7 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

7 Ağustos 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Demirel'in işçisine zam Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca (TMSF) Egebank'tan usulsüz kredi aktarıldığı gerekçesiyle el konulan Şevket Demirel'in şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığına get..
Her insana bir Çin ayakkabısı Çin'in geçen yıl 7 milyar çift ayakkabı ürettiği, bunun, dünyadaki her insanın ayağındaki bir çift ayakkabının tekini Çin'in ürettiği anlamına geldiği belirtildi..
Çırak Sabri'ydi marka oldu Babası gibi rençber olmamak için 10 yaşında Malatya Pötürge'den İstanbul'a kaçan Sabri Özel, geçen 35 yılda tekstil sektöründe kendi adını taşıyan markasıyla hem Tü..
İthalata 'dayanıklı' katkı İthalat artışının sadece hammadde ve aramalları ithalatından kaynaklandığına ilişkin ididaların aksine, dış ticaretin ekonomik gruplara göre dağılımı, otomobil ve....
Turizm dört bölgeli planla büyüyecek Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, turizmi sezonluk düşünmediklerini, 365 gün sürecek turizmi yaratmak için çalıştıklarını söyledi.
Türk girişimci Avrupa sınavında Avrupa Komisyonu ve Parlamentosu tarafından desteklenen 'Eurowards' girişimcilik yarışmasında, artık Türk girişimciler de kendilerini gösterebilecek.
En az bagaj kaybı THY'de Türk Hava Yolları (THY), Avrupa havayolları arasında en az bagaj kaybeden havayolu şirketi oldu. Avrupa Hava Yolu Şirketleri (AEA) tarafından yayımlanan son Tüketici ..
Benzinin pompa fiyatı 1-3 YKr arttı Benzin rafineri çıkış fiyatındaki artırımın ardından pompa fiyatları da litrede 1-3 YKr arttı. Rafineri çıkış fiyatlarına yapılan zam, pompa fiyatlarına yü..
'Erdemir'e sahip çıkarız' CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Erdemir ve Tüpraş'ın özelleştirilmesi çalışmalarına tepki göstererek, "Bu ülkedeki fabrikalarımıza, madenlerimize sahip çıkm..
Tüpraş'ta başkana bir yıl daha süre Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Kahraman Emmioğlu'nun görev süresi 1 yıl uzatıldı. TÜPRAŞ'tan borsaya gönderilen açıklamad..
Lanetli günde barışa çağrı Hiroşima'ya 60 yıl önce atılan atom bombasının kurbanları dünyanın her yerinde törenlerle anıldı; savaş ve şiddeti lanetleyen on binlerce kişi barış istedi. Hiroşim..
Mekke'yi Vahhabilik yıktı İslamiyet'in beşiği olan Mekke'de, Suudi Arabistan'ın Vahhabiliğin dinde sadelik öğretisi adına sürdürdüğü yıkım çalışmalarının vahim boyutlara ulaştığı belirtildi.
Denize mucizevi iniş: 20 kişi sağ Tunus havayollarına ait ATR-72 tipi bir yolcu uçağı, dün İtalya'nın Sicilya Adası açıklarında teknik arıza nedeniyle denize mecburi iniş yapmaya çalışırken d..
'Ya federalizm ya da ayrılık' Irak meclisinin 71 üyeli komisyonunun 15 Ağustos'ta bitirmeye çalıştığı anayasa taslağına federalizmin girmesi için Kürtler bastırıyor. Kürtler, önceki gün Şii B..
İran: AB paketi kabul edilemez İran, AB'nin uranyum dönüştürme faaliyetinden vazgeçmesi karşılığı Hazar enerji kaynaklarını dünya pazarına taşıyacak ana güzergâh olma önerisini reddedeceği si..
KKTC desteği yürürlükte AB ile gümrük birliğini Kıbrıs Rum Yönetimi dahil 10 yeni üyeye genişleten ek protokolü imzalayan Türkiye, KKTC ile imzaladığı ek protokolü de hayata geçiriyor.
Eski bakan Cook öldü Britanya'nın eski Dışişleri Bakanı Robin Cook, dün öğle saatlerinde İskoçya'nın kuzeyindeki Ben Stack dağında eşiyle birlikte yürüdüğü sırada yere düşmesinin ardından hay..
Yunan askeri sorgu sualde Yunan ordusuna alınacak 5 bin 800 profesyonel asker için açılan sınavların ödüsyon (sözlü mülakat) bölümünde adaylara yöneltilen sorular Atina'da tartışmalara neden ..
İki güçlü isim önde Müzakerelere iki ay kala, 'yönetimi rahatlatmak' için AB Genel Sekreterliği'ni bırakan Murat Sungar'ın yerine isim aranıyor. İki güçlü aday var: Ahmet Acet ile Oğuz Demira..
Bir gol iki asist Ekinlik Adası'nda eşi Emine ve kızı Sümeyye ile birlikte tatilini sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün vatandaşlarla halı sahada futbol maçı yaptı.
CHP'li Öymen: Bürokratlar rahatsız CHP'li Onur Öymen, Sungar'ın istifasının arka planını iyi anlamak gerektiğini belirterek, "AB üyelik süreci hazırlıkları çok yetersiz ve bu üst düz..
Askeri yargının zirvesi değişti Yüksek Askeri Şûra'da alınan terfi kararları, askeri yüksek yargı organlarının zirvesinde de değişikliğe yol açtı. Şûrada tuğgeneralliğe terfi ettirilen hâkim ..
Mahkeme: CHP kongreyi yapmalı CHP'ye Olağanüstü Tüzük Kurultayı'nı toplamadığı için verilen ihtarın gerekçelerini açıklayan Anayasa Mahkemesi, kurultay için imza verenlerin vazgeçmesinin huku..
'Boksır bana pek yakışıyor' Kadıköy Belediyesi'nin Caddebostan Plajı'nda görevlendirdiği 'Sahil adabını bilmeyenlerle mücadele timi' geri püskürtüldü. İç çamaşırıyla yüzenlerin yanıtları: &am..
Saate karşı yarışıyorlar Yedi mürettebatıyla birlikte Büyük Okyanus'taki Kamçatka Yarımadası açıklarında, 190 metre derinlikte mahsur kalan Rus denizaltısı için uluslararası faaliyet var.
'Kutsal inek avcı'ları yollarda Hindistan sokaklarında trafik kaosuna neden olan inekler, Yeni Delhi Yüksek Mahkemesi'nin verdiği karar gereği toplanıyor.
Büyükada'da harem selamlık beach club Kent denize kavuştu ama... İstanbullular, 'don ve mangal' tartışmasından sonra 'haremlik' plajı da tanıdı. Hicaz Turizm, 10 yıllığına kiraladığı Büyükad..
Yunan dağcının 'Ağrı izni' iptal Atina'daki Alpin Dağcılık Kulübü üyesi dağcılar, üç ay önce Türk Büyükelçiliği'ne başvurarak 9 Ağustos'ta Ağrı Dağı'na tırmanmak için izin istedi.
Britanya'yı çıldırtan anne İngiliz basını, Türkiye'deki tatil aşkına giden anneye ateş püskürdü. 15 yaşındaki kızına 25 sterlin bırakıp Antalya'daki sevgilisine gitmekle suçlanan Elaine Walke..
Yolda infilak Gaziantep'te 16 ton LPG yüklü tanker hatalı sollama nedeniyle bariyerlere çarparak infilak edince, karayolu cehenneme döndü. Beş araç alevler içinde kalırken, beş kişi yaşamını ..
Şehitler için beş ayrı tören Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde PKK'nın bombalı saldırısı sonucu şehit olan beş asker dün memleketlerinde düzenlenen törenlerle toprağa verildi. Törenlerde, şehit ..
İstimlakta tek söz sahibi büyükşehir Metro inşaatındaki istimlak sorunu Bakanlar Kurulu kararıyla sağlanan 'Acil Kamulaştırma Yetkisi' ile çözüldü. Büyükşehir Belediyesi 'resen yıkımla' yargı..
Eşine kırık şişe ile işkence etti Eşiyle sorunları olan Rabiye Özdemir, çocuklarının gözleri önünde eşinden işkence gördü. Üç gün tedavi gören kadın, "Bu kişiyle 14 yıl evli kaldığım..
Kırandi evinde Tunceli'de 11 Temmuz'da PKK'lılar tarafından kaçırılan ve üç gün önce serbest bırakılan jandarma er Coşkun Kırandi dün akşam saatlerinde askeri bir araçla Trabzon'un Akçaabat i..
Bala hâlâ beşik gibi Başkentin Bala ilçesinde son bir haftadır süren artçı sarsıntılara dün yenileri eklendi. Dün 12.09'da meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki artçı deprem yine korkuya neden ol..
Vekille çiftçi kapıştı Çiftçilerle görüşmeye giden AKP Konya Milletvekili Ozan Öksüz'e, "Siz PKK'sınız" dediği ve küfrettiği öne sürülen bir çiftçi tutuklandı.
'Ek Protokol' kampanyası Türk Eğitim-Sen, hükümetin imzalandığı Ek Protokol'ün ülke çıkarları açısından telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağı düşüncesiyle, halkın bilgilendirilmesine yö..
Söz Homeros'ta 'Ozanın Günü ve Homeros' okuma günü gazeteci, yazar ve şairleri Bozcaada'da buluşturdu.
Michael Jackson insafa geldi Dünyaca ünlü şarkıcı Micheal Jackson çocuklarının biyolojik anneleri ile görüşmelerine izin verdi. Ünlü yıldızın 1996'da evlenip 1999'da boşandığı ikinci eşi Debb..
Eddie Murphy boşanıyor Ünlü komedyen Eddie Murphy'e 12 yıllık eşi Nicole Mitchell tarafından boşanma davası açıldı. 1993 yılında evlenen çiftin 15 ile 3 yaşları arasında dört kızı, bir de oğl..
Çocuğunun adı 'Charlie' olacak... İngiliz Sun gazetesinin haberine göre, ünlü şarkıçı Britney Spears eylül ayında dünyaya gelecek bebeğine sonunda bir isim buldu. Roald Dahl'ın "Charlie'nin n..
Yıldızlar AIDS'e karşı birleşti Ünlü yıldızlar AIDS'e karşı elele verip bir kampanya başlattılar. Kampanyaya katılanlar ise, Yüzüklerin Efendisi filmi ile ünlenen 23 yaşındaki Elijah Wood, 24..
Eski bakan Cook öldü Eski İngiltere Dışişleri Bakanı Robin Cook, İskoçya'nın kuzeyindeki bir dağda yürürken düşmesi sonucu öldü. Sky News televizyonunun haberine göre, Ben Stack dağında düşen..
İran'dan AB teklifine 'ret' İran, AB'nin, nükleer programını durdurmasına karşılık ticaret ve güvenlik alanlarında ortaklık önerisini reddederken, ABD ilk defa AB'nin İran'a önerilerden memnu..
Hiroşima'nın 60'ıncı yılı Japonya'nın Hiroşima kentine atılan ilk atom bombasının 60'ıncı yıldönümü dolayısıyla anma törenleri düzenlendi. 55 bin kişinin katıldığı anma töreni Barış Anıtı Par..
Rumlar: Fransa bize Kıbrıs baskısı yapıyor Rum lider Tasos Papadopulos, Türkiye karşısındaki tutumunu sertleştirmesi için Fransa'dan baskı görüyor. Yunanistan siyasi kulislerinde Fransa'nın "..
Tunus uçağı İtalya'da denize düştü 19 kişiöldü Tunus yolcu uçağı Sicilya'da denize düştü. 20 kişi kanatlara tutunarak kurtuldu. İtalya'nın sahil kenti Bari'den Tunus'un turistik Cerba adasına..
190 metre derinde ölüm kalım savaşı Büyük Okyanus'taki Kamçatka yarımadası açıklarında, yaklaşık 190 metre derinlikte mahsur kalan Rus denizaltısının kurtarılması için operasyon sürüyor. Rus ..
Fransa'nın imajını Zidane kurtaracak Zidane'nın milli takıma dönmesini ülkenin son günlerdeki kötü gidişini düzeltmek isteyen Chirac'ın bizzat istediği ortaya çıktı. Fransa Cumhurbaşkanı Jacq..
Bir elimde cımbız Bir elimde ayna Boğazım ağrıyor diyerek bakanlar kurulu toplantısına katılmayan Berlusconi ikinci kez saç ektirdi. Daha önce gözaltı torbalarını aldıran Berlusconi yüzünü ve..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8