8 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

8 Ağustos 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Alman İmparatoru’nun kılıcıyla pasta kesildi Osmanlı İmpartorluğu’nun son padişahı Vahdettin’in üçüncü kuşak torunu, elektronik mühendisi Halil Özbaş, Kuşadası’nda muhteşem bir düğünle Aydınl..
Büyük ayaklının penisi de büyük Moskova Üiversitesi’nden bir grup araştırmacının iddiasına göre bir erkeğin penis uzunluğu, ayağının uzunluğu ile bağlantılı. Ruslara göre ayakkabı numarası 49..
İtalyan dergisinden Türkiye sayısı İtalya’nın turizm dergilerinden ‘Qui Touring’, tümüyle Türkiye’nin turizm ve tarihi zenginliklerine ayırdığı 192 sayfalık özel sayı çıkardı. ‘Turchia’ (Türk..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Sorgun’u kurtarma mektubu Köşk’te Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde kalan son orman alanı Sorgun Çamlığı’nın turistik..
Cep telefonu göze zararlı Bilim adamları, uzun süreli cep telefonu kullanımının katarakt gibi kalıcı göz hasarlarına neden olabileceğini söylüyor. Araştırmacılar, cep telefonları tarafından y..
Tehlikeli dönüş 26 Temmuz’da uzaya giderken üzerinde hasar oluşan ve onarımı uzayda yapılan uzay mekiği Discovery, bugün dönüyor. Mekik, Columbia benzeri bir facia riskine rağmen atmosfere gi..
Toplum bekaret konusunda geçiş dönemini yaşıyor Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker Türkiye’nin köylü toplumdan orta sınıf toplumuna geçiş aşamas..
AB’den burs kazananlar sürünüyor AB-Türkiye arasında yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak üzere Türkiye’nin umudu olarak AB ve Dışişleri bakanlığı tarafından verilen bursu kazananlar Avrupa’..
Turist başına harcama azalıyor Turizmin parlayan yıldızı Türkiye, son dönemlerde turist sayısını artırmada yakaladığı başarıyı, turist başına gelirde yakalayamıyor.
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Irak’tan alacaklar 800 milyon doları aştı Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Irak’a ihracat yapan işadamlarını uyararak, ..
IF, kendini 2 trilyon liraya tanıtacak İstanbul Hazır Giyim Fuarı (IF), kendi tanıtımı için 2 trilyon liralık bir bütçe ayırdı. 25 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen Fuar, ilk kez uluslarara..
31 trilyon toprağa gömülecek Hükümetin önce işyeri olarak satışa çıkardığı ancak talep gelmemesi nedeniyle hayal kırıklığı yaşadığı Meclis Lojmanları için düşünülen çok katlı konut projesi 31..
Otomotivde dünya rekortmeni olduk Türk otomotiv sanayii uluslararası bir başarıya daha imzasını attı. Türkiye, otomotiv üreten ülkeler arasında, 2001-2004 yıllarında üretimini en hızlı artıra..
Akrep başardı Kamçatka Yarımadası açıklarında, 190 metre derinde deniz tabanına sıkışan mini Rus denizaltısı, zamana karşı bir yarışla, içindeki oksijeninin tükenmesine saatler kala, İngilizl..
Gay’lerin gövde gösterisi Geleneksel İsveç eşcinseller yürüşünde, 20 bin kişiyle rekor katılıma ulaşıldı. Eşcinsellerin yürüyüşünü izleyen binlerce kişi cadde kenarında toplanarak akışlarla d..
Da Vinci sansürü Katolik örgütler, Fransa ve İngiltere’de çekimlerine devam edilen Da Vinci Şifresi filminin bazı bölümlerinin sansür edilmesini istedi. Katolikler, ‘İsa’nın çocuğu olmasın, O..
Kumandan Marcos cangıldan çıktı Meksika’da yerli hakları için mücadele eden Zapatista gerillalarının lideri Subkomandante Marcos, dört yıllık bir aradan sonra gizlendiği cangıldan çıktı.
‘En iyi çekilme resmi’ yarışması Hamas terör örgütü, İsrail’in Gazze’den çekilmesini ‘Filistin direnişinin zaferi’ olarak en güzel şekilde yansıtacak eseri bulmak amacıyla bir resim yarışması..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Süper Dede artık yok Küba müziğini dünyaya sevdiren Buena Vista Social Club grubunun vokalisti İbrahim Ferrer, 78 y..
İsrail’de çekilme krizi İsrail Başbakanı Ariel Şaron’un Gazze’deki Yahudi yerleşim birimlerinden çekilme kararının yol açtığı kriz ağırlaşıyor. İsrail kabinesi dün çekilme kararına nihai onay..
O Türk’ü hemen bırak Sıkı bir Ermeni dostu olarak tanınan, ABD Senatosu’nun eski Çoğunluk Grubu Lideri Bob Dole, Ermenistan Devlet Başkanı Robert Koçaryan’a mektup yazarak, yurtdışına antika ..
Rumlarda ABD’den direkt uçuş paranoyası ABD Kongre üyelerinin danışmanlarından oluşan bir heyetin bu akşam İstanbul üzerinden KKTC’nin Ercan Havaalanı’na gelerek yapacağı ziyaret, Rum hükümet..
Dalmazlar’da nişan krizi Bir dönemin ünlü eğlence mekanı Dalmaz Center’ın sahibi Mehmet Dalmaz, 31 yıllık eşi Gülay Dalmaz’la yollarını olaylı şekilde ayırmıştı. Eşinin askerden kaçan oğlu Tu..
Aldatmanın bedeli 9 milyon dolar Nişanlısı Sienna Miller’ı, çocuk bakıcısı ile aldatan aktör Jude Law, ‘Eğer, bir daha yaparsam 9 milyon dolar vereceğim’ önerisinde bulundu. Son derece öfkele..
‘Ya bırakın, ya öldürün’ dedim PKK’lı teröristlerin Tunceli’de kaçırdıktan 24 gün sonra serbest bıraktığı jandarma er Coşkun Kırandi, Trabzon’un Akçaabat İlçesi’ndeki evinde esaret günlerini ..
Ağa isyanı Diyarbakır’ın Bismil İlçesi’ne bağlı Sinan Köyü sakinleri, köylerindeki ağalık düzenini bu kez İstanbul’da protesto etti.
Yağcı bakan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, dün Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde düzenlenen 8. Geleneksel Yağlı Güreş ve Kültür-Sanat Festivali’ne katıldı. Pehlivanların vücuduna tenek..
Alman Imparatoru’nun kılıcıyla pasta kesildi Osmanlı İmpartorluğu’nun son padişahı Vahdettin’in üçüncü kuşak torunu, elektronik mühendisi Halil Özbaş, Kuşadası’nda muhteşem bir düğünle Aydınl..
3 milyar başlık parasına ‘kız’ diye erkek verdiler Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Andaç Köyü’nde oturan dul ve 10 çocuk babası 56 yaşındaki Hüsnü Ediş, evlilik vaadiyle fena dolandırıldı. T..
Kurban cerrahı AKP’nin cerrah olan Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Turhan Çömez, bu kez kurban kesti. Op. Dr. Turhan Çömez, kurban kesmenin cerrahlıktan daha zor olduğunu söyledi.
Silikon çipte Atatürk imzası Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mikroelektronik Tesisleri’nde, bir yongaya (çip) Ulu önder Atatürk’ün imzası, bir başka yongaya da Türk bayrağı işlendi. ODTÜ Elektr..
Canavar değilim aşığım Canavar değilim aşığım15 yaşındaki kızı Laura’yı İngiltere’de bırakıp Antalya’da tanıştığı Türk sevgilisi Şanlıurfalı Ali Murat’a gelen Elaine Walker, hakkındaki iddial..
Adaya asfalt için destek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tatilini geçirdiği Ekinlik Adası’nda Marmara Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Marmara Belediye Başkanı Cem Kırık, Saraylar Belediye Başkanı ..
Evlada veda Antalya'nın Kumluca İlçesi Beşadalar mevkiinde 30 Temmuz Cumartesi akşamı düşen Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopterinin enkazından çıkarılan şehit Deniz Kıdemli Üsteğmen Bülent ..
var DOL_Reklam_RND=String(Math.random()).substr(2,10);document.write (''); Yollar oyuk şehit oluyor komutanım Komutanlar, Ankara’da şehit pilotun cenazesinde, Güneydoğu’nun toprak yollarını ..
Havalimanında faciadan dönüldü Atatürk Havalimanı’nda bekleyen bir takside dün patlama oldu. Taksi sahibi patlamanın bagajdaki valizden kaynaklandığını iddia ederken, vali yardımcısı LPG tüpü..
PKK’yı muhatap alma Başbakan Erdoğan’ın barış çağrısı yapan aydınlara randevu vermesini MHP Lideri Bahçeli, ‘Bu PKK’yı muhatap almak olur’ diye değerlendirdi. AKP’nin terörle mücadeleye cesar..
Tecavüzden sonra nişanlısı terk etti patronu işten attı İzmir’in Bornova İlçesi’nde oturan grafiker 24 yaşındaki B.S’nin hayatı, geçen perşembe gecesi evine giren hırsızın tecavüzüne uğraması..
« 1 2 3 4 5