başına gelenleri kastettim" diye konuştuWilson, mesaj verip önceliklerini sıraladı
Bu şarkılar dostluk için CANDAN Erçetin, müzik yaşamının 10. yılında bir 'arşiv albüm'le sevenlerinin karşısında. Yunanistan'la farklı dillerde paylaştığımız ortak melodilerden oluşan albümün..
Filede çifte zafer Voleybolda Avrupa'da çifte sevinç yaşadık... Beşiktaş Bayan Takımı, Konfederasyon Kupası 3. tur rövanş maçında, Slovakya'nın D.Bratistava takımını 3-0 yenerek çeyrek finale..
« » 1 2 3 4 5 6