15 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

15 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kürtler birlik değil Kuzey Irak'ta, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile Kürdistan Yurtsever Birliği'nin (KYB) oluşturduğu Kürt ittifakından ayrılan Kürdistan İslam Birliği (KİB), saldırıları..
Ahmedinecad gerilimi büyüyor İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, "İsrail haritadan silinmeli" ve "İsrail Avrupa'ya taşınsın" çağrılarına...
Cenazede Suriye'ye öfke BM'ye eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin ölümünden Şam'ı sorumlu tutan ikinci rapor sunulurken...
Çin'in kalem inadı ASEAN zirvesinde Çin Başbakanı Ven Ciabao, Japon savaş suçlularının tapınağını ziyaret eden Japon Başbakanı Juniçiro Koizumi'ye, 'Kalem kılıçtan keskindir' dedirten tavır k..
Sydney'de kilise yakıldı Avustralya'nın Sydney kentinde beyaz gençlerin ırkçı saldırılarına Ortadoğulular misillemede bulunurken, son olarak Türklerin yoğun yaşadığı Auburn semti karıştı.
Batı Trakya için kampanya Yunanistan'ın 1955-1998 arasında 'Helen soyundan olmadıkları' gerekçesiyle vatandaşlıktan çıkardığı 80 binden fazla Batı Trakya Türkü Avrupa Konseyi nezdinde kampany..
Pire'de Türk işçiye ayrım Yunan İş ve İşçi Bulma Kurumu (OAED), Pire'deki tersane işçileri arasında ayrım yapıp Batı Trakya Türk'ü 470 işçiye ödemesi gereken primleri vermedi.
Bush karşıtı tişörte izin ABD'de bir lise öğrencisi, üzerinde Bush resmi ve 'uluslararası terörist' yazısı bulunan tişörtüyle okula gitmeye hak kazandı.
ABD Masri'ye para önermiş Alman parlamentosu, CIA faaliyetlerini görüştü. İçişleri Bakanı Wolfgang Schauble, selefi Otto Schily ile ABD Büyükelçisi Dan Coats'un görüşmesine açıklık getirdi.
Türbanlı kadın 'yılın kişisi' Belçika'nın Knack dergisi, kendisi yüzünden ölüm tehditleri alan patronunu düşünerek istifa eden türbanlı bir Müslüman kadını 'Yılın Kişisi' seçti.
Sigara yasağı iyi karşılandı Şişli'de alışveriş yerleriyle eğitim-sağlık kuruluşları sigara yasağına, kafe ve lokantalar da ayrı bölüm şartına bir ayda uyacak. İşletmeler tedirgin, ama itiraz..
Öğretmen de bunu yaparsa... Ilıca Çok Programlı Lise'nin felsefe öğretmenlerinden 29 yaşındaki Ulus Çeliker ile arkadaşı 30 yaşındaki Murat Kurt...
'Kadına kalkan cop' için 33 yıl İstanbul'da 8 Mart eylemcilerini döven 54 polis için altı ayla 33 yıl arasında hapis istendi. Gerekçe: Yetkilerini aşmak ve copları usule aykırı kullanmak.
İlk L tipi cezaevi açıldı Türkiye'nin ilk L tipi cezaevi, Sakarya'nın Ferizli ilçesinde açıldı.
İntihara niyet lince kısmet Eşi tarafından terk edilen Şefik Al, aynı yerde ikinci kez intihar etmek isteyince çevredekilerin tepkisiyle karşılaştı.
Batman'da kayıp gerginliği Eski ANAP Milletvekili Burhan İsen'in yeğenleri Yunus ve Maşuk İsen, önceki akşam otomobille Kozluk ilçesinden Örensu Köyü'ndeki tarlalarına giderken kayboldu.
TV baskınında beşinci gözaltı Bölgesel kanal Ege TV binasına zorla girip, canlı yayımlanan 'Futbol Dosyası' adlı programın sunulduğu stüdyoyu bastıkları...
Cami kubbesi çöktü: 8 yaralı Merkeze bağlı Nebiler Köyü'nde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle geçen yıl yıkılan Nebiler Camii'nin yeni inşaatı dün akşam kubbe bölümüne beton atılırken çö..
Mecburiyetten tek yanlı... İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Karadoğan, bugün başlayan 'Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi Gerçekler' adlı sempozyumun...
Küçük kıza zorla fuhuş Ula ilçesinin Gökova beldesinde, 15 yaşındaki F.A. ile para karşılığında cinsel ilişkiye girdikleri iddia edilen yedi kişi ve küçük kızı erkeklere pazarladığı öne sürül..
Bir çivi çaktı banyoda öldü İzmir'de 41 yaşındaki Seracettin Çolakoğlu, fotoğraf asmak için salon duvarını deldikten sonra banyoya girdi ve cereyana kapılıp öldü. Çünkü matkabın parçaladığı k..
Bu onur Ralfi'ye ait İran'dan yurda eroin sokulduğunu ve İstanbul'a götürüleceği istihbaratını alan Hakkâri polisi, Yüksekova'da bir otomobili durdurarak arama yaptı.
Kapkaççılara iftira attılar! Konak ilçesinde iki yaralama olayındaki 'kapkaç' iddiasının yalan olduğu ortaya çıktı.
Cep telefonu gaspçılarına 36 yıl Çok sayıda cep telefonu gasp ettikleri iddiasıyla yargılanan üç sanıktan ikisi 36'şar, biri ise 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
'Açık lise' için kavga 2006 sınavına yetişiyor Milli Eğitim, Açıköğretim Lisesi Yönetmeliği'ni değiştirerek, imam-hatiplilerin katsayı engelini aşacak formülü yürürlüğe soktu. Böylece mezunl..
'Dünya işaret bekliyor' Avrupa Parlamentosu (AP) ile TBMM arasında danışma organı görevi yapan Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Joost Lagendijk, Orhan Pamuk'la ilgili davanın...
Çiçek: Dosya gelmedi Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yazar Orhan Pamuk'un yarın görülecek duruşması öncesi, dava dosyasının henüz kendisine ulaşmadığını açıkladı.
'Asıl hakaret TCK 301' Amerika'da yayımlanan Houston Chronicle gazetesi Orhan Pamuk'un yargılanmasını eleştiren bir yazı yayımladı.
Ankara'da korsan zirvesi toplanacak Korsan yayınla mücadele için Ankara'ya gelen sanatçılar, Anıtkabir'i ziyaret etti.
Batman'da beş cadde ve beş semtte içki yok AKP'li belediyelerin içkili yerlerle ilgili başlattığı uygulamalar tartışma yaratırken, başkanı DEHAP'lı olan Batman'da da içkili yer açılamayacak y..
Bütçede atışma vaktiydi Bütçe görüşmelerinde sert tartışmalar yaşandı. CHP lideri Baykal, "Yolsuzlukta din, iman olmaz. İhalelerde minarelere kılıf uyduruluyor" dedi. Anavatan lideri Mumcu, "..
Büyükanıt: TSK yalnız Atatürk'ten icazet alır ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Peter Schoomaker'ın daveti üzerine gittiği Washington'da temaslarını sürdüren...
Bahçeli: Kandil'de görünmeliyiz... AKP'ye ve Irak'taki Kürt federal oluşuma destek olan ABD'ye tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye bir gece Kandil'de görünmeli&..
Diyanet: Bahar tek çiçekle olmaz Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu, Başbakan Erdoğan'ın 'Din toplumun çimentosu' sözünü yorumladı: "Kimlik sırf dinle açıklanmaz. Baharı tek çiçekle getirmek y..
Meclis de çözemedi Eski İzmir milletvekillerinden Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün 14 yıl önce TBMM lojmanlarında öldürülmesini araştırmak için...
İkitelli'de tecavüz İkitelli'deki Ekin Sanat Merkezi'nin çalışanı S.A.'ya, önceki gün kimliği belirsiz üç kişi tarafından kaçırılıp tecavüz edildiği ileri sürüldü.
Fehriye için yeni girişim Türkiye, Özdemir Sabancı suikastının faili Fehriye Erdal'ı ne iade eden ne de yargılayan Belçika'yı Avrupa Konseyi Suç Sorunları Komitesi'ne şikâyet edecek.
Aşkın'a tahliye yok Bire karşı iki oy Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Yücel Aşkın dahil 10 sanığa açılan davanın ilk duruşması yoğun tartışmalara sahne oldu. Mahkeme heyeti, 'üniv..
Enkazda iki ayın hikâyesi Kaslarının çoğu erimiş, konuşamıyor ve zihinsel olarak zarar görmüş, ama doktorlar, donmuş moloz yığınının altından...
Mars için prova yaptılar Hiçbir sağlık sorunu olmadığı halde tam iki ay, bir kez bile ayağa kalkmadan yatmak mümkün mü? Bilim uğruna bunu yapan 12 kadın, şimdi ayakta dolaşmanın keyfini çıkar..
Onlar 'unutulmuş' çocuk BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), dünyada her yıl doğan 150 milyon çocuğun üçte birinin nüfus kaydının dahi tutulmadığını açıkladı.
Tempo, 19. yaşına 418 sayfayla girdi Türkiye'nin en çok satan haftalık haber dergisi Tempo, yayın hayatındaki 19. yılını İstanbul Modern'de düzenlenen görkemli bir geceyle kutladı.
Guatemala'da Maya hazinesi Guatemala'da, Mayalara ait en eski duvar resimleri ortaya çıkarıldı. Amerikan New Hampshire Üniversitesi profesörlerinden William Saturno...
Zehirli teflon için ceza Teflon yapımında kullanılan zehirli bir kimyasalı bildirmemekle suçlanan ABD'nin DuPont firması, Çevre Koruma Kurumu (EPA) ile vardığı anlaşmada 10.25 milyon dolar ta..
Belçikalılar yolda Belçika Seyahat Acentaları Birliği (ABTO), seyahate çıkan her üç Belçikalıdan birinin Türkiye'ye gittiğini açıkladı.
Bakanlıktan eşcinsellere görev HIV, tüberküloz ve sıtma gibi hastalıklarla mücadelede gelişmekte olan ülkelere maddi destek veren Küresel Fon Merkezi...
Çağımızın en modern hastalığı Michael Jackson, Kim Basinger, Abraham Lincoln ve Cher'in ortak noktalarının ne olduğunu biliyor musunuz? Muhtemelen onların da paylaşmak istemeyecekleri bu orta..
Emlak&Mortgage Lüks villalarla gecekondular komşu oldu!. İstanbul şehir merkezi dışında inşa edilen lüks konut ve villa projeleri, duvarlarla örülü yaşam alanlarında dış dünyayla bağı tamamen
Kaçak telefonlar bugün kapanıyor Telekomünikasyon Kurulu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, II. Başkan Galip Zerey ve ile GSM İşletmecilerinin Genel Müdürleri ve diğer yetkilileriyle bir araya gelere..
"Uzan'ın anapara borcu kapandı mı?" TMSF'nin Telsim'in satışından tahsil ettiği 2.3 milyar dolarla birlikte Uzanlar'ın İmar Bankası'ndan kaynaklanan 6.1 milyar $'lık anapara borcunun kapanıp ..
« » 1 2 3 4 5 6