1 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

1 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yaslı gitti, şen geldi İran'ın aşırı muhafazakâr Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Türkiye ile ilk üst düzey temasını Dışişleri Bakanı Manuçehr Muttaki'yi dün Ankara'ya göndererek gerçekleşti..
Dostlar çekilirken görsün Irak'ta şiddet dinmezken, işgale bağlı skandallarla halk desteği eriyen Bush yönetimi, bir yandan Irak'tan asker çekilmesini öngören...
'Kaçırılmaların sorumlusu işgalciler' Berlin'de ABD yanlısı Angela Merkel'in iktidara gelmesinin ardından Irak'ta kaçırılanlar kervanına Alman bir arkeolog da katılırken...
Avrupa'dan ilk kadın kamikaze Irak'taki intihar bombacıları arasında ilk kez Avrupalı bir kadının da yer aldığı ortaya çıktı.
ABD para verip haber bastırıyor ABD'nin işgalin faziletlerine dair haber yayımlamaları için Irak basınına gizlice para akıttığı ortaya çıktı.
Merkel: Üyelik garantisi yok Almanya'da Hıristiyan Demokrat lider Angela Merkel, başbakan olarak parlamentoya yaptığı ilk hükümet açıklamasında, Türkiye'yi ihmal etmedi.
'Beyaz fosfor meşru silah' ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace, Irak'ın Felluce kentinde kullanılan ve...
İkinci muzır işkence kasedi Britanya Kraliyet Ordusu'nda, deniz piyadelerinden kıdemli askerlerin acemi askerlere şiddet uyguladığını...
Matsakis bayrağı verdi Rum milletvekili Marios Matsakis, KKTC'de nöbetçi kulübesinden kaçırdığı Türk bayrağını teslim etti.
Rum lider: BM girişimi yolda Rum lideri Tasos Papadopulos, BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın, çok yakında özel temsilcisini bölgeye göndererek Kıbrıs'ta yeni inisiyatif başlatacağını söyledi.
Saddam'la moda reklamı Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in yargı önüne çıkması en çok terzisi Recep Cesur'u sevindirdi.
Kalbi solda atanlar Filistin'de Cenin katliamının ardından, Londra Soykırım Müzesi'nin müdürü, "Bu olanlara karşı kayıtsız kalacaksak...
AKP'ye tüzük davası AKP, parti içi demokrasi kurallarına uymadığı gerekçesiyle mahkemelik oldu.
'Bunlar çağdaş değil' Sert çıkışları nedeniyle laik ve demokratik çevrelerin tepkisini çeken Başbakan Tayyip Erdoğan, 'çağdaşlık' dersi verdi.
CHP: Canan için soruşturma yok CHP Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem, Roj TV'ye konuşan Hakkâri Milletvekili Esat Canan için soruşturma başlatıkları iddiasını yalanladı.
AP heyeti Pamuk davasını izleyecek Avrupa Parlamentosu (AP) Orhan Pamuk'un 16 Aralık'taki duruşmasını bir heyetle izleyecek.
Vatandaş işini halletmeyen vekili dövdü Bergamalı bir vatandaş, dün TBMM kampüsünde tartıştığı AKP İzmir Milletvekili İsmail Katmerci'ye bastonuyla vurdu.
'Bakan Gül'ün sözleri teknik' Dışişleri Bakanlığı, Bakan Abdullah Gül'ün Financial Times'a verdiği demeçte kullandığı "Yargı sistemi tutucu, savcılar ondan da tutucu" sözler..
MEB: Sınavda Atatürk var Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı'nda Atatürk ilkeleri ve...
HIV tasıyıcıları örgütlendi Bugün Dünya AIDS Günü. Türkiye bugüne örgütlenme çabaları süren bir dernek ve yeni bir kampanyayla girdi.
Rusya'da ilk HIV güzeli Rusya'nın ilk 'Miss Pozitif'i Svetlana Izambeyeva. Üç yıl önce bir tatil aşkının ardından HIV pozitif tanısı konulan Svetlana, "Saklayacak bir şeyim yok&q..
Virüsü yaymak 'kabahat'miş Eşine 'bilerek' HIV bulaştırmaktan yargılanan Ümit Ulukaya'nın dosyası, yeni Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) nedeniyle Yargıtay'dan döndü.
Kim olduğunu bilmiyor 112 Acil Servis ekipleri, dört ay önce, Kayseri Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne sadece bir yaralı değil, onunla birlikte büyük bir sır da getirdi.
Büyük birader kongrede! Türk Kardiyoloji Derneği'nin (TKD) en büyük eğitim organizasyonu olan 21. Ulusal Kardiyoloji Kongresi'ne bu yıl 3 bin doktor katıldı.
Cephanelikle uçamayanlar Atatürk Havalimanı'ndaki yolcu bagajlarında son 10 ayda 3.5 ton kesici ve delici alet ele geçirildi.
Urla'daki cinayeti biliyorlardı Urla'da 'başka bir erkeğe cep mesajı gönderdi' diye 16 yaşındaki Funda İşsiz'i 37 yerinden bıçaklayıp, boğazını keserek öldüren 19 yaşındaki Celalettin Erkal....
Sigaraya ilk kıskaç İzmir'de İl Hıfzıssıhha Kurulu İzmir'de bir dizi yeni sigara yasağı koydu. Türkiye'deki 81 ile örnek olması istenen uygulamaya göre...
Asfaltta yatan askerler ezildi Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nda iki er, önceki gece inanılmaz bir kazaya kurban gitti.
Dört yeni üniversiteye vize Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), hükümetin yeni üniversite kurmayı planladığı 15 ilden sadece Tekirdağ, Düzce, Uşak ve...
İÜ İletişim 55 yaşında Gazetecilik eğitimi veren ilk yükseköğretim kurumu İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, 55. yıldönümünü mezunların ve öğretim görevlilerinin katıldığı bir geceyle..
'Milletvekilleri sendikaları hedef aldı' Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'ndeki kadrolaşma iddialarını araştırmak üzere kurulan komisyona bilgi veren Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev-Sağlı..
Van savcısına kötü haber Adalet Bakanlığı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Yücel Aşkın hakkında yürüttüğü gizli soruşturmayla ilgili basın toplantısı düzenleyerek...
Şemdinli zanlıları tanık bulamıyor Şemdinli olaylarına karışmaktan tutuklanan astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz'in avukatı Vedat Gülşen, tanık bulamamaktan yakındı.
Bu tablo nasıl düzelecek? Töre ve namus cinayetleri ile kadın ve çocuklara yönelik şiddet en önemli sosyal sorunlardan biri haline geldi.
Yanıyor, çek benzinciye! Irak'a çocuk bezi taşıyan TIR sürücüsü, yanık kokusu alınca kontrol etmek için benzinliğe girdi.
Başçavuşa kırmızı pasaport Kırmızı ve yeşil pasaport kullanacakların sayısını AB standartlarına indirmek için hazırlanan tasarı Meclis'teki değişikliklerle hak sahiplerinin sayısını artırdı.
Denizin intikamı Karadeniz'in dalgaları, Kozlu sahilinin katı atık alanı olarak kullanılan kısmına dökülen çöpleri, intikam alırcasına dağıtıyor.
'Kırmızı' kaçakçılık İstanbul Gümrük Muhafaza ekipleri 23 Kasım'da Ambarlı Gümrük Limanı'nda içinde ev eşyası olduğu beyan edilen bir konteynırda yaptıkları aramada, 475 bin paket kaçak sigar..
Gecekonduya 'bütçe' kıyağı AKP, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) kaçak yapılara elektrik-su bağlayanlara 1 ile 5 yıl hapis cezası öngören 184. maddesine esneklik getiren hükmü 2006 Bütçe Kanunu tas..
İDO yüzde 50 indirim yaptı İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş., deniz ulaşımına ilgiyi artırmak için 1-31 Aralık tarihleri arasında...
Irak'tan uçuş güvencesi Özel havayolu şirketi Fly Air'in İstanbul'dan Erbil ve Süleymaniye'ye düzenli sefer gerçekleştirme istemine olumlu yanıt veren Türkiye'nin...
Devlet tüm vatandaşların adresini bilecek Bakanlar Kurulu'nda önceki gün imzaya açılan adres kanunu tasarısı, adres karmaşasına son vereceği gibi, 'adresi bilinmiyor' dönemini de kapatacak.
Kaplan'a üçlü bozma Yargıtay, Almanya'dan sınır dışı edildikten sonra ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm edilen yasadışı İslami Cemiyet ve Cemaatler Birliği yöneticisi Metin Kaplan'la ilgil..
YAŞ bugün toplanıyor Yüksek Askeri Şûra'nın bu yılki ikinci olağan toplantısı, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün yapılacak.
Müfide'ye dikkat edin... Müzikten ne kadar anlarım bilemiyorum, ama sezgilerim güçlüdür. Mesela Bülent Ortaçgil'i ilk dinlediğimde çok beğenmiştim.
En pahalı yıldız hâlâ Julia Roberts İkiz bebek sahibi olduktan sonra bir süre setlerden uzak kalan Amerikalı film yıldızı Julia Roberts...
George'a da nikâh İngiliz şarkıcı Elton John'un ardından, 41 yaşındaki pop şarkıcısı George Michael da erkek arkadaşı Kenny Goss'la evlenmeye karar verdiğini açıkladı.
Japonya'da robotlar zirvesi Uluslararası Robot Sergisi'ne ev sahipliği yapan Japonya'nın Tokyo kentinde robotlar hünerlerini sergiliyor.
Başkasının yüzünü taşıyor Fransa'da dünyanın ilk yüz nakli, bir kadına gerçekleştirildi. Bir köpeğin saldırısına uğrayarak burnunu...
Antalya'da sonbahar Yurdun birçok bölgesinde soğuk ve yağışlı hava etkili olurken, Antalya ve çevresinde yazdan kalma günler...
« » 1 2 3 4 5 6 7