13 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

13 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
MÜSİAD Pakistan’da 100 yetime bakacak Kış şartlarının giderek ağırlaşmasına rağmen depremin yaralarını sarmakta zorlanan kardeş ülke Pakistan’a bir inceleme heyeti gönderen Müstakil Sanayici ..
Başkan Topbaş’a pankart şikayeti Büyükşehir Belediyesi’nin üstgeçitlere pankart asılması ile ilgili uygulamasına karşı güçbirliğine giden siyasi partiler, şikayetlerini Büyükşehir Belediye Ba..
İngiliz uzmandan Türk tekstilcilere rekabet sırları Türk tekstilinin dünya pazarlarındaki etkinliğini artırmak için çalışan İTKİB, bu anlayışla dünyaca ünlü uzmanları sektörle buluşturmaya de..
THY’nin ilk göz ağrısı kırmızı çizgiler yeniden göklerde Türkiye'nin ilk uçak dizaynı olan 1960'lı yılların pijama desenli ‘THY nostalji uçağı' Airbus 320 tip ‘Kahramanmaraş' modeliyle yenide..
Prof. Hatemi, 67 yaşına girdiği gün emekli oldu Tıp ve edebiyat alanındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Hüsrev Hatemi, 67. yaş gününde emekliye ayrıldı.
Sağlık çalışanlarının yüzde 63’ü sözlü veya fiilî saldırıya uğruyor Türk Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarına yönelik saldırılarla ilgili araştırma yaptı. Araştırmaya göre, sağlıkçılara yönelik s..
Hipertansiyon hastalarının yüzde 17’si felç geçirme riski taşıyor Türk Kardiyoloji Derneği Hipertansiyon Çalışma Grubu’nun yaptığı araştırmaya göre, yüksek tansiyon hastalarının yüzde 17’si f..
Depresyonla başa çıkabilirsiniz Değişen hayat şartları ile birlikte depresyonun görülme sıklığı gittikçe artmaya başladı. Depresyon duygu durumunda bozukluğa neden olan bir hastalıktır.
Duvarsız odalarda büyür yalnızlık Cihan Aktaş, toplumsal konulara duyarlılığı hatta katılımıyla bildiğimiz bir öykücü. Bu duyarlık ister istemez öykü dünyasına da yansıyor.
Leyla ile Mecnun'un iki ustası Fuzûlî ve Sezai Karakoç Karl Jaspers, ‘Dört Örnek Şahsiyet’ adlı kitabının Konfüçyüs bölümünde, bilgeden şu sözü nakleder:
Her şey dahil! Romantik görünümlü, post-yapısalcı derbeder ligimizde artık ilk yarının sonlarına yaklaşmış bulunuyoruz. Bitime 1 hafta kala Milan vurgunlu (Milan askerlikte bir silahtır), PSV..
Gelecek gençlerde Fenerbahçe'nin Avrupa'dan kopuşu ve evine dönüşü, yönetimin camiaya yıllardır süregelen Avrupa'da başarı vaatleri sonrasında tam bir handikap olmuştur...Onlar Fransız kalmad..
Canaydın başkan Derbiden sonra Bülent Tulun "Biz sahada kazanıyoruz" dedi gönül rahatlığıyla. Öyle hissediyordu çünkü. Takım sahaya çıkmış, 2 kez yenik duruma düşmüş, bastırmış iyi oynamış, k..
Dwayne Wade kasırgası NBA'de Güneybatı Grubu lideri Miami Heat, takipçilerinden Washington Wizards'ı uzatmada, yıldız oyuncusu Dwayne Wade'in müthiş performansıyla 104 - 101 mağlup etti. Miam..
NIKE'tan kişiye özel Dünyanın önde gelen spor ayakkabı markası NIKE, kapılarını Milliyet'e açtı. Avrupa'dan 5 gazeteci ve Türkiye'den sadece Milliyet'i davet eden NIKE, Portland, Oregon'daki ..
Kantarın topuzu kaçtı Federasyonun zorunlu "güven oylaması" ihtiyacının yarattığı "otorite boşluğu" belli ki futbolun her kesimini derinden etkilemiş. Hakemlerin yönetimi çileden çıkarıyor, k..
Üç kelime Pazar gecesi, sadece İtalya'nın değil dünya futbolunun da zirvesi kabul edilen "il derbissimo"* bir resital niteliğindeydi. Guiseppe Meazza'daki müthiş maçın özeti ise sadece üç kel..
'Mutlu ve huzurluyum' Sürpriz bir kararla Çaykur Rizespor ve futbolu bırakan Hakan Ünsal zamanlama hatası yapmadığını vurguladı, "Huzurlu bir şekilde sahalara veda ettim. Çünkü ben Türk futbo..
Halilhodziç paniği Trabzonspor'un hocasının dünkü idmana katılmaması kafaları karıştırdı. Ancak yardımcılarının, futbolculara kızgın olan Halilhodziç'i antrenmana gelmemesi konusunda ikna ett..
Dikkat! Tükeniyoruz Ligimiz gündelik sonuçları bir kenara bırakırsak hiç de iyi sinyaller vermiyor. Rekabet motoru artık çalışmıyor. Seyirci sayısı artacağına azalıyor. Gelenler tozu dumana k..
Afganistan 6.7 ile sallandı Afganistan'ın Hindu Kuş bölgesinde Richter ölçeğine göre 6.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. ABD Jeolojik Araştırma Kurumu'nun depremin büyüklü..
Komisyon: Türkiye hayal kırıklığı yarattı Fiili müzakere sürecinin başlangıç takvimini açıklayan Avrupa Komisyonu'nun Aday Ülkeler Direktörü Pierre Mirel, Türkiye'nin AB'ye uyumunu sağlayacak..
Müzakerelerde yeni dönemeç mart ayında 3 Ekim'de resmen başlayan Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik müzakerelerinin tarama sürecini yürüten AB Komisyonu'ndan haber var. 35 başlıklı tarama süre..
CIA'nın kaçırdığı Masri köşeyi dönecek ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) terör şüphelisi olduğu gerekçesiyle "yanlışlıkla" kaçırdığını kabul ettiği Halid el Masri zengin oluyor... İşs..
İran'dan ABD'ye nükleer tesis teklifi İran, ülkede yapılacak nükleer tesislerin inşaatında yer alması için ABD'ye yeşil ışık yaktı. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hamid Rıza Asefi ABD'lilerin te..
Avustralya'da ırkçı gençler Ortadoğulu 2 kadını dövdü Avustralya'nın Sydney kentinde Ortadoğulu göçmenlere yönelik saldırılar devam ediyor. Kentin güney sahili Cronulla'da patlak veren olay g..
Esad: Suçlu varsa cezalandırırım Suriye Devlet Başkanı Başar Esad, eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastine adı karışan her Suriye vatandaşını, suçluluğu kanıtlandığı takdirde cezalandır..
Suriye karşıtı vekile suikast Eski Başbakan Refik Hariri'nin öldürülmesinden bu yana Lübnan'da Suriye karşıtı isimlere yönelik düzenlenen suikastler zincirine bir yenisi daha eklendi. Alman s..
Irak'ta seçim kuşatması Ülkeyi 4 yıl yönetecek 'kalıcı' meclisi belirlemek için halk perşembe günü sandık başına gidiyor. Saldırıların artması endişeleri yüzünden sınırlar kapatıldı, silah ta..
Başbakan'a 'Kamer' sorusu Rus doğalgazının nakli ile ilgili olarak yapılan sözleşme devir ihalesinde adı geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yakın işadamlarından Atasay Kuyumculuk'un sahibi..
PO: Rafineri ilgimiz devam ediyor Akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi'nin (PO) Genel Müdürü Jan Nahum, Tüpraş'ın yüksek satış fiyatının, Türkiye'de yeni bir rafineri yapımını uygun hale ge..
CanWest radyolar için hâlâ başvurmadı CanWest belgelerini vermedi, teminatı yanabilir. İhale yenilenirse fiyat farkını da ödeyecekABD yolculuğu TBMM gündemine de geldi
Telaşa kapılmayın cep'ler hemen kapatılmıyor... Kaçak cep'lerin kayıt işlemi, abonelerin 'telefonum kapanır' telaşı ile kuyruk çilesi başlattı. Aslında telaşa gerek yok, çünkü hem işlem basit..
En çok memurun aylığı düşecek Yeni Sosyal Güvenlik Yasa Tasarı'nda, aylıklarda düşüş öngörülüyor.THY, ucuzluk rekabetine eski uçaklarıyla giriyor
Cem Vakfı'ndan Alevilik davası Cem Vakfı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde Alevilikle ilgili bilgilerin de yer almasıyla ilgili olarak yarın Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nde Milli Eğitim..
Türkiye cahili AB diplomatı Avrupa Komisyonu'nun eski üyelerinden olan ve Türkiye karşıtlığı ile tanınan Frits Bolkenstein, Türkiye'nin başkentinin İstanbul olduğunu ve Danimarka'da da Roj TV..
Orhan Pamuk dosyası bakanlıkta Şişli 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Adalet Bakanlığı'ndan "Türklüğü alenen aşağıladığı" iddiasıyla hakkında dava açılan yazar Orhan Pamuk için "yargılanma izni" ist..
Rektör Aşkın'a destek çıkarması CHP ve YÖK'ten bir heyet, Rektör Yücel Aşkın'ın bugünkü duruşmasını izlemek için Van'a gidecekHükümet 'tarama'yı görüştü
Türkiye'den İtalyan pilotlara F-16 eğitimi Türk Hava Kuvvetleri, İtalya Hava Kuvvetleri pilotlarına F-16 eğitimi veriyor. Her pilot için 637 bin dolar ücret alınacakBedelli tartışmasına asker..
'57 yıl boyunca sevgi ve saygımız bitmedi' 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve eşi Nazmiye Demirel evliliklerinin 57'nci yılını yakın dostlarıyla birlikte Çankaya'daki Liman Restoran'da yedi..
Dünyaca ünlü yazarlardan destek Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Jose Saramago, Gabriel Garcia Marquez ve Günter Grass, ''Türklüğü alenen aşağıladığı'' iddiasıyla hakkında dava açılan yazar Orhan ..
Genelkurmay bedelliye karşı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Avustralya'daki açıklamalarıyla tekrar alevlenen "bedelli askerlik" ile ilgili tartışmalar kamuoyunun gündemine oturdu. Hükümet, bedelli..
Pamuk davasında top Çiçek'te Yazar Orhan Pamuk'un yargılanması, Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in vereceği karara bağlı. Şişli 2'inci Asliye Ceza Mahkemesi, Pamuk'un yargılanabilmesi için Adalet B..
Rektör Aşkın yarın hâkim karşısında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'ın ilk kez çıkarılacağı duruşmayı izlemek için YÖK'ün ardından CHP de Van'a çıkarma yapmaya hazırlanıyor. ..
Yeni yıla, yeni kabine Başkent yine "kabine değişikliği" söylentisi ile çalkalanıyor. Aksu'nun, Başbakan Yardımcısı, CHP'den AK Parti'ye geçen Eskiyapan'ın bakan olacağı konuşuluyor. Başbakan..
Grip salgını kapıda Sağlık Bakanlığı'na 14 ildeki sağlık kuruluşlarından ulaşan veriler, gribe yol açan influenza A ve B virüslerinin dolaşımda olduğunu ortaya koydu. Adana, Ankara, Antalya, ..
Kızını kaydettiremeyen baba okul yaptırıyor... Alanya'da müteahhit baba kızını kayıt yaptıracak okul bulamayınca işi kökten çözmeye karar verdi . Antalya'nın Alanya ilçesinde kızını kaydettir..
Şofben yine can aldı İstanbul Bağcılar'da şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen anne ve kızı hayatını kaybetti. Bağcılar Yavuz Selim Mahallesi 4/4 Sokak'taki bir evde oturan Hami..
Uyuşturucuya darbe Uyuşturucu ile amansız mücadelesini devam ettiren İstanbul narkotik şube ekipleri, uyuşturucu operasyonu kapsamında İzmir'deki bir çiftlik evini bastı. İstanbul polisi Bağc..
Anneler çocuklarını anlamıyor Anneler ve çocukları ayrı dünyaların insanları. İstanbul'da 10 bin aile üzerinde yapılan araştırmada, annelerin yüzde 42'sinin çocuklarıyla iletişim kurmakta baş..
« » 1 2 3 4 5 6