14 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

14 Aralık 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Asgari ücret gıdada kilitlendi Türk-İş, asgari ücretin hesabında gıda harcamalarının toplam harcama içerisindeki payının yüzde 36.4'ten yüzde 26.4'e düşürülmesini önerdi.
CIA'in takipçisi MI6 CIA'in gizli işkencehaneleri ve esir nakillerini soruşturan Avrupa Konseyi (AK), dün yayımladığı raporda iddiaların 'güvenilir' olduğunu açıkladı.
Seçim var, umut yok: Irak'ta savaşın 1000 günü... The Independent, yarın seçime giden Irak'taki savaşın 1000. gününü yazdı: En tuhaf savaş. Saddam devrildi, sonra direniş başladı, ölü-yaralı ..
Kadın eli değince... ABD'ye yakın liderler, oy toplamaya kadın adaylar eşliğinde çıktı.
Talabani'den bu kadar... Irak'ın ilk Kürt devlet başkanı Celal Talabani, yürüttüğü göreve 'burun kıvırıp' yeniden aday olmayacağını söyledi.
Barzani'nin üst kimlik yorumu Irak'ta 'Kürdistan bölgesel hükümeti başkanı' Mesud Barzani, seçime katılım çağrısı çerçevesinde Yezidi temsilcilerle buluşurken...
'Türkmenler oy versin' Irak'ta yarınki seçime PKK'yla bağlantılı olduğunu öne sürdüğü partilerin girmesini engelleyemeyen Ankara, Türkmenlerden seçime asılmasını istedi.
Irkçı saldırı misilleme doğurdu Avustralya'nın Sydney kenti, beyazların ırkçı saldırılarının ardından, Ortadoğuluların misillemeleriyle sarsıldı. Önceki gece 100 Lübnan asıllı genç...
Lübnan hükümeti çalkalanıyor Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastıyla ilgili Şam'ı suçlayan ikinci raporun BM Güvenlik Konseyi'ne sunulduğu sırada Beyrut'ta...
Terminatör'den Tookie'ye af yok ABD'de cinayet suçlamasıyla ölüm hücresine atıldıktan sonra gençleri çete şiddetinden uzak tutmaya yönelik kitaplar yazarak Nobel Barış Ödülü'ne beş kez aday g..
Schröder için onurmuş Eski Alman Başbakanı Gerhard Schröder, Rus doğalgazını Baltıklar üzerinden Almanya'ya taşıyacak 6 milyar dolarlık boru hattını inşa edecek konsorsiyumun...
Bush: Fanusta yaşamıyorum ABD Başkanı George W. Bush, dünyadan bihaber yaşadığına dair kanıyı değiştirme çabasında.
Bir çift pabuç ile Mukaddime Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in 13 Aralık 2003'te Tikrit'te yakalanmasının üzerinden iki yıl geçerken...
Eleman ihtilal nedir bilecek Halk darbesi geçiren eski Sovyet cumhuriyetleri zincirinin bir halkası olan Kırgızistan, bugünlerde internet ajansı Akipress'in iş bilmez yöneticileri dolaylı ol..
Baykal: Sana dur denir CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın başlattığı kimlik tartışmasını dün de sürdürdü. Partisinin grup toplantısında Erdoğan'a yüklenen Baykal, şunları söy..
Meclis bahçesinde portakal şov Patates, soğan, sarmısak, üzüm, fındık ve fıstık üreticisinden sonra portakal üreticileri de gündeme gelmek için Meclis'te gösteri yaptı. Adana'nın Kozan ilçesi..
Özkan ve Önal'a 4.5 yıl istendi Başsavcı Ok, Yüce Divan'da ilk esas hakkındaki mütalaasını sundu: Eski Başbakan Yardımcısı Özkan ve Devlet Bakanı Önal için 4.5 yıla kadar hapis.
Mumcu: Fetvayı bırak, gaza bak Anavatan lideri Erkan Mumcu, doğalgaz anlaşmaları ve kontrat devirleriyle Türkiye'nin geleceğinin ipotek edildiğini ileri sürdü. Partisinin grup toplantısında ..
Yargıda 'atama sınavı' olmayacak Hâkim ve savcıların atanmasıyla ilgili düzenlemede Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in iade gerekçesi doğrultusunda düzenleme yapıldı. Adalet Bakanlığı'nın hâ..
CHP'den TDK'ya 1.4 milyon YTL Türk Dil Kurumu (TDK), 2000 yılı gelirlerinin CHP tarafından verilmediği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı. CHP, TDK'ya 1 milyon 477 bin YTL ödeyecek.
Başbakan'a CHP'den icra İş Bankası'nın eski yönetim kurulu üyeleri CHP'li Mustafa Özyürek ve Erbaşar Özsoy, genel seçim öncesi katıldığı 'Seçim Arenası' programında, kendilerini Erol Evcil'e...
Şemdinli raporu: Atılan bomba bulunanla aynı TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nun Şemdinli raporu: "Başsavcı, kitapçıya atılan bombayla astsubaylara ait araçtaki bombanın aynı olduğunu s..
Aşkın için Van'a akın Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin tutuklu rektörü Aşkın bugün doktor izniyle duruşmaya çıkıyor. CHP ve YÖK'ten birer heyet, celseyi izlemek için dün Van'a ulaştı.
Çiçek'in yanıtı yetişmeyecek Yazar Orhan Pamuk'un 16 Aralık'ta görülecek duruşmasını Avrupa Parlamentosu'ndan (AP) kalabalık bir grup da izleyecek. Adalet Bakanı Cemil Çiçek, mahkemenin izin ..
Türkeş'in kızları zamana sığındı! Eski MHP lideri Alparslan Türkeş'in ölümünden sonra Britanya'daki banka hesabından 575 bin mark, 845 bin dolar ve 367 bin sterlin çektikleri için ilk eşinden..
Tabipten tabibe inceleme Tedavi altındaki Rektör Prof. Dr. Yücel Aşkın hakkında yaptığı açıklamalarla yargıyı etkilemeye çalıştığı gerekçesiyle YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nin başhe..
AP: İçki yasağı kötü sinyal Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Camiel Eurlings, içki yasağı tartışmalarının Türkiye için 'iyi bir sinyal' olmadığını söyledi. AKP'li belediyelerin içki..
Alkol kavgası ABD basınında ABD basını, Türkiye'deki 'içki yasağını' yakından takip ediyor. New York Times gazetesi, 'yasağın' askerin de içinde bulunduğu laik kesim tarafından 'iktidardaki A..
Artık idamın adı bile yok Bir dönem İnsan Hakları Sözleşmesi'nin idam cezasını savaş hali dışında yasaklayan 6. protokolüne imza atmakta tereddüt eden Türkiye, dün, aynı sözleşmenin idamı 'ko..
Ya yeni okul, ya yeni branş Milli Eğitim genelgesi: Öğretmenler ya fiilen çalıştıkları branşı 'asıl' kabul edecek ya da asıl branşlarında görev yapabilmek için tayinlere razı olacak.
Uzan çiftliği şampiyonların Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eskiden Uzan ailesine ait olan Sakarya'daki çiftliğin, ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarında başarılı olan öğrenciler ve..
Mektup tam hedefine ulaştı Üç kızın parasızlıktan liseye gönderilmediklerini anlatan yardım mektubuna başkentten yanıt geldi. Kızlar, Cumhurbaşkanlığı'nın talimatı, Şırnak Valiliği'nin girişi..
Türk Böbrek Vakfı'na satış başvurusu! Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, maddi sıkıntı çeken çok sayıda vatandaşın böbreğini satmak için hemen her gün kendisine telefon açtığını veya e-mail..
Okul servisinde ölüme 10 bin 200 YTL ceza Bir öğrencinin ölümü, altı öğrencinin de yaralandığı kazada kusurlu bulunan servis aracı sürücüsüne mahkeme 10 bin 200 YTL para cezası verdi.
İstihbarat yalanları CIA Başkanı Goss'un temasları, beş gazetede, beş ilgisiz haberle çıktı. Akşam'a göre, Kuzey Irak'ın güvenliği Türkiye'ye emanet. Hürriyet, PKK'ya karşı 'yarasa battaniyes..
Goss'un gündemi bilgi paylaşımı Amerikan Merkezi Haber Alma Örgütü CIA Başkanı Porter Goss'un gündeminde, Irak'ın geleceğinden, küresel terörle mücadelede işbirliğine, nükler silah kaçakçılığ..
Cezaevine otel gibi katalog Sinop E Tipi Kapalı Cezaevi'nin tanıtılması amacıyla Türkçe ve İngilizce olmak üzere 3 bin katalog hazırlandı. 'Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Tanıtım Katal..
Adana'da barbarlık: Kameramanı linç ettiler 'Türkü Şöleni' adlı programı nedeniyle Adana'da bulunan TRT çalışanı Serdar Arslanoğlu, sokakta tartıştığı Fatih Ösme tarafından kovalandı. Bir s..
Şans meleği Ali beyi bir terk etti pir terk etti Kumarda 5 bin YTL kaybeden Ali Tuncel, öfkeyle bindiği otomobiliyle park halindeki bir araca çarptı. Kaçmak isterken peşine polis ve jandarma ..
Kanser haritası çıkarılıyor Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin kanser haritasını çıkarıyor. Sağlık Bakanlığı Kanserle Mücadele Dairesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, Türkiye'de 500 bine yakın han..
Kanatlı avı artık serbest Kanatlı yaban hayvanlarının avı bugünden itibaren serbest. Çevre ve Orman Bakanlığı'ndan dün yapılan açıklamada Balıkesir'in Manyas ilçesinde iki ay önce görülen 'ku..
Dr. Öner Özdemir'e Amerika'dan ödül ABD'de çalışan çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Öner Özdemir, bildirisiyle Amerikan Alerji Astım ve İmmünoloji Derneği'nin (ACAAI) alt komitesinin verdiği, '..
Cep mesajı yaşam kurtardı Gökmeydan Mahallesi'nde oturan Sezer ailesinin dört ferdinin hayatı cep telefonu mesajıyla kurtuldu. Önceki akşam saat 20.00 sıralarında banyoya giren...
Aşçısız geziye çıkmayacak Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, dün Başkent Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği üyelerini kabul etti. Türk mutfağının dünyanın en önemli üç mutfağından biri olduğu..
'Kızıltepe' için yasak kararı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ile babası Ahmet Kaymaz'ın polis operasyonunda öldürülmesiyle ilgili davanın duruşmasının görüleceği 19 Ar..
Holigana her şey serbest! Ege bölgesinde yayın yapan Ege TV'de canlı yayımlanan futbol programı, bir grup holigan tarafından basıldı. Çevreye saldırıp küfürler eden grup, Karşıyaka Spor Kulüb..
Etkili yağış geliyor Hava sıcaklıklarında önümüzdeki üç gün boyunca önemli bir değişiklik olmayacak, ancak yurdun tamamı yağış alacak. Meteoroloji'ye göre, bugün Ege ve...
Polise söven şefin cezası tecil edildi Karakol kontrolünde, görevli polislere hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Gebze Emniyet Müdürü Ali Şahinli'nin aldığı bir yıl hapis cezası paraya çevr..
Çocuktan boşanma kitabı Annesi babası boşanmış çocuklara, 10 yaşında biz kızdan öğütler...
Çabuk olun! Kasırgalardan depremlere doğal afetler, terör olayları, sporda, sanatta önemli anlar...
« » 1 2 3 4 5 6