14 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

14 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Telekızın anıları yok satıyor Brezilyalı telekızın kitabı bestseller oldu. Raquel Pacheco, iki ay öncesine kadar Sao Paulo kentinde hayatını pahalı bir telekız olarak kazanıyordu.
Çay içiyorsan mesele yok! Her gün bir-iki fincan siyah veya yeşil çay içmek, yumurtalık kanseri riskini yüzde 46 azaltıyormuş.
Colin Farrell rehabilitasyona İrlandalı aktör Colin Farrell yorgunluk ve reçeteli ilaçlara bağımlılık şikâyetleri nedeniyle kliniğe yattı.
Paris en kötü köpek sahibi Paris Hilton, ünlüler arasındaki 'en kötü köpek sahibi' seçildi.
Yutulan burun yerine takıldı Tıpta bir ilk de Çek Cumhuriyeti'nden: Bir köpek, bir çocuğun burnunu kopardı. Hekimler köpeğin karnını açtı, burnu buldu ve çocuğa yeniden taktı.
Lütfen! Bırakınız saçım dağınık kalsın Şu berber işi oldum olası canımı sıkar. Sıra beklemek, geyik muhabbetleri içimde sıkıntı yaratır. Çok berberim oldu bu yaşa kadar, sağ olsunlar beni mem..
Asimo artık çalışacak Japon teknolojisinin ulaştığı tepe noktalarından biri olan insansı robot 'Asimo', nisan ayından itibaren resepsiyon görevlisi olarak çalışacak.
Depresyon genç-yaşlı dinlemiyor Araştırmalar gençler arasında depresyonun yaygın olduğunu gösteriyor. Depresyon belirtileri, gençlik çağı özelliklerinden pek ayırt edilemediği için yetişkinle..
Kısa... Kısa... Pop-rock grubu Tamburada, İzmir'de. Topluluk, kentteki ilk konserini bu akşam saat 22.00'de, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi Gazi Kadınlar Sokağı'ndaki Bios'ta verecek. Bile..
DYP'li Aslan delege olamadı DYP Konak İlçe Kongresi'nde partinin üst düzey yöneticileri il delegesi olamadı. Merkez Karar Kurulu üyelerinden Güler Aslan ise tarafsız kaldığı için il delegesi ..
Dostluk Ormanı'nda sekreterler korusu İZMİR Sekreterler Derneği, Ege Orman Vakfı işbirliğiyle, dernek adına koru oluşturacak. Vakıf Genel Müdürü Metin Gençol'un, çalışmalarıyla ilgili bilgi v..
Sınav uyarısı MEV Avni Akyol Lisesi'nin düzenlediği 'Öğrencilerin Sınav Kaygısını Anlama' konferansında, Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Özer Eryılmaz, veli..
PTT Müdürü para çaldırdı İzmir'in Çiğli İlçesi'ndeki PTT binasında, müdür Çetin Topçu'nun, gişe bölümündeki masada bıraktığı 1.790 YTL çalındı. Paranın olmadığını farkeden Topçu, olay öncesin..
Polis okuluna laboratuvar İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu'nda, toplam 60 bilgisayarın yer aldığı 2 bilgisayar laboratuvarı, İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal tarafından hizmete açıldı..
Bayan büyükelçiden İzmir'e ilk ziyaret Bosna Hersek Büyükelçisi Nada Jankoviç, İzmir'e geldi. Türkiye'deki görevine 1 Eylül'de başlayan Jankoviç, Bosna Hersek Fahri Konsolosu Kemal Baysak'ı z..
Evde kaynana okulda öğrenci MANİSA'NIN Sarıgöl İlçesi'ndeki okuma yazma kurslarına katılan 72 yaşındaki Hatice Turhan, 43 yaşındaki gelini Türkan Turhan'ın öğrencisi oldu. Hatice Nine, "Oğlum..
24 SAAT EGE Sunexpres Havayolları 15'inci kuruluş yıldönümünü İzmir Hilton Oteli Balo Salonu'nda kutladı. Türk Hava Yolları ve Lufthansa Hava Yolları ortaklığında kurulan şirketin yöneticiler..
'İftira' davası ADI genel sekreterlik atamalarında geçen İzmir Vali Yardımcısı Yakup Vatan, İl Genel Meclisi'nin CHP'li Grup Başkanvekili Yücel Özen'le mahkemelik oldu. Vatan, kendisini türba..
Gençlerin dergisi Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) İzmir Şubesi Öğrenci Kulübü tarafından çıkarılan kültür-sanat ve haber dergisi The Crate'nin ..
Sigarayı bırakana ödül 'Dumansız Kemeraltı' projesiyle, Dünya Bankası'ndan gelecek 120 bin dolar, sigarayı bırakan esnafa dağıtılacak. Amaç sağlıklı alışveriş ortamıKonak Köprülü Kavşağı dört..
'Cinsellik ödevi' Rize'yi karıştırdı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rize Meslek Yüksek Okulu İktisat ve İdari Programlar Bölümü'nde okuyan öğrencilere hukuk dersinde ödev olarak verilen ..
'Üniversite önünde uyuşturucu' eylemi İstanbul Üniversitesi (İÜ) Edebiyat Fakültesi önünde toplanan yaklaşık 60 öğrenci, üniversite önünde "uyuşturucu" satılmasını protesto etti. Kendilerini ..
İstatistikler korkutan mesajı desteklemiyor Pek çok kişiye ulaşan ve güneş tutulması ile depremi ilişkilendiren elektronik posta, 29 Mart tutulması öncesi korkuya yol açtı. İstatistikler iki ..
ABD ordusu tabutları kargoya veriyor Irak'ta ölen bazı Amerikan askerlerinin cenazelerinin ticari uçakların yük ambarında ABD'ye gönderilmesi tepki yarattı. ABD'deki 10News.com internet haber..
Kimlik tartışmalarıyla ülkenin altını üstüne getirmekten vazgeçin Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın alt kimlik-üst kimlik sözlerini hatırlatarak, "Bu tart..
13 gün sürecek bütçe maratonuna sıkı hazırlandı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya yaptığı uzun seyahati sırasında Türkiye’de gündemi meşgul eden konulara son noktay..
Türkeş’in hesabından para çekme davası zamanaşımından düştü Eski MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra İngiltere’deki banka hesabından 575 bin mark, 845 bin dolar ve 367 bin s..
Başbakan CHP’lilere tazminat ödedi CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek ile Parti Meclis Üyesi Erbaşar Özsoy, Başbakan Tayyip Erdoğan aleyhine açtığı manevi tazminat davasını kazandı.
Özkan ve Önal’a 3 yıl hapis istemi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, Halk Bankası’nı zarara uğrattıkları gerekçesiyle Yüce Divan’da yargılanan eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı ..
Baykal, mahkemeye çıkacak Aşkın’a desteğini sürdürdü CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, geçen hafta içinde Van’a giderek çete suçlaması ile tutuklanan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkı..
Savcıya göre Şemdinli dış kaynaklı da olabilir Şemdinli’deki olayları inceleyen savcı Harun Ayık, bombalamanın dış kaynaklı olabileceği üzerinde de durdu.
Meclis Komisyonu: Büyükanıt’ın astsubayla ilgili sözü suç teşkil eder Meclis İnsan Hakları Komisyonu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın 9 Kasım’da Şemdinli’de yaşanan patl..
Gurbetçilere dövizle askerlik imkânı Milli Savunma Bakanlığı, yabancı ülkelerde bulunan 1967 doğumlu Türk vatandaşlarından, Askerlik Kanunu kapsamında dövizle askerlik hizmetinden yararlanmal..
Kitabın yazarına da yazarı tehdit edenlere de ceza Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş’la ilgili çeşitli iddiaları içeren Allah Rızası AŞ kitabının yayımcısını silahla tehdit ed..
Adalet Bakanlığı’na Pamuk’la ilgili müracaat olmamış Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Orhan Pamuk davasıyla ilgili kendisinden şu ana kadar herhangi bir evrak ve görüş istenmediğini belirtti.
Önce gaspçılar, sonra güvenlikçiler vurdu Adana’ya program çekimine gelen TRT kamera kontrolörü Serdar Aslanoğlu, gece yarısı 4 kişi tarafından darp edilmesinin ardından kaldırıldığı hastaned..
İzmit otobüslerinde ‘kent kart’ dönemi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma hizmeti veren araçlarda "kent kart" sistemine geçiyor.
Bankamatik kasasını kesip 37 milyar çaldılar Kocaeli’nde bir bankamatikten 37 milyar lira çalındı. Hırsızlık olayı, dün banka görevlileri tarafından makineye para konulurken anlaşıldı.
Her, ‘Size postayla paket geldi’ diyene inanmayın Zonguldak PTT Başmüdürü Mustafa Türkmen, posta dolandırıcılarına karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.
Ulutan Barajı, her türlü tehdide karşı 24 saat silahla korunuyor Zonguldak'ta kent merkezi ile Kilimli, Çatalağzı, Kozlu, Gelik ve Muslu beldelerinin su ihtiyacını karşılayan Ulutan Barajı, ..
İçkili müşteri, kendisini uyaran garsonu öldürdü Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bir kişi, restoranda taşkınlık yaptığı gerekçesiyle kendisini polise şikayet eden garsonu tabancayla vurarak öldü..
Değişik kılıklardaki sokak timleri suç sayısını azalttı Yankesicilik, gasp, kapkaç gibi olaylara müdahale etmek üzere bir ay süreli kick boks ve tai eğitimi alan timler; palyaço, seyyar satıc..
Fidye istemek için adam kaçıran 4 kişi yakalandı Eyüp’te kaçırdıkları mobilya mağazasının sahibinden 100 bin Euro fidye isteyen 4 kişi yakalandı. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’nden alınan bi..
Jandarmadan eroin tüccarlarına suçüstü Uyuşturucu satıcıları ile irtibata geçen İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kendilerine 10 kilogram eroini satmaya çalışan 2 kişiyi suçüstü yaka..
Üniversiteli polisler, yeminle vazifeye başladı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün polis açığını kapatmak amacıyla alınan üniversite mezunları, polis meslek yüksekokullarındaki eğitimlerini tamamlad..
Son 50 yılın saatleri Toprak Sanat Galerisi'nde İsviçre'nin dünyaca ünlü saat markalarından Corum'un 50. yılı dolayısıyla özel kreasyonlarından oluşan 16 saatin yer aldığı "Zamanın İzinde 50 ..
İngiltere vizeleri artık tek merkezden verilecek İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Peter Westmacott, İngiltere veya Birleşik Krallık’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarına daha modern ve hızlı h..
Kudret Göz Hastanesi şimdi de İstanbullulara hizmet verecek Göz tedavisinde ABD’de uygulanan intralase teknolojisini Ankaralıların hizmetine sunarak bir ilke imza atan Özel Kudret Göz Hastane..
Meşrutiyet Hamidiye Camii imamı Ferhat Kurlu hatlarıyla büyüledi Hat sanatının genç nesiller arasında yaygınlaşması amacıyla Al Baraka Türk’ün düzenlediği hat yarışması sonuçlandı.
Belediyelerin belirlediği yerlerin dışında kurban satış ve kesimi yapılamayacak Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte belediyeler hazırlıklara başladı. Bayram için gezici devriye ekipler..
« » 1 2 3 4 5 6