15 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

15 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şeker fabrikası sezona yetişecek Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) tarafından satın alınan Adapazarı Şeker Fabrikası'nın 2006 yılının Eylül ayına kadar onarılarak çalışır hale get..
Profesörlüğü mahkeme kararıyla geri alındı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Bülent Tokat'ın dekanlık ve profesörlük unvanları..
Kerkük’teki şüpheli Kürt seçmenlere son dakika vizesi Türkmen ve Arapları kızdırdı Irak, Amerikan işgalinin ardından bugün üçüncü kez sandık başına giderken Kerkük’te kente sonradan yerleşen ..
Bush: Irak'a yanlış istihbaratla girdik ABD Başkanı George Bush, Irak’a girmeden önce "aldıkları istihbaratın çoğunun yanlış" olduğunu kabul ederek savaşa girme sorumluluğunun kendisinde oldu..
[HABER İZLENİM] Iraklı Kürtler güçlerini korumak için birleşti ABD’nin Irak’ı işgalinden sonra Irak halkı bugün 3’üncü kez sandığa gidiyor. Ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağına pek ..
Pentagon, psikolojik savaş için 400 milyon dolar ayırdı Amerikalıların orduya katılımını teşvik için 1,35 milyar dolarlık reklam sözleşmesi yapan ABD Savunma Bakanlığı, ilginç ‘yatırımlarına’..
Büyükanıt: ABD’ye icazet almak için gelmedim Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, "ABD’ye icazet almaya gitti" şeklindeki iddialara sert tepki gösterdi.
Avrupa, İsrail’i kurmak için soykırım uydurdu İsrail hakkındaki açıklamalarıyla gündeme oturan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, iç ve dış tepkilere rağmen bu söylemlerini daha da sivril..
Danimarka’da Roj TV dosyası savcılığa verildi Türkiye’nin kapatılmasını istediği Roj TV için Danimarka ilk yasal adımı attı. Ankara’nın ısrarlı takibi üzerine terör örgütünün yayın organı hak..
Avrupa Parlamentosu’ndan ‘telekulak’ yasasına onay Avrupa Parlamentosu (AP), terör ve organize suçlarla mücadele çerçevesinde telefon, kısa mesaj ve elektronik posta kayıtlarının saklanmasına..
Komünist rejim suçuna Nazi muamelesi yolda Avrupa, komünist rejimleri de Nazi yönetimleri gibi soruşturmaya ve yargılamaya hazırlanıyor.
Fransız tarihçilerden ortak bildiri: Ermeni soykırımı yasası iptal edilsin Ermeni soykırımı iddialarını 4 yıl önce parlamentosunda kabul eden Fransa, kendi sömürge geçmişi tartışılınca ‘mecli..
Irak’taki seçim yasağı çocuklara yaradı Irak halkı, ocak ayındaki geçici parlamento seçimleri ve ekimdeki anayasa referandumunun ardından üçüncü kez sandık başına gidiyor.
İşgalin ardından dönüm noktaları 20 Mart 2003: Koalisyon güçleri Bağdat’a bomba yağdırdı. İşgal kuvvetleri güneyden Irak’a girdi.
Kar az yağdı, turizmde iptaller gündemde Yaz dönemini verimli geçiren turizm sektörü, kayak merkezlerine beklenen karın bir türlü yağmaması sebebiyle sıkıntılı günler geçiriyor.
‘Kimse faiz ve kurda taviz beklemesin, fena yanılır’ Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, 2006'dan itibaren enflasyon hedeflemesine geçilmesindeki nihai amacın, 'insanların günlük kara..
Domates serada 15 kuruş pazarda 1 Yeni Türk Lirası Rusya'nın ‘Akdeniz sineği'ni gerekçe göstererek alımı yasaklamasıyla geçen yaz zor günler geçiren domates üreticilerini şimdi de İspanya'nın..
Doğu’daki KOBİ’ler ihracatı İstanbul’dan öğrenecek İstanbul Ticaret Odası (İTO), terörün gölgesinde kalan ekonomik sorunlara dikkat çekmek ve hiç ihracat yapmamış KOBİ’lerin ihracata ilk adım..
Telekom çalışanına dört yıl içinde kamuda iş imkanı Meclis Ulaştırma Alt Komisyonu’nda görüşülen Elektronik Haberleşme Yasa Tasarısı’na eklenen bir maddeyle, Oger Telecom ile imzaladığı sözle..
İngiliz basını: Vodafone’un Telsim’e verdiği fiyat pahalı İlk altı aydaki 42,5 milyar dolarlık satış geliriyle dünyanın en büyük mobil telefon şirketi olan ve 27 ülkede faaliyet gösteren Voda..
‘Telsim, tarihi boyunca potansiyelinin altında işletildi’ İngiliz Vodafone şirketi, satın almanın 2006 yılının ilk üç ayı içinde tamamlanmasını umuyor.
Bütçe açığı 2006’da gündemden düşebilir Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, son üç yılda mali disiplin sebebiyle hedefledikleri bütçe açığının beklentilerin çok altında gerçekleştiğini, bunun 2006'..
IMF: Faizdeki düşüş yavaş da olsa sürer IMF Türkiye temsilcisi Hugh Bredenkamp, Merkez Bankası'nın kısa vadeli faizlerindeki indirimlerin 2006 yılında şartlara bağlı olarak bu yıldan ‘daha az..
Tofaş’ın 500 bininci Doblo’su banttan indi Koç Holding-İtalyan Fiat ortaklığı Tofaş, Bursa’daki fabrikasında çifte gurur yaşadı.
Çalıntı ‘cep’ler susuyor, kayıt işlemleri bitmeyenlere ikinci mesaj gönderilecek Yaklaşık 18 milyon kaçak cep telefonunun kayıt altına alınması için tanınan süre 13 Aralık’ta sona erdi.
Çalık, Türkmenistan’da üç hastane inşa etti Çalık Grubu’na bağlı GAP İnşaat, Türkmenistan’da Sağlık Bakanlığı binası ile üç hastane yaptı.
Emekli vergi iadesini TL yazabilecek Gelir İdaresi Başkanlığı isteyen emekli, maluliyet, dul ve yetim aylığı alanların vergi iade bildirimlerini TL üzerinden de düzenleyebileceklerini açıklad..
Toyota, ‘ihracat yıldızı’ ödülü aldı En büyük ihracat hamlesini gerçekleştiren Toyota, ‘yılın ihracatçısı’ ödülü aldı.
Moody’s de notunu BA3’e yükseltti Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Türkiye’nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu B1’den BA3’e yükseltti.
‘Gülen, haksız ve gerçek dışı iddialara maruz bırakıldı’ Gazeteci Hasan Cemal’in Cumhuriyet Gazetesi’nde yaşanan iç savaşı anlattığı kitapla ilgili tartışmalar sürüyor.
Arjantin’deki diyalog konserine büyük ilgi Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te diyalog konseri düzenlendi. Organizasyona Arjantin Türk Dostluk Vakfı da katıldı. "Demokrasi ve Dinlerarası Di..
Meslek liselilere üniversite kapılarını açan yönetmeliğe eğitimcilerden destek Meslek liselerinden ayrılanlarla bu liselerden mezun olan öğrencilerin genel lise mezunu olabilmesi için değişti..
Öğretmen, gasp yaptığı iddiasıyla tutuklandı Erzurum'un Ilıca ilçesinde bir lisede öğretmenlik yapan U.Ç, bir arkadaşı ile birlikte 3 bin 77 YTL gasp ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.
TRT’cinin katil zanlısı: Asıl mağdur benim Adana’da darp edilerek öldürülen TRT kamera kontrolörü Serdar Aslanoğlu’nun (33) katil zanlısı, "Asıl mağdur olan benim." dedi.
Cep telefonu gaspçılarına 36’şar yıl ceza Cep telefonu gasp ettikleri iddiasıyla yargılanan 3 sanıktan 2’si 36’şar, 1’i 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
İnşaat halindeki cami çöktü Nebiler Mahallesi'nde yapımı devam eden caminin kubbesi çöktü. Çökme sırasında işçilerden Mustafa Yılmaz, Yasin Kara, Ordu Kumru, Yüksel Doğancı, İsmail Vergili v..
Fehriye Erdal için uluslararası girişim İade edilmediği gibi, Belçika’da da yargılanmayan Sabancı suikastı faillerinden Fehriye Erdal’la ilgili sorun ikili ilişkilerle çözülemeyince, Türkiye ..
Ambulansta içki âleminde yakalandılar Beyoğlu’nda polis kontrolünden kaçan özel bir şirkete ait ambulansta içki alemi yapan 2 şoförle, yabancı uyruklu 2 kadın yakalandı.
Emekleyerek raylara çıkan bebeğe tren çarptı Erzurum’un Horasan ilçesinde, emekleyerek demiryoluna çıktığı belirtilen bebek, trenin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
‘AB, Erdoğan davasına da ilgi göstermeliydi’ Yazar Orhan Pamuk davası için Türkiye’ye gelen Avrupa Parlamentosu (AP) Yeşiller Grubu üyeleri, "Keşke Avrupa, Tayyip Erdoğan’ın geçmişteki davası..
‘Balkaner, bir değil binlerce kez suçlu’ Yurtbank’ın eski sahibi Ali Avni Balkaner’in, ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘ihtisalen zimmet’ suçlarından 16 yıl 5 ay 27 gün hapis ve 1 milyon 336 bi..
[HABER İZLENİM] Rektör Yücel Aşkın kendini savunurken YÖK’ü ele verdi Üniversiteye ilişkin ciddi bir yolsuzluk soruşturması olmasına karşılık ideolojik platforma çekilerek ‘rejim meselesi’ ha..
Tuna: Arpalı intihar etmedi, öldürüldü! Duruşma savcısı Sezgin Kanmaz, tahliye talebinde bulunurken, mahkeme Aşkın hakkındaki suçun vasıf ve mahiyetini dikkate alarak oyçokluğuyla tutukluluk ..
Sağlık Bakanlığı, Türk gribinin cinsini araştırıyor Sağlık Bakanlığı, özellikle kış aylarında sıkça rastlanan gribin cinsini belirlemek için düğmeye bastı.
25 YTL’lik yardımın dağıtımında izdiham Gaziantep ve Şunlıurfa'nın Siverek ilçesinde 25 YTL çocuk yardımı almak isteyenler izdihama sebep oldu.
Oyuncak silahlarını toprağa gömdüler Bursa'da bir grup çocuk, İnsan Hakları Haftası etkinlikleri kapsamında oyuncak silahlarını toprağa gömdü.
Belçika’da Müslüman bir kadın ‘yılın kişisi’ seçildi Belçika'da yayımlanan Knack dergisi, kendisi yüzünden ölüm tehditleri alan patronuna zarar gelmemesi amacıyla istifa eden genç bir Müslüma..
Sanatçılar korsana çözüm için Ankara’da İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay gibi Türkiye'nin en ünlü simaları, korsana çözüm bulmak amacı ile dün Meclis'teydi.
1,5 milyon tsunamizede hâlâ çadırda yaşıyor Hint Okyanusu’nda 216 bin kişinin ölümüne sebep olan deprem ve tsunami felaketinin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, yaklaşık 1,5 milyon kişi hâl..
Gürcistanlı şairin köpeği kulağını yedi Gürcistan’ın meşhur şairlerinden biri olan Kote Kubanaişvili’nin evinde beslediği köpeği, kulağını kopararak yedi.
« » 1 2 3 4 5 6