13 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

13 Aralık 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cem Vakfı'ndan Alevilik davası Cem Vakfı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitaplarında Aleviliğe yer vermediği için Milli Eğitim Bakanlığı aleyhine dava açacak. Vakıftan, dün yapılan açıklamada ..
Avustralya'da gizli ziyaret Devlet Bakanı Ali Babacan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın, Başbakan Tayyip Erdoğan'la gittikleri Avustralya'da, Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Şule ..
Pamuk davası tam karıştı Fiilin tarihi önemli Orhan Pamuk davasında sürpriz: Şişli 2. Asliye Ceza, 'Türklüğü aşağılamak'tan açılan davada savcılığa 'eski TCK'nın uygulanıp uygulanamayacağını..
Özgürlük bildirisi: Pamuk'a Nobelli destek Dünya edebiyatının devleri Orhan Pamuk için destek bildirisi yayımladı. Nobel ödüllü Gabriel Garcia Marquez, Jose Saramago ve Günter Grass'ın yanı s..
Aşkın davası yarın: Tahliye beklentisi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin rektörü Yücel Aşkın ve dokuz arkadaşı yarın hâkim karşısına çıkıyor. Dokuz sanıkla birlikte yargılanan ve hakkında 2 bi..
Hrant Dink'i yine anlamadılar Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e, bir gazetede yayımlanan 'Ermeni sorunu diyalogla çözülecek, başka yolu yok' başlıklı röportajdaki 'Yazdıklarımı..
Alpay ve Kaplan dergide buluştu! Alman Focus dergisinin, 2005'te Almanya ve dünyadaki önemli olaylarla ilgili değerlendirmesinde, Türkiye-İsviçre maçındaki olaylara adı karışan Alpay Özalan....
'Hacı dede' tecavüzcü mü? Biri nikâhlı diğeri nikâhsız iki eşini geçen yıl kaybeden 79 yaşındaki M.M., üçüncü evliliğini yapacağı gün 11 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiği suçlamasıyla gözaltı..
Kilitli yoğun bakım: Teknoloji var personel yok Edirne'deki Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne 4 milyon YTL harcanarak yeni yoğun bakım ünitesi yaptırıldı. Ancak personel olmadığı..
Topbaş, kırmızı sokaklara karşı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: İçki ruhsatları mekâna bağlı. Belediye içki satamaz, ama özel işletme başka.
Kışı çadırda geçirecekler Karlıova ilçesinde geçen martta meydana gelen depremde büyük maddi hasar gören yerlerden Kızılçubuk Köyü sakinlerinin deprem konutları tamamlanamadı.
TÜBİTAK Avrupalı oldu TÜBİTAK, kısa adı EUROHORCS olan 'Avrupa Araştırma Kurumları Başkanları' üyeliğine kabul edildi.
İçki genelgesi Danıştay'da Ankara Barosu, içkili yerlere dair İçişleri genelgesinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması talebiyle Danıştay'a dava açtı.
AB'den Ulusal Program çağrısı Avrupa Birliği Genel İşler ve Dış İlişkiler Konseyi, Türkiye açısından yol haritası niteliğinde olan Katılım Ortaklığı Belgesi'ni (KOB) tartışmaksızın onayladı.
Kampüste kavga: Bir öğrenci yaralı Muğla Üniversitesi'nde çıkan kavgada, İşletme Fakültesi öğrencisi M.T., ülkücü olduğu öne sürülen gençler tarafından bıçakla yaralandı. 15 Kasım'da karşıt g..
'Kızlar Okula' 2006'da 81 ilde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'Haydi Kızlar Okula' kampanyasının gelecek yıl tüm illerde yaygınlaştırılacağını açıkladı. Bakan Çelik dün Kızılcahamam'da '..
Dünya Sağlık Örgütü: Değişen iklim hasta ediyor Dünya Sağlık Örgütü raporu: Küresel ısınma yüzünden kolera, sıtma, tifo, eklem, sinir ve cilt rahatsızlıkları ile kene ısırığına bağlı beyin il..
Komşu çocukların kardeşliği Türk ve Yunanlı çocuklar, Yunanistan'ın Ankara Büyükelçiliği'nde bir araya gelerek, iki ülkenin masallarını dinleyip şarkılarını söyledi. Yunanistan'ın Ankara Büyü..
Maçta karanlığın nedeni kediymiş! Pazar günü Atatürk Stadı'nda oynanan Kayseri Erciyesspor-Fenerbahçe maçındaki elektrik kesintisine ve maçın 18 dakika durmasına, bir kedinin neden olduğu açı..
On Numara devretti On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen çıkmadı. 125 bin 909 YTL 20 YKr haftaya devredildi. 9 bilenler bin 665 YTL 60'ar YKr, 8 bilenler 90 YTL 65'er YKr...
Belediye dayağı! Nişanlı çift, bindikleri belediye otobüsünde tartıştıkları şoför ve arkadaşları tarafından dövüldü. Olay şöyle gelişti: Bir radyoda DJ'lik yapan Feride Yaylagül ve nişanlısı..
Bekâr, evleneni çekemedi Amcasının kendisini evlendirmemesine sinirlenen Hasan Sakallı, bir düğüne Kalaşnikof tüfekle ateş açarak beşi ağır, 13 kişiyi yaraladı.
Alındaki depresyon kıvrımı Depresyon için 'buluttan nem kapan hastalık' demek yalan olmaz. Hayatla çok iç içe olan depresyon, bir yakının, işin kaybı, muhit değiştirmek, hastaneye yatmak, hat..
Listede iki Türk Avrupa'nın en iyi restoranlarından ikisi İstanbul'dan. ABD'nin dünyaca ünlü seyahat dergisi Travel&Leisure'ın Avrupa'nın en iyi restoranları arasına '360' ile 'Mabeyin' d..
Cesur koleksiyon Moda rüzgârı bu kez Türkiye'den esti. Modacı Yıldırım Mayruk, İstanbul'da 'Maxi Couture 05-06-07-08-09 Umutlara Yelken Açış' adlı yeni kış koleksiyonunu tanıttı.
Parmak ikizlerin ikincisi de öldü Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde dünyaya gelen ikiz parmak çocuklar birer gün arayla akciğer kanamasından hayatlarını kaybett..
‘Kırmızıbiber, ağrı kesici etkisi yapıyor’ Klinik Farmakoloji Derneği, Türkiye Baş Ağrısıyla Savaş Derneği ve Türkiye Baş Ağrısı Derneği tarafından Türkiye’nin ağrı envanteri çıkarılması hakk..
Balkenende: Kültürler arası diyaloğa hepimizin ihtiyacı var Gazetemizin Hollanda bürosu, Başbakan Jan Peter Balkenende’nin katıldığı bir törenle dün hizmete girdi.
Yunanistan ve Türkiye’deki azınlık sorunları birlikte ele alınacak Avrupa Konseyi, Türkiye ve Yunanistan’daki Türk ve Rum azınlıkların sorunlarının birlikte ele alınmasını görüşüyor.
AB’de bütçe sorunu bir türlü aşılamıyor AB Dönem Başkanı İngiltere'nin ısrarla üzerinde durduğu ve yeni üye ülkelere yönelik yapısal fon yardımları ile kırsal bölgelere yapılacak yardımları a..
Türkiye ve Rusya, AB yolunda ittifak yapmalı Türkiye’nin AB üyeliği sürecini yakından takip eden başkentlerden biri olan Moskova’da çıkarları birbiriyle örtüşen Ankara ve Rusya’nın Avrupa ile..
Diyanet, AB sürecine katkı için Brüksel’e büro açıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye’nin Avrupa Birliği ile yürüttüğü tam üyelik müzakerelerine katkı amacıyla Brüksel’de ‘daimi temsilcili..
CIA başkanı, MİT karargâhından çıkmadı FBI Başkanı Robert Mueller’in ardından Türkiye’ye gelen CIA Başkanı Porter Goss, Ankara’daki mesaisine dün erken başladı.
Irak halkının beklentisi güçlü bir lider Kritik parlamento seçimleri öncesinde gelecek yıl için ümitli bir tablo çizen Irak halkı, ihtiyaç duyulan en önemli unsurların güvenliğin sağlanması v..
Irkçı saldırılar Avustralya’yı karıştırdı Fransa’da yaşanan banliyö ayaklanmalarının bir benzeri de Avustralya’da ortaya çıktı.
Hariri raporunun BM’ye sunulduğu gün Beyrut yeni suikastla sarsıldı Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri’nin öldürülmesini soruşturan BM heyetinin ikinci raporunu Genel Sekreter Kofi Annan’a te..
Katılım bankalarından 9 ayda 171 milyon YTL kâr Yeni Bankacılık Kanunu ile adları ‘katılım bankası’ olarak değiştirilen özel finans kurumları, bu yılın 9 aylık bölümünde 171 milyon YTL net kâ..
Hipermarketlerin çalışma saatlerini valiler belirleyecek Büyük perakendecilerle rekabet edemedikleri için durumları gitgide zorlaşan bakkalları korumak isteyen hükümet, hipermarketlerin çalış..
‘Temiz’ raporu alıp Ağrı’ya tırmanan turist sayısı 2 bini geçti Doğubeyazıt ovasının kuzeydoğusunda yer alan ve 5 bin 165 metre ile Avrupa’nın en yüksek dağı olma özelliğini taşıyan Ağrı, yıl..
Av sahaları daralan balıkçılar Bakü-Ceyhan’a dava açıyor Balıkçılar, İskenderun Körfezi’nde avlanma sahalarına yasak getiren Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) şirketine 3 milyon YTL’lik tazminat davas..
Gurbetçilere Türk aile yapısı öğretilecek Türkiye, Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan yaklaşık 3.5 milyon gurbetçi için ‘aile eğitimi’ seferberliği başlatıyor.
‘Varillerden bizi kurtarın, ne imaj kaldı ne turizm’ İtalya bandıralı gemilerin 1988’de Karadeniz’e bıraktığı ileri sürülen zehirli atık dolu variller 17 yıldır bölgenin başını ağrıtıyor.
Yazarlardan MEB’e tepki: Kitaplarımızı yayınlama Milli Eğitim Bakanlığı çocuk yayın kurulunun istifalarının ardından, 28 çocuk kitabı yazarı da bakanlığın kitaplarını yayınlamasına izin verme..
RTÜK, Sezer’den gerekçe bekliyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, İbrahim Şahin’in TRT Genel Müdürlüğü’ne atama kararnamesini RTÜK üyesi Özer Gürbüz’ün 69 yaşında olması gerekçesiyle veto..
‘İlçe belediyeleri içki kararı almasın’ İstanbul’da içkili yerlerin ruhsatlandırılmasında yetkinin İçişleri Bakanlığı’ndan alınarak yerel yönetimlere verilmesiyle başlayan tartışmalara Büyükş..
Evlenemeyen genç, düğün konvoyunu taradı Diyarbakır’da bir kişi, amcasının kendisini evlendirmemesine sinirlenerek düğün konvoyuna uzun namlulu silahla ateş açtı.
Orhan Pamuk dosyası Adalet Bakanlığı’nda ‘Türklüğü alenen aşağıladığı’ iddiasıyla hakkında dava açılan yazar Orhan Pamuk’un yargılama dosyasının Adalet Bakanlığı'na gönderildiği iddia edildi...
‘Geçmiş olsun, şimdi suları içebilirsiniz’ Malatya Valisi Osman Derya Kadıoğlu, Malatya içme suyundaki sorunun giderildiğini belirterek, suların gönül rahatlığı ile kullanılabileceğini söyled..
YÖK, Rektör’ün çete davasına çıkarma yapıyor Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın, ‘tıbbi cihaz alımında yolsuzluk’ yaptığı iddiasıyla yarın hakim karşısına çıkacak.
‘Demirel operasyonunda yargı bizi haklı çıkardı’ Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, "Meşhur Isparta operasyonumuzda biz yasaları uygularken bir haksızlık yapmamak içi..
« » 1 2 3 4 5 6