14 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

14 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bilim olimpiyatlarında madalyaları yine Samanyolu, Yamanlar ve Fatih topladı Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) düzenlediği 13. Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda madalyala..
32 eski Egebanklının yetkisi kalktı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Egebank'ın 32 eski yöneticisinin imza yetkilerini Egebank davasında yargılanmalarından dolayı geçici olarak kaldı..
İş Bankası’na 400 milyon dolar kredi İş Bankası, 13 ülkeden 29 bankayla, 400 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisine ilişkin anlaşma imzaladı.
Asimo artık çay servisi yapıyor Japon otomobil üreticisi Honda'nın geliştirdiği Asimo, artık eskisine göre daha becerikli.
Kent Gıda, İngiliz Cadbury’ye geçiyor Dünyanın en büyük şekerleme şirketi Cadbury Schweppes, Kent Gıda'daki yüzde 65 olan payını yüzde 95'e çıkartarak, Kent Fabrikası'nı hem şekerleme hem de ..
Vergi iadesi zarfından 7 ton hurma çıktı Gaziantep Vergi Dairesi, geçen yıl verilen fiş ve faturaların incelemesinde gerçek dışı beyanlarla karşılaştı.
20 dakikada ‘cep’ten kredi alınabilecek Akbank'ın Cep Kredi uygulamasıyla Türkiye'de ilk kez cep telefonu ile 20 dakikada kredi alınabilecek.
‘2006 yılında kriz değil, büyümenin aynı şekilde sürmesini bekliyoruz’ Büyüme rakamları iş dünyasını ümitlendirdi. 2005’in Temmuz-Eylül döneminde gerçekleşen yüzde 7,3’lük büyümeyi değerlendi..
Hyundai, yatırım için Yalova’ya yöneldi Avrupa pazarına yönelik Çek Cumhuriyeti ya da Türkiye’de 1,2 milyar Euro yatırımla otomotiv fabrikası yapmayı planlayan, ancak henüz nerede yapacağına ..
Kredi faizleri düşerken, ev fiyatları katlanarak artıyor Uzun vadeli ipotekli konut kredisi yöntemi ‘mortgage' ile ilgili tasarının Meclis'e sunulmasıyla birlikte bankalar faiz oranlarını 2-2..
‘Telsim, kısa vadede bir milyar dolarlık ek kaynak gerektirebilir’ Vodafone, Telsim’in en az 6 aylık bir süre net zarar edeceğini ve kısa vadede 1 milyar dolar ek kaynak gerektirebileceğini a..
Cemal Süreya Şiir Ödülü Haydar Ergülen’in Cemal Süreya Derneği’nin yeniden hayata geçirdiği ve bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Cemal Süreya Şiir Ödülleri sonuçlandı.
Yıl biter, şiir dosyaları bitmez Onuncu yıla giren aylık edebiyat dergisi Hece, aralık sayısında ‘Şiir geri mi çekiliyor?’ sorusunu kapağa taşıdı.
Dinleyin, Bachmann konuşuyor! "Bugün için sözcükleri taze tutmak istiyorum/ silahların başında işbırakımına gidileceği gün için/ sözcükler meçhul kalsın istiyorum, o işten kazanılan ekmeğin/ ..
‘Hastalığı okul kabul ettim, mezun olmayı bekliyorum’ Göğüs kanseri tüm dünyada kadınların yüzde 13’ünde görülen bir hastalık. Kadınların kendilerini muayene ederek tespit edebildikleri sert ..
Kanserin gen haritası çıkarılıyor ABD'de, kanserin genetik haritasını çıkarma projesi başlatılıyor. Ulusal Sağlık Enstitüsü yetkilisi Dr. Francis Collins, çalışmanın insanın gen haritasını çı..
Kadınlara 'çay için' önerisi İsveçli bilim adamları her gün bir ya da iki fincan siyah veya yeşil çay içmenin yumurtalık kanseri riskini yüzde 46 oranında azalttığını ortaya koydu. Araştırma,..
'Arkadaşım geçmiş olsun' Kanada'nın Dresden kentinde sahibine ait evin penceresinde oynarken dengesini kaybeden sevimli kedi Crook, Sydenham nehrine düştü. Nehrin buz gibi soğuk sularında yaş..
Straw çark etti: CIA uçakları bizi de kullandı CIA'ın Avrupa'da yakaladığı esirleri ülkelerden habersiz "gizli sorgu ve işkence üslerine" naklettiği yönündeki haberlerle ilgili İngiltere Dış ..
Hollanda'da ırkçı öğrenciler yakalandı Hollanda'nın Enschede kentinde, geçen hafta iki Türk öğrencinin ölümünün ardından, okulun internet sitesinde ırkçı içerikli yazı yazan 13 ve 14 yaşların..
Roma muhabirimize bir ödül daha Gazetemizin Roma muhabiri Yasemin Taşkın, gazetecilik alanında İtalya'da "ödülerin ödülü" olarak anılan "Premio Maior, Costa d'Amalfi" (Maior Edebiyat Ödülleri..
Lübnanlı vekil ölüm tehditleri alıyordu Önceki gün bombalı saldırıda öldürülen Suriye karşıtı gazeteci-vekil Tueyni, ülkesine 24 saat önce dönmüştü. Lübnan'da önceki gün yaşanan suikastin yan..
Fransa'da aile içi şiddete ömür boyu hapis geliyor Fransa'nın gündemi, Türkiye'de geçtiğimiz haftalara damgasını vuran dayak haberlerinin benzeri... Ülke meclisi, dün "aile içi şiddete" karşı..
Gönüllü kobay oldu ABD'li parkinson hastası Mike Castle, yeni bir gen tedavisi için denek olmaya karar verdi. Amerikalı parkinson hastası Mike Castle, hastalığın tedavisinde ilk kez uygulanan..
'Asimo Efendi, iki çay!' Japon otomobil üreticisi Honda'nın geliştirdiği robot Asimo'nun artık insanlara hizmet edebilecek hale geldiği, yakında şirketin bir şubesinde "garsonluğa" başlayacağ..
Kerkük'te yine seçim karmaşası Irak'ta yarın yapılacak seçim direnişçi saldırıları durdurup istikrarlı bir tablo çizebilir. SABAH, bu kritik seçimin önemli merkezi Kerkük'te. Seçim nedeniyle ..
Varoşlara sıçradı Avustralya'da ırkçılar ve Ortadoğulular arasındaki çatışmalar dış semtlere yayıldı, muhalefet Başbakan'ı gerilimi tırmandırmakla suçladı . Avustralya'da pazar akşamı başlaya..
Haber turu... Rusya'nın Dinamo Moskova takımı Real Sociedad'da oynayan Nihat'a kancayı taktı. El Mundo Deportivo Gazetesi, Dinamo Moskova'nın milli oyuncuyu transfer ederek, geçen yaz bu futb..
Simsarlara UEFA tokadı UEFA, Avrupa'da bir pazar konumuna gelen 'yaşı küçük futbolcu' ticaretine el koydu.Montgomery'ye iki yıl ceza
Deli mi, dahi mi? Indina Pacers'ın süper forveti Ron Artest bugünlerde NBA gündeminde baş sıraları alıyor. Hep uç sınırlarda yaşayan Artest'in, takımından ayrılmak istemesi tepki görürken, şi..
Silahşor Sümer Mehmet Ali Yılmaz'ın restine karşın seçime girip kazanan Trabzonspor eski Başkanı, bu kez siyasi destekli adayların karşısına çıktıKambala'nın şerefine: 92-84
Ailton uçakta bayıldı Beşiktaşlı futbolcu, Portekiz yolculuğu sırasında uçakta fenalaştı, koridora düştü. Kulüp Doktoru Ayhan Optur, mide spazmı geçiren Brezilyalı oyuncuya ilk müdahaleyi yap..
Üç nükleer santral yapılacak Hükümete yakın kaynaklar, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 2006 yılı Ocak ayı sonuna kadar, toplam kurulu gücü 5 bin megawatt (MW) olan en az üç, en fazla beş nükleer s..
Romanya ve Gürcistan DASK'ı örnek alıyor Romanya, Azerbaycan ve Gürcistan, Türkiye'deki DASK uygulamalarını örnek alıyor. Türkiye'de 1999 Marmara Depremi'nden sonra faaliyete başlayan DASK'ta..
Akbank 20 dakikada 'cep kredi' verecek Bireysel kredi için Akbank'ın 444 00 11 numarası aranarak yapılacak başvurular 20 dakikada yanıtlanacak. Cep telefonuna onay mesajı geldikten sonra kred..
Primler düşecek ama maaşa yansımayacak Yeni tasarıya göre bütün çalışanların prim oranı yüzde 33.5'te eşitlenecek. SSK'lıların prim oranı zaten bu düzeyde olduğu için değişmeyecek. Memurlar v..
Bakan Koç aşçı olunca... Başkent Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği Üyeleri, dün Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'u makamında ziyaret ettiler. Türk mutfağının dünyanın en önemli üç mutfağınd..
Bu kez Erdoğan tazminat ödedi CHP'nin İş Bankası eski yönetim kurulu üyeleri Mustafa Özyürek ve Erbaşar Özsoy, 3 Kasım seçimleri öncesi kendilerini Uğur Dündar'ın 'Seçim Arenası' programında ..
Vekillerin de artık oteli var Milletvekilleri de otele kavuştu. Yıldızı olmayacak otelin verdiği hizmet 5 yıldızlı olacak. Otelin Parlament Business Hotel ve Türk Parlamenterler Birliği Konuk..
Pamuk dosyası bakanlıkta Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı, "Türklüğü alenen aşağıladığı" iddiasıyla hakkında 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan yazar Orhan Pamuk'u yargılayacak mah..
Başbakan'a Nutuk yanıtı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Din çimentodur" sözlerini savunarak Nutuk'u örnek gösteren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "Atatürk'ü içine sindirmemiş, siyasi anlayı..
KRETSCHMER'DEN MEVLANA'YA ÖVGÜ AB Komisyonu Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Kretschmer, AB'nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın son aylarda Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne yaptığ..
Barzani, Erdoğan gibi 'kimlik' tanımı yaptı Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani 'İster Yezidi olun, ister Mesihi (Hıristiyan), ister Müslüman veya Türkmen, Keldani, Asuri, Kürt. Hiçb..
« 1 2 3 4 5 6