1 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

1 Aralık 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Haberin Devamı>>> Bankaya tünel kazan iki hırsız, üstlerindeki yolun çökmesiyle yakalandı. Tüneldeki sıcak nedeniyle kazıyı 'çıplak' yapan hırsızların fark edilme...İlk yüz nakli gerçekleşti
Haberin Devamı>>> 9 Kasım'da intihar saldırısı düzenleyen Belçikalı kadının, Irak'a Türkiye'den geçtiği belirlendi. Brüksel ve 3 kentte düzenlenen operasyonlarla o...Merkel: Türkiye'nin üyeli..
Yüksek Askeri Şura toplantısında 4 ihraç Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi. Toplantıda 4 personelin Türk Silahlı Kuvvetlerin..
Sakık'ın "pişmanlığı" reddedildi Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey sorumlularından Şemdin Sakık'ın Pişmanlık Yasası'ndan yararlanmak için yaptığı başvuru reddedildi. Diyarbakır 4 nolu Ağır..
"Kırmızı sokak çalışması yok" İçişleri Bakanlığı'nca, valiliklerden içkili yer bölgesine ilişkin ''kırmızı sokak projesi'' istenmediği bildirildi. . İçişleri Bakanlığı'nca, bugün bir gazetede..
15 Üniversite geliyor TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, bazı illere 15 yeni üniversite kurulmasına ilişkin kanun tasarısını kabul etti. Tasarı üzerinde verilen önergelerle..
Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi Yüksek Askeri Şura, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, saat 09.50'de, Genelkurmay Başkanlığı Çakmak Salonu'nda toplandı.. Şura'nın bu yılk..
Erdem ve Kalemli için suç duyurusu Eski Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün, milletvekili lojmanlarında öldürülmesinin aydınlatılması ve sorumluların belirlenmesi amacıyla kuru..
Şemdinli kaymakamı değişti Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçe kaymakamlarının görev yerlerinin değiştiği bildirildi. Alınan bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla Yüksekova İlçe K..
Tuğba Özay mahkemede Manken Tuğba Özay, Kürşat Yılmaz ve adamlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında savcılıkta ifade verdi. . Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelen Özay'ın ifadesi,..
"Toptan fiyatlar 1 yılda %6 arttı" İTO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 1995 bazlı geçinme endeksine göre, yıllık ortalama artışlar perakende fiyatlarda yüzde 8.6, toptan fiyatlarda yüzde ..
"Sahteciliğin faturası 4 milyar $" Procter & Gamble (P&G) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat, bu yıl devletin sahte ürünlerden dolayı uğradığı vergi kaybının 4 milyar doları bulacağ..
İşsizlik Fonu'nda 17 milyar YTL var İşsizlik Sigortası Fonu'nda 17 milyar 179 milyon 514 bin YTL bulunduğu bildirildi. Bu yılın ilk 6 ayında 109 bin 419 kişi, işsizlik ödeneği almak için başv..
Güler Sabancı'ya marka onur ödülü Yürekli Eğitim ve Danışmanlık tarafından düzenlenen ''Marka Konferansı'' kapsamında her yıl geleneksel olarak verilen marka onur ödülünü, bu yıl Sabancı Hold..
İhracat 66 milyar doları aştı Ocak-Kasım dönemini kapsayan 11 ayda ihracat, yüzde 15.54 artışla 66 milyar 175 milyon 58 bin doları buldu. Türkiye'nin Kasım ayı ihracatı, yüzde 4.3 oranında ar..
Bredenkamp: Türkiye bir numaralı kaplanlardan biri olacak IMF Türkiye Temsilcisi Hugh Bredenkamp ile Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Türkiye'nin Avrupa'nın kaplanı olabileceği..
Gençler'de hedef 30 puan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, takımın son haftalarda büyük bir çıkış yakaladığını söyledi. Mesut Bakkal, düzenlediği haftalık basın toplantısında, hed..
Terim ile Bıçakçı FIFA görüşmelerini anlattı Futbol Federasyonu Başkanı Levet Bıçakcı ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye-İsviçre milli maçından sonra meydana gelen olayla..
G.Afrika'da da eşcinsellere evlilik izni Güney Afrika Anayasa Mahkemesi, eşcinsel evlilikler lehinde karar aldı ve meclise, mevcut yasanın değiştirilmesi için bir yıl süre verdi. Mahkeme kara..
"Kürtleri İsrailliler eğitiyor" La Stampa: Irak'taki Kürtleri İsrailli emekli askerler eğitiyor İtalya'da yayımlanan La Stampa gazetesi,kuzey Irak'taki Kürtlerin emekli İsrail askerleri taraf..
Rusya'da askerlik 1 yıla iniyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hükümetten, zorunlu askerlik hizmetinin 2 yıldan 1 yıla indirilmesini istediği bildirildi. Rus haber ajansları, Putin'in..
BAE'de ilk kez seçim yapılacak Birleşik Arap Emirlikleri'nde, ülke tarihinde ilk kez seçim yapılacak. Devlet Başkanı Halife Bin Zeyd El Nahayan, ''Ülkemizin bulunduğu bölgedeki değişimi ve re..
'Vergileri daha da indirebiliriz' Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 2006 yılı başında yüzde 30'dan yüzde 20'ye indirilecek olan Kurumlar Vergisi oranının daha da indirilebilmesi içi..
Baykal, Mutakki ile kahvaltı yaptı Ankara'da bulunan İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Muttaki, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bir araya geldi. CHP lideri Baykal, İranlı Bakana Angora sitesi..
Vizite kağıdı, tarihe karışıyor ''Provizyon Sistemi'' sayesinde SSK ve Bağ-Kur'lu çalışan ve eşleri, kent merkezlerinde vizite kağıdı olmadan tedavi olabiliyor. . SSK İl Müdürü Muhsin Ertekin..
Cezaevi üretim çifliği Ankara'nın Kalecik İlçesi'ndeki Açık Cezaevi'nde hükümlü ve tutuklular, günde yaklaşık 2 ila 5 ton arasında süt işleyerek beyaz peynir, yoğurt, tereyağı ve pastörize sü..
Malatya'da ishal vakaları 7 bini aştı Malatya Vali Yardımcısı Bayram Öz, kentte son günlerde görülen ishal vakaları nedeniyle hastaneye başvuranların sayısının 7 bin 299'a ulaştığını bildirdi..
TFF'den İsviçre açıklaması Futbol Federasyonu Başkanı Levet Bıçakcı ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye-İsviçre milli maçından sonra meydana gelen olaylarla ilgili olarak ..
Yüksek Askeri Şura toplandı Yüksek Askeri Şura, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, saat 09.50'de, Genelkurmay Başkanlığı Çakmak Salonu'nda toplandı.. Şura'nın bu yılki olağan iki..
Dünya beşik gibi Yeryüzünde her yıl milyonlarca deprem meydana gelirken, sarstığı coğrafyanın durumuna göre önemli kayıplara neden olabilen, 7 ila 7.9 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerde de ort..
CIA'in terör tutsakları açıklandı İnsan Hakları İzleme Örgütü, Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) yurtdışında bulunduğu iddia edilen gizli işkence merkezlerinde tutulan ve terör e..
8.1 milyon $'lık portre ABD'nin ilk Başkanı George Washington'ın Gilbert Stuart tarafından yapılan bir portresi müzayedede 8,136 milyon dolara alıcı buldu. New York'ta çıkarıldığı müzayedede ..
Filipinler'de 5.7'lik deprem Filipinler'de bugün erken saatlerde Richter ölçeğine göre 5.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. Filipin Yanardağbilimi ve Sismoloji Enstitüsü'nd..
Bush'a destek düşüşte ABD'de yapılan bir kamuoyu yoklamasına göre, Amerikalıların yüzde 55'i, ABD Başkanı George Bush'un Irak'ta zafer kazandıracak bir politikası olduğuna inanmıyor. CNN/USA ..
Trafik, terörden 390 kat daha tehlikeli Yeni Zelanda'da yapılan bir araştırma, gelişmiş ülkelerde meydana gelen trafik kazalarında ölenlerin sayısının bu ülkelerde uluslararası terörizm sonuc..
'Kritik önem taşıyorsunuz' ABD Dışişleri Bakanı Rice: "Türkiye bizim için, kritik önem taşıyan sayılı ülkeler arasında yer alıyor". ABD Başkanı George W. Bush'un yeni Ankara Büyükelçisi olara..
Sıra iş dünyasında Denetim tehdidi Devlet Bakanı Babacan, kurumlarda 10, gelirde beş puanlık vergi indiriminin kayıt dışıyla mücadelede ciddi adım olduğunu belirtti. Sıranın işadamlarına gel..
Belçika'da 'intihar' şoku Irak'taki intihar bombacıları arasında ilk kez Avrupalı bir kadının yer alması, Belçika'yı alarma geçirdi, operasyonlar sürüyor. Kimliği gizlenen kadının, bir süre ö..
'Çağdaş mağdaş değiller' Başbakan Erdoğan dün Düzce'de doğalgaz verme törenine katıldı. Erdoğan, muhalefete yüklendi: "Çağdaşlık mağdaşlık filan diyorlar ya, bunların yakından uzakta..
Depremzedeler kışa teslim Pakistan'da, 80 bin can alan 8 Ekim depreminden en çok etkilenen Keşmir'de afetzedeleri ağır kış şartları vuruyor. Hâlâ yeterli yardım ulaşmayan Keşmir'de soğuktan s..
HIV taşıyıcıları örgütlendi Bugün Dünya AIDS Günü. Türkiye bugüne örgütlenme çabaları süren bir dernek ve yeni bir kampanyayla girdi.
Bile bile virüs 'kabahat'miş AIDS olduğunu bilerek evlendiği eşine virüs bulaştıran Ümit Ulukaya'nın hapis cezası, Yargıtay'dan döndü. Ulukaya, kabahat hükümlerine göre yeniden yargılanacak v..
Ya Nevşehirli ya da Sivaslı Trafik kazası geçiren ve sadece adının 'Emre' olduğunu hatırlayan 24-25 yaşlarındaki genç, dört aydır Kayseri'de hastanede. Bazen Sivas'ın Gemerek ilçesinden, baze..
Acı bir rapor Göçün etkisi İstanbul'da kadınların ve çocukların hali vahim. Valiliğin TBMM Töre ve Namus Cinayetlerini Araştırma Komisyonu'na sunduğu rapora göre, İstanbul'da, göç yüzünden s..
Utanmadan sıkılmadan cinsellik Cinsellik, üniversite gençliği için bir tabu. 'Mahrem' dedikleri bu konu hakkında soru sorduğunuzda utanıyor ve kaçamak yanıtlar veriyorlar.
En pahalısı Julia Roberts İkiz doğurunca bir süre setlerden uzak kalan Hollywood oyuncusu Julia Roberts, film başına istediği 20 milyon dolarla en pahalı aktris unvanını elinde tutuyor. İkinc..
Borsada ikinci 'vergi' rekoru günü Kurumlar vergisinde yapılacak indirimin yabancı yatırımı destekleyeceği ve şirketlerin kârlılığını artıracağı beklentisiyle iyimserliğin güçlendiği borsada ..
Turkcell ve TAV'a iyi haber İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mottaki, Tahran İmam Humeyni Havaalanı ve cep telefonu şebekesi projeleriyle ilgili "çok yakında iyi haberler verebileceklerini" bil..
Onur Air, bilet fiyatını 49 YTL'ye indirdi Onur Air, yurtiçi bilet fiyatlarını 49 YTL'ye indirdi ve kuruluşunun ikinci yıldönümü nedeniyle düzenlediği kampanya kapsamında basamaklı ücretlendi..
Neden olmasın? İstatistiki bilgiler, Beşiktaş'ın işinin ne denli zor olduğunun en büyük göstergesidir.Kâbus gibi
» 1 2 3 4 5 6 7