11 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

11 Aralık 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Sahtecilik organize suçlar kapsamına alınmalı’ Tescilli Markalar Derneği Başkanı Selçuk Güzenge, kriz dönemlerinde geçim kaynağı olarak görülen taklitçiliğin yasal boşluklardan faydalanarak ..
Davalar bitene kadar piyasadaki taklit ürünler tükeniyor Eskiden yabancı şirketlerin şikâyet ettiği marka taklitçiliği artık yerli firmaları da tehdit ediyor. Şirketler, korsana karşı açılan ..
Gençler evlilikten korkar hale geldi Evlilikte verici ve fedakâr olmak, ‘ben’ yerine ‘biz’ demek gerekiyor. "Evlenen kişi hem özgür olacağım, hem canımın istediği gibi yaşayacağım hem de evl..
Boşanmaların artma sebebi ‘Kaliforniya sendromu’ Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türk toplumunda da boşanma oranları hızla artıyor. Anne, baba ve çocuklardan oluşan çekirdek aileler bil..
O ŞİMDİ MAHKÛM Konu: Birlikte geçen askerliğin ardından Levent, Gökhan ve Karlıdağ’ın yolları yeniden birleşir.
BİZİ AYIRAN NEHİR Konu: Oscar ödüllü oyuncu ve yönetmen Robert Redford’un yaşanmış bir öyküden yola çıkarak çektiği ‘Bizi Ayıran Nehir’, babalar ve oğullarını konu alıyor.
Picasso’yu 25 bin kişi gezdi, gençler çoğunlukta Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki (SSM) "Picasso İstanbul’da" sergisi, ziyaretçi akınına uğruyor.
Emekli olan sanatçılar yeniden sahneye dönecek Kültür ve Turizm Bakanlığı, emekli olan sanatçıların yeniden çalıştırılabilmesi için taslak hazırladı.
Aşina türkülere Ferhat Göçer yorumu Kendine özgü yorumuyla son yıllarda dikkat çeken seslerden biri olan Ferhat Göçer’in ilk albümü müzikseverlerden büyük ilgi gördü.
Nilüfer, ‘Karar Verdim’le dönüyor Türk pop müziğinin en iyi kadın seslerinden Nilüfer’in merakla beklenen albümü hazır. Sanatçının, "Karar Verdim" adını taşıyan çalışması, 20 Aralık’ta müziks..
‘Sürgün Aşk’ın şarkıları Mehmet Çelik’in ikinci albümü "Sürgün Aşk" müzik marketlerdeki yerini aldı. Albüm, Mehmet Çelik’in yanı sıra Abdülbaki Kömür ve şair Abdurrahim Karakoç gibi isimlerin..
Aynur ‘yeni sayfa’ açtı Geçtiğimiz yıl yayınlanan "Keçe Kurdan" adlı albümüyle yurtiçi ve yurtdışında büyük ilgi gören Aynur’un yeni solo çalışması "Nûpel (Yeni Sayfa)" Kalan Müzik tarafından..
En 'Doğal Anlar'ın sesi Ritim ustası Mısırlı Ahmet, yeni albümü ve yeni arayışlarıyla çıktı kendisinden nicedir farklı sesler bekleyen sevenlerinin karşısına.
YILSONU KAMPANYALARI Hyundai, yılsonuna kadar geçerli kampanyasında binek ve hafif ticari araçlarda peşin alımda 8 bin yeni liraya varan indirim avantajı sunuyor. En büyük avantaj, Accent Adm..
İtalyan Japon ortak girişimi Ortak araç üretim projelerinin sayısı her geçen gün artıyor. İşte yeni bir proje daha… Japon Suzuki ile İtalyan Fiat'ın B sınıfında ortak araç geliştirme ve üreti..
En sportif makam aracı! Son 10 yıldır hızlı bir ivmeyle Mercedes ve BMW'ye rakip marka haline gelen Audi, özellikle tasarımda kendine özgü bir tarz çizerek çağ atladı.
İran milli otomobili geliyor Komşu ülke İran'ın milli otomotiv üreticisi Khodro, Samand modeliyle Türkiye pazarına giriyor. Daha önce Ankaralı bir otomobil bayii tarafından temsilciliği alınm..
Uzayla irtibatımız 1970'te koptu Eller Ay’a biz yaya cümlesini çok sık kullanırız; ancak tarihte şöyle kısa bir gezinti yapılırsa astronomi biliminin temellerini ilk atanların da ‘Türkler’ ol..
Ay’da arazi satışı yolsuzluğa takıldı Çin’de, Ay’dan toprak satışı yaptığını ileri süren, ‘Ay Büyükelçiliği’ adıyla maruf bir kuruluşun faaliyetlerinin, ‘yolsuzluk’ gerekçesiyle yasaklandığı ..
İnternet çılgınının son tuşu ölüm getirdi İnternette günlerce oyun oynayan bir Güney Koreli, bitkinlikten hayatını kaybetti.
[KOZMETİK] Siyah noktalara son Cildin alın, burun ve çene bölgesinde üreyen fazla yağ, sivilce ve siyah noktalar ortaya çıkarıyor. Clean&Clear siyah nokta temizleyici, arındırıcı tanecikler i..
Doğmadan terbiye edin! Yuvanıza katılmak üzere olan yeni bireyiniz için sezonun gözde renklerinden ve yalın çözümlerinden bahsedelim.
Güllü doğum hediyesi Yayın sektöründe yirmi yıllık bir geçmişi bulunan prodüksiyon, post-prodüksiyon ve Newmedya firması Studio24saat, Mürekkep Yayınları markasıyla kaliteli ve dinî içerikli ..
‘Açıkgöz’ Kayserililerin son mârifeti SAĞLIK TURİZMİNE MANTI SOSU Son yıllarda önemini artıran ve hız kazanan sağlık turizmi, rotasını Kayseri’ye çevirdi. Türkiye’nin önde gelen sanayi ve tic..
Körfeze karşı köşk sefası Tarihî bir köşkte köy kahvaltısı yapmaya kimse hayır demez sanırım. Eh eğer midenize biraz düşkünseniz size Pembe Köşk Cafe & Restaurant’ı öneriyorum.
Tereyağlı sarımsaklı pide Pide Ortadoğu’da çok çeşitli türlerinin yapıldığı ve sadece yöreye göre değil, takvime göre de farklı şekillerde sunulan en lezzetli ekmektir.
'Babacığım evde misin?' -Çok güzel yapmışsın, aferin.. Eve gidince, bu resmi babana göster, tamam mı?
Benim naçiz yazılarım bir gün anlaşılacaktır Mahalle kahvelerini sevmem ben. Gitmem de. Kayınço bazen zorlar, ona da ağır konuşurum, iki hafta küs kalırız. Ama inadım inattır, gitmem dedim mi..
Her üç dakikada bir yalan! Kayık iriliğinde fasulyeler, göktaşı iriliğinde karpuzlar, gülle iriliğinde kirazlar, asma yaprağı iriliğinde maydanozlar yolumuzun henüz levhalarda gösterilmeyen k..
Ekin’in toprağında yeşeren türküler Türk halk müziği okuyan Ekin, dördüncü albümünü "Toprağımdan Türküler" adıyla yayınladı.
Estetik ve siyaset ekseninde gercek Köpeğin Ahlakı-Estetik, Otonomi ve Siyaset üzerine isimli bu eser, kapitalist toplum yapısı içinde sanatçının otonomisi, özgürlüğü, sanatın özerkliği gibi ..
Alt kimlik dertleri yok alt tarafı müzik yapıyorlar İki mali müşavir, bir de müzisyen emeklerini ortaya koyarak, daha önce yapılmamış bir çalışmaya imza attılar. İstanbul’da yaşayan Hopalı ik..
Dinler tarihinde bir kesişme noktası...Bütün yollar Şam'a çıkar Suriye; İslâm tarihinin önemli olaylarına şahitlik yapmış, peygamberler diyarı, imparatorluklar yurdu bir ülke. Adını hep ‘terö..
Tarih tezgâha geliyor Son yıllarda turizme verilen önemle birlikte tarihî eserler için Türkiye genelinde topyekün bir restorasyon çalışması başladı.
'Yurt dışındaki Türk okulları yeni bir gelecek inşa ediyor' Her ne kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yurtdışı gezileri ile sık sık gündeme gelse de bu alanda seyahat rekoru Başbakan’ı da k..
Türkiye’de erkek olmak Türkiye’de ne hikmetse edebiyat dergileri zaman zaman bir soruşturma başlatır: "Acaba erkek yazarlar kadınları ne kadar iyi anlar?" Bir de tersine çevirelim soruyu. Aca..
Çirkini kim belirler? John Ronald Reuel Tolkien’in, beyazperdeye uyarlanan, gişede rekorlar kıran üçlemesi Yüzüklerin Efendisi’ndeki kötülük diyarı Mordor’un Türkiye, Karanlıklar Prensi Sauro..
Osmanlı küreselleşmesi devam ediyor Tarihine bizimki kadar küçümseyerek bakan bir imparatorluk varisi millet var mıdır dersiniz? Osmanlı tarihinin neredeyse yarısı karanlık bölgedir bizim içi..
İlhanlılar Cumhuriyeti’nin müzesine dokunmayınız Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerinin elinde tek koz var: "Bizim gazeteyi Atatürk kurdu!" En küçük bir eleştiride bunu söylüyorlar. Eskiden üç c..
Düello nasıl bitmişti? Geçenlerde "Dar Alanda Kısa Paslaşmalar" isimli yerli filmi seyrettim; bazılarınız, "Günaydın, o film vizyondan kalkalı kaç sene oldu" diyeceklerdir de ben yine Yahudi..
Allah'ım, beni önce polisin sonra annemin şiddetinden koru! Türkiye gündemini, bulduğu her fırsatta meşgul eden gerçeklerimizden biridir işkence. Yıllardır üzerinde yazılıp çizilen işkence, h..
Hakkı Bulut ağladı, arabesk kazandı Önce Hakkı Bulut ‘acısızını’ denedi, ardından İbrahim Tatlıses gemiyi erken terk etti, Ferdi Tayfur eline gitar aldı, Orhan Gencebay rock ritimlerine merak..
King Kong geri dönüyor Hollywood’un fantastik dev gorili King Kong, uzun bir aradan sonra bütün sevimliliği(!) ile yeniden beyazperdede.
Adidas'tan Muhammed Ali kroşesi Boksun efsanevî ismi Muhammed Ali cesareti, sevgisi ve kararlılığı ile her zaman adalet ve barışın savaşçısı olarak anıldı.
Dost yunuslar düşman avında İstihbarat örgütlerinin elinde masumlukları ile birçok çizgi filme ilham kaynağı olan hayvanlar birer James Bond’a dönüşmeye başladı.
Yahudi lokantasında Müslüman müşteri Türk Standartları Enstitüsü’nün, ‘helâl gıda’ projesi irtica ile ilişkilendirilip karşı çıkılırken, Musevilerin ‘koşer sertifikası’, Avrupa ve Amerika’dan..
Dinsizin hakkından gelen imansız: Müco Aliye dizisinin Edirneli müteahhidi Mücahid Gürboğa ya da nâm-ı diğer Müco’ya kadar kötülük, hiç bu kadar prim yapmamıştı.
SEMÂ kalpleri değil, pistleri ısıtıyor Mevlânâ’ya ve onun tasavvuf felsefesine yönelik ilgi her geçen gün artarak devam ediyor.
« 1 2 3 4 5 6